Zobacz wątek - Ciuchy dla początkującego
NAS Analytics TAG

Ciuchy dla początkującego

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Postprzez Kris2k » 22/11/2009, 21:39

A ja turystyki w skorze sobie nie wyobrazam i zdania tez nie zmienie :P

Skora to na miasto i na tor. Czyli tam gdzie calkiem nietrudno o stluczke/wypadek/szlifa.

Juz autor musi wiedziec do czego mu te ciuchy beda potrzebne.
GS 500E '93 --> VFR 800 '00
Avatar użytkownika
Kris2k
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1617
Dołączył(a): 22/6/2006, 12:06
Lokalizacja: Tarnowskie Góry


Postprzez mikun » 22/11/2009, 21:53

Ja z kolei zupełnie odwrotnie - skóra (komplet) obowiązkowo na trasę :!:
A po mieście kurtka tekstylna :wink:
<i>"Get your motor running, head out on the highway,
Looking for adventure in whatever comes our way."</i>
Avatar użytkownika
mikun
Świeżak
 
Posty: 274
Dołączył(a): 4/3/2007, 11:53
Lokalizacja: Świnoujście


Postprzez Spanner » 23/11/2009, 07:05

Jeździł będę w 99% po mieście więc raczej potrzebuje odpowiednie zabezpieczenie na miasto, niż na trasę :)
Support IP.Board (otwórz link)
Portfolio Programisty (otwórz link)
Tworzenie stron WWW (otwórz link)
Avatar użytkownika
Spanner
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 12/11/2009, 09:21
Lokalizacja: KrK

Postprzez Czester » 23/11/2009, 09:00

Na mieście texy spokojnie dadzą radę w kwestii ochrony bo nie rozwijasz tam jakiś mega prędkości, no chyba że planujesz jeździć jak Ghost Rider... a w skórze na mieście spocisz się jak świnia.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez binio » 23/11/2009, 11:07

Nieno, jesli juz z takiego zalozenia wychodzimy, ze w miescie mozna w texach bo nie ma duzych predkosci a jest chlodniej, to kup sobie na lato jakas zbroje i w koszulce lataj.
Ja w swoich czarnych :/ texach rowniez pocilem sie jak swinia, kolega co ze mna lata w perforowanej jasnej skorce czul sie o niebo lepiej.
Jesli juz koniecznie bys chcial texy (pod katem jazdy w lecie) to pamietaj, zeby mialy wypinana membrane i duuuuzo nawiewow; jesli chodzi o skore to tylko perforowana i to na calym przodzie i rekawach - ja cos takiego chce teraz kupic. Jak jest chlodniej ubierasz windstoper pod spod i (podobno) tez daje rade.
12-14 lat - Komarek
15-25 lat - nic...
26 lat - Honda Varadero XL1000V...
gdzie tu logika ktoś zapyta, taki duży i mocny sprzet na peirwszye moto??
odp: W MOJEJ KUR** GŁOWIE!!!
po miesiacu jazdy na Viadrze zmiana na VFR 800FI -> kocham ją :)
binio
Świeżak
 
Posty: 39
Dołączył(a): 24/3/2009, 09:58
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez gradusnikov » 23/11/2009, 13:23

@Spanner

Ja po mieście jeżdżę codziennie, czy to lato czy zima i zawsze w skórze. Przynajmniej jeżeli chodzi o kurtkę. Pod spód tylko wkładam bieliznę termo, bo w bawełnianych t-shirtach rzeczywiście może być mokro. Tak czy siak dobrze mieć ciuchy na zmianę w plecaku. Mam też kurtkę tekstylną, ale odkąd kupiłem skórę to ani razu tego badziewia na siebie już nie włożyłem. Po prostu nie czuję się w tym bezpiecznie. Wygodniej również nie jest. Jednak dobrze dopasowana skóra leży idealnie. Z texami trudno o podobne odczucie, bo, że w miarę użytkowania tkanina staje się coraz mniej sztywna i co raz gorzej się układa.
Avatar użytkownika
gradusnikov
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 26/9/2009, 20:12
Lokalizacja: Bruksela

Postprzez Spanner » 24/11/2009, 07:32

Dzięki,
zostałem przekonany :)

czy możecie mi w takim razie polecić jakiś kombi tak gdzieś do 2600 - skórzany 2 częściowy, ewentualnie jaką markę wzionąć, a jaką lepiej nie brać :)

...:::Edit:::...

zapomniałem dodać, jeśli w tej cenie byłby jakiś ze zintegrowanym żółwiem to bardzo chętnie. co do ciuchów pod spód to co polecasz ??

Jak rozumiem zastrzeżeń co do rękawic nie ma?
Support IP.Board (otwórz link)
Portfolio Programisty (otwórz link)
Tworzenie stron WWW (otwórz link)
Avatar użytkownika
Spanner
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 12/11/2009, 09:21
Lokalizacja: KrK

Postprzez gradusnikov » 24/11/2009, 11:27

@spanner

Ja kupowałem spodnie i kurtkę osobno. Raz, że nie miałem od razu tyle kasy, a dwa, że to co było w kompletach niekoniecznie mi się podobało (nie przepadam za krzykliwymi grafikami i wielkimi napisami producenta na ciuchach). Kurtkę mam firmy Richa. Całkiem solidnie wykonana i ma wbudowaną piankę na plecach. Osobno jest też podpinka, na chłodniejsze dni. Udało mi się ją kupić na wyprzedaży za ok 900 PLN. W sumie mogę polecić ciuchy tej firmy, bo nie są najdroższe a jakościowo fajne. Oczywiście nie jest to skóra włoska i porównując ją np. do Dainese widać różnicę (włoskie skóry mają podwójne przeszycie na szwach, a te tańsze za zwyczaj pojedyncze), ale i cena również jest inna.

Pod skórę za zwyczaj wkładam bieliznę polskiej firmy Brubeck. Kupuję ją w sklepach narciarskich. Mam kilka kompletów i jestem z niej bardzo zadowolony.

Pamiętaj tylko, że skóra jest przemakalna, no i psuje się od deszczu, dlatego w niepewną pogodę trzeba wozić ze sobą kombinezon. Chociaż z doświadczenia wiem, że jak pada to i teksy przemiękają do suchej nitki.
Avatar użytkownika
gradusnikov
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 26/9/2009, 20:12
Lokalizacja: Bruksela

Postprzez przeme » 24/11/2009, 17:07

Spanner napisał(a):Dzięki,
zostałem przekonany :)

czy możecie mi w takim razie polecić jakiś kombi tak gdzieś do 2600 - skórzany 2 częściowy, ewentualnie jaką markę wzionąć, a jaką lepiej nie brać :)

...:::Edit:::...

zapomniałem dodać, jeśli w tej cenie byłby jakiś ze zintegrowanym żółwiem to bardzo chętnie. co do ciuchów pod spód to co polecasz ??

Jak rozumiem zastrzeżeń co do rękawic nie ma?


Ja proponuję zamierzyć gdzieś i kupić np. na tej stronce
https://www.fc-moto.de/
Takich cen u nas nie znajdziesz. Jakaś 2-pc alpiny albo berika za tyle dostaniesz. Szybka i niedroga wysyłka kurierem.
Bielizna termoaktywna brubeck np. model cooler http://www.sklep.brubeck.pl/kolekcja.php?kolekcja=14 pod spód i jazda. Razem powinieneś się zmiescic w 2600 zł. :?
Avatar użytkownika
przeme
Świeżak
 
Posty: 150
Dołączył(a): 7/11/2008, 14:52
Lokalizacja: warszawa-wpr

Postprzez borewicz » 25/11/2009, 00:33

zaczynasz słuchać innych, to bardzo dobrze, skóra to skóra

ja posłuchałem innych, źle posłuchałem i kupiłem komplet modeki, wydałem ponad 2 kafle, potem na próbę kupiłem 2częściowy kombinezon buse za 1700,-, w sumie wydałem około 4 kafle, a dziś kupiłem 1częściowy kombinezon alpinestars rc1 za 3,5 kafla i powiem ci, że powinienem był to zrobić odrazu, nie słuchaj tych co powiedzą, że to nie wygodne, że narobisz w gacie jak srać ci się zachce i nie będziesz miał nikogo do pomocy by ci zdjąć kombi, to jest bzdura, jak kombi jest źle dopasowany to tak będzie, ale jak wybierzesz dobrze i w fachowym miejścu ci doradzą to będziesz zadowolony

pzdr
borewicz
Świeżak
 
Posty: 37
Dołączył(a): 18/11/2009, 00:20

Postprzez borewicz » 25/11/2009, 00:36

chcę powiedzieć, że na ciuchach nie można oszczędzać i trzeba kupować to co zda egzamin przez wiele lat, musisz sam pojechać, pomierzyć wiele różnych kombinezonów i wtedy zdecydować, warunek konieczny to to by była to skóra

pzdr
borewicz
Świeżak
 
Posty: 37
Dołączył(a): 18/11/2009, 00:20

Postprzez Artis » 29/11/2009, 19:52

znacie firme Shima mam na oku ich rekawice ktoś może cos powiedzieć...? konkretnie model Lapper
Hornet 600....
Avatar użytkownika
Artis
Świeżak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 19/12/2008, 20:36
Lokalizacja: Wwa

Poprzednia strona


Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości




na gr