Zobacz wątek - Jazda z pasażerem-Motorower
NAS Analytics TAG

Jazda z pasażerem-Motorower

Przepisy, prawo
_________

Jazda z pasażerem-Motorower

Postprzez patolix » 28/8/2009, 20:43

Witam. Nie wiem czy pisze w dobry dziale ale proszę o pilną pomoc. Wczoraj jechałem z kumplem skuterem, ja oczywiście bez kasku. 50m przed nami kolesia motocyklem puknął samochód i stała policja. Ja 50m przed policją zsiadłem ze skutera, by wstąpić po innego kolegę. Mój kumpel miał kask i wszystkie dokumenty i pojechał obejrzeć tamto zajście. Jak przejeżdżał to zatrzymała go policja i policjant mówił mu coś, że pasażer bez kasku ale na kwitku napisał mu, że ma starty bieżnik i zabrał dowód rejestracyjny. Miał ho odebrać jak wymieni oponę. Dzisiaj rano zadzwoniła do niego policja, że chcą się dowiedzieć kogo wiózł, bo chcą jakiś wniosek wypisać czy coś. Na szczęście kumpel mnie nie widział. Dziś albo jutro kumpel wymienia oponę i jedzie do nich i ci mają go jeszcze na przegląd skierować.

I tu proszę o szybką pomoc. Jakie odpowiedzialności karne nam grożą? I czy koniecznie muszą wiedzieć kogo wiózł?



P.S. Kumpel ma 14lat. miał kask i wszystkie dokumenty. Ja też mam 14lat, nie miałem kasku ale mam kartę motorowerową.
patolix
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 28/8/2009, 20:38


Postprzez Demotywatrrro » 28/8/2009, 21:01

Powinieneś dostać wpierdol od zomo za jazdę bez kasku, może to by Cie rozumu nauczyło...
Demotywatrrro
Świeżak
 
Posty: 387
Dołączył(a): 22/6/2009, 17:59


Postprzez radio1811r » 28/8/2009, 22:54

z tego co wiem to grozi mandat karny, i jakaś adnotacja w aktach p.s. to można jeździć w 2 os. motorowerem? ja już nic niewiem
Avatar użytkownika
radio1811r
Świeżak
 
Posty: 27
Dołączył(a): 3/8/2009, 20:39
Lokalizacja: Kwiatkowice

Postprzez C-bool » 28/8/2009, 22:55

:shock:
Można jeśli motorower jest 2 - osobowy.
GS500F --> SV650S --> Bandit 600N --> XV535 Virago
Avatar użytkownika
C-bool
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2915
Dołączył(a): 23/8/2007, 21:26
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Shakin » 29/8/2009, 09:07

Jeżeli jest 2osobowy to można. Kodeks drogowy nie określa tego jaki wiek jest wymagany itd (w sytuacji kiedy poruszamy się rowerem jest to dokładnie określone)
Shakin
Świeżak
 
Posty: 123
Dołączył(a): 16/8/2007, 08:35
Lokalizacja: Lubań

Postprzez drverde » 29/8/2009, 15:40

Ehh, stare nie raz słyszalem takie przygody.
W miejscu kontroli nie było ciebie jako 2 osoby, więc o co chodzi :) kolega załapał tylko się na tzw "reakcje kontroli" i zyskał tyle że wymienił gumy w skuetrze ( może i to dobrze ze mial ta kontrole ) .
Więc tak koledze oddadza dowó pojazdu ( skutera ) jeśli wszytko po przeglądzie będzie OK, a tobie to mogą .. nic teoretycznie nie mogą, gdyż wpierw muszą udowodnić że jechałeś bez kasku, a co będzie dosyć trudne, gdyż podczas kontroli kolega byl sam, to tak jak by mówić że widziałem cię o ta ooo bez kasku a że teraz jestes tutaj masz mandat ..
drverde
Świeżak
 
Posty: 30
Dołączył(a): 9/7/2007, 17:40



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na górê