Zobacz wÄ…tek - Prawo jazdy kat. A1
NAS Analytics TAG

Prawo jazdy kat. A1

Przepisy, prawo
_________

Prawo jazdy kat. A1

Postprzez Kulfon1337 » 20/8/2009, 23:16

SÅ‚uchajcie czy majac prawo jazdy kategorii A1 mozna jezdzic traktorem?
Ostatnio edytowano 20/8/2009, 23:29 przez Kulfon1337, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Kulfon1337
Świeżak
 
Posty: 31
Dołączył(a): 11/10/2008, 22:38


Postprzez Demotywatrrro » 20/8/2009, 23:24

I latać samolotem.
Demotywatrrro
Świeżak
 
Posty: 387
Dołączył(a): 22/6/2009, 17:59


Postprzez Kulfon1337 » 20/8/2009, 23:26

Ale o co ci chodzi człowieku? Moj dziadek na wsi ma traktor ktorym chcialbym sobie jeszcze w wakacje pojezdzic i nie wiem czy moge a ty mi tu jakies bzdury wypisujesz. Wez sie ogarnij typie, widac za co masz te ostrzezenia bo chyba pracujesz na następne...
Kulfon1337
Świeżak
 
Posty: 31
Dołączył(a): 11/10/2008, 22:38

Postprzez Czester » 20/8/2009, 23:29

A Ty masz downa czy co, że tak idiotyczne pytania zadajesz? Prawo jazdy kat. A upoważnia wyłącznie do jazdy motocyklem!
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez Spidey » 20/8/2009, 23:31

o loool xD Demot ma racje ;p pomysl troche czlowieczku, odwroc swoje zacne prawo jazdy i spojrz na ostatnia rubryke ;] bedzie dotyczyla Traktorkow ;p wiec jesli jest pusta to sam wiesz ... to tak jakbys chcial jezdzic samochodem bez B
Spidey
Świeżak
 
Posty: 191
Dołączył(a): 3/10/2008, 20:18
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Kulfon1337 » 20/8/2009, 23:32

Wiem ze na przyklad kat. B upowaznia do samochodow, samochodow z przyczepa, traktorow, ciagnikow, walcow, koparek i innych kombajnow to moze A1 tez, nie wiem to sie pytam a wy od razu z pyskiem na mnie jakbym co najmniej wam siostre probowal zgwalcic. Po co te nerwy i wyswiska od razu?

I wez mi Spidey nie mow o jakiejs kategorii T bo tego nikt nie robi a ludzie traktorami jezdza wiec musza miec jakies uprawnienia i dlatego chce sie upewnic jakie.
Kulfon1337
Świeżak
 
Posty: 31
Dołączył(a): 11/10/2008, 22:38

Postprzez Snykee » 21/8/2009, 00:00

Tak, tak na pewno masz racje. T masz na ciągniki, trudne? Widać, że dla niektórych tak. ułom.
Avatar użytkownika
Snykee
Świeżak
 
Posty: 84
Dołączył(a): 23/10/2007, 09:45
Lokalizacja: Jadów

Postprzez adam_tomasz » 21/8/2009, 00:02

ooo a to nowosci sie dowiaduje od Ciebie :D
hm.. akurat sporo osob robi T :/

tak dla wyjasnienia to w kodeksie drogowym wszysztko jest:

Art. 88 . [Prawo jazdy] 1. Dokumentem stwierdzającym uprawnienie do kierowania pojazdem silnikowym jest prawo jazdy określonej kategorii.
2. Prawo jazdy uprawnia do kierowania:
1) kategorii A – motocyklem;
2) kategorii A1 – motocyklem o pojemnoÅ›ci skokowej silnika nieprzekraczajÄ…cej 125 cm3 i mocy nieprzekraczajÄ…cej 11 kW;
3) kategorii B:
a) pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu lub motocykla,
b) pojazdem, o którym mowa w lit. a, z przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej masy własnej pojazdu ciągnącego, o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 3,5 t,
c) ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym;
4) kategorii B1 – trójkoÅ‚owym lub czterokoÅ‚owym pojazdem samochodowym o masie wÅ‚asnej nieprzekraczajÄ…cej 550 kg, z wyjÄ…tkiem motocykla;
5) kategorii C– pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie caÅ‚kowitej przekraczajÄ…cej 3,5 t, z wyjÄ…tkiem autobusu, a także ciÄ…gnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym;
6) kategorii C1 – pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie caÅ‚kowitej przekraczajÄ…cej 3,5 t i nieprzekraczajÄ…cej 7,5 t, z wyjÄ…tkiem autobusu, a także ciÄ…gnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym;
7) kategorii D – autobusem, ciÄ…gnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym;
8 ) kategorii D1 – autobusem przeznaczonym konstrukcyjnie do przewozu nie wiÄ™cej niż 17 osób Å‚Ä…cznie z kierowcÄ…, a także ciÄ…gnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym;
9) kategorii T – ciÄ…gnikiem rolniczym z przyczepÄ… (przyczepami) lub pojazdem wolnobieżnym;
10) kategorii B+E, C+E lub D+E – pojazdem okreÅ›lonym odpowiednio w kategorii B, C lub D, Å‚Ä…cznie z przyczepÄ…;
11) kategorii C1+E – zespoÅ‚em pojazdów o dopuszczalnej masie caÅ‚kowitej nieprzekraczajÄ…cej 12 t, skÅ‚adajÄ…cym siÄ™ z pojazdu ciÄ…gnÄ…cego okreÅ›lonego w kategorii C1 i przyczepy o dopuszczalnej masie caÅ‚kowitej nieprzekraczajÄ…cej masy wÅ‚asnej pojazdu ciÄ…gnÄ…cego;
12) kategorii D1+E – zespoÅ‚em pojazdów o dopuszczalnej masie caÅ‚kowitej nieprzekraczajÄ…cej 12 t, skÅ‚adajÄ…cym siÄ™ z pojazdu ciÄ…gnÄ…cego okreÅ›lonego w kategorii D1 i przyczepy o dopuszczalnej masie caÅ‚kowitej nieprzekraczajÄ…cej masy wÅ‚asnej pojazdu ciÄ…gnÄ…cego.
3. Prawo jazdy:
1) kategorii B i C+E lub B i D+E – uprawnia do kierowania zespoÅ‚em pojazdów okreÅ›lonych w kategorii B+E;
2) kategorii C+E i D – uprawnia do kierowania zespoÅ‚em pojazdów okreÅ›lonych w kategorii D+E;
3) kategorii A, B, B1, C, C1, D lub D1 – uprawnia do kierowania pojazdem w nich wymienionym z przyczepÄ… lekkÄ…;
4) kategorii B+E, C+E, C1+E, D+E lub D1+E – uprawnia do kierowania ciÄ…gnikiem rolniczym z przyczepÄ… (przyczepami).
Instruktor nauki jazdy A,B - Poznańhttp://szkola-motocyklowa.blogspot.com/ - Twoje kompendium wiedzy
adam_tomasz
Moderator
 
Posty: 414
Dołączył(a): 15/4/2007, 14:20
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Kulfon1337 » 21/8/2009, 00:09

No czyli jednak wyszło na moje, można kat. B jeździć traktorem wiec Snykee nie badz takim cwaniakiem i mi tutaj o T nie mow. W kazdym razie na A1 nie mozna i tyle. Dzieki
Kulfon1337
Świeżak
 
Posty: 31
Dołączył(a): 11/10/2008, 22:38



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê