Zobacz wątek - HONDA CR Opinie Porady
NAS Analytics TAG

HONDA CR Opinie Porady

Enduro, Cross
_________

Postprzez N3xT » 31/1/2010, 07:44

No cos znalazlem, ale nie chce wyjsc na glupka... Pisze u mnie na pokrywie 650cm3 czy to mozliwe? Tyle mam wlac?
N3xT
Świeżak
 
Posty: 109
Dołączył(a): 15/1/2010, 21:13
Lokalizacja: Łódż


Postprzez Dzesiu10 » 31/1/2010, 10:14

tak tyle kolego pozdro
Dzesiu KTM EXC-F 250 2007
Dzesiu10
Bywalec
 
Posty: 857
Dołączył(a): 8/7/2008, 23:42
Lokalizacja: Zielona Góra


Postprzez gh_joker » 31/1/2010, 11:18

Panowie, jest taka mozliwosc zeby wyjac albo otworzyc zawor mocy w CR, tzn czy jak to zrobie to moto bedzie wogule gadalo??? Troche glupi temat ale kombinuje jak by tu zrobic zeby nie dostawala tego strzala od 5 tysi??? wiem jak bezsensownie to brzmi ale chodzi tu o moja panne ktora zaczyna jazde i troche sie o nia boje wiec chcialbym zrobic tak zeby rowno do konca sie krecil i walne mniejsza zebatke zeby tak nie wyrywal... moze macie jakies inne pomysly na zdlawienie... dodam tylko ze jest to cr 85 na duzych kolach :lol: :lol: :lol: dziekowa
...Life is the lesson - LEARN AND NEVER DIE!!!...
Avatar użytkownika
gh_joker
Świeżak
 
Posty: 111
Dołączył(a): 7/8/2008, 23:00
Lokalizacja: cambridge

Postprzez henio12323 » 31/1/2010, 11:24

w WRkach chyba nawet 500 tylko idzie ;P u mnie w cr 250 850 ml idzie ;D
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: Włodawa / LBN

Postprzez Bostorn » 31/1/2010, 14:35

gh_joker napisał(a):Panowie, jest taka mozliwosc zeby wyjac albo otworzyc zawor mocy w CR, tzn czy jak to zrobie to moto bedzie wogule gadalo??? Troche glupi temat ale kombinuje jak by tu zrobic zeby nie dostawala tego strzala od 5 tysi??? wiem jak bezsensownie to brzmi ale chodzi tu o moja panne ktora zaczyna jazde i troche sie o nia boje wiec chcialbym zrobic tak zeby rowno do konca sie krecil i walne mniejsza zebatke zeby tak nie wyrywal... moze macie jakies inne pomysly na zdlawienie... dodam tylko ze jest to cr 85 na duzych kolach :lol: :lol: :lol: dziekowa


hmm a nie lepiej dac blokade gazu??

to jakos chyba szło z podkładkami nad iglicą ;d aby naciąg linki był krótszy i nic wiecej nie trzeba;d

motorek dostaje iles tam obrotów i już ;d

tutaj masz temat co prawda od skuterów ale kilka patentów powinno Ci się przydac typu kruciec ssący, gaźnik, dysze itp;d

http://www.forum.mieloch.pl/viewtopic.php?p=128326
Oleje motocyklowe,samochodowe,smary,chemia, części,naprawy
Avatar użytkownika
Bostorn
Moderator
 
Posty: 5511
Dołączył(a): 12/4/2007, 17:45
Lokalizacja: Henrykowo/Białystok/Lublin

Postprzez henio12323 » 31/1/2010, 15:32

akurat jak zablokujesz zawór duzo to nie da ja w CR raz przez pomyłke źle go złożyłem i miałem ciągle otwarty na wolnych strasznie pierdział moze troche słabsza reakcja na gaz z wolnych obrotów jednak duzego spadmu mocy nie było :P na wysokich szedł jak zwykle. bostorn dobrze mówi mozna dopasowac podkladki nad iglice pod spręzynke tak że jak sie da na maxa gazu gaźnik nie wpusci maxa powietrza tylko częsc i moto bedzie jechał na półgazie. mozna sie pobawic jeszcze w np mniejsze dysze zamulic wydech lub cos takiego ale to raczej trzeba konkretne rozmiary a nic samemu kombinowac bo mozna moto zepsuc ;P co do zębatek nigdy nie ma pełnej ochrony co do tego :P jak sie wsadzi na słaby v max to moto bedzie rwało jak głupie :P i troche gazu i mozna skonczyc na plecach z kolei większe zębatki to ryzyko upadku przy większych prędkosciach. jednak jak juz to bym zaryzykował i wsadził takiej osobie zębatki na prędkosc. założył tą podkładke na iglicy. i jazda będzie całkiem inna :d chociaż i tak do nauki moto nie jest idealne ;D na DT 50 nauka dużo szybciej by przebiegła :D
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: Włodawa / LBN

Postprzez bastus » 2/2/2010, 01:00

honda cr - zajebis*y sprzęt jezdze od 3 lat na roczniku 99" i mimo wieku moge nim na prostej objechac niejedną 250 :D
sprzedam :
:D
- Sony Ericson P99i (700pln)
:D
- Nowe sprzęgło do Aprili Rx 50 (90 zł)
Avatar użytkownika
bastus
Bywalec
 
Posty: 827
Dołączył(a): 5/10/2007, 20:23
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Hamulec » 2/2/2010, 03:06

...i nie tylko na prostej... :D
Honda Cr, to fajny sprzęt, a seta leciutka tak" ino" się odbija eh :D
Tylko na torze. | Honda CR 125 - Osobniku! Do Ciebie piszę! Narzekasz, że bez przerwy Ci mocy brakuje? Jeśli tak, ta czerwona diablica pokaże Ci , gdzie jest Twoje miejsce! Normalnie Cię sponiewiera! | http://www.youtube.com/watch?v=6FQG7Eqwtow
Avatar użytkownika
Hamulec
Bywalec
 
Posty: 773
Dołączył(a): 4/1/2009, 21:14
Lokalizacja: okolice Leszna

Postprzez henio12323 » 2/2/2010, 15:03

powiem wam chłopaki że nie ma tez ąz takiego odskoku między cr a yz czy rm i innymi sprzętami co do wagi ;D bo jak porównałem CR z 2005 i rm z 95/96 roku to cr nie była duzo lzejsza ;D no wiadomo kazdy kg sie liczy ale zapewne rm z 2005 roku waży podobnie :P co do mocy... mysle że tez wszystkie sety mają podobnie z mocą róznica koni czy dwóch to róznica łatwa do zatarcia przez jeźdźca :D jedynie moze sie różnic reakcja na gaz lub lepsze nizsze/wyższe obroty ;D ale jak ktos ma lepszy duł to za to wyższe ma gorsze i na jedno wychodzi :P jedyne co jest dobre w CR że są zaje***** od dawna. bo nic ich mocni nie wyrożnia od ktma suzuki czy czegos moc to samo i tak dalej... ale starsze roczniki były moim zdaniem duzo lepiej dopracowane. niektóre zastosowania innowacyjne i najlepsze... co jak co ale starsze CRki najmniej sie chyba sypały... oczywiscie zależy jak kto dbał :P jednak teraz KTM znacznie poprawił swoje maszynki i jest rywalizacja ostra :P teraz niestety lub stety słychac coraz więcej dobrego o KTMie ;P ale powiem wam że jakbym miał brac jaki moto powiedzmy do 2003 roku nie było by to nic innego jak CR :D a nowsze.. to juz rozmowa na całkiem inny temat :P
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: Włodawa / LBN

Postprzez Hamulec » 2/2/2010, 17:26

pisząc wyżej o hondzie cr nawet przez myśl mi nie przeszło aby ujmować wartości innym m-ka motocykli :P Wyrażiłem opinię o sprzęcie, na którym jeżdzę :D
Tylko na torze. | Honda CR 125 - Osobniku! Do Ciebie piszę! Narzekasz, że bez przerwy Ci mocy brakuje? Jeśli tak, ta czerwona diablica pokaże Ci , gdzie jest Twoje miejsce! Normalnie Cię sponiewiera! | http://www.youtube.com/watch?v=6FQG7Eqwtow
Avatar użytkownika
Hamulec
Bywalec
 
Posty: 773
Dołączył(a): 4/1/2009, 21:14
Lokalizacja: okolice Leszna

Postprzez henio12323 » 2/2/2010, 17:34

ja wyraziłem ogólną moją opinie :P osobiscie przymierzam sie do kupna KTMa oczywiscie jak najnowszego ale 2003 i nie starszego bo wczesniej to wolałbym kupic CRF X za tą samą kase miałbym nowszą nawet :d xd co do innych sprzętów nie mam sentymetu wogóle jedynie ktm nowy jest w miare honda jest nadal w miare ale od zawsze :D tam silniki (cr 125) od 94 moze juz roku do 2003 nie były z mocnymi zmianami jedynie kosmetyka zmiana cisnienia skoku itppp wiec konstrukcja od razu mocna ;D i dla kogos kto chce kupic uzywke taką CR poleciłbym z miejsca ;D
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: Włodawa / LBN

Postprzez Hamulec » 2/2/2010, 17:38

no te starsze CeRy majadobre opinie :)
ps. pisanie mi coś nie idzie, bo oglądam aktualnie na extreme sport zawody fmx do 18.00 :)
Tylko na torze. | Honda CR 125 - Osobniku! Do Ciebie piszę! Narzekasz, że bez przerwy Ci mocy brakuje? Jeśli tak, ta czerwona diablica pokaże Ci , gdzie jest Twoje miejsce! Normalnie Cię sponiewiera! | http://www.youtube.com/watch?v=6FQG7Eqwtow
Avatar użytkownika
Hamulec
Bywalec
 
Posty: 773
Dołączył(a): 4/1/2009, 21:14
Lokalizacja: okolice Leszna

Postprzez henio12323 » 2/2/2010, 17:47

jestem ciekaw jak np cr 125 vs. ktm sx 125 oba np z 2007 roku jak z mocą oba stojąwykonaniem. bo niezawodnosc raczej na zblizonym poziomie ;D cos słyszałem że CRki są najlżejsze. kumpel podobno w niemczech widział wystawioną na rok 2010 ( to było na zeszłe wakacje) CRke i pisalo że ważyłą na sucho cos ponad 70 kg O_o ciekawe nigdy nie patrzyłem xD zaraz chyba to zrobie :D ale ogólnie jestem ciekaw jak wypada ktm do hondy. jeszcze powiem że yamaszki niezłe ;D sam miałem chwile i tez dograny sprzęt :d a co do ktma wybrałem go bo słyszałem że jest w 100% zajebi*** no i pojemnosc 515 poj przy wadze na sucho nieco ponad 110 kg :D i mocy koło 70 koników bedzie czym polatac :D szkoda że honda nie wyprodukowała większego hard enduro w 4T..
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: Włodawa / LBN

Postprzez Hamulec » 2/2/2010, 17:56

ja też nie wiem dokładnie jak szczegółowo hondy cr przedstawiają się na tle innych. Jak poszukasz, to napisz :P
ps. henio, to będziesz miał trochę tych koników pod kanapą jak dokonasz zakupu :D
Tylko na torze. | Honda CR 125 - Osobniku! Do Ciebie piszę! Narzekasz, że bez przerwy Ci mocy brakuje? Jeśli tak, ta czerwona diablica pokaże Ci , gdzie jest Twoje miejsce! Normalnie Cię sponiewiera! | http://www.youtube.com/watch?v=6FQG7Eqwtow
Avatar użytkownika
Hamulec
Bywalec
 
Posty: 773
Dołączył(a): 4/1/2009, 21:14
Lokalizacja: okolice Leszna

Postprzez henio12323 » 2/2/2010, 18:40

hehe cięzko cokolwiek znalesc :D ale powiem ci że kumpel ma z 06 roku CRke w stanie praktycznie fabrycznym jedyne co to uzywana przez zawodnika który miał CRF X torówke bez swiateł x bo miał 4 wydechy xd :D 2 X double ;D swojądroga niezły bajer :d i powiem ci że ta jego Cr jak osa chodzi... jak jade obok mam wrażenie że mu mucha po kasku lata ;P i moto lepiej sie wkręca niz starsze sprzęty jednak rocznik robi swoje :D ale jak jechalismy na zakręcie niby mu zakurzyłem drogi wyleciał troche z zakrętu i wjechał na korzen akurat sie obruciłem to widziałęm tylko jak kołami jest wyzej jak moja głowa :P nie wiem takie złudzenie miałem moze to prawda po prostu jak pocisk go wystrzeliło ;P potem podnosiłem mu moto po po prostu piórko ;D ja mieli jeszcze zmniejszyc mase i zapewne zwiększyc nieco moc lub reakcje na gaz poprawic to po prostu kosa ;D

co do KTM kumpel akurat kupił 530 najnowszą ;D wiec bede miał kumpla do jazdy.. no i w razie czego częsci zawsze mozemy sciągac taniej np z zagranicy :D jeszcze najpierw to musze sie tą bestią przejechac jak oglądał filmiki na YT to strach sie bac :D mam nadzieje że starczy mi kasy dokupie do ktma obuwie supermoto :D chyba że zbankrutuje wczesniej :P to dalej w opcji mam CRF 450 ;D bo tez piękny sprzęt
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: Włodawa / LBN

Postprzez arti16 » 2/2/2010, 18:42

Od razu się podepnę. Jaka jest różnica w oddawaniu mocy w cr i yz 125 z ok. 2000r. ? Który z tych moto będzie lepszy do latanie głównie po lasach?
arti16
Świeżak
 
Posty: 225
Dołączył(a): 25/5/2008, 11:04

Postprzez Hamulec » 2/2/2010, 19:03

jeden i drugi jest dobry.lepszy ten, ktory jest w lepszym stanie tech.

Wiem, że można motocyklami torowymi jeżdzić po lesie. Ludzie proszę was do jazdy po lesie są motocykle enduro, lepiej dla was i sprzętu.
Tylko na torze. | Honda CR 125 - Osobniku! Do Ciebie piszę! Narzekasz, że bez przerwy Ci mocy brakuje? Jeśli tak, ta czerwona diablica pokaże Ci , gdzie jest Twoje miejsce! Normalnie Cię sponiewiera! | http://www.youtube.com/watch?v=6FQG7Eqwtow
Avatar użytkownika
Hamulec
Bywalec
 
Posty: 773
Dołączył(a): 4/1/2009, 21:14
Lokalizacja: okolice Leszna

Postprzez henio12323 » 2/2/2010, 19:24

dokładnie da się pojeździc ale kazda trasa dla 2T zwłaszcza takiego małego jest bardzo męcząca ;P kumpel ma to tylko piłuje ;D xd na torze ciągle sie manetką kręci moto ma lepsze smarowanie i tak dalej. no ale czasem mozna sie przejechac po lesie po scieżkach ;D i tak jak przedmówca mój pisze :P zależy od stanu technicznego. jak moto miał dobrego jeźdzca co go nie raz dobijał moze nawet po najlepszym kapitalnym remoncie nie zbierac tak jak moto mało uzywany bez remontu :P
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: Włodawa / LBN

Postprzez Hamulec » 2/2/2010, 19:32

henio napisałeś bardzo istotmą rzecz cyt. " czasem można się przejechać po lesie". Najważniejsze słowo, to "czasem". Jednak arti16 chce cyt. " głównie po lasach" Ile taka seta czy, to honda cr czy yz wytrzymie.
Arti16 weż dla swojego dobra wypowiedz henia i moją do serca :P Z góry przepraszam za swoją nieskromność :)
Tylko na torze. | Honda CR 125 - Osobniku! Do Ciebie piszę! Narzekasz, że bez przerwy Ci mocy brakuje? Jeśli tak, ta czerwona diablica pokaże Ci , gdzie jest Twoje miejsce! Normalnie Cię sponiewiera! | http://www.youtube.com/watch?v=6FQG7Eqwtow
Avatar użytkownika
Hamulec
Bywalec
 
Posty: 773
Dołączył(a): 4/1/2009, 21:14
Lokalizacja: okolice Leszna

Postprzez henio12323 » 2/2/2010, 19:45

lepiej na las kupic DT :d większy v max i 0 dobijania silnika prkatycznie :D no jedynie zawieszenie nie to samo :( ale juz niewspomne o jakims enduro a juz całkiem o 4T wtedy to juz bajka jeździc. chyba no że te twoje lasy to nie są kilometrowe proste tylko jedne wielkie zakręcone trasy... ja mam sporo w lesie scieżek że nawet trudno 3 bieg zapiąc bo ciągle ostre zakręty wtedy taką seta nie jest źle polatac ;P gorzej z prostymi.... a jeszcze cos dodam :D kiedys jechałęm chyba do częstochowy iii najpierw ktos woła mnie że cross jechał ja patrze a tu tor crossowy cos tego typu olbrzymi plac cięzko ogarnąc wzrokiem ;D i na srodku cos jak table top xD tylko że wysokosci 20-30 metrow ;D powierzchni nie wiem ale na nim by sie zmiescił tor crossowy ;D i od strony torów (jechałem pociągiem) był tylko taki widok jakby skarpa widac że stale ktos pod nią podjeżdza a na górze widac ze 2 hopy cos pieknego :D ale nie o tym chciałem powiedziec :P potem jak juz wracalem zauwazyłem cos dziwnego mianowicie hmm żeby nie zanizyc to z 10 km napewno ciągneła sie scieżka... szerokosci pół metra moze mniej i ciągle jakby slalom... i widac tylko jedne wielkie zoranie crossami :D i 10 km długosci takiej trasy co jakis czas jakas hopka przejazd np rowem naprawde jakbym mial taką traske u siebie częstoi bym pomykał ;D nie wiem nawet czy to seryjnie jakos robione pod moto czy to moze po prostu odgrodzenie lasu od torów na wypadek pożaru czy cos ;D (takie odgrodzenia sa z reguły szersze ) ale w każdym bądz razie super sprawa i na takim czyms taką setką spoko by sie jeździło bo tam tez nie ma piłowania silnika mocno no i ciągle machanie manetką :D
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: Włodawa / LBN

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Offroad



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości




na gr