Zobacz wÄ…tek - Ustawienie zawieszenia
NAS Analytics TAG

Ustawienie zawieszenia

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Ustawienie zawieszenia

Postprzez mattR1 » 23/6/2009, 18:48

czy moglby mi ktos doradzic jak najlepiej ustawić zawieszenie do jazdy po drodze w R1 2001 dodam ze chodzi tu o dynamiczna jazde i jezeli to mozliwe choc złagodzenie "schimy"moja waga to 74 kg.
I jesli ktos miałby juz jakis pomysl to niech doda od ktorej strony liczyc te "klikniecia"bo nie jestem pewien: skrecac maksymalnie do lewej i odkrecajac w prawo zaczynbac liczyc???
mattR1
Świeżak
 
Posty: 79
Dołączył(a): 8/12/2008, 18:58
Lokalizacja: Nysa


Postprzez YZF R1 » 23/6/2009, 19:57

przód seryjny jest bdb tył lekko należało by utwardzić lepiej wychodzi z szybkich i ostrych zakrętów.
Avatar użytkownika
YZF R1
Moderator
 
Posty: 2765
Dołączył(a): 14/5/2008, 12:16
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez mattR1 » 23/6/2009, 21:32

tylko teraz jak jest seryjnie?? nie wierze ze poprzedni własciciel cos nie grzebal...
mattR1
Świeżak
 
Posty: 79
Dołączył(a): 8/12/2008, 18:58
Lokalizacja: Nysa

Postprzez cezare » 24/6/2009, 07:32

co do klikania - mawiają przeważnie OD MAXA - czyli od skręconego

btw - zakręcasz ( utwardzasz ) kręcąc zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

6 od maxa - znaczy od max zakręconego zgodnie z ruchem wskazówek ( nie jak napisałeś miśq )

do przedniej zawiechy lepiej jedź do castoramy i kup śrubokręt pod wymiar szczelin w przednich śrubach górnych - łatwo je rozkalibrować - śrubokręt musi być szeroki z nie wązkim wybieraniem rowa ;).

looknij do serwisówki - i ustaw sobie najpierw tak jak fabryka dała - u mnie fabryka zestroiła to wszytko bardzo miękko - dziur nie czułem - ja preferuję sportowy zawias - dupa boli - ale człowiek nie pycici po nierównej drodze - za to jak się nawierzchnia poprawia - miód ... std nie naaje się do agresywnej jazdy - jak bedziesz chciał pycić na winklach std nie wybiera dobrze. łącznie z przodem któy za szybko nurkuje. - zobacz jak Ci przód dobija - na seryjnym dobijałem widelec do końća za często. jak źle wyregulujesz wg z dupy parametrów - jest gożej niż na seryjnym ;) - polookasz - fajna zabawa
Avatar użytkownika
cezare
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 682
Dołączył(a): 13/5/2007, 09:56
Lokalizacja: Kraków - Wola Justowska RULEZ

Postprzez Lordzik » 28/6/2009, 22:05

Wczoraj szukalem manula do FZR a dzis od rana bawilem sie ustawieniami przodu , warto ustawic pod siebie std jest za miekko nawet jak na jazde po drodze , wcale to nie jest takie trudne. Klikniecia sa ale tylko gdy ustawiasz srubokretem , tam gdzie ustawia sie kluczem sa rowki ale i tak wymierzylem suwmiarka zeby bylo idealnie rowno ustawione na lewym i prawym lagu , i jest o niebo lepiej . Ale trzeba poczytac bo w nie ktorych modelach yamachy jeden lag jest odbicie, drugi dobicie.
Ja będę wierzyć, będę grzeszyć
Będę cudze dusze leczyć i kaleczyć.
klickklick! (otwórz link)
Avatar użytkownika
Lordzik
Świeżak
 
Posty: 29
Dołączył(a): 26/3/2009, 17:47
Lokalizacja: Modlin



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na górê