Zobacz wÄ…tek - Nauczyciele zabieraja mi rzeczy !!
NAS Analytics TAG

Nauczyciele zabieraja mi rzeczy !!

O wszystkim
_________

Postprzez Frugos » 15/6/2009, 20:13

siemandero napisał(a):Taa... pamiętam ten temat.
Klient pisał, że zostawia motocykl na parkingu strzeżonym i zauważył, że paliwo mu znika.

Podejrzenia padły na ciecia (osobę, która to wszystkiego pilnowała), i jak się później okazało posiadał on skuter (bodajże made in china).

Motocyklowa brać chciała pomóc rozwiązać problem i podrzuciła kilka ciekawych rad. Myślą przewodnią był tekst 'spał mu skuter'. Ot cała historyja.


Aaaaaa... Już wiem. Widziałem, że skądś to kojarzę :)
Avatar użytkownika
Frugos
Bywalec
 
Posty: 602
Dołączył(a): 5/11/2008, 17:05


Postprzez Invi » 15/6/2009, 20:40

Justyn napisał(a):
talta napisał(a):czyli to co robilem bylo nie legalne? ja myslalem, ze jesli tym nie handluje to to jest legalne
co to jest P2P?
myslalem, ze placac mam to udostepnione
mam pytanie jak jest pobierz za darmo albo cos takiego to sciagniecie tego czegos jest legalne czy nie?


Ściąganie plików z netu jest legalne jeśli robisz to tylko i wyłącznie na własne potrzeby, ale jeśli już np ściągniesz dajmy na to jakieś mp3 i prześlesz je znajomkowi to w tym momencie popełniasz przestępstwo


Zgadza się ale już zainstalowanie takiej gry jest nielegalne (bo żeby to zrobić musisz zaakceptować licencję gry, czy programu).

Po drugie: jak już napisałem w sieciach P2P, czyli popularnych torrentach, czyli właściwie głównym źródłem nielegalnego oprogramowania nie da się nic ściągnąć jednocześnie tego nie udostępniając.

Ale fakt jeśli ściągasz z płatnej strony typu "kliknij aby pobrać" to jest to legalne, ale już instalacja takiej gry za pomocą jej instalatora nie jest legalna (akceptacja licencji).

talta napisał(a):myslalem, ze placac mam to udostepnione


Więc według ciebie to że za coś zapłaciłeś oznacza że nabyłeś to w sposób legalny?

Przypomniał mi się motyw z obrabianiem piratów w czasach kiedy w domach nie było nagrywarek, i dla wielu jedynym źródłem oprogramowania była giełda. Podchodziło się do takiego niezbyt się kryjąc brało ciekawe płytki i jeśli sprzedawca nie był zbyt szeroki to spokojnie odchodziło. Co prawda ja byłem wtedy na to za młody, ale starsi kumple to robili.
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12


Postprzez devxx » 15/6/2009, 21:48

albo spal jej skuter! :D
devxx
Świeżak
 
Posty: 294
Dołączył(a): 11/6/2008, 15:28
Lokalizacja: siÄ™ biorÄ… tacy debile...?

Postprzez Konio » 15/6/2009, 21:51

wiklad napisał(a):Przypomniały mi sie czasy liceum :D U nas jak chodziłeś po sali na informatyce, to nauczycielka (zarazem wychowawczyni) ucinała nożyczkami sznurówki z butów i wieszała sobie na korkowej tablicy, pod koniec roku z 40 sznurówek miała :D A co do zabierania rzeczy, to pamiętam jak nauczcielka w podstawówce zabrała kumplowi nóż z 10cm ostrzem (powód chyba logiczny).

A co do zabierania rzeczy typu paski, płyty, to baba chyba jest jakaś tępa, bo raczej racjonalnego powodu "konfiskowania" nie ma.


A jak ktos mial buty na rzepy ? :twisted: :lol:

A tak powaznie to niezly jestes koles :P Na forum motocyklowym piszesz takie tematy :O Na marginesie ladnie sobie postow nastukales w tak krotkim czasie
Produkcja, dystrybucja, masturbacja
Blady 900 puk puk puk
Avatar użytkownika
Konio
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2925
Dołączył(a): 6/11/2008, 21:47
Lokalizacja: Nadejdzie Chuck? Tego nikt nie wie;/ Kielce/Krk

Postprzez Wilku111 » 15/6/2009, 22:29

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

Co to za temat jest???? :lol: :lol: :lol:

WTF?
moje największe hobby to alkohol i masturbacja
Avatar użytkownika
Wilku111
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 985
Dołączył(a): 26/8/2007, 13:33
Lokalizacja: Wołomin

Postprzez devxx » 15/6/2009, 22:37

Wilku111 napisał(a):AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

Co to za temat jest???? :lol: :lol: :lol:

WTF?


wilku, tylko spokojnie.
Ten kwadrat doda ci sił:
Obrazek
devxx
Świeżak
 
Posty: 294
Dołączył(a): 11/6/2008, 15:28
Lokalizacja: siÄ™ biorÄ… tacy debile...?

Postprzez talta » 16/6/2009, 07:17

Justyn napisał(a):Hehe tym tematem przypomniałem sobie czasy mojego technikum i śmieszną sytuację w drugiej lub trzeciej klasie kiedy to na lekcji historii grałem w statki z kumplem i wypisywaliśmy różne bzdury na nauczyciela, a że siedzieliśmy w pierwszej ławce na wprost niego to dosyć szybko się zorientował :lol: no i koniecznie chciał zobaczyć tą kartkę i w momencie kiedy mi zabierał szybko mu ją wyrwałem z ręki i wypchałem sobie nią usta dzięki czemu jak ją wyplułem już nie miał ochoty jej oglądać :) więc może to jest metoda aczkolwiek ciężko wsadzić sobie w usta całą cd lub pasek :lol:

talta napisał(a):czyli to co robilem bylo nie legalne? ja myslalem, ze jesli tym nie handluje to to jest legalne
co to jest P2P?
myslalem, ze placac mam to udostepnione
mam pytanie jak jest pobierz za darmo albo cos takiego to sciagniecie tego czegos jest legalne czy nie?


Ściąganie plików z netu jest legalne jeśli robisz to tylko i wyłącznie na własne potrzeby, ale jeśli już np ściągniesz dajmy na to jakieś mp3 i prześlesz je znajomkowi to w tym momencie popełniasz przestępstwo

Druga sprawa- napisz mi gdzie za darmo pełno prawnie mogę ściągnąć licencjonowanego windowsa xp sp3?? :D bo rozumiem że takiego właśnie dorwałeś

Trzecia sprawa to i z paskiem tak na dobrą sprawę popełniłeś przestępstwo bo z tego co pisałeś wnioskuję, że robiliście mu urodzinowe pasowanie po dupsku, a to można podpiąć pod znęcanie się i pobicie kolegi :D

pisalem, ze xp dostalem przy kupnie kompa i on jest w 100%legalny, z paskiem masz racje...
czyli jak by na to nie patrzec zrobilem zle, no ale coz madry polak po szkodzi, bede wiedzial na przyszlosc
talta
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2439
Dołączył(a): 26/1/2009, 21:14

Postprzez piotrpo » 16/6/2009, 08:16

talta napisał(a):czyli to co robilem bylo nie legalne? ja myslalem, ze jesli tym nie handluje to to jest legalne
co to jest P2P?
myslalem, ze placac mam to udostepnione
mam pytanie jak jest pobierz za darmo albo cos takiego to sciagniecie tego czegos jest legalne czy nie?

Zrobienie jednej kopii windowsa jest legalne - jej rozpowszechnienie to już przestępstwo zagrożone karą do 5 lat więzienia
Ściąganie z internetu filmów i muzyki jest półlegalne - nie jest ścigane, natomiast właściciel może się od ciebie domagać opłaty za skorzystanie (oglądanie / słuchanie)
Rozpowszechnianie to już przestępstwo (nie pamiętam jaką karą jest zagrożone - chyba 3 lata)
Posiadanie pirackiego oprogramowania (ściągniętego z torrenta np.) to przestępstwo zagrożone karą więzienia do lat 3
Rozpowszechnianie nielegalnego oprogramowania to już potencjalnie 5 lat w pierdlu

Co do rzeczy zabranych w szkole - nie sądzisz, że najprościej porozmawiać z nauczycielem czego właściwie chce i kiedy ma zamiar ci je oddać?
piotrpo
Świeżak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 26/5/2009, 13:47

Postprzez turboponczek » 16/6/2009, 10:55

Nie mogą sobie przywłaszczać cudzych rzeczy.

Jak sytuacja sie powtórzy to też weź sobie jakiś gadżet i nara.
Avatar użytkownika
turboponczek
MEGA TROLL
 
Posty: 2010
Dołączył(a): 1/5/2007, 11:44
Lokalizacja: masz taki fajny tornister ?!

Postprzez wikples » 16/6/2009, 16:41

podpie*dol tablice i wyjdź z sali :P
Avatar użytkownika
wikples
Bywalec
 
Posty: 969
Dołączył(a): 24/1/2008, 20:18
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez devxx » 16/6/2009, 17:28

turboponczek napisał(a):Nie mogą sobie przywłaszczać cudzych rzeczy.

Jak sytuacja sie powtórzy to też weź sobie jakiś gadżet i nara.


Np. dziennik :D
Powiedz że oddasz..może..
devxx
Świeżak
 
Posty: 294
Dołączył(a): 11/6/2008, 15:28
Lokalizacja: siÄ™ biorÄ… tacy debile...?

Postprzez laser » 16/6/2009, 18:11

przy okazji popraw parÄ™ ocen
Avatar użytkownika
laser
Bywalec
 
Posty: 859
Dołączył(a): 8/5/2009, 19:12
Lokalizacja: KaliszCity

Postprzez lewko » 16/6/2009, 18:18

idz zabieerz jej krede i zarzÄ…daj okupu :D
Avatar użytkownika
lewko
Świeżak
 
Posty: 412
Dołączył(a): 27/10/2007, 17:38

Postprzez Bartorex70 » 16/6/2009, 20:25

lewko napisał(a):idz zabieerz jej krede i zarządaj okupu :D

Potwierdzone wieloletnimi badaniami naukowymi....
Nauczyciel kiedys chcial mi zabrac samolocik zrobiony z papieru...Zabralem mu wszystkie kredy z sali i po chwili znow mialem samolocik i uwagÄ™ w dzienniku... :D
Avatar użytkownika
Bartorex70
Świeżak
 
Posty: 98
Dołączył(a): 23/10/2007, 09:45
Lokalizacja: Kraków

Postprzez iro » 16/6/2009, 20:28

bana nauczycielowi daj :lol:
Otoczeni hipokryzją idziemy swą ścieżką ...
Avatar użytkownika
iro
Bywalec
 
Posty: 810
Dołączył(a): 24/3/2009, 17:26
Lokalizacja: z psychiatryka ;)

Postprzez Konio » 16/6/2009, 21:43

Sorka za maly OT ale czy ona ma moze skuter? :evil:
Produkcja, dystrybucja, masturbacja
Blady 900 puk puk puk
Avatar użytkownika
Konio
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2925
Dołączył(a): 6/11/2008, 21:47
Lokalizacja: Nadejdzie Chuck? Tego nikt nie wie;/ Kielce/Krk

Postprzez iro » 16/6/2009, 21:48

jak ma to SPAL JEJ SKUTER :twisted: :evil: :twisted:
Avatar użytkownika
iro
Bywalec
 
Posty: 810
Dołączył(a): 24/3/2009, 17:26
Lokalizacja: z psychiatryka ;)

Postprzez Fikol » 16/6/2009, 22:25

hehe "kicka" jej daj i tyle :D ale na poczÄ…tku daj jej jednego "warna" ;)
Avatar użytkownika
Fikol
Świeżak
 
Posty: 280
Dołączył(a): 3/6/2008, 19:24
Lokalizacja: Węgrów

Postprzez Snykee » 17/6/2009, 15:03

nie dzwoń na policje tylko, bo będziesz miał na pewno przypał za nielegalne oprogramowanie, ja bym te płyty połamał. Nie wiem, czy ty jesteś jakaś ciota czy co, że oddajesz nauczycielowi takie rzeczy. jeżeli chce ci zabrać, to się chowa do plecaka i mówi, że nie będziesz już wyjmował, da ci spokój na 99%, ale jeżeli od razu oddajesz nauczycielowi to sorry,
Avatar użytkownika
Snykee
Świeżak
 
Posty: 84
Dołączył(a): 23/10/2007, 09:45
Lokalizacja: Jadów

Postprzez Hamulec » 17/6/2009, 15:25

Nauczyciele zabierają mi rzeczy - łe ha, ha, jesteś bystry inaczej, a reflkks... jak Ty jeżdziśz na moto... :shock:
Avatar użytkownika
Hamulec
Bywalec
 
Posty: 773
Dołączył(a): 4/1/2009, 21:14
Lokalizacja: okolice Leszna

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości




na górê