Zobacz wątek - Jaki strój na motorower ? uczenie się na błędach...
NAS Analytics TAG

Jaki strój na motorower ? uczenie się na błędach...

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Jaki strój na motorower ? uczenie się na błędach...

Postprzez krzysieg » 27/5/2009, 13:01

witam

Nie mam nic poza kaskiem , nie znam sie na akcesoriach poprawiajÄ…cych
bezpieczeństwo ,więc napisze jak i czym jeżdżę .
Nawet na 50tce można się nieźle uszkodzić ,chciałbym temu zapobiec,
liczÄ™ na dobre rady :)

Mam motorower enduro którym jeździłem trochę(1000km)po ulicy .
Ostatnio zachciało mi się jazdy po terenie ,dużo nie pojeździłem.
Jadąc polną drogą dojechałem do krzyżówki i chciałem skręcić w ostro w prawo przy ok 30km/h i na dość luźnej ziemi/piasku -o czym nie pomyślałem i wywaliłem się jak ostatni laik .
Lecąc stopa zsuneła mi się z podnóżka i przekręciła ustawiając
się pionowo między motorem a ziemią mniej więcej coś takiego .
Nie wykręciło mi jej całkiem ani nic sobie nie połamałem ale jednak
po 2 tygodniach jeszcze ledwo chodzÄ™ .
Wg lekarza to skręcenie i naderwanie stawu skokowego .

Miałem zwykłe letnie buciki , zwykle spodnie itp tylko kask na głowie .
Motorhispania (xp6)
krzysieg
Bywalec
 
Posty: 640
Dołączył(a): 10/9/2008, 11:06
Lokalizacja: Jelenia Góra


Postprzez talta » 27/5/2009, 13:19

na akcesoriach tez sie nie znam ale zawsze zakladam kurtke ze skory, kask i rekawiczki
wiem co to za bol wywalic sie przy 30km/h na piasku sam to zaliczylem jakies 2 lata temu bylo lato i tem mialem tylko kask i rekawiczki nic mi sie nie stalo oprocz rany od lokcia w gore prawie do dloni, teraz mam jeszcze mala blizne (w porownaniu do tamtej i do rany), jeansy wtedy daly rade nawet sie nie podarly tylko przetarly, z butami nic nie bylo, a mialem chyba halowki od tamtego czasu caly czas jezdze w kurtce,kasku i rekawicach (tylko wczoraj zdarzylo mi sie wyskoczyc ok.200m od domu 'bez' ubrania w dodatku teraz malo jezdze bo moto jeszcze sie skonczone) niestety specjalnych spodni nie mam, planuje kupic sobie buty ale narazie ich tez nie mam i najczescie sa to stare adidasy 'do dobicia' :twisted: (ostatni pogryzione przez nie swojego psa) albo zwykle buty, na oku mam buty modeki le mans nie sa one pewnie jakies super ale sa lepsze niz zwykle buty i da sie w nich jakos ewentualnie chodzic cos zalatwiac jak jedzie sie gdzies moto
talta
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2439
Dołączył(a): 26/1/2009, 21:14


Postprzez Juno » 27/5/2009, 13:56

Po pierwsze, wracaj do zdrowia :)
Po następne. Jeśli masz kasę, którą możesz zainwestować w poprawę bezpieczeństwa, to nie żałuj.
Ja osobiście jeżdżę zawsze w długich spodniach, skórze i rękawicach (a jakże - kultowe narciarki! :mrgreen: - Jednak wolę zedrzeć takie rękawiczki niż rękę :) )
Co do nóg. Ochraniacze i buty to już raczej wyższa półka cenowa. Ja takowych nie mam, kiedyś mam nadzieję takie kupić. Tylko, że kasy nie ma. Tak więc, jeśli nie masz funduszy - pozostaje się pilnować i w razie (odpukać) jakiegoś szlifu pilnować nóg, żeby się nie pogięły nie w tą stronę, co trzeba ;)
Juno
Świeżak
 
Posty: 86
Dołączył(a): 22/4/2009, 21:59
Lokalizacja: Koło

Postprzez wojtasmazi1 » 27/5/2009, 14:53

Ja smigam na rs 50 i zawsze w dlugich spodniach (jeansy), skorze, rekawicach z ochraniaczami.
Mysle ze bezpieczenistwo to kategioria w ktorej nie ma co oszczedzac bo niewarto.
Powrotu do zdrowia.....
Suzuki Gs 500 1998r -> oczko w głowie
Avatar użytkownika
wojtasmazi1
Stały bywalec
 
Posty: 1455
Dołączył(a): 24/5/2009, 15:03
Lokalizacja: Poznań - Rataje

Postprzez krzysieg » 27/5/2009, 15:08

Mam jakieś buty z grubej sztywnej skóry ,z przodu blacha ,sztywne od kostek w górę ciężkie i dość niewygodne ale jeśli byłyby mocno zawiązane do samej góry to myślę że by były bezpieczne .
Trochę podobne do tych http://moto.allegro.pl/item643389199_buty_probiker_active_nowe_gwarancja.html (otwórz link)
Zupełnie inny materiał i za tanie , myślę że te moje by były lepsze mimo
że nie są specjalnie na motor .
Są buty motocyklowe z miękkiej skóry i do tego zapinane na zamek....
tak na chłopski rozum :D to noga musi być sztywna w butach i takie nie dadzą rady .
Motorhispania (xp6)
krzysieg
Bywalec
 
Posty: 640
Dołączył(a): 10/9/2008, 11:06
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postprzez Przemek93 » 28/5/2009, 15:32

na 50 the wystarczy skóra, jeansy i jakies rekawiczki. kosmicznych predkosci tym nie osiagniesz ;// ;p
Przemek93
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 16/5/2009, 22:39
Lokalizacja: Kolno

Postprzez krzysieg » 28/5/2009, 16:42

na 50 the wystarczy skóra, jeansy i jakies rekawiczki. kosmicznych predkosci tym nie osiagniesz ;// ;p


No w sumie tak , nie będę zbroi i żółwia kupować żeby jeździć 50km/h :D
Ale warto mieć jakieś podstawowe ochraniacze przyczepiane na łokcie i kolana , tylko nie wiem czy spodnie na to wejdą bo na wierzchu to kosmicznie będzie wyglądać .
Pewniej bym sie czuł pewniej jakby był niższy jak na 50 to jest wysoki.
Jak siedzÄ™ i dotykam ziemi to nogi mam praktycznie wyprostowane .
Ostatnio edytowano 28/5/2009, 18:28 przez krzysieg, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Motorhispania (xp6)
krzysieg
Bywalec
 
Posty: 640
Dołączył(a): 10/9/2008, 11:06
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postprzez Landryss25 » 28/5/2009, 17:40

Jeśli masz zamiar w przyszłości zmienić moto to kupuj zbroję. Na leśnych drogach i przy 50km/h można się dobrze załatwić.
,,De gustibus non est disputandum"(Å‚ac.)-O gustach siÄ™ nie dyskutuje.
Avatar użytkownika
Landryss25
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6269
Dołączył(a): 2/10/2007, 17:28
Lokalizacja: Liw

Postprzez talta » 28/5/2009, 18:12

wojtasmazi1 napisał(a):Ja smigam na rs 50 i zawsze w dlugich spodniach (jeansy), skorze, rekawicach z ochraniaczami.
Mysle ze bezpieczenistwo to kategioria w ktorej nie ma co oszczedzac bo niewarto.
Powrotu do zdrowia.....

a, kask w chacie :twisted: jak jezdzisz po miescie to skora powinna dac rade albo jakas tekstylia (lepsza na miasto niz skora)
talta
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2439
Dołączył(a): 26/1/2009, 21:14

Postprzez wikples » 28/5/2009, 18:25

ja proponuje klapki japonki, boxerki, i czapka niewidka :)
lol.
nie ważne jaka pojemność i prędkość, jak ktoś ma pecha to przy 20 się zabije. dlatego nawet na motorowerze warto zadbać o pełny ubiór.
myślę, że tekstylny + buty wystarczy, albo
buty + zbroja + jeansy z kevlarem ;]
Avatar użytkownika
wikples
Bywalec
 
Posty: 969
Dołączył(a): 24/1/2008, 20:18
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez talta » 28/5/2009, 19:28

taaa, tylko nie kazdy moze wylozyc tyle kasy i nie kazdym mama sponsoruje...
talta
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2439
Dołączył(a): 26/1/2009, 21:14

Postprzez lewko » 28/5/2009, 21:02

ja osobiście posiadam tekstylną kurtkę z kompletem ochraniaczy, i jakies tam rekawiczki z ochraniaczami na kostki no i kasek..
z ta tekstylią i skórą co mowicie to jest różnie, bo sa ludzie... i ludzie niedbający o swoje życie/zdrowie.. niektórzy jezdza z pelnym stroju kombi skórzane buty itd.. a widze tez kolesi w krotkich spodenkach, t-szert
takze kupuj taki strój na ile się cenisz najlepszym rozwiązaniem na miasto jak dla mnie jest goretex lub cordura bo z skorze można sie rozpłynąć
Avatar użytkownika
lewko
Świeżak
 
Posty: 412
Dołączył(a): 27/10/2007, 17:38

Postprzez Landryss25 » 28/5/2009, 22:30

talta napisał(a):taaa, tylko nie kazdy moze wylozyc tyle kasy i nie kazdym mama sponsoruje...


Jak mama nie sponsoruje to znaczy że na moto zarobił. A jeśli w jedne wakacje ktoś zarobił na moto to w następne niech zarobi na ciuchy.
Ja tyrałem całe poprzednie wakacje po czym kupiłem kask za prawie całą zarobioną kasę.
,,De gustibus non est disputandum"(Å‚ac.)-O gustach siÄ™ nie dyskutuje.
Avatar użytkownika
Landryss25
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6269
Dołączył(a): 2/10/2007, 17:28
Lokalizacja: Liw

Postprzez wikples » 28/5/2009, 23:27

Dokładnie. Jak kogoś stać na motocykl i jego utrzymanie, to go stać na własne zdrowie, bo moto można kupić w przyszłości ale ciała już niebardzo.
Dlatego niektórzy bardziej inteligentni swoją pasję zaczynają od kompletowania stroju, a potem kupują moto.
Więc talta daruj sobie te dziecinne teksty.
Avatar użytkownika
wikples
Bywalec
 
Posty: 969
Dołączył(a): 24/1/2008, 20:18
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez PLUSEV » 29/6/2009, 08:31

A jaki byście poradzili konkretny kask na enduro? We wszystkich tematach jest mowa chyba o ścigaczach, bo jak patrzę na podawane przez Was kaski to nei wyglądają mi one na "endurowskie".

Przykłady innych ubiorów na enduraka, aby było bezpiecznie? Tak do 1000-1500 zł. Dodam, że to na ten sezon, bo w przyszłości mam zamiar zmienić na "ścigacza".

edit: temat o kaskach znalazłem :)
PLUSEV
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 6/6/2009, 18:45

Postprzez Konio » 29/6/2009, 10:07

Ja tam zawsze latam w kombi ze skory butach rekawicach i kasku. W tamtym roku przekonalem sie co to wywrotka na asfalcie i wiecej tego nie chce przezyc w krotkich spodenkach i tschircie...
Produkcja, dystrybucja, masturbacja
Blady 900 puk puk puk
Avatar użytkownika
Konio
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2925
Dołączył(a): 6/11/2008, 21:47
Lokalizacja: Nadejdzie Chuck? Tego nikt nie wie;/ Kielce/Krk

Postprzez Demotywatrrro » 29/6/2009, 17:42

PLUSEV napisał(a):A jaki byście poradzili konkretny kask na enduro? We wszystkich tematach jest mowa chyba o ścigaczach, bo jak patrzę na podawane przez Was kaski to nei wyglądają mi one na "endurowskie".

Przykłady innych ubiorów na enduraka, aby było bezpiecznie? Tak do 1000-1500 zł. Dodam, że to na ten sezon, bo w przyszłości mam zamiar zmienić na "ścigacza".

edit: temat o kaskach znalazłem :)


Kup sobie zbroje pierwsze co, patrz tylko na takie co maja ochrone klaty zrobione z jednego kawalka, thor impact, sixsixone presure suit. Zaopatrz się też w spodenki z ochraniaczami i ochraniacze kolan np ufo. Oczywiście jakieś buty do tego i możesz jeździć. A jak kupisz motocykl sportowy, wtedy zaopatrzysz się jeszcze w skórkę.
Demotywatrrro
Świeżak
 
Posty: 387
Dołączył(a): 22/6/2009, 17:59

Postprzez PLUSEV » 29/6/2009, 18:17

Dzięki za odpowiedzi.

A jeśli nie planuję zbytnio jazdy offroad?
PLUSEV
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 6/6/2009, 18:45

Postprzez cztery » 1/7/2009, 09:01

cytuj :
nie ważne jaka pojemność i prędkość, jak ktoś ma pecha to przy 20 się zabije. dlatego nawet na motorowerze warto zadbać o pełny ubiór.
myślę, że tekstylny + buty wystarczy, albo
buty + zbroja + jeansy z kevlarem ;]

Więc popieram w zupełności. Co z tego, ze motorower to mała pojemność? Przy 50-60 km/h można naprawde bardzo dużo złego sobie wyrządzić. Więc opłaca się zainwestować chociażby w buzer i ochraniacze na nogi. Pozdrawiam ! :)

Ps; Ja osobiście śmigam teraz na 125 ccm terenie i tu jest potrzebny już profesjonalny sprzęt. Lecz wcześniej jeździłem na 50'tce. Również w terenie nie miałem jeszcze ochraniaczy to ubierałem chociażby dla minimalnego stoopnia bezpieczeństwa kurtke (nawet w ciepłe dni). Miałem kilka wypadków, ale też ogromne szczęście bo nigdy nic poważnego nic mi sie nie stało. (odpukać w niemalowane) ;D pozdro ;PP
Avatar użytkownika
cztery
Świeżak
 
Posty: 208
Dołączył(a): 13/6/2009, 21:31

Postprzez PLUSEV » 2/7/2009, 15:50

Kaski jakiej firmy możecie mi polecić na enduro?
PLUSEV
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 6/6/2009, 18:45

Następna strona


Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości




na górê