Zobacz wątek - MINY Z OGŁOSZEŃ!!! Unikajcie tych motocykli!!!
NAS Analytics TAG

MINY Z OGŁOSZEŃ!!! Unikajcie tych motocykli!!!

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Postprzez Seba_ER5 » 22/11/2012, 10:20

Owiewki boczne sa akcesoryjne i zawsze sa malowane pod kolor. W serii ich nie bylo. Opony pewnie kupione uzywki. Moto moglo miec krzywa polke ewentualnie przekrzywic sie w lagach.

To tak gwoli scislosci.
Avatar użytkownika
Seba_ER5
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 5220
Dołączył(a): 27/8/2007, 19:58


tanie motocykle

Postprzez gsxr1000k5 » 2/12/2012, 21:39

Witam,
Na forum jestem po raz pierwszy. Czytając niektóre Wasze wypowiedzi skłoniłem się do wzięcia udziału w dyskusjach. Dodam w ramach ciekawostki, iż zajmuję się sprowadzaniem motocykli.
Chciałbym zwrócić szczególną uwagę, iż wielu z Was przestrzega przed motocyklami posiadającymi widoczne lub ukryte wady lecz nikt nie komentuje ich cen.
Tak więc zacznijmy może od ostatniego wpisu lukazpoznan; czego można oczekiwać po suzuki sv 650s roku 2007 która jest wystawiona w cenie 9500zł. Średnie ceny takiego motocykla wahają się w przedziale od 11 do 12 tys złotych. Czytając "wady" tego motocykla to uważam iż za taką cenę całkiem nieźle się prezentuję tym bardziej, że oglądał ją mechanik i nic większego nie zauważył. No chyba że czegoś nie zauważył ale tego nie wiemy. Czy fakt iż 5 letni motocykl miał małą "glebę" i trochę zarysowane owiewki kwalifikuje go do wpisania na forum "tego motocykla unikajcie"???
Drugi ciekawy wpis january25101984. R1 z 2006 roku w cenie 14999zł??? Przecież sama cena (no i fotki jak ktoś ma wprawne oko) sugerują iż motocykl miał "bogatą" przeszłość. Czego się chłopie spodziewasz w tej cenie gdzie normalnie za taki egzemplarz trzeba położyć 18 a nawet 20 tys zł.
Chciałbym wszystkich uświadomić, iż okazji nie ma! Jeśli motocykl jest w niskiej cenie nie można się spodziewać "cudu techniki". Osoby które oglądają takie motocykle a później wypisują na forum jakie to ich rozczarowanie spotkało powinny się nad sobą grubo zastanowić.
Sam wiem z doświadczenia, iż jeśli motocykl prezentuję się w bardzo dobrym stanie nawet jeśli był po jakiejś kolizji i został prawidłowo naprawiony (tzn nie spawane, klejone elementy tylko wymiana na całe a czasami na całkowicie nowe w serwisie) jego cena będzie co najmniej średnia dla danego modelu i rocznika lub jedna z wyższych. Niestety trafiają się również gorsze egzemplarze lub naprawiane po najniższych kosztach, które są sprzedawane w okazyjnych cenach dla danego modelu w celu po prostu się ich pozbycia.
Zwróćcie uwagę ile kosztują całe motocykle zagranicą. Są sporo droższe, a więc dlaczego w Polsce są dużo tańsze? Ponieważ przyjeżdżają do Polski po kolizji (oby jak najmniejszej), powodzi lub z dużym przebiegiem i są u nas naprawiane po najniższych kosztach (prostowanie, spawanie, klejenie, szpachlowanie itp itd). Gdyby miały zostać naprawione w 100% na nowych częściach to również w Polsce by się nie opłacało tego robić a cena naprawionego motocykla wynosiła by tyle co zagranicą.

Podsumowując bardzo proszę Was o to zanim pojedziecie oglądać dany motocykl zwróćcie uwagę na średnie ceny modelu który Was interesuje, nie szukajcie okazji. Bo później wypisujecie głupoty, których nie da się czytać lub kupujecie skarbonkę w którą trzeba włożyć 2-3 tysiące. Lepiej te pieniądze dołożyć do zakupu i kupić "zdrowy" egzemplarz lub po prostu jeśli Was nie stać i macie ograniczony budżet szukać takiego samego motocykla ale 1,2,3 lata starszego.


[b][/b]
gsxr1000k5
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2/12/2012, 20:52


Postprzez suchy558 » 3/12/2012, 10:10

ale temat ten temat został dlatego założony, że sprzedający kłamią w ogłoszeniach i przez telefon, a stan faktyczny potwierdza się dopiero przy oględzinach. No na chłopski rozum: stoi moto za 10k u handlarza z opisem "stan b. dobry, nie wymaga wkładu" i stoi takie samo moto za 13k od motocyklisty z opisem "stan b. dobry, nie wymaga wkładu" więc zakładam, że oba są w takim samym stanie i jadę obejrzeć tańszy, logiczne. Po czym po przyjechaniu 200km okazuje się to moto totalnym szajsem, kumasz o co chodzi? masz rację, że nie jest łatwo kupić zadbane moto za małą kasę, ale trzeba piętnować nieuczciwych sprzedawców i opisywać to, o czym sprzedający nie mówią w ogłoszeniu
Avatar użytkownika
suchy558
Bywalec
 
Posty: 676
Dołączył(a): 1/2/2011, 19:03
Lokalizacja: Sandomierz

Postprzez Seba_ER5 » 3/12/2012, 13:20

Nic nie zwalnia od myślenia.
Avatar użytkownika
Seba_ER5
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 5220
Dołączył(a): 27/8/2007, 19:58

Postprzez Lisuu » 4/12/2012, 08:41

Bądźmy szczerzy: to prawda "z myślenia nic nie zwalnia", ale jeśli sprzedający kłamie w ogłoszeniu to moim skromnym zdaniem zasłużył by znaleźć się w tym temacie, aby inni którzy szukają motocykla do kupienia mogli uważać i chronić się od takich sprzedawców. Sam szukam motocykla i chciałbym się uchronić od zmarnowanego czasu i benzyny na dojazdy na oględziny motocykli, które na zdjęciach i opisach wyglądają "idealnie", a gdy się go ogląda w realu to jest totalny szrot...
Lisuu
Lisuu
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 23/8/2012, 09:29
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez stareRadio » 4/12/2012, 21:00

http://allegro.pl/suzuki-gsxr-gsx-r-k7- ... 80202.html
Kod: Zaznacz cały
Witam ! SPRZEDAM SUZUKI GSXR 600 K7

ROK PRODUKCJI 2007

pojemność 600 cmm

moc 130 km

KOLOR CZARNY




Motocykl jest zarejestrowany w Polsce i ubezpieczony!


Pali na dotyk , zimny ciepły bez różnicy !

Na początku sezonu był wlany nowy olej CASTROL POWER1 GPS 10W40

Przednia opona to DUNLOP SPORT MAX

Tylna opona to MICHELIN 2CT


Do motoru posiadam jeszcze nakładkę zamiast tylnego siedzenia co widać na zdjęciach.

Sportowy ładnie brzmiący wydech :)))

Wyświetlacz biegów

Amortyzator skrętu

crashpady

2 kpl kluczyków

MOTOCYKL NIE WYMAGA ŻADNEGO WKŁADU FINANSOWEGO !!

500 KM temu wymienione nowe klocki z przodu (2 kpl)

:)

dREAL ZDJĘCIA PONIŻEJ !


MOTOCYKL DO OBEJRZENIA W MIEJSCOWOŚCI Domaradzka kuźnia W GMINIE POKÓJ !



moto które miało pękniętą ramę
stareRadio
Świeżak
 
Posty: 443
Dołączył(a): 25/8/2011, 11:57
Lokalizacja: Dębica

Postprzez grzybek124 » 15/12/2012, 18:56

Witam,


Dzisiaj pojechałem obejżeć następujący motocykl:
GSX-R 750 2001r od Moto Rakowski
http://otomoto.pl/suzuki-gsx-r-750-M3478010.html

Jak widać na zdjęciach uszkodzona szybka, lewa owiewka, lewy zadupek, uszkodzony stelaż i ułamana lewa kierownica. Po zadzwonieniu i zapytaniu się właściciela co to był za wypadek, dowiedziałem, się, że to wcale nie był wypadek tylko taki sobie niewielki upadek przy małej prędkości. Uszkodzenia podał takie jak wymieniłem powyżej a jak zapytałem o silnik i zawieszenie, to powiedział, że silnik jak najbardziej jest bardzo dobry a zawieszenie to nie widzi, żeby coś się stało ale zawsze może być coś nie tak. Po przyjeździe już na początku stojąc obok kanciapy usłyszałem prowadzoną na uboczu bardzo ciekawą rozmowę: "do wymiany jest ...(tutaj lista) no i jeszcze malutkie wgniecenie ramy ale tego już mu nie mówiłem". Lekko zaniepokojony poszedłem oglądać motocykl. Niestety właściciel miał wielu klientów i poszedł z nimi a ze mną został chyba jego tata. Historia motocykla jak się dowiedziałem, jest taka, że sprowadzili go dla klienta, który parę dni po kupnie miał nim wypadek i oddał go w rozliczeniu za następny. Co do uwag, to oprócz wymienionych wcześniej ma uszczerbione lutowanie ramy (już dyskwalifikuje jak dla mnie), lewy dekiel przetarty, brak oleju, dziwnie chodzące zawieszenie, brak dźwigni zmiany biegów oraz wgnieciony tłumik. Od ojca dowiedziałem się ponadto, że nie była to wywrotka ale jakaś pani zajechała drogę motocykliście a jak zapytałem o telefon do poprzedniego właściciela, to miły pan się wymigiwał. Dowiedziałem się również, że motocykl nie był odpalany po wypadku z powodu przetartego dekla jednak właściciel cały czas wmawiał, że skoro był sprawny przed wypadkiem, to teraz nadal musi być w bardzo dobrym stanie i nie ma się czego obawiać.

Podsumowując:

-dużo niejasności
-nieodpalany silnik i można jedynie wierzyć właścicielowi, że nadal jest sprawny
-uszczerbek w spawie ramy
FZR 1000
Avatar użytkownika
grzybek124
Świeżak
 
Posty: 121
Dołączył(a): 19/3/2009, 23:05
Lokalizacja: wiocha

Postprzez grzybek124 » 15/12/2012, 19:14

Nawiązując do poprzednich wypowiedzi. Czasem zdarzają się okazje. Sam kiedyś musiałem szybko wyjechać do WB i potrzebowałem na prędce gotówki, więc sprzedałem bardzo tanio Iża 350 chyba z 86r. z oryginalnym przebiegiem 74km (miał nawet odlewki na oryginalnych oponach). Sam sprzedając motocykle zawsze opisuję je zgodnie z prawdą tracąc czasem na tym 500zł czy nawet 1kzł dlatego chciałbym zastać zawsze motocykl zgodny z opisem sprzedającego i nie tracić pieniędzy na bezsensowne dojazdy. Sorki za Off Top'a
FZR 1000
Avatar użytkownika
grzybek124
Świeżak
 
Posty: 121
Dołączył(a): 19/3/2009, 23:05
Lokalizacja: wiocha

Postprzez SPAWAK » 20/12/2012, 23:25

Witam. Chciałbym wszystkich przestrzec przed handlarzem. Dzisiaj byłem oglądać SUZUKI SFV 650 GLADIUS z 2010r w Sieroszewicach na ul. Nowej 36/34. Bardzo ładne obejście, podwórko i domek obok warsztatu, na parkingu sprowadzane auta. Motocykl według sprzedającego był lekko uszkodzony, a dokładnie do zrobienia była przednia lampa, prawa owiewka lampy i jeden boczek. Pytałem się o układ jezdny, czy lagi są proste, rama czy nie ma żadnych śladów uderzeń, czy nic nie było spawane, a chłodnica czy jest prosta. Na wszystkie pytania uzyskałem satysfakcjonującą mnie odpowiedź że nic nie jest krzywe i uszkodzone jest tylko to co mówił. Jako, że z Kalisza jest niedaleko pojechałem oglądać motocykl z zaufanym mechanikiem. Po wejściu Szybko zorientowałem się, że motocykl ma spawany ogranicznik skrętu na półce, rama pod bakiem ma wgniotkę sporą oraz crashpady przykrywają jeszcze większe wygięcie ramy do tego osłona wydechu kwalifikowała się do wymiany. Po tym jak rozmawialiśmy dla osobności z mechanikiem i tatą i uzgodniliśmy, że ten motocykl nie jest dla mnie zapytałem się czy można odpalić i posłuchać? Odpowiedź była wysoce kulturalna: Jak Cię nie interesuje to po co ? Więc we trójkę postanowiliśmy pojechać do Kalisza. Przed 15 minutami dostałem SMS od tego jegomościa o treści : GLADIUS SPRZEDANY BURAKU.
Szkoda, że nie natrafiła się mocna ekipa z daleka która była by zapewne niezadowolona z zachowania Pana i wytłumaczyła by jak się szanuje klientów.
Dane nie uczciwego sprzedawcy :
Sieroszewice pod Ostrowem WLKP.
ul. Nowa 36/34
tel.: 721567775.


aukcja motocykla http://otomoto.pl/suzuki-gladius-sv-v-650-M3481436.html
SPAWAK
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 10/2/2012, 11:41

Postprzez kamyk82 » 30/12/2012, 02:05

http://moto.allegro.pl/suzuki-gsx-r-750 ... 40408.html


PRZEDMIOTEM AUKCJI JEST WYJATKOWY MOTOCYKL SUZUKI GSX-R 750 K9
ROK PRODUKCJI:PAZDZIERNIK 2009

MOTOCYKL SPROWADZILEM OSOBISCIE W KWIETNIU BR Z NIEMIEC WRAZ Z ORYGINALNA KSIAZKA SERWISOWA.ABSOLUTNIE BEZ WKLADU FINANSOWEGO.ZEZWALAM NA SPRAWDZENIE W DOWOLNYM SERWISIE.GWARANTUJE JEGO BEZWYPADKOWOSC.STAN MOTOCYKLA OCENIAM NA IDEALNY!!!!!!

NIESAMOWITY DESING SPRAWIA ZE MALO KTO PRZECHODZI OBOK TEJ MASZYNY OBOJETNIE!

*SPORTOWY UKLAD WYDECHOWY(BEZ KOLEKTORA)
*MANETKI Z REGULACJA
*CRASH PADY
*SZYBE
*AMORTYZATOR SKRETU(KYB)
*NOWY OLEJ MOTUL(MOTULV300)
*FILTR(K&N)

PONADTO DODAJE ORYGINALNE CZESCI
*SZYBE,MANETKI,SIEDZENIA PASAZERA+SET,UKLAD WYDECHOWY

GWARANTUJE ZE ZADEN ELEMENT NIE BYL MALOWANY,WSZYSTKO W ORYGINALE.NIE DOTYKALA TEGO POLSKA ZLOTA RACZKA!

POTENCJALNYCH NABYWCOW TRAKTUJE POWAZNIE I PROSZE O TO SAMO W ODNIESIENU DO MNIE .

TAK O MOTOCYKLU MÓWI SPRZEDAWCA


A TAK JEST NAPRAWDĘ :To jest model K8 pierwsza rejestracja 2009r, ogólnie prawa owiewka pęknięta i porysowana, prawy ogon porysowany, prawy boczek czachy rysy, wbicie na ramie z prawej strony, rysy na ramie z lewej strony, rysy nawet na oslonie lancucha, nóżka zmiany biegów zmieniona, rysa na baku okolo 3cm i odprysk na górze.

Wg. właściciela jest to europejczyk (VIN - js1cw111100104201 ) Aczkolwieg wyswietlacz jest w F i nie ma imoo, malowany cały oprócz lewej pęknietej owiewki. Pomiar Lakieru w granicach 150 jednostek.

Brak naklejek na ogonie, jedynie jest serwisówka na osłonie łańcucha, łańcuch złoty, spinka blue. Naklejki na owiewkach oryg. wypukłe. Felgi pomalowane na szaro, sety srebrne, PO ODPALENIU ŁADNIE CHODZIŁ Lecz nie było możliwości się przejechać. Opony Bridgestone 2008r dot. Acha i co ważne nie chciał odpalić za pierwszym razem, trzeba było mocniej klamke docisnąć, może to wina akcesoryjnych klamek a może nie .

Motocykl jest jedną wielką zagadką , wygląda na to że rama jest z motocykla z europy a reszta sztukowana tym co było pod ręką ( zegary np: są z moto z
usa) .

Motocykl stoi za 25.500 a jakiś miesiąc temu krzyczał za niego 29000.
kamyk
kamyk82
Świeżak
 
Posty: 139
Dołączył(a): 21/9/2012, 22:35
Lokalizacja: lubelskie

Postprzez Cacper » 22/1/2013, 22:14

Dla potomnych:
Model R6 z 2005 ale wbity był w dowód 2006
VIN: JYARJ06E06A031111

Miałem na nim dobry ślizg.
Uszkodzenia:
Cała prawa strona i trochę lewej. Wygięty prawy crash-pad (motocykl wjechał w krawężnik) uszkodzona rama i oba reflektory. Uszkodzona prawa laga, po uderzeniu ostro ciekła. Przednia felga prostowana i mimo tego krzywa jest. Tarcze chyba były minimalnie scentrowane.
Motocykl przez PZU został określony jako szkoda całkowita i odkupił go handlarz wytypowany przez PZU. Ostatnio widziałem go na allegro za około 10500zł.

OSOBIE KTÓRA GO KUPI LUB KUPIŁA KOŁO PAŹDZIERNIKA 2012r WYSYŁAM WYRAZY WSPÓŁCZUCIA.
Cacper
Świeżak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 17/1/2011, 21:00
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez caly_marcin » 5/2/2013, 21:23

Nie ten temat. Przestudiuj raz jeszcze forum

Black-Ghost
caly_marcin
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 19/11/2011, 15:49
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Vergon » 5/2/2013, 22:44

caly_marcin napisał(a):cześć. możecie ocenić mi te dwie sztuki..
http://tablica.pl/oferta/honda-cb500s-2 ... 7022;r:1;s: - kusząca cena. no właśnie?!

http://tablica.pl/oferta/suzuki-sv650s- ... 750;r:11;s: - to z czystej ciekawości, szukam 1 moto więc rozwaga mi odradza sv'ke.

pozdr ;)


Przeczytaj jeszcze raz nazwę tego tematu.
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Yamaha XJ 6N

Postprzez paziop » 6/2/2013, 20:19

http://allegro.pl/motor-yamaha-xj-6n-20 ... 31136.html

Każde pytanie na temat stanu moto, czy wytknięcie jakiś wad kończy się komentarzem "tak go kupiłem". Moto leżało i to mocno na obu stronach, pogięte lewarki tylnego hebla, skrzyni, wgięta chłodnica, spawany wydech, bierze olej pewnie 50/50 z benzyną, problemy z obrotami, sprzęgło na końcówce Ogólnie mechanicznie 5/10, a silnik to padlina... Odradzam!
paziop
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 6/2/2013, 20:00
Lokalizacja: Polska

Postprzez Arghor » 20/2/2013, 21:51

Tak informacyjnie – może komuś czasu uratuje nad rozmyślaniem czy warto? ;)
Taka oto „Igła”:

Sprzedający napisał:
KAWASAKI NINJA ZX6R W STANIE IDEALNYM Z NIEMIEC, Więcej info pod nr tel….

http://otomoto.pl/kawasaki-zx-kawasaki- ... 24723.html

Po pytaniach średnio szczegółowych okazało się, że „na obecną chwilę” motocykl jest bez prawa do rejestracji.
Moto może pojawić się za jakiś czas już z „prawem do rejestracji” (wiadomo, że niemiaszki lubią zabronić rejestracji pojazdu bez powodu)
Wiadomo, że sprawa może być „czysta”, bo pojawił się jakiś błąd w systemie, ale czujności nigdy dość
Pozdro
Arghor
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 30/8/2011, 21:54
Lokalizacja: łódzkie

Postprzez piotr_motoland » 21/2/2013, 06:54

Witam.Czy moto jest z prawem do rejestracji czy nie,lub posiada wady prawne można to sprawdzić w Generalnym urzędzie komunikacji ktory znajduje sie we Flensburgu,Niemcy.Odpiszą tobie na każde pytanie związane z zakupionym moto,ale musisz posiadać choćby umowę świadczącą o zakupie motocykla.Może poprostu sprzedający nie posiada wszystkich dokumentów związanych z możliwością rejestracji potrzebnej w polsce.Każdemu ktory chce zakupić motocykl ,lub motorower tłumacze jak krowie na rowie.Dzwoniąc zawsze pytać się,czy moto jest wyrejestrowane i ma to wbite w maly bref,datę wymeldowania,posiada też drugi wielkości A4,naszym problemem w kraju jest to że mimo że jesteśmy członkami uni,to mamy inne przepisy.
piotr_motoland
Świeżak
 
Posty: 245
Dołączył(a): 26/7/2011, 07:19
Lokalizacja: polska

Postprzez lehre » 27/2/2013, 01:01

bylem jako osoba 3cia widzialem przejechalem sie
http://allegro.pl/honda-nsr-125-i3037956527.html
odradzam pierwsze wrazenie sprzedajacy zrobil negatywne (cfaniak)
po wytknieciu iz motocykl malowany (jak za czasow prl'u odkurzaczem badz pedzlem) kola nieorginalne kierynki nie do pary i podnozki ze ewidentnie po jakiejs przygodzie zaczal cfaniakowac
lozysko glowki do wymiany
niby takiego kupil dla syna w niemczech ale syn juz za duzy i nie mzoe sie tak pokazywac hehe smiech
jazda probna wszystko ok choc klocki sie kaczyly rama prosta
moze i tak jest w nsr125 ze na 1wszym biegu ciagnie do7tysia a pozniej jakby blokada i 2je trzeba w bic
sprzedajacy cfaniak mowi ze wkreci ja na obroty owszem wkrecil ale na jalowym do 13tys po czym zaczal przy nas palic gume zawracajac hehe no coz tak sie nie robi przy potencjalnych kupujacych
zawinelismy sie i pojechalismy

odradzam szkoda kasy na paliwo i na telefon

MINA
lehre
Świeżak
 
Posty: 42
Dołączył(a): 10/3/2010, 19:03
Lokalizacja: Czeladź

Postprzez pros23 » 5/3/2013, 15:41

http://www.zupa.otomoto.pl/tab/motorbike?page=1

Zbigniew Żurek Lubzina/Kamionka/Ropczyce
Damman Group


handlarzyna /ponad 100 motocykli w sprzedaży/
motocykle sprowadzane z USA bez tablic, po "doświadczeniach życiowych",
składane z kilku w jeden,
zdarzają sie ciekawe egzemplarze ale nic na wiarę - bardzo szczegółowo trzeba sprawdzać,
bo sprzedający jest nieuczciwy
Ostatnio edytowano 22/4/2013, 13:22 przez pros23, łącznie edytowano 4 razy
pros23
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 8/3/2009, 21:07
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Krmtzzz » 6/3/2013, 11:38

Avatar użytkownika
Krmtzzz
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2077
Dołączył(a): 16/5/2010, 15:22
Lokalizacja: Rudnik n/Sanem

Postprzez Seba_ER5 » 8/3/2013, 00:40

Wszystkie pieknie ladnie ale zeby poczytac trzeba sie zarejestrowac. Zrob zrzut lub skopiuj tekst.

Jak patrze na ten piekny wahacz i chinskie dodatkai to... Poza tym to nie cena za moto z 2009 roku....
+10k jak dalmnie no moze 6-8 by miec lalke.
Avatar użytkownika
Seba_ER5
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 5220
Dołączył(a): 27/8/2007, 19:58

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na gr