REJESTRACJA | LOGOWANIE

Krótkie pytania, szybkie odpowiedzi.

| Odpowiedź » | Nowy temat »
Autor Wiadomość

wawzon

Bywalec

Ostrzeżeń: 1

Ile moze kosztowac cylinder do TT-R 125 03R. Patrzylem na allegro ale nic niema ;/

|

nomercy94

Świeżak

Posiadam Yz250F 06-07 i nie ma przy niej dolu. Ciagnie prawie jak 2-suw.
Wiecie moze dlaczego??

|

Dzesiu10

Bywalec

Ostrzeżeń: 2

może gaźnik moze zawory moze tłoczek do wymiany niestety dużo przyczyn może być;/

|

|

nomercy94

Świeżak

Ma ktos moze manuala do yz250f 06
Chcialbym zdjac gaznik i wyczyscic

|

speedygonzales

Gość

siema. moze glupie pytanie ale czy temperatura otoczenia wplywa na zachowanie sie motocykla?

Bostorn

Moderator

nie wiem jak u was ale w moim bylym wpływała

czym goręcej i duszniej nie dostawała tyle powietrza ile powinna, przy zimnie duzym tak samo

zresztą jak jeździsz latem i jest duszno, gorąco, maszyna inaczej się zachowuje niż w chłodniejszy dzien

|

|

Hamulec

Bywalec

wpływa i to mocno, tym bardziej w naszych sprzetach t.j. wyczynówkach. Tak jak Bostorn napisał, dodał bym jeszcze wilgotne powietrze, suche.

|

speedygonzales

Gość

chyba jestem przewrazliwiony bo moto troche ponad ciutke stracilo mocy... remont byl kilkanascie godzin temu a swiezak ze mnie. sprawdzilem lozyska, hamulce, rolgaz, naped, filtr, opony, mieszanke(olej i zupa caly czas ten sam/a)...

henio12323

Moderator

jasne że wpływa. im cieplej tym moto słabiej przyspiesza i wiadomo sie grzeje bardziej. olej w silniku jest rzadszy co na jedno wpływa na większe obroty silnika bo są mniejsze opory. dlatego olej dobiera sie pod temp otoczenia. pozatym zimne powietrze lepiej sie spala

|

|

speedygonzales

Gość

heh czyli powinno byc lepiej a nie gorzej... moze czas na cwiare 4t... a propo cwiar henio: kolosalna jest roznica odczuwalnej mocy miedzy 125 2t a 250 2t ? wiem ze na papierze jest 2x wiecej ale jak to wyglada na torze?

nomercy moze to ci pomozehttp://fiche.ronayers.com/Index.cfm/Module/Main/TypeID/26/Type/Motorcycle/MakeID/4/Make/Yamaha/YearID/47/Year/2006/ModelID/1683/Model/YZ250FV_YZ250F/GroupID/338523/Group/CARBURETOR_

|

nomercy94

Świeżak

Witam po raz koleiny.
Jak juz wczesniej wspominalem posiadam YZ-tke.
Mieszkam w UK i w polsce jestem co 3-4 miesiace, przez ten okres moj ojciec przejedzie sie z 3-4 razy.
Czy to zle ze moto stoi tyle czasu??
Dotad nie mialem z nim problemow, za karzdym razem palil z pierwszego kopniecia itd.

|

henio12323

Moderator

speedy powiem tak kumpel rm 125 a ja cr 250 na asfalcie z miejsca nie jest aż taka róznica kolosalna. 250 jest cięzsza 125 bardziej frunie Razz ale nieco lepsza jest 250 lepszy ma v max no i często przy kolejnym zapinanym biegu przód sie podnosi albo tył mieli nawet na asfalcie Razz tyle na prostej na torze jak sie z nim scigam. to podobnie to wychodzi. on 125 biegami ciągle mieli i wyciska ciągle maxa obrotów. ja dusze na nizszych biegach bo na wysokich czasami potrafi nieźle sponiewierac. zresztą raz dla kumpla połamałem tablice bo mi kamien tak strzelił spod koła Razz w 125 tak nie mieli.

|

|

Bostorn

Moderator

większy moment obrotowy, większa moc, odejście

itp itd....

szosa a tor to 2 inne rzeczy Smile

seta a ćwiara w 2t to wielka przepaśc mocowa ;d

|

|

henio12323

Moderator

no tak ja tylko mówie że jest większy moment obrotowy to napewno. ale ździwiłęm sie jak ta RM szła równo za mną Razz myslałem że obstawie ją jak chce a tuu nic z tego Razz na torze on ma lepiej bo jego wogule nie mieli praktycznie tylko lekki sznit zostaje Razz moja to tylko rów zostaje wiec większa czesc mocy rozchodzi sie w łancuch chyba Razz

|

|

bartexo

Świeżak

Jak Ci może moc iść w łańcuch? Razz Moc to jest cała przekazywana na koło tylko przy takiej jej ilości koło zazwyczaj nie ma trakcji i mieli tym bardziej na luznym gruncie Very Happy

|

henio12323

Moderator

tak sie mówi RazzP wiadomo cała moc idzie na tylne kółko tak ostro i gwałtownie że koło rzadko łapie trakcje

|

|

speedygonzales

Gość

heh moze czas na nowa gume do tylu? moze jak ci tak kolo mieli to daj na sprobowanie opone na bloto - wyzszy bieznik moze pomoc w trakcji. zastanawiam sie jakie kolejne moto po 125 kx bo drazni mnie to wachlowanie biegami np. na dluzszych podjazdach. waze prawie 90kg i musze non stop trzymac na koncowym momencie obrotowym (ktory zaraz sie konczy) bo inaczej nie jedzie... i stoje przed wyborem : tuning sety, 250 2t i 250 4t....

|

henio12323

Moderator

i tak mam nówke oponke to 250 ona musi mielic Razz chyba że bym załozył taką oponke na pustynie Razz ale mysle że 1 wypad i po oponie. no sporo ważysz a jak juz sie przesiadac to 250 2t 450 4t Razz

|

|

speedygonzales

Gość

duzo waze - ten ze zdjecia to ja Very Happy chyba przegioles z ostatnim zdaniem (?) hehe

|

henio12323

Moderator

Razz jak pisałes że wazysz 90 kg Razz to ja waze prawie połowe tego Razz xD

|

|