Zobacz wątek - Gdzie lub jaką część kupić?
NAS Analytics TAG

Gdzie lub jaką część kupić?

Enduro, Cross
_________

Postprzez henio12323 » 2/12/2009, 14:39

krejzol powiem ci takie cos :P miałem DTtke i kupiłem okazyjnie opone 140 szerokosci ( wtedy sie nie znałem patrzyłem aby kocha była :D ) motor straznie stracił na mocy. jednak żaden piach czy błoto nie było mu strasznie z racji że mała masa i szeroki laczek. potem kupiłem oponke hmm cos jak w WSCe a moze nawet z WSKi laczek bez kostek jednak miał głębokie nacięcia. motor ostrego joba dostał tyle że na sliskim czasem dupka uciekała :P co do 110 szerokosci to juz jest lepiej napewno ale ja bym na twoim miejscu poszukał czegos bardziej wąskiego. kumpel w DTtce zamontował opone przednią na tył. tzn. dostał opone o tej samej srednicy o szerokosci 70 lub 80. jak wiadomo przednie opony mają wysoki rozrzucony bierznik :P i ździwiłbys sie jak motor w terenie dawał sobie rade. jak na tą pojemnosc to miał idealną trakcje i osiągi. oponka nie zamulała silnika a jednoczesnie kosteczka dobrze się wgryzała. a co do firmy za tą kase nówki raczej nie dostaniesz chyba że uzywanądobrej formy. bo jak napisał landryss :P ja do mitasa przekonany nie jestem kumpel kupił prawie nówke i mu sie zaraz rozleciała. ja np mam pirelli scorpio i prawie cały sezon przelatalem i nie zjechała sie mocno. głownie zalezy to od modelu oponki. bo np kumpel do dr-z 400 wsadzał 1 opone wartą 400 zl michelina i smigał 2-3 sezony na 1 laczku. (fakt że nie codziennie tylko w niektóre weekendy ale trasa byla mieszana i po asfalcie tez sporo zrobił km)
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Postprzez Krejzol7 » 3/12/2009, 16:29

Dzieki Heniu dużo mi pomogłeś. Stwierdzilem, ze motorem bede smigal jeszcze tylko rok, bo potem zmieniam pewnie na Aprilię RX 125, wiec wystarczy mi taki mitasik. Planuje kupic model chyba e-09 czy jakos tak. Moto nie jest zmulony wiec 110 bedzie dobrym wyborem, a na tej starej oponie ucieka mi dupcia na śliskim, więc pozostane przy tym mitasku. :)
Krejzol7
Świeżak
 
Posty: 48
Dołączył(a): 12/1/2009, 16:15
Lokalizacja: Rymanów


Postprzez Krejzol7 » 7/12/2009, 16:40

Od razu przepraszam, ze pisze jeden post pod drugim, ale gdybym edytował wcześniejszy to chyba by nikt nie wiedzial, ze cos nowego pojawilo sie w temacie.

Jak myślicie, która opona była by lepsza do Yamahy DTR 50?

1. http://moto.allegro.pl/item824347206_op ... cross.html
2. http://www.allegro.pl/item810410247_18_ ... 80_18.html

Mieszkam na podkarpaciu, więc dużego błota nie trzeba długo szukać :) Którą polecacie? :)
Krejzol7
Świeżak
 
Posty: 48
Dołączył(a): 12/1/2009, 16:15
Lokalizacja: Rymanów

Postprzez Bostorn » 7/12/2009, 16:58

tej hejde cos tam nie znam

ale Mitas to dobra szanowana opona

najważniejsze abys szukał opon z twardej mieszanki aby Ci się nie scierały za szybko

ps: na co Ci do 50 taka kostka??!! nie lepiej kupic cos tego typu??

http://moto.allegro.pl/item821697272_op ... ml#gallery

i asfalt i bezdroża ;d
Oleje motocyklowe,samochodowe,smary,chemia, części,naprawy
Avatar użytkownika
Bostorn
Moderator
 
Posty: 5511
Dołączył(a): 12/4/2007, 17:45
Lokalizacja: Henrykowo/Białystok/Lublin

Postprzez henio12323 » 7/12/2009, 17:29

po 1 te oponki są za duze do dt szybko padnie ci tłok i nie raz bedziesz muał go wypychac z blota bo nie da rady nawet zakręcic takim laczkiem. ja juz ci pisałem :P najlepiej jest kupic opone dedykowaną na przód pod tylny rozmiar. moto sie zbiera jak głupie :P co do firm. ja nie jestem przekonany do mitasa z kolei :P a hidenau to znana firma. ale nie ma co sie rozpisywac która lepsza bo to głównie chodzi o cene. im tansza tym wiadomo gorsza. a co do miękkosci to tez nieprawda. kumpel kupił do RM 250 oponke tyyypowo na off road. dal 250 zł w Angli za nówke. opona była taka miekka że kostki w palcach dało sie ruszac. jak przejechał 150 metrów asfaltem juz było widac slady scierania :P ale za to mówił że na piachu wgryza sie w ziemie jak głupie. że to jest typowo opona na błoto i tak dalej bo jest miekka i idealnie sie układa i daje przyczepnosc. wiec zalezy kto gdzie jeździ bo racja że jak moto ma byc tez na ulice to musi byc twardsza. ta co bostorn pokazałes jest troche do duppy miałem taką na asfalt spoko lekka scieżka tez ale jakies błoto czy cos oponka sie nie nadaje :P bym ci proponował cos takiego http://moto.allegro.pl/item814310125_cr ... 17_17.html oczywiscie pod rozmiar felgi. tu jest 17 cali z tego co pamiętam w Dt jest chyba 18 :P
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez cztery » 7/12/2009, 17:50

A ja proponuję taką oponę. Wiadomo, że nie po to masz 50'tke zeby caly czas po offroadzie jezdzic, ale jak można się domyślić lubisz czasem śmignąć w teren. Więc ten produkt wydaje mi się być idealnym rozwiązaniem. Sam mam identyczną oponę w moim drugim moto ( Motorhispania Furia) i sprawdza się bardzo dobrze. http://allegro.pl/item815068926_opona_e ... _nowa.html
Chłopak z pasją i marzeniami związanymi z motoryzacją :)
Avatar użytkownika
cztery
Świeżak
 
Posty: 208
Dołączył(a): 13/6/2009, 21:31

Postprzez henio12323 » 7/12/2009, 19:10

nom to juz jest lepsza oponka niz tą co pokazał bostorn bo jego to 95% ulica 5% teren ta juz jest nieco bardziej w teren. ale wybierzesz juz co będziesz bardziej chciał i czego bardziej potrzebował :P tyle wiem że jak jeździsz sporo po ulicy ta od cztery bedzie chyba lepsza. napewno po ulicy nie będzie sie scierała w terenie jakos tam da rade. ta co ja ci pokazałem będzie bardziej w teren. ale wtedy żadne błoto ci nie straszne :P a co do bostorna oponka na ulice i lekki szuter super :D bo jest lekka i dlugo wytrzymuje
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez Bostorn » 7/12/2009, 21:32

a ja mowie że do 50tki nic lepszego nie trzeba jak opony tego typu jak ja pokazałem


to nic że zły rozmiar i tak dalej, ale chodzilo mi o typ opony

nie wiem jakie rozmiary itp

jeżeli gosc chce jeździc szkoła, miasto i jakis las innej mu nie trzeba jak taka uniwersalna
Oleje motocyklowe,samochodowe,smary,chemia, części,naprawy
Avatar użytkownika
Bostorn
Moderator
 
Posty: 5511
Dołączył(a): 12/4/2007, 17:45
Lokalizacja: Henrykowo/Białystok/Lublin

Postprzez henio12323 » 7/12/2009, 21:35

wiem ja tez wysłałem jakąś tylko na pokaz :P i tez sie godze miasto szkoła czasem jakis lekki teren tak. a jeżeli jak pisał chce jeździc na bagna to lepsza jest większa kostka :P i niech juz on sobie decyduje gdzie głownie jeździc chce i jaka oponka mu sie sprawdzi :D ja tam jak wsadziłęm kostke 140 szerokosci do DT to wam powiem że jedynie przód mi uciekał na sniegu a tył jakbym jechał po drodze utwardzonej ;d w sniegu super zabawa ;D potem własnie wsadziłem łysego laczka ;D to nie dało sie jechac 10 metrów prosto bo moto ciągle bączki kręcił wiec i tak i tak na zime super zabawa ;D
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez Krejzol7 » 7/12/2009, 21:37

Koleeeeedzy jazda bez kostki to obciach :D Henio nie mów, że nie da rady zakręcić kostką w błocie, bo byś się zdziwił :P Prawda lubie tez pojezdzic po asfalcie, ale moto za rok sprzedaje :P Oponka nie musi wytrzymywać kilku lat :) ja na niej pobrykam stosunkowo krótko :P Decyduje sie na Mitasa i koniec :P ma stosunkowo dużą powierzchnię, która styka się z asfaltem (jak na kostkę) co jest plusem gdy chce gdzieś dojechać i w błocie też nie będzie najgorsza :) Pozdro :D
Krejzol7
Świeżak
 
Posty: 48
Dołączył(a): 12/1/2009, 16:15
Lokalizacja: Rymanów

Postprzez henio12323 » 7/12/2009, 21:54

słuchaj wiem jak jeździ DT i uwierz mi jest róznica między kostką szerokosci 110 i 70. ja nie mówie że od razu bloto moto staje i nie da rady kręcic :P ale wiem bo sam miałęm wyjątkowo mocną DT i sam wsadzałem sie w takie błoto że kumpla mtx 125 zdechł a moja Dt jeszcze szła. ale juz czuc że opona strasznie zmulała silnik. kumpel kupił własnie dedykowaną na przód wsadził na tył. kosteczki małe drobne i on mimo słabszej mocy od mojej lepiej sobie radził :PP tyle że ta kostka lipna na asfalt raz koło do 0 na asfalcie i moze kostka sie rozleciec :P wiec jak juz w teren sprawa idealna ;D jak ja załozyłem tą duzą kostke to mi sie silnik zatarł po niecałym sezonie jazdy :P także miej tez to na uwadze że ostro silnik po dupie dostaje. i sporo więcej pali. ale zrobisz co będziesz chciał :P pozatym mówisz że duza powierzchnia styku z asfaltem no racja ale powiem ci że jak hamujesz taką kostką to i tak moto sie więcej sunie niz stoi w miejscu ;P lepszym rozwiązaniem jak dla mnie w takim cyklu mieszanym jest ta oponka co pokazał cztery bo ma głęboki bierznik a mimo to jest płaska i super na asfalt. ta kostka co ty pokazales jak dla mnie nie dosc że do 50 jest troche za duza to nie poradzi sobie ani tu ani tu ( w terenie za duza i zmuli silnik na asfalcie i tak sie w 100% nie sprawdzi bo jest za duza) tyle ode mnie ;P
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez Bostorn » 7/12/2009, 22:32

Krejzol7 napisał(a):Koleeeeedzy jazda bez kostki to obciach :D Henio nie mów, że nie da rady zakręcić kostką w błocie, bo byś się zdziwił :P Prawda lubie tez pojezdzic po asfalcie, ale moto za rok sprzedaje :P Oponka nie musi wytrzymywać kilku lat :) ja na niej pobrykam stosunkowo krótko :P Decyduje sie na Mitasa i koniec :P ma stosunkowo dużą powierzchnię, która styka się z asfaltem (jak na kostkę) co jest plusem gdy chce gdzieś dojechać i w błocie też nie będzie najgorsza :) Pozdro :D



hmm ja bym na twoim miejscu uzywke kupował

szkoda kasy na lekki teren

jeździlem 50tką i wiem jak to w terenie idzie...

jeżeli nie masz zębatki 50zebów na tył to gówno to jest a nie jazda...

żenada i tyl..
Oleje motocyklowe,samochodowe,smary,chemia, części,naprawy
Avatar użytkownika
Bostorn
Moderator
 
Posty: 5511
Dołączył(a): 12/4/2007, 17:45
Lokalizacja: Henrykowo/Białystok/Lublin

Postprzez henio12323 » 8/12/2009, 15:39

dokładnie :P popieram bostorna ;d zwykła 50 nie nadaje sie taka guma nowa. uzywka i tak starczy na długo bo moto nie ma ąz takiego joba że na kazdym biegu na asfalcie bedzie nosiło :P a starsza opona jest sporo lżejsza no i cena za 30 zł mozna kupic i do 50 sie nada :P
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez Krejzol7 » 8/12/2009, 18:14

W takim razie musze troszke pojezdzic po okolicznych sklepach i poszukac jakiejs uzywki :) Dzięki wielkie wszystkim :D
Krejzol7
Świeżak
 
Posty: 48
Dołączył(a): 12/1/2009, 16:15
Lokalizacja: Rymanów

Postprzez Motomen46 » 8/12/2009, 20:10

Witam mam pewien problem i liczę ze pomożecie. A mianowicie chce zmienić w Zime moje moto ''KTM EXC 125" na SuperMoto i nie wiem skąd mogę kupić Koło do przodu bo podobno z tyłu i z przodu muszą być takie same koła więc możecie mi powiedzieć (napisać Smile ) skąd mam wziąść takie koło do przodu do supermoto bo na allegro nie ma. A moze jest tylko nie do tego modelu a z innego modelu pasuje do mojego . Możecie mi podać link albo powiedzieć skad wziąść takie koło ?
Motomen46
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 8/12/2009, 16:49

Postprzez Bostorn » 8/12/2009, 20:20

krejzol.. nie sklepy tylko allegro tam wszystko znajdziesz


motoman allegro koła supermoto exc 125 wpisz i tyle o ile jakieś będą

powinny isc 17stki

najlepiej uzywki bo na nowki wydasz pewnie z 3-4 tysie
Oleje motocyklowe,samochodowe,smary,chemia, części,naprawy
Avatar użytkownika
Bostorn
Moderator
 
Posty: 5511
Dołączył(a): 12/4/2007, 17:45
Lokalizacja: Henrykowo/Białystok/Lublin

Postprzez cztery » 8/12/2009, 22:04

Jeżeli chcesz kupic za 30 zl to raczej nie po sklepach :D :P Lepiej na jakąś giełde wbić, rynek czy cokolwiek tam masz koło siebie.
Chłopak z pasją i marzeniami związanymi z motoryzacją :)
Avatar użytkownika
cztery
Świeżak
 
Posty: 208
Dołączył(a): 13/6/2009, 21:31

Postprzez cztery » 8/12/2009, 22:05

A nie masz jakiś znajomych, rodziny poza Polską np. w UK ? W takim razie dorwałbyś tą rzecz na ebayu w dużo niższej cenie i jeszcze większy wybór byś miał.
Chłopak z pasją i marzeniami związanymi z motoryzacją :)
Avatar użytkownika
cztery
Świeżak
 
Posty: 208
Dołączył(a): 13/6/2009, 21:31

Postprzez henio12323 » 8/12/2009, 22:28

co do opon poszukaj u zawodników albo w klubach czesto majątanie po np 1 treningu dobrego zawodnika czy cos takiego :P ostatnio mój kumpel rafił na okazje hmm ze 20-25 oponek kupił z belgii od lepszego zawodnika jakiegos wszystkie oponki górna półka. kupił zestaw po 30-40 zł sztuka nie pamiętam. ale wszystko nówka dosłownie tyle że po 1 zawodach lub treningu. i sprzedawał po 100 zł chyba :P także na 20 oponkach nieźle kasy zarobil :D
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez Dzesiu10 » 13/1/2010, 19:43

potrzebuje lusterko do yamahy wr na sm i chciałbym coś porządnego i coś co by wyglądało i nie było mega olbrzymie,przejrzałem całe allegro i dup*a nic ciekawego;/ może wiecie koledzy gdzie dostane lusterka która wyglądają chociaż pożądnei i nie kosztują 300zł?
Dzesiu KTM EXC-F 250 2007
Dzesiu10
Bywalec
 
Posty: 857
Dołączył(a): 8/7/2008, 23:42
Lokalizacja: Zielona Góra

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Offroad



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości




na górê