Zobacz wątek - Ga¼niki Suzuki gs 500 E
NAS Analytics TAG

Ga¼niki Suzuki gs 500 E

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Ga¼niki Suzuki gs 500 E

Postprzez maruder07 » 11/5/2009, 17:35

No wiec tak mój problem polega na tym i¿ ostatnio z ciekawo¶ci zajrza³em pod plastikowa pokrywkê przykrêcona 2 ¶rubkami. by³a tam gumowa membrana a pod ni± przepustnica. wyci±gaj±c ja (z ciekawo¶ci to zrobi³em) zauwa¿y³em ze iglica jest mocno poniesiona tak jak by nie pracowa³a na swoim miejscu tylko przy monta¿u tego iglica nie trafi³a w swój kana³ i by³e w po³owie podwieszona. Nie wiem to mo¿e moja wina ja co¶ nie tak machn±³em i mo¿e prze zemnie tam siê znalaz³a. w ka¿dym b±d¼ razie za³o¿y³em ja tak jak na to wygl±da³o w ¶rodek rurki i iglice podwiesi³em na 3 naciêciu od góry licz±c. Teraz gs ma problemy z odpalaniem przyspieszeniem tak samo obroty mu dochodz± do 6ty¶ na ka¿dym biegu i przy 11tys mu odcina paliwo i przygasa. tak samo zimny jak i ciep³y silnik. wiec moje pytania s± nastêpuj±ce:
1. Czy iglica jest taka istotna w tym ga¼niku?
2. Czy naciêcie na niej i poziom za³o¿enia zawleczki ma jakie¶ istotne znaczenie, nie s± daleko od siebie wszystkie daleko odstawione, ró¿nica jest w minimetrach.
3. W jaki sposób mogê sprawdziæ gdzie i jak by³a u³o¿ona ona przedtem, czy by to sprawdziæ mam rozebraæ 2 ga¼nik?
4. Czy iglice w obydwu ga¼nikach s± i powinny byæ tak samo ustawione?
5. Jak ja mogê go wyregulowaæ gdzie szukaæ usterki?
6. Mam pe³en warsztat narzêdzi i kluczy oraz innych gad¿etów znam zasadê dzia³ania ga¼nika komara wski i poloneza wiem jak je regulowaæ i ustawiaæ mniej wiêcej mam w tym do¶wiadczenie. wiec czy warto pchac w to rece samemu? Ja wogule nie wiem nawt jak to dzia³a i jak to ma sie ustawiaæ a ponoc jest to proste.
7. Czy jakie¶ zanieczyszczenie mog³o dostaæ siê przez przewody i zablokowaæ mi inny ga¼nik lub nawet ten rozebrany?

Jak kto¶ wie co¶ na ten temat to niech napisze i powie mi co i jak mam dalej robiæ, nie chce narazie pchaæ moto do serwisu bo drogo jeszcze jest jak za taka us³ugê a ja nie mam kasy teraz.
maruder07
Świeżak
 
Posty: 158
Dołączył(a): 18/8/2008, 16:12
Lokalizacja: Michałowo


Postprzez maruder07 » 24/5/2009, 16:47

Czemu nikt mi nie odpowiada na to???
maruder07
Świeżak
 
Posty: 158
Dołączył(a): 18/8/2008, 16:12
Lokalizacja: Michałowo


Postprzez Kedar-88 » 24/5/2009, 18:33

oczywiście że iglice muszą być ustawione jednakowo i ich położenie ma istotny wpływ na prace, ściągnij sobie service manuale tam na pewno będzie na którym wycięciu były fabrycznie zakładane. Kolejną sprawą jest to że będziesz musiał ustawić podciśnienie w gaźnikach aby było jednakowe, a do tego trzeba mieć wakuometry.
Bandit 1200
Avatar użytkownika
Kedar-88
Stały bywalec
 
Posty: 1327
Dołączył(a): 21/8/2007, 04:54
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez maruder07 » 26/5/2009, 18:30

Oki zobaczê jak to jest ustawione w lewym ga¼niku i tak samo zamontuje je, a co do podci¶nienia w ga¼nikach to zrobiê to jesieni± z pe³nym synchro wraz. Jak narazie mi zale¿y na sprawnym je¿d¿eniu. takim jakie by³o poprzednio. Podci¶nienie zapewne wp³ywa na jego przyspieszenie i osi±gi n pe³nych obrotach wtedy nie dusi siê przy wy¿szych obrotach na biegach tak?Co do service manuale to wad pie czy czego¶ tam siê doczytam na temat prawid³owego ustawienia bo przede mn± by³o 4 w³a¶cicieli tego moto i ja sam nawet nie wiem co oni z tym moto robili wiem tyle ze na pewno nic dobrego byle tylko poje¼dziæ i dalej sprzedaæ go a ja mam problem jak to wszystko do porz±dku doprowadziæ. Moj gs ³adnie przyspiesza³ w 400m wykrêca³em nim 115km/h wiec ¼le nie jest i nie by³o zbiera³ siê ³adnie przedtem na wszystkich biegach a teraz przy odkrêceniu manetki szarpie nim i nierówno przyspiesza chyba ze odkrêcam ja delikatnie i powoli to tak. O a wydech, tzn stan wnêtrza wydechu tez ma znaczenie w gsie? do niego trzeba ga¼niki dopasowywaæ te¿ czy nie???
maruder07
Świeżak
 
Posty: 158
Dołączył(a): 18/8/2008, 16:12
Lokalizacja: Michałowo



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości




na górê