Zobacz wątek - CBR 600 a YZF-R6 (600) różnice
NAS Analytics TAG

CBR 600 a YZF-R6 (600) różnice

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

CBR 600 a YZF-R6 (600) różnice

Postprzez kucin » 6/5/2009, 15:28

Witam,
Mam małe zapytanie, szczególnie do posiadaczy w/w motocykli. Chciałbym przyjrzeć się ich zaletom/wadom najlepiej tak >=2002 rocznik.
Który jest lepszy, tzn. Motocykl NIE musi być "na tor" (mimo iż R6 nadawała by się) Nie musi mieć XXX KM czy też L poj. Ma być śr. lokomocji z pkt. A do B, z komfortem (wiem że R6 to motocykl niezbyt "rodzinny" <freak> xD) raczej dla 1 osoby. Ogólne porównanie, bo pewien znajomy ciągle twierdzo że CBR jest o niebo lepsza od Yamaha... Co wg. mnie i mojego gustu jest wielkim błędem (ile osób tyle gustów).


jednak przy konfrontacji/wypowiedzi użytkowników nie obrażę się jeżeli ktoś podpowie jak różnią się mocą (bo wg. Producenta, to wg. Producenta- a często jest inaczej)


Dziękuję serdecznie za opinie pomocne w konfronacji/wyborze pomiędzy tymi 2 motocyklami.

Pozdrawiam
Kucin
kucin
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 16/2/2009, 21:18
Lokalizacja: ŁDZ


Postprzez Raczek_6 » 6/5/2009, 21:40

R6 do końca 2002 roku była na gaźnikach, Honda od 2001 roku była już na wtrysku.
Do jazdy po mieście i z pasażerem wygodniejsza będzie CBR.
R6 gaźnikowa jest ostrzejsza szczególnie w wyższym zakresie obrotów (nawet w porównaniu z R6 wtryskową z 2003 roku).

Kwestia gustu i preferencji danej osoby - o tym się nie dyskutuje.
http://motomaniax.pl/ - serwis Ducati | http://www.motorakowski.pl/ - serwis Kawasaki | | Nie pomagam w oględzinach motocykli.
Raczek_6
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 4217
Dołączył(a): 20/9/2008, 23:23
Lokalizacja: W-wa


Postprzez limak14 » 8/5/2009, 19:22

Dużą zaletą CBRy jest wtrysk. Wersja F daje możliwośc dość wygodnego poruszania się i wypadu na jakąś dłuższą trasę.
R6 jest dużo bardziej agresywna, CBR liniowo oddaje moc.
Stylistyka tych motocykli jest dość odmienna:
- R6 typowy sport
- CBR wer. F moto turystyczno-sportowe
Avatar użytkownika
limak14
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 3798
Dołączył(a): 16/5/2007, 10:30
Lokalizacja: LBN/Puławy



Powrót do Motocykle



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości




na gr