Zobacz wątek - kask na obwód łepetyny 58,5- ani M, ani L...
NAS Analytics TAG

kask na obwód łepetyny 58,5- ani M, ani L...

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

kask na obwód łepetyny 58,5- ani M, ani L...

Postprzez Kamusial » 30/4/2009, 19:38

Jeżeli nie chcecie czytać poniższych wypocin, to krótkie pytanie: Przymierzyłem dzisiaj kilka kasków AGV, Uvex i Shark- ani rozmiar M mi nie podchodził- całościowo uciskały mnie na twarz, miałem odczucie wielkiej ulgi po jego zdjęciu. L- wydają mi się trochę za luźne i boję się, że rozejdą się po jakimś czasie.
Znacie jakichś producentów którzy by robią kaski na 58,5 cm- taki rozmiar ML?
Gdzie w Wawie przymierzę Nolana, Nitro, HJC, Shoei, Caberg, Uvex- jest taki sklep, czy raczej oddzielnie prowadzona jest sprzedaż tych kasków?
Na co zwracać uwagę przy mierzeniu kasku, poza tym, żeby nie był za luźny, ani za ciasny? Może macie jakieś własne tajemnicze metody ? :)


Wersja długa:

Jestem na etapie zakupu pierwszego kasku. Stwierdziłem, że zależy mi na bezpieczeństwie i jakości, dlatego szukam czegoś ~400- 600 zł, jednak gdy będzie trzeba to dołożę.
Chciałbym żeby kask miał te podstawowe bajery: anti stretch, anti fog, deflektor pod brodą, otwory wentylacyjne, wyjmowaną wyściółkę... Mam mieszane uczucia, co do sposobu zapinania- ponoć klasyczny jest najbezpieczniejszy, ale jego upierdliwość póki co doprowadza mnie do pasji.

Zrobiłem dzisiaj mały obchód po sklepach w Warszawie:
Inter Motors na Waryńskiego: jedynie kaski AGV:
K3 ~450 zł, L- niby fajnie, ale słabo opinała mi twarz, M- czułem skorupę kasku na czubku głowy.
GP Pro- M- całkiem OK, choć nieco ciasno. Cena jednak mnie przeraziła... ~1500zł

z allegro- Uvex V1-480zł, L- wydawał mi się trochę za duży, mimo że trzymał twarz itd, to nie miałem przekonania do niego, ani możliwości do porównania z innym

Liberty Motors- kaski AGV i Shark. Mierzyłem Sharki przez godzinę :P
S500 ~600zł- L taka trochę przyduża, M- pił mnie szew.
S800 ~800zł- L tak jak S500 ( in plus potrzebne mi bajery, chociaż jakość otworków wentylacyjnych marna), M- niby wszystko ok, ale- czułem się jakby ktoś mi butem ściskał policzki (trochę przesadzam, ale było wąsko), jednak po zdjęciu miałem uczucie wielkiej ulgi i nie chętnie założyłbym go znowu. Nie był pijący, uciskający, ale taki ciasny w całości.
RVI- ta M chyba mi najbardziej podpasowała- wrażenie było jak po S800 M, ale trochę mniej uciążliwe (możliwe też że nic już nie czułem).

Pytanie jak wyżej- który z producentów by mi podpasił?

Pozdrawiam i dzięki za pomoc
Avatar użytkownika
Kamusial
Bywalec
 
Posty: 782
Dołączył(a): 26/4/2009, 01:13
Lokalizacja: Wawa - włochy


Postprzez lolokolo » 30/4/2009, 19:56

hah jakiś post wyżej poruszam temat kasków NZI no i szperając w necie znalazle info iż L'ka to u nich 58-59 cm więc wydaje się że jak ulał dla Ciebie.

Chyba do 600 znajdziesz u nich kask z wszystkimi bajerami o których piszesz. Oferta NZI jest na allegro.
lolokolo
Świeżak
 
Posty: 40
Dołączył(a): 30/4/2009, 16:29
Lokalizacja: Katowice - Orzesze


Postprzez Kurt » 1/5/2009, 00:27

Nikt nie powie ci który będzie dobrze leżeć. Sam musisz przymierzać aż poczujesz że jest ok. Weź też pod uwagę, że wnętrze kasku z czasem trochę się ubije i będzie luźniejsze więc jeśli kask tylko trochę uwiera to ok. Nie może być za ciasny ale za luźny też. Przymierzaj różne modele różnych producentów a napewno znajdziesz taki, który będzie ci odpowiadać. Rzuć okiem na kaski Marushin za kasę jaką chcesz dać to całkiem przyzwoite garnki albo może coś z HJC.
Avatar użytkownika
Kurt
Świeżak
 
Posty: 387
Dołączył(a): 21/1/2009, 14:21
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez Raczek_6 » 1/5/2009, 18:56

W AGV sÄ… czasami modele w rozmiarze ML.
Powiem tak, nie może uciskać centralnie na głowę, a na policzki i uszy jak chwilę w nim pojeździsz to się dopasuje (gąbka i materiał powinny dopasować się do głowy).
Czasami warto zainwestować więcej w lepszy kask, osobiście doradzał bym wyższe modele K3 lub ewentualnie K4, K3 basic to obecnie podstawowy kas z AGV.

Musisz niestety pojeździć po sklepach i po przymierzać różne modele kasków, czasami można liczyć na miłą niespodziankę - rabat od podanej ceny.
http://motomaniax.pl/ - serwis Ducati | http://www.motorakowski.pl/ - serwis Kawasaki | | Nie pomagam w oględzinach motocykli.
Raczek_6
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4217
Dołączył(a): 20/9/2008, 23:23
Lokalizacja: W-wa

Postprzez Nigga » 1/5/2009, 21:24

Raczek_6 napisał(a):W AGV są czasami modele w rozmiarze ML.
Powiem tak, nie może uciskać centralnie na głowę, a na policzki i uszy jak chwilę w nim pojeździsz to się dopasuje (gąbka i materiał powinny dopasować się do głowy).
Czasami warto zainwestować więcej w lepszy kask, osobiście doradzał bym wyższe modele K3 lub ewentualnie K4, K3 basic to obecnie podstawowy kas z AGV.

Musisz niestety pojeździć po sklepach i po przymierzać różne modele kasków, czasami można liczyć na miłą niespodziankę - rabat od podanej ceny.


Potwierdzam. Mój brat ma AGV GP PRO rozmiar ML.
SV 1000S
Avatar użytkownika
Nigga
Świeżak
 
Posty: 64
Dołączył(a): 3/10/2007, 09:30

Postprzez miszcz215 » 2/5/2009, 15:03

a mierzyles Wasc Uvexy w rozmiarze L- (minus) ?
bo z tego co widzialem to maja interesujaca sie rozmiarowke czyli M(57/58 ) L-(58/59), L(59/60)
miszcz215
Świeżak
 
Posty: 112
Dołączył(a): 1/5/2009, 09:34
Lokalizacja: bp

NZI Razer II

Postprzez lolokolo » 5/5/2009, 12:05

Kamusial napisał(a): który z producentów by mi podpasił?


Wpadłem dzisiaj do dystrybutora NZI i oblukałem m.in. kask o który pytałeś http://allegro.pl/item624315297_kask_nz ... a_r_l.html

I z ręką na sercu powiem Ci że ten pomarańczowy jest wypasiony, bardzo dobrze wykonany a dotego to malowanie lepsze niż na foto.

Akurat ekipa miała przyjęcie towaru i nie pooglądałem wszystkiego ale to co widziałem to naprawde szacun.
lolokolo
Świeżak
 
Posty: 40
Dołączył(a): 30/4/2009, 16:29
Lokalizacja: Katowice - Orzesze

nolan n62 i mtr 1100

Postprzez sun » 5/5/2009, 14:05

nie wiem gdzie wrzucic to pytanie ale wiecie gdzie w wawie moge przymierzyc te kaski?????????? nigdzie nie moge ich znalezc...
sun
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 21/4/2009, 14:54

Postprzez Kamusial » 5/5/2009, 17:36

z korespondencji ze sprzedającym wyszło, że póki co jedyna opcja, to zamówić, a jak nie będzie pasował to odesłać...
Avatar użytkownika
Kamusial
Bywalec
 
Posty: 782
Dołączył(a): 26/4/2009, 01:13
Lokalizacja: Wawa - włochy

Re: nolan n62 i mtr 1100

Postprzez lolokolo » 5/5/2009, 20:28

[quote="sun"]gdzie w wawie moge przymierzyc te kaski??[quote]

NZI w PL to nowy temat, ponoć sieć sprzedaży się buduje. Na ten czas można zamawiać przez neta [allegro] a jak nie będą pasować to można wymienić.

Co do jakości to nie ma się czego obawiać - widziałem, dotykałem
lolokolo
Świeżak
 
Posty: 40
Dołączył(a): 30/4/2009, 16:29
Lokalizacja: Katowice - Orzesze



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê