Zobacz wątek - Kapie paliwo z gaźników CBR 1000F SC 21 Pomocy !!!
NAS Analytics TAG

Kapie paliwo z gaźników CBR 1000F SC 21 Pomocy !!!

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Kapie paliwo z gaźników CBR 1000F SC 21 Pomocy !!!

Postprzez rafaleksobczak » 29/4/2009, 07:08

... było by łatwo gdyby to paliwo kapało zawsze tak samo, ale ono raz leci bardziej, raz mniej, a czasem wogóle. Zauważyłem że po dłuższej jeździe nie kapie wcale, ale jak się zatrzymam i pochodzi chwilę na wolnych obrotach to zaczyna lecieć. Przestaje jak dodam sporo gazu. Mechanik zajmujący się samochodami powiedział że w aucie z gaźnikiem to efekt za dużego poziomu paliwa, ustalanego przez pływak. Dodam jeszcze że kapie tylko spod jednego gaźnika


Proszę o pomoc. Czy zgadzacie się z tą diagnozą, jeśli tak to jak mogę na to zaradzić, tzn. która śrubka służy do regulacji tego pływaka. Czy to ma w pływ na synchronizację gaźników. Jakby ktoś miał serwisówkę, to byłbym bardzo wdzięczny np za jakiś rysunek. Mój mail rafaleksobczak@gmail. com
rafaleksobczak
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 18/9/2008, 21:27
Lokalizacja: Łódź


Postprzez arcadioo997 » 29/4/2009, 07:41

Prawdopodobnie mechanik ma rację. Jako takiej regulacji poziomu paliwa powiedzmy nie ma. Poziom jest regulowany przez pływak, który np może być zalany i stąd poziom benzyny w gaźniku jest za duży. Mi się zdarzyło, że po regulacji gaźników na jednym z nich zawiesił się pływak i paliwo się lało...Najpewniej będzie wymontować gaźnik (lub zespół, bo łatwiej) i rozkręcić od spodu, sprawdzić, czy pływak nie zalany, czy nie uszkodzony itp...
arcadioo997
Świeżak
 
Posty: 178
Dołączył(a): 23/10/2008, 21:43
Lokalizacja: Poznań




Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na gr