Zobacz wÄ…tek - Problem z rejestracjÄ… skutera z zagranicy
NAS Analytics TAG

Problem z rejestracjÄ… skutera z zagranicy

Przepisy, prawo
_________

Problem z rejestracjÄ… skutera z zagranicy

Postprzez masel » 7/4/2009, 19:21

Witam, mam problem z zarejestrowaniem skutera sprowadzonego z Austri.
Pojazd bez problemu przeszedł przegląd, podatek jest już opłacony, przy zakupie podpisałem umowę kupna sprzedaży, dostałem kartę pojazdu po niemiecku o raz książkę serwisową. Kartę pojazdu przetłumaczyłem na język polski. W urzędzie komunikacji miejskiej, pani szła w zaparte iż karta pojazdu nie jest od roku 2008 podstawą na jakiej można skuter zarejestrować. Stwierdziła iż potrzebne są tranzyty (tymczasowa rejestracja za granicą, wtedy mam dowód i z tego tymczasowego dowodu przerejestrują)

Oczywiście sprzedający mówił że z rejestracją nie będzie problemu i że te papierki wystarczą. Dziś pojechałem do niego i stwierdził że to błąd urzędników bo on od sześciu lat tak robił...Umówiliśmy sie na jutro i pojedziemy z nim kłucić się jeszcze raz.

Z tranzytami zapewne był by problem, pani zaoferowała rozwiązanie problemu przez ambasadę, ale wiadomo że będzie to trwało rok czasu a chciałem zarejestrować skuter do piątku!

sprzedający polecił mi też zarejestrowanie skutera w innym urzędzie na kogoś innego, ale to bez sensu, podatek jest już zapłacony a nie mam zamiaru płacić po raz kolejny, a on na to że w umowie trzea podac cenę niższa niż 500zł i będę zwolniony od podatku. Tylko że kto sprzedaje skuter peugeot speedfight 2 2003r 3600km przebiegu za 400zł?
potem przerejestrować go na siebie juz w moim mieście (Białystok).

ProszÄ™ o bardzo szybkÄ… pomoc.
masel
Świeżak
 
Posty: 56
Dołączył(a): 19/2/2009, 16:37


Postprzez reeich » 9/4/2009, 14:25

ale kolego jakiego dowodu rejestracyjnego nie dostales ??acha bo tam skuterom nie potrzeba dowdu rejestracyjnego!
Avatar użytkownika
reeich
Świeżak
 
Posty: 74
Dołączył(a): 19/2/2009, 18:45
Lokalizacja: Bąków


Postprzez masel » 9/4/2009, 16:46

No to mi kolego pomogłeś :) hehe,,, założyłem nowy temat BARDZO pilne - rejestracja więc to jest już nie aktualne
masel
Świeżak
 
Posty: 56
Dołączył(a): 19/2/2009, 16:37

problem z rejestracja skutera z japonii

Postprzez erwin01 » 7/7/2009, 15:42

Witam.Problem moj wyglada nastepujaco. kupilem w polsce skuter sprowadzony z japonii. W japonii nie ma czegos takiego jak tablica rejestracyjna i dowod rejestracyjny. Tam placi sie tylko podatek i jezdzi.Tak mi powiedziala kobieta ktora juz spory czas sprowadza te skutery.
W urzedzie powiedzieli mi ze ni emoga go zarejestrowac bez starych tablic i bez dowodu.
Pozatym mam wszystkie dokumenty
fakturę , karte identyfikacji pojazdu , przeglad tłumaczenie papierow i dokument o dzialalnosci gospodarczej firmie ktora je sprowadza
moze mial ktos tki problem z rejestracja skutera z japonii?
Albo ktos rejestrowal?
prosze o pomoc
erwin01
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 7/7/2009, 15:32

Postprzez erwin01 » 10/7/2009, 18:30

No na szczescie juz sie wyjasniło.Po trwajacej dwa dni burzy mózgów w urzędzie .Pan urzędnik zadzwonił do mnie i powiedział,ze muszę napisać oswiadczenie,ze pojazd mój nie był zarejestrowany za granicą.
I wszystko gra.
erwin01
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 7/7/2009, 15:32

Re: Problem z rejestracjÄ… skutera z zagranicy

Postprzez wojtasc1972 » 13/10/2009, 18:00

witam
Skutery jezdzace po Niemczech,N I E P O S I A D A J A ,tak zwanego, briefu!!!jest tylko karta pojazdu,(certyfikat),wystawiony przez producenta danego pojazdu.
Mowimy tu o skuterach do 50ccm.
Powyzej tej pojemnosci,sytuacja ulega zmianie.
wojtasc1972
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 17/9/2009, 17:56
Lokalizacja: Namyslow



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości




na górê