Zobacz wątek - Ile i jaki olej do lagów??POMOCY!!
NAS Analytics TAG

Ile i jaki olej do lagów??POMOCY!!

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Ile i jaki olej do lagów??POMOCY!!

Postprzez Balbek » 6/4/2009, 22:24

Witam koledzy dzis mam problem a mianowicie zaczely mi przepuszczec uszczelniacze w przednim zawieszeniu wiec zamowilem nowe i czas na wymiane no i tu wlasnie problem bo nie wiem jaki i ile mam wlac do srodka nowego oleju:( szukalem w manualu ale o tym nic nie pisze(chyba ze zle szukalem ale bylo jaki i ile do silnika a o lagach ani slowa:() no a moto z jakim problem to suzuki rg 80 prosze o szybka odpowiedz bo pogoda piekna a moto musi stac w garazu bo tak juz przepuszcza ze az na oponie olej jest wiec niebezpiecznie:(
Balbek
Świeżak
 
Posty: 32
Dołączył(a): 2/2/2009, 20:13
Lokalizacja: PÅ‚ock


Postprzez Przemo_rene » 7/4/2009, 09:58

Jeżeli manual Haynes'a to na pewno jest jaki olej do lag i ILE;] Poszukaj w specyfikaji technicznej lub w dziale np steering & suspension. Jest to lekkie moto więc 10W olej do zawieszejnia (np Castrol'a, Motula, Shella). Jezeli chcesz twardsze zawieszenia to 15W lub nawet 20W (ale to już będzie hardcore). W serii na 99% miałeś 10W więc taki kup. A ile? 2 butelki po 0,5L (koszt ok 50zł za 2 butelki) starczą na 100% i jeszcze zostanie. Jak nie wiesz dokładnie ile....to zlej to co masz do czystego pojemnika, przelej do miarki, dodaj tyle ile mogło wg. Ciebie wyciec przez czas nieszczelności uszczelniaczy, do tego dodaj 50ml i może nie będzie jak w serwisówce, ale będzie dobrze. (łacznie nie mniej jak 300ml, a na pewno nie więcej jak 450. ) To tak "na oko" (zaraz dostane że na oko to ktoś tam umarł...ale lepsze to niż nic)
http://www.tinyurl.pl?PlJBVNPo PrzeglÄ…d Twojego moto w P-N!
Avatar użytkownika
Przemo_rene
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 11/3/2009, 13:27
Lokalizacja: Poznań / TL1000R


Postprzez Balbek » 7/4/2009, 10:17

wielkie dzieki ;) a manuala mam jakiegos orginalnego do tego modelu ale szukam i nic nie moge znalezc no ale kupie shella takiego 15W zeby byl twardszy bo seryjne troche za miekkie chyba bylo i zrobie tak jak mowisz Przemo_rene jeszcze raz wielkie dzieki:)
Balbek
Świeżak
 
Posty: 32
Dołączył(a): 2/2/2009, 20:13
Lokalizacja: PÅ‚ock

Postprzez Przemo_rene » 7/4/2009, 11:44

poszukaj serwisówki tak na przyszłe "wypadki" ;) Poza tym z tą twardością to uważaj bo jak Ci już długo ciekło i masz mało oleju i stąd takie miękkie może być (trudniej poza tym będzie Ci dobrac odpowiednią ilość - pomyśl dobrze nad tym by nie było, że za mało wlane i miękkie lub za dużo za dużo i nie odbija poprawnie . Jak wszystko dobrze uszelnisz to i na 10W będzie twardsze. No ale jak nie spróbujesz to się nie poznasz ;)
http://www.tinyurl.pl?PlJBVNPo PrzeglÄ…d Twojego moto w P-N!
Avatar użytkownika
Przemo_rene
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 11/3/2009, 13:27
Lokalizacja: Poznań / TL1000R

Postprzez Balbek » 7/4/2009, 21:02

nie nie lecialo dlugo po zimie zaczelo i duzo nie jezdzilem bo sie troche boje a wczesniej jeszcze przed rozszczelnieniem wydawal mi sie lekko przymiekki ;) wiec moze zaryzykuje z tym 15w
Balbek
Świeżak
 
Posty: 32
Dołączył(a): 2/2/2009, 20:13
Lokalizacja: PÅ‚ock



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości




na górê