Zobacz wÄ…tek - Hamulce tarczowe w motocyklu...
NAS Analytics TAG

Hamulce tarczowe w motocyklu...

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Hamulce tarczowe w motocyklu...

Postprzez ga1deK » 12/11/2006, 23:37

Czytałem właśnie teraz troszkę specyfikacji motocykli..i nie wszystko jest dla mnie zrozumiałe...o co chodzi w wypadku kiedy motocykl ma "3 tarcze w tym 2 pływające jedną stałą" i jak to działa w praktyce ? to pierwsze ; )

A drugie , czy ABS w motocyklach daje rade ? czy tylko motocykle bmw tak mocno z tym walczą ( z tego co czytałem bawarczycy walczą najmocniej ) ? i czy ogólnie dużo modeli go posiada?

aa bijÄ…...:)
ga1deK
Świeżak
 
Posty: 25
Dołączył(a): 11/11/2006, 16:27


Postprzez Magik » 13/11/2006, 00:28

Ad.1. Pociłem się i myślałem jak co to dobrze wytłumaczyć... ale postanowiłem wkleić ci linka gdzie inni się już napocili.

http://forum.motocyklistow.pl/index.php ... B1ca&st=20

Ad.2. Ja osobiście jeździłem tylko Yamahą FJ 1200 a systemem ABS. Powiem tak, nie jestem znawca tematu ale hamuje się o wiele wygodniej i nie ma szans na uślizgnięcie się koła.... W takiej sytuacji podczas hamowania w sytuacjach awaryjnych nie musisz się obawiać uślizgu koła przedniego jak i tylnego. Jeśli ktoś jest nowicjuszem lub nie chce się przejmować techniką hamowania, albo po prosrtu chce wygody podczas jazdy turystycznej z pasażerem i bagażem, to system jak najbardziej przydatny. Jeśli jednak ktoś lubi sportową jazdę to o ABS może zapomnieć z wiadomych powodów ;)



Jeździłem na FJ 1200 z 1993 roku jedna z systemem ABS druga bez... Z innymi motocyklami nie miałem do czynienia ( jeśli chodzi o ABS).



Pozdrawiam i mam nadzieję że wyjaśniłem w miarę czytelnie.


Heniek.
Magik
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 678
Dołączył(a): 30/9/2006, 12:38
Lokalizacja: Chocianów


Postprzez hugo2003 » 13/11/2006, 10:00

plywajace tarcze sa na przodzie jak je poruszasz to maja one luz ok 1mm sa one zamontowane na"nitach" po to ze podczas hamowanie tarcze sie nagrzewa i potrzebuje miejsce na rozprezanie w przeciwnym wypadku moze sie odksztalcic co za tym idzie piszczec lub zdzierac klocki na przodzie jest wieksza sila hamowania bo w moto hamulec podstawowy to przedni!!! mam nadzieje ze Ci to w miare zrozumiale wytlumaczylem.. pozdro!!
Motorynka Pony

WSK 125 (1983r)

MZ ETZ 251

GSX 600F

ZX 9 R (moje oczko w głowie)
Avatar użytkownika
hugo2003
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1588
Dołączył(a): 18/9/2006, 10:23
Lokalizacja: Poznań

Postprzez ga1deK » 13/11/2006, 10:01

tak dzięki ; ))

czyli o abs raczej ciężko w sportowych motocyklach ? a może trafić się w turystycznych? ;)
ga1deK
Świeżak
 
Posty: 25
Dołączył(a): 11/11/2006, 16:27

Postprzez Magik » 13/11/2006, 11:20

ABS w turystycznych jak najbardziej, np. właśnie taka Yamaha FJ 1200, jest to motocykl typowo turystyczny, choć kiedyś w latach swojej świetności, był uznawany za motocykl sportowy.... Osiągi, prowadzenie, oraz zadziorny wygląd....

http://www.motocykle.domeczek.pl/prezen ... fj1200.htm

To jest link do stronki na której piszą troszkę o tym motocyklu.



Ps. hugo wszystko spoko, tyle że stała tarcza może być tak samo wydajna jak pływająca.... Tarcza pływająca jest stosowana tylko przy zaciskach dwu-tłoczkowych, ponieważ techniczna specyfikacja motocykla nie pozwala na zamontowanie zacisków pływających.... Jedna z tych części zawsze jest pływająca albo zacisk albo tarcza... Przy zaciskach jedno-tłoczkowych zawsze tarcza jest stała, ponieważ zaciski jedno-tłoczkowe są zawsze pływające.

To było objaśnienie do tego kiedy i dlaczego pojawiają się różne zaciski i tarcze.

Pozdrawiam.
Magik
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 678
Dołączył(a): 30/9/2006, 12:38
Lokalizacja: Chocianów

Postprzez hugo2003 » 14/11/2006, 21:39

magic zgadzam sie w zupelnosci ze stala jest tez wydajna jak mialem mz tam byla stala i na heble nie narzekalem;d ale wiesz ponoc jak bym mial plywajaca z tylu to bym mi nie piszczala bo podobno spalilem ja jak mi sie klocki skonczyly co w konsekwencji odksztalcila sie... tak i powiedzino mozliwe to???
Motorynka Pony

WSK 125 (1983r)

MZ ETZ 251

GSX 600F

ZX 9 R (moje oczko w głowie)
Avatar użytkownika
hugo2003
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1588
Dołączył(a): 18/9/2006, 10:23
Lokalizacja: Poznań



Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê