Zobacz wÄ…tek - jak siÄ™ ma cena motocyklu Polska/Europa zach.
NAS Analytics TAG

jak siÄ™ ma cena motocyklu Polska/Europa zach.

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

jak siÄ™ ma cena motocyklu Polska/Europa zach.

Postprzez stig » 28/10/2006, 20:07

jako że jestem nowy i pisze pierwszy raz Witam i pozdrawiam wszystkich forumowiczów!

mam konkretne pytanie:

mam zamiar zakupić motocykl honda cbr 125 (wybór padł na ten model ponieważ mało pali i ma służyć głównie do jazdy po mieście ew, w okolicach, a jako że jestem "samochodziarzem" motocykl ma służyć w celach rekreacyjnych) w Polsce cena to ok. 7-8 tys zł interesuj mnie informacja jak cena takiego motocykla kształtuje się na zach. konkretnie w Niemczech
dodam że mam możliwość transportu,dojazdu do Niemiec i ew. obejrzenia sprzętu...tylko nie wiem czy warto się wybierać ,a że mieszkam na pd-wsch. do granicy mam kawałek...dlatego pytam, was drodzy forumowicze

p.s jakie sÄ… ew. koszty occlenia,rejestracji
p.s2 licze na wyrozumiałość jeżeli wkleiłem temat w złym miejscu proszę nie usunwać a przenieść
dziękujęi jeszcze raz gorąco pozdrawiam

Tomek
stig
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 28/10/2006, 19:30


Postprzez mar111cin » 28/10/2006, 21:02

wiesz może zrobię małego offtopa, ale jeżeli tak mówisz to ja na Twoim miejscu kupiłbym jednak coś troche większego jakąś 500 setke. Bo przesiadając się z auta 125 w czterosuwie nie zrobi na Tobie aż takiego wrażenia, a do tego "zapierdzisz" się. (spalanie pewnie będzie miała troche większe, ale przy spokojnej jeździe to będzie naprawde troche, a przynajmniej nada się też na jakiś dalszy wyskok =] )

A co do ceny, to wiesz przy granicy to wogle zawsze jest ciężko cokolwiek znaleźć, ale wogle na różowy scenariusz bym tutaj nie liczył. Niemcy się jednak cenią i za motocykl który naprawde jest w porządku zapłacisz tyle samo co tutaj, tylko nie będziesz miał w polsce takich kosztów transportu.
hmm koszty rejstracji już były pare razy opisywane tutaj, wpisz pare fraz w wyszukiwarke to znajdzie Ci te tematy =] (troche tutaj jest co wypisywać ; ) )
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)


Postprzez stig » 28/10/2006, 21:32

pytam bo zastanawiajaca jest dość duża ilość motocykili sprowadzanych z Niemiec...co do miejsca zakupu było by to mniej wiecej w landzie Hessen okolice Frankfurtu nad Menem /Mancheim czyli blizej Belgii/Francji

dziękuje za pomoc

ps.co innego do podszlifowania umiejetnosci -swieżo upieczony motocyklista
ścigacze odpadaja
mam 189 wzrostu i jestem dość drobnej postury więc raczej lekki motor i o niedużej mocy
stig
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 28/10/2006, 19:30

Postprzez Mortifer » 29/10/2006, 08:56

Dac medal temu panu za rozsadek! :D
A powaznie-zadbane motocykle w Reichu sa drozsze niz u nas.
Koszty rejestracji-70zl karta pojazdu tlumaczenia ok 150zl, zaswiadczenie o zwolnieniu z VATu 120, pierwszy przeglad-112zl.
Mowisz, ze masz 189cm-to 125 raczej odpada. Na cbr nie siedzialem ale przymierzalem sie do nsr125-mam 185cm i bylo kuso. Poza tym to co napisal mar111cin-mocy nieduzo.Mysle , ze na tak duzego faceta suzuki gs 500, honda cb 500, kawasaki zephyr lub er 5 bedzie odpowiednie. Motocykle o spokojnej charakterystyce, nie staja deba jezeli przesadzisz z gazem, spalanie przy spokojnej jezdzie ponizej 5l. Zmiescisz sie w cenie no i sprzet nie znudzi ci sie po 2 tygodniach. Poszukaj na allegro, z gazet dizmar i gielda motocyklowa. A najlepiej przymierz sie do sprzeta-moze ma ktos ze znajomych. Powodzenia.
PS. CBR to scigacz :wink:
gsx-r 750
Mortifer
Świeżak
 
Posty: 113
Dołączył(a): 25/8/2006, 18:04
Lokalizacja: Nowy SÄ…cz

Postprzez SzpiceR » 29/10/2006, 09:36

ja mam 188 cm i moge Ci powiedizec ze na 125 bedziesz wygladal jak na rowerze :P a z forum ktos mowil ze na gs 500 wyglada sie jak "na psie" hehe moze jakas Honda VFR?
ten co sobie nie żałuje
Avatar użytkownika
SzpiceR
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3773
Dołączył(a): 8/8/2006, 18:46
Lokalizacja: SÅ‚upsk

Postprzez Mortifer » 29/10/2006, 10:07

Wyglad wygladem-gosc nie zamierza lansowac sie pod knajpa tylko jezdzic. I to glownie po miescie. Mnie na gs-ie jezdzi sie spoko-smigalem pare razy na sprzecie kumpla ktory wazy jakies 95kg i ma tez ok 190cm. Poza tym wymienilem kilka innych sprzetow. A VFR jest chyba troche za mocna na dziendobry. Przede wszystkim pierw trzeba usiasc i przejechac kawalek-jak pasuje -brac i nie zastanawiac sie nad poczuciem estetyki gapiow. Czasem mozna dojsc do ciekawych wnioskow-kiedys chcialem kupic zygzaka 1100, obok stala fzr 1000-przysiadlem sie do obu i wyjechalem frezarka. :shock:
gsx-r 750
Mortifer
Świeżak
 
Posty: 113
Dołączył(a): 25/8/2006, 18:04
Lokalizacja: Nowy SÄ…cz

Postprzez stig » 29/10/2006, 11:38

zgadza się Cbr to ścigacz ale chodziło mi tu o motocykl ważący jakieś 150 kg i mocy ponad 100KM

też myślałem na Gs ale obawiałem się że to troszke za dużo na początek
poprostu mam respekt do motocykla

jak pisałem jestem "inteligentem" nie dysponuję dużą siłą fizyczną
motocykl ma służyć jak pisałem do miasta ,ale głównie też do sobotnich wypadów za miasto,do lasu ew.coś zwiedzić

na dużych szybkościach i fenomenalnych osiągach kompletnie mi nie zależy
szycie jest krótkie i kruche,a mnie marzy się żeby kiedyś usiąść przy kominku z wnukami i opowiadać szkrabom jak to było kiedyś...=)

dziękuję za pomoc ! w oko wpadł mi dokładnie model Gs500f z tym nowym designem przypominającym serię gsx-r co o tym motocyklu sądzicie? no i cena niewiele większa od 125 ccm


p.s chcę poruszyć jeszce jedną kwestię,nie wiem może się mylę nie ukrywam dopiero poznaję świat motocykli ,ale dlaczego cbr 125 ma wyskalowany licznik do 200km/h skoro jej max.prędkośc to ok.140 km/h.chyba musi w niej tkwić jakiś ukryty potencjał chyba że licznik jest na przysłowiowy bajer...pytam tylko z czystej ciekawości gdyż pojawił sie już taki topic...jechać tyle nie zamierzam -dlaczego? bo się boję i wcale się tego nie wstydzę!

pozdrawiam gorÄ…co
stig
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 28/10/2006, 19:30

Postprzez mar111cin » 29/10/2006, 12:29

no bo wiesz jak to jest, większość osób które kupują te motocykle jest z przedziału wiekowego 14-16lat, a wtedy nic lepiej nie działa jak takie 200km/h =]
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez Mortifer » 29/10/2006, 13:05

GS to sprawdzona, prosta jak konstrukcja gwozdzia maszyna. Mie ma sie za bardzo co psuc. Owiewki pomoga ci podczas wypadow w trase. Koszty eksploatacji niewielkie-pali ok 5l, w trasie mniej. Opony to ok 450zl komplet. Zestaw napedowy w 3 stowkach tez powinien sie zmiescic. Przy zakupie obejrzyj dokladnie rame-czy moto nie mialo dzwonu, poza tym moze pojawic sie rdza, ale to zwykle w starszych egzemplarzach. Osiagi nie sa moze imponujace-max ok 175 ale na swiatlach 98% katamaranow wymieka 8) Pasazerka tez nie powinna narzekac. A jezeli dobrze opanujesz sprzet to i na kolano mozna zejsc...
gsx-r 750
Mortifer
Świeżak
 
Posty: 113
Dołączył(a): 25/8/2006, 18:04
Lokalizacja: Nowy SÄ…cz

Postprzez Magik » 29/10/2006, 13:39

GS 500 to dobry wybor... (jak juz pisalem nie raz) mam 190 cm wzrostu, 94 kg wagi i smigalem 3 sezonki na gs-ie, bylo super, motocykl wybacza bledy niedoswiadczenia oraz nie wyroci cie... nie jest wysoki wiec spokojnie bedziesz pewnie opieral sie nogami na ziemi siedzac na motocyklu... co do rdzy.... system wydechowy rdzewieje , to jest urok gs-a niestety prawie kazdy gs ma zardzewialu uklad wydechowy.... nie tlumik ale rury... laczenia, itd. co do predkosci.... ja na swoim maksymalnie jechalem 190km/h.... moze licznik przeklamal ale tyle mialem na zegarku... na skrzyzowaniach nikt nie ma szans.... no prawie nikt...

polecam motocykl na pierwsze moto, jesli jednak chcesz rozwazyc jeszcze jeden wybor... to polecam rowniez yamahe xj600s jest to motocykl turystyczny, o spokojnym usposobieniu, troszke wyzszy od gs-a i dluzszy... jednak jest waski, co wplywa pozytywnie na utrzymywanie rownowagi.

zastanow sie dobrze, a najwazniejsze jest to bys pojezdzil obydwoma.


pozdrawiam magik.
Magik
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 678
Dołączył(a): 30/9/2006, 12:38
Lokalizacja: Chocianów

Postprzez stig » 29/10/2006, 14:41

dziękuję za pomoc i zainteresowanie tematem! wrazie czego jeszce o coś zapytam

tak więc wybieram Suzuki Gs 500f (2004r)

pozdrawiam
stig
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 28/10/2006, 19:30

Postprzez Kris2k » 29/10/2006, 15:00

stig... jak najbardziej GS500F to dobry wybor, Magik polecal jeszcze XJ600S, tez dobry wybor, ale moim zdaniem GS na poczatek jest lepszy, przede wszystkim lzejszy i zdecydowanie latwiej sie nim manewruje, spalania... 4,5l/100km... pod tym wzgledem rewelacja, podstawowe czynnosci serwisowe co 6000km, czyli mniej wiecej standardowo jak wszedzie...
przeczytaj to jesl jeszcze tego nie zrobiles:

http://www.scigacz.pl/Suzuki,GS500,826.html
GS 500E '93 --> VFR 800 '00
Avatar użytkownika
Kris2k
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1617
Dołączył(a): 22/6/2006, 12:06
Lokalizacja: Tarnowskie Góry



Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości




na górê