Zobacz wątek - suzuki RF 600 R kilka problemów ( rozrusznik, akumulator itp
NAS Analytics TAG

suzuki RF 600 R kilka problemów ( rozrusznik, akumulator itp

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

suzuki RF 600 R kilka problemów ( rozrusznik, akumulator itp

Postprzez seruu » 14/1/2009, 14:08

Witam.
Zaczne od tego jaki mam problem i jak to sie zaczeło:

Gdy odpalałem moto jakieś 2 tygodnie temu w zime w zimnym garażu (napewno było na minusie) (aku oczywiście naładowany i przechowywany był w domu) miałem problemy z odpaleniem tzn. na ssaniu odpalał ale gasł po 2 - 3 sekundach.. może miałem zakręcony dopływ paliwa, ale tego nie sprawdziłem no i paliłem tak moto aż do rozładowania akumulatora i juz przy końcu gdy kontrolki przygasały (gdy słab akumulator) przestał chodzić rozrusznik (nie krecił), wiec zabrałem akumulator do domu i naładowałem. Będąc pewny, że po naładowaniu wszystko będzie w porządku, podpinam akumulator i po naciśnięciu start słysze tylko pstrykanie w okolicach akumulatora (dobrze podpięty napewno) więc chciałem sprawdzić skąd dokładnie dochodzi to pstrykanie i wyciągnąłem akumulator i położyłem go w innej pozycji i znów chciałem go podpiąć i wtedy POMYLIŁEM bieguny i tylko strzeliła iskra jak zczepiałem ostatni biegun (zgasły wszystkie kontrolki i moto wogóle nie reaguje po przekręceniu kluczyka).
Wiecie co mam teraz zrobić .. po kolei ? zaczynając od tego żeby znowu wrociło zasilanie.
(dodam, że jeszcze nic nie sprawdzałem) tylko te podstawowe bezpieczniki pod siedzeniem typu swiatła itp) głownego bezpiecznika jeszcze nie dotykałem bo nawet nie wiem dokładnie gdzie mam go szukac).

Jeżeli jesteście w stanie mi pomóc to proszę wypowiedzcie się na ten temat.

Pozrawiam.
Avatar użytkownika
seruu
Świeżak
 
Posty: 51
Dołączył(a): 10/1/2009, 15:58
Lokalizacja: Pionki


Postprzez numberuno » 14/1/2009, 20:36

Główny bezpiecznik jest właśnie w tej terkoczącej kostce obok akumulatora. Sprawdź go. Ale nie jestem pewien czy przez niego przechodzi zasilanie do reszty instalacji, czy tylko na rozrusznik. Mogłeś spalić moduł.
http://bikepics.com/members/numberuno/ | | www.diety-treningi.pl Jakby ktoś potrzebował, zapraszam.
numberuno
Świeżak
 
Posty: 306
Dołączył(a): 25/1/2007, 09:49


Postprzez malyzck » 14/1/2009, 21:33

siemasz ja mam rf-ke
nie prawda glowne bezpiecznik bodajze 2 sa z boku
jest do nich bardzo ciezki dostep sa za obudowa po lewej stronie (strona kranika) na wysokosci akumulatora, trzeba wyjac aku i ja zwykle odchylalem leciutko boczna owiewke zadupaka i wyjmowalem bezpieczniki, co do modulu to faktycznie moglo pujsc ale wez inny aku ja tak mialem ze po naladowaniu akumulatora slyszalem pstrykanie a nie krecil rozrusznik, kupilem nowy aku i odpalila za 1 razem
pozdrawiam
malyzck
Bywalec
 
Posty: 512
Dołączył(a): 31/3/2008, 08:52
Lokalizacja: Kielce

Postprzez seruu » 21/1/2009, 15:38

witam
dzisiaj grzebałem w mojej RFce, (jeżeli zapoznaliście się z moim problemem to bedziecie wiedzieli o co chodzi)
wymieniłem główny bezpiecznik oczywiście był spalony, i zasilanie juz jest :] ulżyło mi strasznie :].. teraz został jeszcze jeden problem. pstrykanie. co mam dalej z tym zrobić ?
Avatar użytkownika
seruu
Świeżak
 
Posty: 51
Dołączył(a): 10/1/2009, 15:58
Lokalizacja: Pionki

Postprzez numberuno » 21/1/2009, 20:18

Naładować lub wymienić akumulator. Podjedź z nim do jakiegoś sklepu z akumulatorami. W większych powinni mieć urządzenie do diagnostyki baterii. Będziesz wiedział czy coś się jeszcze da z nim zrobić, czy kupić od razu nowy.
http://bikepics.com/members/numberuno/ | | www.diety-treningi.pl Jakby ktoś potrzebował, zapraszam.
numberuno
Świeżak
 
Posty: 306
Dołączył(a): 25/1/2007, 09:49

Postprzez seruu » 21/1/2009, 21:19

właśnie chodzi o to ze podladowalem i ciagle pstryka. dla pewnosci laduje go jeszcze raz i zobaczymy.
klakson tez nie trabi. (przeczyscilem zaśniedziałe styki w tej puszeczce co są główne bezpieczniki) i raz wydał z siebie dzwiek i zatrąbił ale odpalić nie chciał, no i probowalem lepiej doczyścić ale juz potem niechciał trabić tylko pstryka tak samo jak bym chciał go odpalić..
czyli doradzacie od razu nowy aku kupić ?
Avatar użytkownika
seruu
Świeżak
 
Posty: 51
Dołączył(a): 10/1/2009, 15:58
Lokalizacja: Pionki

Postprzez numberuno » 21/1/2009, 23:52

Czytaj co pisze. Padnięty akumulator możesz ładować do usr.. śmierci a i tak nie będzie miał na tyle pądu, żeby zakręcić rozrusznikiem. Z opisu wynika, że właśnie jest padnięty i trzeba kupić nowy. Ale w sklepach z akumulatorami mają urządzenia do dokładnego sprawdzenia baterii, i tam się powinieneś właśnie udać.
http://bikepics.com/members/numberuno/ | | www.diety-treningi.pl Jakby ktoś potrzebował, zapraszam.
numberuno
Świeżak
 
Posty: 306
Dołączył(a): 25/1/2007, 09:49

Postprzez malyzck » 22/1/2009, 21:47

numberuno ma racje wez przestan ladowac to dno tylko jedz kup nowy!!! i bedzie okey zwlaszcza jak klakson nie trabi tez juz wczesniej ci pisalem ze po naladowaniu pstrykal, a jak wlozylem nowy odpalilo moto za 1 razem.
malyzck
Bywalec
 
Posty: 512
Dołączył(a): 31/3/2008, 08:52
Lokalizacja: Kielce

Postprzez I/JG53_Angel » 22/1/2009, 23:17

seruu napisał(a):właśnie chodzi o to ze podladowalem i ciagle pstryka. dla pewnosci laduje go jeszcze raz i zobaczymy.
klakson tez nie trabi. (przeczyscilem zaśniedziałe styki w tej puszeczce co są główne bezpieczniki) i raz wydał z siebie dzwiek i zatrąbił ale odpalić nie chciał, no i probowalem lepiej doczyścić ale juz potem niechciał trabić tylko pstryka tak samo jak bym chciał go odpalić..
czyli doradzacie od razu nowy aku kupić ?

Pstrykac sobie może,ładować tez się będzie ładował,tylko nie będzie dawał takiego prądu rozruchowego na swiece jaki powinien dawać(przypuszczam że około 140-160 A).Zalejesz tylko swiece i będzie problem.Pożycz akumulator albo odpal na kable z samochodu zanim kupisz nowy
GPZ 500 S
Avatar użytkownika
I/JG53_Angel
Świeżak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 23/3/2008, 12:01
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez Pająk » 22/1/2009, 23:32

I/JG53_Angel napisał(a):nie będzie dawał takiego prądu rozruchowego na swiece jaki powinien dawać(przypuszczam że około 140-160 A)

Hahahahhahahhahhahhahaha Prąd rozruchowy na świece 160 amper człowiek pomyśl zanim coś napiszesz. Rozrusznik się nie kręci to i paliwa w cylindrach nie ma więc świec nie zaleje zresztą świece potrzebują jedynie wysokiego napięcia a natężenie prądu jest tam bardzo małe.. Prąd rozruchowy płynie prosto do rozrusznika..
Co do reszty nie mam uwag z odpaleniem z kabli to dobry pomysł przynajmniej wykluczy parę możliwości..
Avatar użytkownika
Pająk
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 704
Dołączył(a): 16/9/2005, 22:54
Lokalizacja: Warszawa Gocław

Postprzez numberuno » 22/1/2009, 23:58

Z doświadczenia wiem, że jak jest aku konkretnie padnięty, to nawet po podłączeniu kablami nie zakręci. Chyba, ze masz naprawdę dobre kable, o dużym przekroju, ale i tak elementem ograniczającym będą żabki. Nie dadzą rady przenieść całego prądu rozruchowego.
http://bikepics.com/members/numberuno/ | | www.diety-treningi.pl Jakby ktoś potrzebował, zapraszam.
numberuno
Świeżak
 
Posty: 306
Dołączył(a): 25/1/2007, 09:49

Postprzez Pająk » 23/1/2009, 04:53

Ale motocykl to nie samochodowy diesel i na pewno da radę z kabli..
Avatar użytkownika
Pająk
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 704
Dołączył(a): 16/9/2005, 22:54
Lokalizacja: Warszawa Gocław

Postprzez seruu » 23/1/2009, 07:36

w takim razie tak zrobie, podepne rozladowany akumulator i zepne go z akumulatorem samochodowym.

a jeszcze takie pytanko:
jeżeli rozrusznik niekreci przez akumulator to czy moto odpali z popychu?
Avatar użytkownika
seruu
Świeżak
 
Posty: 51
Dołączył(a): 10/1/2009, 15:58
Lokalizacja: Pionki

Postprzez malyzck » 23/1/2009, 10:28

Jezeli przyczyna jest tylko aku to powinien odpalic z popychu, ale rf-ka duzo wazy i kiedys to robilem i wierz mi ze pchanie tego kloca nie nalezy do najprzyjemniejszych:)
malyzck
Bywalec
 
Posty: 512
Dołączył(a): 31/3/2008, 08:52
Lokalizacja: Kielce

Postprzez I/JG53_Angel » 23/1/2009, 11:30

Pająk napisał(a):
I/JG53_Angel napisał(a):nie będzie dawał takiego prądu rozruchowego na swiece jaki powinien dawać(przypuszczam że około 140-160 A)

Hahahahhahahhahhahhahaha Prąd rozruchowy na świece 160 amper człowiek pomyśl zanim coś napiszesz.

Źle to ująłem.Miałem na myśli prąd rozruchowy podawany przez akumulator
GPZ 500 S
Avatar użytkownika
I/JG53_Angel
Świeżak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 23/3/2008, 12:01
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez numberuno » 23/1/2009, 11:54

Pająk napisał(a):Ale motocykl to nie samochodowy diesel i na pewno da radę z kabli..



Byś się zdziwił. Zobacz jaką kompresję mają sportowe motocykle, mały rozrusznik musi się przez nią przebić. Troskę amperów jednak musi przez te kable popłynąć. Tym bardziej jeśli stary aku jest naprawdę zniszczony, to jeszcze to utrudni. To doświadczenie o którym pisałem jest właśnie z motocykla.
http://bikepics.com/members/numberuno/ | | www.diety-treningi.pl Jakby ktoś potrzebował, zapraszam.
numberuno
Świeżak
 
Posty: 306
Dołączył(a): 25/1/2007, 09:49

Postprzez seruu » 24/1/2009, 21:16

powiedzcie mi jeszcze taka rzecz:
czy jezeli akumulator jest padniety to niebedzie tez trabił ?
bo swiatla wszystko ladnie swieca ale moto nie chce wogole trabić (no i odpalić),
w najblizszym czasie kupuje nowy akumulator i mam nadzieje ze problem ustąpi
zastanawiam sie tylko czy kupić jakiś z tanszych na allegro np taki :
http://moto.allegro.pl/item536498876_no ... cykla.html

czy lepiej zainwestować pare groszy i kupic w normalnym sklepie i drozej ?
co radzicie ?
Avatar użytkownika
seruu
Świeżak
 
Posty: 51
Dołączył(a): 10/1/2009, 15:58
Lokalizacja: Pionki

Postprzez numberuno » 24/1/2009, 21:42

To jest akumulator do UPS-ów. Nie jest zaprojektowany to podawania prądu rozruchowego. Wątpię, żeby mógł wygenerować odpowiednią ilość prądu do zakręcenia rozrusznikiem. Poza tym on nie trzyma wymiarów do motocykla, ani też nie wytrzyma warunków jego użytkowania. Do skutera na chwilę może by się jeszcze nadał, do motocykla kup dedykowany dobrej firmy. 200zł to nie majątek.
http://bikepics.com/members/numberuno/ | | www.diety-treningi.pl Jakby ktoś potrzebował, zapraszam.
numberuno
Świeżak
 
Posty: 306
Dołączył(a): 25/1/2007, 09:49

Postprzez kogut. » 24/1/2009, 22:53

www.larsson.pl

JMT WP9-B 130zl
Yuasa YTX9-BS 212zl (jak kopiłem moto miałem taki był ok)
http://www.bikepics.com/members/tugok (otwórz link)
954rr & RSV1000R
Avatar użytkownika
kogut.
Bywalec
 
Posty: 561
Dołączył(a): 11/11/2006, 14:27
Lokalizacja: WLKP

Postprzez seruu » 4/2/2009, 15:47

Kupiłem akumulator YTX9-BS 12V 8Ah (NOWY) - zalałem go, odczekałem 2,5h, podlaczylem do motoru i ... to samo .. pstryka :/
CO JEST GRANE ??

dodam, że udało mi sie odpalić moto z popychu. ale mimo wszystko niepali z rozrusznika.

macie teraz jakieś pomysły ??

odpiszcie.
Avatar użytkownika
seruu
Świeżak
 
Posty: 51
Dołączył(a): 10/1/2009, 15:58
Lokalizacja: Pionki

Następna strona


Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości




na gr