Zobacz wÄ…tek - Ktory przecinak R6 czy CBR600RR NOWE!!!
NAS Analytics TAG

Ktory przecinak R6 czy CBR600RR NOWE!!!

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Postprzez icid » 15/12/2008, 20:20

falconiforme napisał(a):Skoro tak już jedziemy więc i ja swój link wrzucę:

http://www.riders.pl/wacko/wakka.php?wa ... ykl&v=14az
Chyba nie da sie tego lepiej wyjaśnić a i tak wielu nie zrozumie :?
Avatar użytkownika
icid
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2798
Dołączył(a): 18/8/2007, 14:57
Lokalizacja: Rotterdam


Postprzez andy7 » 15/12/2008, 21:50

kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55


Postprzez limak14 » 15/12/2008, 22:01

http://www.riders.pl/wacko/wakka.php?wa ... ykl&v=14az
przyznam, że się głęboko zastanowiłem po tym tekście
nic dodać, nic ująć
"ale bogaty tatuÅ› i tak kupi synkowi na 18stke GSXR1000 z salonu"- i tego nie zmienimy
Avatar użytkownika
limak14
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3798
Dołączył(a): 16/5/2007, 10:30
Lokalizacja: LBN/Puławy

Postprzez marjuszek » 15/12/2008, 23:25

aa
Ostatnio edytowano 16/12/2008, 00:22 przez marjuszek, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
marjuszek
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 15/6/2008, 18:27

Postprzez Sureal » 15/12/2008, 23:33

marjuszek,
jak tak iz Ciebie zajebisty cwaniak, to wklej tu zdjęcie swoich opon. Bo takich co w dupie byli i gówno widzieli to tu jest dużo. Nie wiem czym się chwalisz? Takich jak Ty jest dużo, co w zakręt 90 stopni wchodzą 30 km/h, a z odrobiną umiejętności nawet bezpieczniej byłoby wlecieć w niego 60-tką. "na poczatku jezdzilem 50km/h" - a ile teraz jeździsz? Już ogarnąłeś w sezon przeciwskręt, zejście na kolano, hamowanie w zakręcie?.

Zastanów się. Czekam na zdjęcie laczka, zobaczymy jaki z Ciebie kozak.
Sureal
Świeżak
 
Posty: 245
Dołączył(a): 30/6/2008, 23:41
Lokalizacja: Poznań

Postprzez marjuszek » 15/12/2008, 23:43

aa
Ostatnio edytowano 16/12/2008, 00:21 przez marjuszek, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
marjuszek
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 15/6/2008, 18:27

Postprzez Sureal » 15/12/2008, 23:51

"a se wymyslilem CWANIAK... pss..." - czyli?

Chłopie - Twoja odpowiedź nie jest funta kłaków warta!
Wcześniej wypowiadały się osoby, które jeżdżą kilka, kilkanaście albo nawet więcej lat - były doraźne przykłady a Ty nagle wyskakujesz ze swoim postem i negujesz praktycznie wszystkie wypowiedzi starszych stażem kolegów. Zobacz co napisał ICID.

Jeździć na motocyklu to Ty może umiesz, ale jeździć motocyklem nie i długo nie będziesz umiał, bo na RR się już nie nauczysz. A zrozumiesz to pewnego zapewne słonecznego dnia, jak twoja zajebistość utwierdzi Cię w przekonaniu, że możesz odkręcić i Ci pasa na zakręcie nie starczy. Z całego serca Ci tego NIE życzę, akle to właśnie wtedy wychodzi brak techniki.

Poza tym pisz składnie i używaj przecienków, bo trudno Cię zrozumieć.
Sureal
Świeżak
 
Posty: 245
Dołączył(a): 30/6/2008, 23:41
Lokalizacja: Poznań

Postprzez marjuszek » 16/12/2008, 00:04

aa
Ostatnio edytowano 16/12/2008, 00:21 przez marjuszek, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
marjuszek
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 15/6/2008, 18:27

Postprzez andy7 » 16/12/2008, 00:09

marjuszek napisał(a):
chcialem jezdzic na motorze i jezdze...
a nie bede wstawial dla jakiegos jelenia zdjecia laczka se zobacz na swojej nodze laczka i niemam sie zamiaru wypowiadac ile teraz jezdze bo i tak bede skomentowany przez takich jak ty...


No i nastepny ktory juz na dzien dobry sie osmieszyl.

Nie chce twierdzic, ze nie jezdzisz a turlasz sie, bo moze nie odpowiadac to rzeczywistosci. Podejrzewam, ze polowa chlopakow ktorzy na tym forum dosiadaja 125 - tek ( moze niekoniecznie tych o mocy do 15 KM ) na kretej drodze objedzie Cie kiedy j jak bedzie chcialo.

Kolega Sureal ( notabene odemnie browar ) mnie co prawda uprzedzil, wstaw foty, zobaczymy co potrafisz :lol:

marjuszek napisał(a): ... kto nierobi błedow, ten co nic nie robi.


sorry ale to jakos do mnie nie przemawia, kiepski argument

marjuszek napisał(a):
wypadki sie nawet najlepszym zdazaja.


Zgodze sie tylko wlasnie roznica polega na tym, ze osobom Twojego pokroju zdarza sie one znacznie czesciej niz tym o ktorych wspomniano wczesniej.

marjuszek napisał(a):
tylko jestem ciekaw jakbys ty mi radzil zdobyc doswiadczenie,


Wlasnie po to jest tzw. Ewolucja a nie rewolucja

z regoly wszedzie poza Polska zaczyn sie od

1. 125 - tej

2. klasa 500

3. klasa 600

4. docelowy

techniki uczysz sie wlasnie najlepiej na 125 - ce. W przeciwnym wypadku trzeba sporo, naprawde sporo czasu i kilometrow na kretych drogach aby nauczyc sie techniki.

:wink:
Ostatnio edytowano 16/12/2008, 00:22 przez andy7, Å‚Ä…cznie edytowano 3 razy
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez Sureal » 16/12/2008, 00:15

Przeczytaj sobie poprzednie wypowiedzi. Poczytaj dział technika motocyklowa.

Przeczytaj też moją poprzednią wypowiedź..., chociażby:

"Wcześniej wypowiadały się osoby, które jeżdżą kilka, kilkanaście albo nawet więcej lat - były doraźne przykłady a Ty nagle wyskakujesz ze swoim postem i negujesz praktycznie wszystkie wypowiedzi starszych stażem kolegów. Zobacz co napisał ICID. "

Piszesz:
"caly sezon przejezdzilem i zyje i zadnego wypadku niemialem ani szlifu nicc.... i co wy na to?"...

Co my na to?No pokłony bijemy, powaliłeś całą naszą marną teorie.

Zrozum jedno - zaczynać możesz nawet od R1, ale taki motocykl NIE NAUCZY CIĘ TECHNIKI (!).

Nie jadę jak po psie, tylko jak po osobie, która wypowiada się w temacie, który powinien być dla niej nauczką. Powienieneś po przeczytaniu tych postów zastanowić się nad swoim bezpieczeństwiem!

Oni też wiedzieli co robią:http://www.riders.pl/wacko/wakka.php?wakka=R1NaPierwszyMotocykl&v=14az

i oni:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/531 ... f5188.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b0f ... bf1c1.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ee9 ... 9d79d.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d67 ... 26127.html
i on też:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7fc ... 464c5.html

Nadal nie wiesz o co mi chodzi?Bo chyba już wystarczająco wyraźnie napisałem.

Andy, jutro wskoczę z aparatem do garażu i z chęcią pokażę, jak wygląda llaczek po sezonie
Sureal
Świeżak
 
Posty: 245
Dołączył(a): 30/6/2008, 23:41
Lokalizacja: Poznań

Postprzez andy7 » 16/12/2008, 00:30

Nie musisz, po wypowiedzi widac, ze wiesz o czym mowisz, Ja moje syfiaste BT 014 mam w galeri,

Obecnie mam zalozone Metzeler Z 6, zalozylem pod koniec sezonu. Nakrecilem moze 300 KM. O tylnej nie mowie bo zamknalem w BT 014 i Z6. Smieszne jest tylko to, ze gdy porownalem przednie Z6 jes o wiele dalej " zamknieta "( oczywiscie do konca sporo brakowalo ) od BT 014

W razie czego tez moge wrzucic do porownania

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez MadboY » 16/12/2008, 00:54

BTW. Zakmniecie gumy wcale nie znaczy, ze ktos jezdzi dobrze :P Swiadczy o tym, ze nie jest mistrzem prostej - ale niestety wiekszosc ludzi zbyt mocno kladzie motocykle niz jest to potrzebne przez zla pozycje (niestety zaliczam sie do tego grona i walcze z tym usilnie) :)
Jazda na moto to najprzyjemniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu ;)
Avatar użytkownika
MadboY
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 21/5/2007, 22:09
Lokalizacja: Wawa

Postprzez Pawcio415 » 16/12/2008, 09:00

A ja wcale nie uwazam zeby dopieta guma byla wyznacznikiem umiejetnosci bo przeciez nie wszyscy jezdza sportowo wykorzystujac mozliwosci maszyny.
Sporo ludzi jezdzi turystycznie i kladzie sie tyle ile potrzebuje.Ja tez nie dopinam gumy na pokaz i dla szpanu.Wykorzystuje ja tyle ile mi trzeba w danym winklu co daje mi poczucie bezpieczenstwa bo wiem,ze mam jeszcze zapas i mozliwosc zlozenia sie nizej,co tez czesto robie.
Avatar użytkownika
Pawcio415
Świeżak
 
Posty: 422
Dołączył(a): 9/3/2007, 21:52
Lokalizacja: ÅšlÄ…sk, Newbridge

Postprzez pablomotors » 16/12/2008, 10:48

Zgadzam siÄ™ z tym.

Gdy mamy zamkniętą oponę nie ma prawie żadnego pola manewru, gdy nam coś wyskoczy. Zawsze lepiej wziąć zakręt z mniejszym złożeniem i mieć możliwość jakiegoś "uniku".
Avatar użytkownika
pablomotors
Świeżak
 
Posty: 453
Dołączył(a): 25/3/2008, 13:06
Lokalizacja: Maczu-Pikczu

Postprzez falconiforme » 16/12/2008, 11:30

Ale gdy jedzie się, a jeździ się dla przyjemności, to często lubimy jeździć to granic. Wystarczy jeden głębszy zakręt na kilkadziesiąt kilometrów.
Jest dalej bezpiecznie a opona wyglÄ…da jak wyglÄ…da.

A jak ktoÅ› ma 4cm jeszcze marginesu to sorry po co mu motocykl.
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez andy7 » 16/12/2008, 11:59

Podejrzewam, ze na tym forum jezdze najbardziej przepiowo weic sorry ale nawet jezeli jade z dozwolona prdkoscia mozna zamknac opone, rzcz tylko w tym jakimi drogami sie jezdzi i ile sie potrafi.

Madboy, nie wiem jak chcesz za bardzo w zakrecie polozyc motocykl - to tak samo jakbys w zakrecie nie polozyl go za malo.

Mozna by jeszcze podyskutowac na teat techniki jakiej sie uzywa - hang off czy po prostu zwykle kladzenie sie w zakretach. W moim przypadku nie uzywam na drogach publicznych hang of - a klade sie wiec prosilbym aby nie mowiono mi , ze klade maszyne w zakretach za bardzo ( na marginesie wlasnie przy hang of maszyna jest kladziona mniej poprzez przelozenie srodka ciezkosci do wewnatrz.

Dla mnie jak i dla innych kolegow zamkniecie opony mowi bardzo wiele.
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez Pawcio415 » 16/12/2008, 12:56

Mowi wiele ale ne wszystko Andy.I nie mowie o 4 centymetrowym marginesie bo wystarczy go centymetr lub pol nawet.
Kazdy jezdzi na tyle ile sie czuje i lepiej jest gdy swierzaki maja 3 cm do zamkniecia i jezdza bezpiecznie niz chca za wszelka cene popisac sie przed starszymi kolegami na sile kladac moto by dopiac gume.
Ja jezdze dla siebe a nie na pokaz.
Aha...zeby nie bylo,ze jestem pipa!
Ostatni komplet Metzelerow RaceTez K2 zamknalem do granic.Nawet przednia guma byla spalona na krawedziach tak bardzo,ze az jakby przebarwiona byla.
Avatar użytkownika
Pawcio415
Świeżak
 
Posty: 422
Dołączył(a): 9/3/2007, 21:52
Lokalizacja: ÅšlÄ…sk, Newbridge

Postprzez MadboY » 16/12/2008, 15:39

Heh, ale nie rozumiecie mnie. Dla Was ktos kto zamyka opone jest zajebisty. A mi chodzi o to, ze jadac poprawna technika mozna wyprzedzic (wziac szybciej zakret) tego (za) mocno kladacego motocykl przy mniejszym zlozeniu - czyli jechac SZYBCIEJ w zakrecie bez bezsensownego kladzenia moto.

Takze andy7 - da sie ;) ale nie ma sie co tu rozwodzic o offtopa robic. Tak jest i tyle.

A to czy sluszne jest zapieprzanie po ulicach to inna kwestia. Ja mowiac o wykorzystaniu motocykla automatycznie mysle o jezdzie na torze.
Jazda na moto to najprzyjemniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu ;)
Avatar użytkownika
MadboY
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 21/5/2007, 22:09
Lokalizacja: Wawa

Postprzez PavloRBR » 17/12/2008, 00:47

andy7 Ty sam jestes bełkot i tatus Cie uczył jak sie puszcza sprzegło zapewne... bo sam to bys do tego nie doszedł ... To ty sie błaźnisz w kazdym poście :P 8) :shock: ... sam napisałes ze żle zrobiłes ze siadłes odrazu na 78KM bo mało umiesz i zapewne sie wiele nie nauczyłes do tej pory 8) wiec moja rada sprzedaj tego zapewne bandita sazac po tej piekielnej mocy i zakup sobie dobry rower ew. jakis skuter zdławiony zebys sobie mogł jednak obczaic troche jazde na moto (sam stwierdziłes ze nie umiesz jeździć jak siadłes na całe 78KM 8) i żle zrobiłes ) wszystko co piszesz to błazenada i tak naprawde uwązasz sie za kto wie kogo a tak naprawde to nie wiesz chłopie nic i tylko podnosisz ciśnienie mi i jak zauważyłem jeszcze kulku osoba które cos wiedzą w przeciwiwoeństwie do Ciobie ;) Sory za taki post i za offa ale musiłem to napisac .... 8)
< Biker Boyz Team W-ów > CBR & FAZER & FZ6 & GSF 650 Bandit | | http://www.bikepics.com/members/pavlorbr/
PavloRBR
Świeżak
 
Posty: 455
Dołączył(a): 11/12/2007, 23:35
Lokalizacja: Podkarpacie / Bieszczady

Postprzez Traperoso » 17/12/2008, 19:29

PavloRBR, chyba nie nauczyles sie rozmawiac, krytykujesz odrazu wypowiedzi innych, staraj sie raczej uzywac argumentow niz walic teksty typu
Ty sam jestes bełkot i tatus Cie uczył jak sie puszcza sprzegło zapewne:


Co do zamykania opon, sam bym chcial umiec niestety wiele mi brakuje jakis cm jesli dobrze to mierze moze 1,5 moim zdaniem to mega duzo, gdyby bylo lato i cieply asfalt, rozgrzane opony to co innego, teraz jechalem po mokrym rondzie i balem sie scigac z kolesiem, odcszedl mi Corsa. Moze jezdze w takich warunkach slabo, moglobym szybciej, ale sorry jak asfalt jest zimny sliski, opony maja gorsze parametry, to po co ryzykowac? Tym bardziej ze nie znam mozliwosci motocykla bo to moj pierwszy sezon zaczety w jesieni. Jak bede znal moto w lato go opanuje doglebniej, to wtedy bede jezdzil ostrze=j, znajac granice. Pozdrawiam
Kawasaki ER5 2005
Avatar użytkownika
Traperoso
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1645
Dołączył(a): 29/7/2006, 19:47
Lokalizacja: Szczecin

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości




na górê