Zobacz wątek - SPORTOWY TŁUMIK
NAS Analytics TAG

SPORTOWY TŁUMIK

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

SPORTOWY TŁUMIK

Postprzez HoueK » 30/1/2006, 21:00

Witam!

Chcę wymienić tłumik końcowy w Hondzie CBR F4 (PC35) na sportowy, prawdopodobnie Leo Vince SBK z możliwością pełnego "otwarcia". Czy i o ile poprawi to charakterystykę mojego silnika? Czy muszę także wymieniać filtr na sportowy, bo w zeszłym roku kupiłem za ponad 300 zł filtr którego podobno nigdy się nie wymienia, tylko co 10 tysiaków przedmuchuje i macza w jakimś płynie. Ponoć ma większą przepustowość powietrza niż oryginalny, dlatego może mógłby zostać w zestawieniu ze sportowym tłumikiem? No i najważniejsze pytanie: wiem że po zmianach typu sportowy tłumik/filtr powinno się "dostroić" motocykl pod nowe peryferia. W jaki sposób robi się to w silniku gaźnikowym? Czy w serwisie Hondy zrobią to fachowo, czy może lepiej udać się do wyspecjalizowanego zakładu który zajmuje się takimi rzeczami?

No i jeszcze na koniec chciałbym się dowiedzieć od jednośladowej braci co myślicie o tłumikach firmy Termignoni, Shark Exhaust System, BOS? Wydaje mi się, że Leo Vince będzie najbardziej odpowiedni do mojego motocykla, ale może któraś z wymienionych firm też będzie się nadawać. Przyznam się bez bicia, że za bardzo nie znam tych firm (oprócz Termignoni rzecz jasna), ale mam możliwość kupić je dosyć tanio.

Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedzi i pozdrawiam!!!
HoueK
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 13/1/2006, 22:59


Postprzez lipek_amg » 30/1/2006, 21:16

od zmiany wydechu i filtra to nie wiele się zmieni. zaryzykował bym stwierdzenie że nic oprócz dzwięku ale i tak warto:)) filtr odpuśc jeśli nie robisz nic z dolotem
Lipek
SUZUKI GSXR 600 SRAD było ale sie rozwaliło:/:/
Avatar użytkownika
lipek_amg
Świeżak
 
Posty: 110
Dołączył(a): 14/10/2005, 13:09
Lokalizacja: Łódź


Postprzez HoueK » 31/1/2006, 09:15

No to skoro jesteśmy już przy dźwięku, to który z tłumików byście mi polecili? I czy nie ma jakiegoś serwisu WWW na którym możnaby usłyszeć "sound" z wydechów różnych marek?
HoueK
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 13/1/2006, 22:59

Postprzez HoueK » 5/2/2006, 02:32

Chłopaki co powiecie na ten tłumik???

http://cgi.ebay.de/Neuw-Shark-Comp-Ausp ... dZViewItem
HoueK
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 13/1/2006, 22:59



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości




na gr