Zobacz wątek - Czy cena kasków Shoei jest proporcjonalna do ich jakosci?
NAS Analytics TAG

Czy cena kasków Shoei jest proporcjonalna do ich jakosci?

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Postprzez qlik » 8/1/2009, 13:56

Pominąlem temat gwarancji i serwisu, że nie uznaja ich w europie to też bylo.I są cięższe ale to już trzeba by bylo porównać.
Avatar użytkownika
qlik
Świeżak
 
Posty: 130
Dołączył(a): 11/11/2008, 13:34
Lokalizacja: W-wa


Postprzez SQ » 8/1/2009, 17:43

myślę, że różnica w wadze jest tak niewielka i niewyczuwalna na głowie, że można ją pominąć. brak serwisu przy tej cenie jest już minusem
Avatar użytkownika
SQ
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1677
Dołączył(a): 22/11/2007, 23:05
Lokalizacja: Przasnysz/Ostrołęka


Postprzez SQ » 9/1/2009, 09:32

słuszny argument
Avatar użytkownika
SQ
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1677
Dołączył(a): 22/11/2007, 23:05
Lokalizacja: Przasnysz/Ostrołęka

Postprzez Pawcio415 » 9/1/2009, 09:37

Nie znam szczegulow roznic w budowie kaskow ale na pewno Europejska wersja ma o wiele wiele bogatsza rozmiarowke i lepiej mozna dopasowac kask.
Avatar użytkownika
Pawcio415
Świeżak
 
Posty: 422
Dołączył(a): 9/3/2007, 21:52
Lokalizacja: Śląsk, Newbridge

Postprzez qlik » 9/1/2009, 11:39

Nie ma co rozkminiać czy glupie czy nie, ważne żeby zdawać sobie sprawę z tego przy zakupie, żeby potem nie być niemile zaskoczonym.
Avatar użytkownika
qlik
Świeżak
 
Posty: 130
Dołączył(a): 11/11/2008, 13:34
Lokalizacja: W-wa

Postprzez Shaft » 10/1/2009, 20:33

Ja swój XR kupiłem przez e-bay w sklepie motocyklowym w UK.
Wcześniej mierzyłem w sklepie. Facet powiedział, że może mi ściągnąć biały XR za tydzień i cena 1500 zł. Dzisiaj wiem, że sam ściągał z Niemiec i UK. A że w tamtym czasie waluta miała dobrą cenę bez zastanowienia kupiłem w UK za 900 zł.
Wcześniej jeździłem przez ok 2 tyg. w kilku innych kaskach. Min. Nitro, AVG z niższej półki. Po założeniu Shoei - jakość i super wyciszenie + rewelacyjny komfort - bardzo lekki. Nitro był ok. Ale AVG za 500 zł to jak jeździć w durszlaku. Potworny hałas już przy 70 km/h

W przyszłości kupię inny kask dla porównania.

PS: Widziałem ostatnio relację w TV z wypadku motocyklisty z zeszłego sezonu. Zginął na miejscu bo kask rozsypał się na części... wypadek w mieście. Motor praktycznie nietknięty. Oprócz ładnego ścigacza i wątpliwego kasku miał jeansy i adidasy..


Pozdr

_________________________
Sezon już blisko..
Avatar użytkownika
Shaft
Świeżak
 
Posty: 397
Dołączył(a): 23/6/2008, 10:49

Postprzez SQ » 11/1/2009, 14:00

z tym pękaniem kasków to niest prosta sprawa. każdy pęknie, kwestia tego z jaką siłą walniesz. dodatkowo niektórzy twierdzą, że właśnie tak powinien zachować się kask. tzn. pęknąć, ponieważ w inny sposób nie da się pochłonąć enargi udażenia. chociaż z drugiej strony prawdą jest, że jeżeli kask pęknie za wceśnie to możemy dyńką przywalić w element krajobrazu i pozamiatane...

ponad wszystko jednak kask ma zminimalizować ryzyko upadku, a nie wyeliminować wszystkie możliwe zagrożenia.
Avatar użytkownika
SQ
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1677
Dołączył(a): 22/11/2007, 23:05
Lokalizacja: Przasnysz/Ostrołęka

Postprzez Shaft » 11/1/2009, 14:26

Powiem tak.

Zawsze wiedziałem, że zacznę jeździć prawdziwym motorem
ale dopiero jak przekroczę 30tke :) Wcześniej nie było okazji finansowych, a nie chciałem się silić na zakup motocykla bez dobrych ciuchów i zabezpieczeń. Po 15 latach na drodze, z rodziną na karku i odpowiednim ciuchem uważam, że mam większe szanse na bezpieczną jazdę.
Z ochroną własnej d@py na moto jest podobnie jak z pasami w samochodzie. Jedni jeżdżą bez zapiętych, a inni tak jak ja nawet jak podjeżdżam do kiosku po wykałaczki to je zapinam. :)

Czas pokaże. Sezon już blisko.
Ps. Mam nadzieje, że mój kask nigdy nie będzie musiał pękać..

Pozdr
Avatar użytkownika
Shaft
Świeżak
 
Posty: 397
Dołączył(a): 23/6/2008, 10:49

Postprzez qlik » 11/1/2009, 19:20

SQ napisał(a):z tym pękaniem kasków to niest prosta sprawa. każdy pęknie, kwestia tego z jaką siłą walniesz. dodatkowo niektórzy twierdzą, że właśnie tak powinien zachować się kask. tzn. pęknąć, ponieważ w inny sposób nie da się pochłonąć enargi udażenia. chociaż z drugiej strony prawdą jest, że jeżeli kask pęknie za wceśnie to możemy dyńką przywalić w element krajobrazu i pozamiatane...

ponad wszystko jednak kask ma zminimalizować ryzyko upadku, a nie wyeliminować wszystkie możliwe zagrożenia.

Miałem to samo pisać ale już nie chciałem się narażać ale rozwine teraz temat.kaski są testowane restrykcyjnie tak jak np udeżenie centralnie w szczyt- ale porawda taka że po takim udeżeniu nikt nie przezyje a napewno będzie już mały kontakt ze światem (dlatego częste są zmiażdżenia kręgów)A cała reszta to pełno szczęścia i zachowanie rozsądku bo jak tego braknie to lepszy ciuch da tylko tyle że nie trzeba zbierać po drodze...Więc nie ma co na okrągło wałkować tego tematu że cichy i kask z najwyższej półki to 100% bezpieczeństwa tak jak nie ma co porównywać ich do tych z najniższej.Liczy się zastosowanie tor co innego miasto co innego a na wariata to nic nie pomoże.Nie czepiać sie ogółu tylko zrozumieć. :twisted: dwa razy mniej kół dwa razy większy rozsądek.To drogi publiczne a nie tor.
Avatar użytkownika
qlik
Świeżak
 
Posty: 130
Dołączył(a): 11/11/2008, 13:34
Lokalizacja: W-wa

Postprzez koras » 12/1/2009, 17:12

przepraszam ze sie wtrace czy widzial ktos cos dobrego a taniego bo ja nie
koras
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 12/1/2009, 14:35
Lokalizacja: Toruń

Postprzez Pawcio415 » 12/1/2009, 17:16

Racja.Za dobry towar trzeba dobrze zaplacic ale tez trzeba uwazac bo drogie nie znaczy dobre!
Avatar użytkownika
Pawcio415
Świeżak
 
Posty: 422
Dołączył(a): 9/3/2007, 21:52
Lokalizacja: Śląsk, Newbridge

Postprzez SQ » 12/1/2009, 18:33

ja widziałem. tanio i dobrze czyli DOSIA.
na tych warunkach Spazz odda swoją SV w dobre ręce!

da się. trzeba tylko chcieć.

o przypomniało mi się, że w Biedronce jest dobrze i tanio.
Avatar użytkownika
SQ
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1677
Dołączył(a): 22/11/2007, 23:05
Lokalizacja: Przasnysz/Ostrołęka

Postprzez koraspolska » 12/1/2009, 19:07

ja kupilem na ebay shoei x spirita za 1000 zloty i uwazam ze jest to najlepszy kask dostepny na rynku mialem okazje jezdzic w rx 7 i shoei bije go na leb jezdze rn 19 i przy zamykaniu budzika kask na glowie trzyma sie idealnie ale kazdy ma prawo miec swoje zdanie
koraspolska
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 12/1/2009, 14:27
Lokalizacja: Toruń

Postprzez zietex » 17/1/2009, 20:12

do wczoraj byłem przekonany co do zakupu xr-1000 ale tak czytając te Wasze za i przeciw to już mi się pokręciło :roll:
zietex
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 17/11/2008, 20:43

Postprzez Crixu » 17/1/2009, 20:35

Mialem podobny problem, zastanawialem sie nad XR-1000 i cala reszta. Jak wiadomo masa ludzi ma XR-1000 jedni chwala inni nie, ja sie zdecydowalem na to co malo kto ma, vizualnie bardzo mi sie podoba, juz przymierzalem i super pasuje :) niestety jeszcze nie kupilem ale lada dzien, moze za max kilka tygodni kupie (niestety pewna sytuacja w domu mi nie pozwala)...

Co do jakosci wykonania duzo bardziej podoba mi sie od Shoeia ale ja jestem laikiem wiec sie nie znam... A zdecydowalem sie na Sharka RSR2 w wersji czarnej glossy, do tego zamawiam druga szybke czarna na sloneczne dni... Niestety jest i on drozszy od XR1000 o jakies 300-400zloty :/ co mam nadzieje przelozy sie na jakosc... w PL niedostepny

oto i on:
Obrazek
Crixu
Świeżak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 16/1/2009, 21:03
Lokalizacja: Chester / UK

Postprzez s_extrem* » 17/1/2009, 22:27

Imo cena XR adekwantna do jakosci ;) Niestety z kaskami z reguly jest tak ze im drozsze tym lepsze ;) Oceniam to na podstawie doswiadczenia. Najpierw kask za 200 zl (firmy nawet nie pamietam)<Potem AGV (K-seria) cos ok 400 zl)<Air Tech (wtedy cos ok 700 zl)<a teraz Ti Tech (ponad 1000zl, tzn ten zakupilem wczoraj,ale i tak dostrzegam juz roznice). Dziwnym trafem z modelu na model byla lepsza wentylacja,jakosc wykonczenia,lepsza aerodynamika itp itd. Tak wiem nie jest to regula, ale cos w tym jest ;)
Avatar użytkownika
s_extrem*
Świeżak
 
Posty: 294
Dołączył(a): 18/5/2008, 14:43
Lokalizacja: Leszno

Postprzez mikun » 26/1/2009, 23:20

Zawsze jest tak samo, jak w przypadku samochodu - pierwszy 126p od dziadka, szał gwizdka ! Własne 4 kółka :) później najlepsza marka na świecie, czyli "Służbowy" + Routex - dopiero zaczęła się turystyka... ;)
Przesiadłem się do Golfa i szczęka opadła... "nie zmienię tego auta przez najlbliższe 5 lat", tylko że rok później pożyczyłem Avensis, bo pies... I tak apetyt rośnie w miarę jedzenia.
Granica zdrowego rozsądku nakazuje powiedzieć "stop" i nie dorzucać kolejnej "stówki", ale myślę że nie w przypadku kasku - odżałować raz i kupić naprawdę dobry 8)
Avatar użytkownika
mikun
Świeżak
 
Posty: 274
Dołączył(a): 4/3/2007, 11:53
Lokalizacja: Świnoujście

Postprzez mikun » 26/1/2009, 23:57

A to niestety smutna druga strona medalu - firmy o ugruntowanej pozycji na rynku często dzięki cenie starają się podnosić i budować prestiż wokół swoich produktów, co nie zawsze się sprawdza. Pociągne wątek samochodowy...
Przez kilka lat głównym hasłem reklamowym VW było "VW - wiesz co masz"; niby nowe modele, niby VW kreować się zaczął jako mecenas sztuki co potwierdzały liczne gwiazdy filmu i muzyki w reklamach, aż odcięli się szybko od starego, pięknego sloganu... bo co miałaby niby powiedzieć firma klientowi w stanie przedzawałowym stojącym w serwisie i odbierającym 3 letnie auto o przebiegu 58tys. w którym ROZSYPAŁA się skrzynia biegów ? "Volkswagen, wiesz co masz"... ?
O ile nad kolejnym VW będę się grubo zastanawiał, o tyle w przypadku motocykla nie stać mnie na "bunt" i wybieram Shoei, wiedząc że pewnie trochę:) troszkę, przepłacam za firme...
Avatar użytkownika
mikun
Świeżak
 
Posty: 274
Dołączył(a): 4/3/2007, 11:53
Lokalizacja: Świnoujście

Postprzez marek137 » 31/1/2009, 22:10

wracając do pierwszego pytania
Czy cena kasków Shoei jest proporcjonalna do ich jakosci?

Nie, według obiektywnych testów: http://sharp.direct.gov.uk/search/resul ... =0&price=0

shoei wypada srednio jezeli chodzi o bezpieczenstwo, nadrabia wygodą i malowaniem
kaski za 500zł i mniej (agv s4 i lazer lz6) wypadaja lepiej niz shoei
marek137
Świeżak
 
Posty: 55
Dołączył(a): 17/9/2008, 13:48

Postprzez kosta » 1/2/2009, 10:33

cały czas mnie zastanawai ta tabelka :?:
AGAINST SLOW
ZAPRASZAM PO MOTOCYKLE i AKCESORIA
Avatar użytkownika
kosta
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1628
Dołączył(a): 18/5/2007, 16:23
Lokalizacja: WWA

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości




na gr