Zobacz wątek - nauka wheelie
NAS Analytics TAG

nauka wheelie

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

Postprzez motoman » 23/5/2008, 16:56

Anja napisał(a):tzw. technika dwojkowa


ewentualnie zero jedynkowa lub binarna:D hehe 1-0-1... boze kiedy ja o tym pisalem, z 2 lata temu 8) :roll:
lubie sobie zjechać z gixera^^.
Avatar użytkownika
motoman
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1288
Dołączył(a): 13/5/2006, 18:06
Lokalizacja: Wrocław


Postprzez Meciek » 24/5/2008, 07:25

U mnie narazie bez rewelacji (no cóż, nie ćwiczę codziennie i po pare godzin).

Z 1 biegu ze sprzęgła jak podrzucę go dobrze to ujadę te 200m póki bieg mi się nie skończy - nie mogę jeszcze dobrze złapać pionu, no ale czasem się o niego otrę.

Na stojąca mam jeszcze pietra ale większy problem mam z odpowiednim strzeleniem ze sprzęgła ponieważ na stojąco inaczej je trzymam.

Z 2 biegu moto mi tylko podskakuje, muszę wreszcie się przemóc i postawić tę nogę na podnóżku pasażera,.
Avatar użytkownika
Meciek
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1935
Dołączył(a): 30/10/2006, 21:25
Lokalizacja: z Wrocka


Postprzez motoman » 24/5/2008, 19:25

Ja mam klameczke ładnie pod kątem w dół tak żeby łatwo było strzelić ze stojącego:P pozatym... to tylko muśnięcie klamy;)
lubie sobie zjechać z gixera^^.
Avatar użytkownika
motoman
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1288
Dołączył(a): 13/5/2006, 18:06
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Meciek » 24/5/2008, 21:40

też sobie troszeczkę w dół przesunąłem, niestety bardziej nie mogłem bo coś blokuje. Motoman a co się z Tobą dzieje? ekipę z maślic widuje od czasu do czasu a o Tobie słuch zaginął.
Avatar użytkownika
Meciek
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1935
Dołączył(a): 30/10/2006, 21:25
Lokalizacja: z Wrocka

Postprzez piotrekxx » 5/6/2008, 12:57

Witam mam problem on juz był poruszany ale mi nic nie pomugł
Mam Suzuki gsx 750 inazuma i nie moge wszucic na gume bo mi koło boksuje tylnie a na przodnim to mi sie blok robi i prawie glebe zaliczyłem
I czemu to tak kapcie nagrzałem i nic
Uciekaj ile sił, jeśli goni Cie śmierć całą pi.zde odkręć, i przed siebie ziomek pędź...yeeaah
piotrekxx
Świeżak
 
Posty: 110
Dołączył(a): 25/1/2008, 19:56

Postprzez motoman » 5/6/2008, 15:18

piotrekxx napisał(a):Witam mam problem on juz był poruszany ale mi nic nie pomugł
Mam Suzuki gsx 750 inazuma i nie moge wszucic na gume bo mi koło boksuje tylnie a na przodnim to mi sie blok robi i prawie glebe zaliczyłem
I czemu to tak kapcie nagrzałem i nic


jak strzelasz z klamy techniką "na cepa" to tak będzie. opisywane juz nie raz jak stzelać z klamy.
lubie sobie zjechać z gixera^^.
Avatar użytkownika
motoman
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1288
Dołączył(a): 13/5/2006, 18:06
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Meciek » 5/6/2008, 16:40

motoman napisał(a):"na cepa" t


Masz wciskać klamkę sprzęgła do miejsca w którym zaczyna łapać a nie do końca.
Avatar użytkownika
Meciek
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1935
Dołączył(a): 30/10/2006, 21:25
Lokalizacja: z Wrocka

Postprzez motoman » 5/6/2008, 20:51

piotrekxx napisał(a):Witam mam problem on juz był poruszany ale mi nic nie pomugł
Mam Suzuki gsx 750 inazuma i nie moge wszucic na gume bo mi koło boksuje tylnie a na przodnim to mi sie blok robi i prawie glebe zaliczyłem
I czemu to tak kapcie nagrzałem i nic


W takich momentach wyobrażam sobie taką sytuacje...

Jedzie sobie delikwent swoją maszyną 40km/h na pierwszym biegu, po czym wciska klame sprzegła do oporu, zwiększa znacznie obroty (oczywiście do obrotów kiedy silnik osiąga maksymalny moment obrotowy 8) ) po czym zsuwa ... :lol: palce z klamki, aż słychać (po kolei) strzał klamki o jej mocowanie, strzał zębatek w skrzyni biegów, strzał łańcucha napędowego, boksowanie tylnego koła (pomimo tego że opona rozgrzana "do czerwoności") no i... łał przód nie oderwał się od ziemi... słychać płacz i zgrzytanie zębów, odgłos tłuczonego szkła, i spływającej wody w muszli klozetowej... a czytanie i myślenie boli.
lubie sobie zjechać z gixera^^.
Avatar użytkownika
motoman
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1288
Dołączył(a): 13/5/2006, 18:06
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Labiss » 5/6/2008, 21:27

Ale ja nie rozumiem po co strzelać ze sprzęgła na pierwszym biegu.

Sprzęgłem to podnoszę z drugiego biegu,bo tak łatwiej niż z roll on,ale na jedynce tylko roll.
kretyn jakich mało
Labiss
MEGA TROLL
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 1/5/2007, 12:10
Lokalizacja: Miechów

Postprzez Pisiu » 5/6/2008, 21:54

Labiss napisał(a):Ale ja nie rozumiem po co strzelać ze sprzęgła na pierwszym biegu.

Sprzęgłem to podnoszę z drugiego biegu,bo tak łatwiej niż z roll on,ale na jedynce tylko roll.


Po to,że wtedy szybko idzie do pionu i nie nabiera tak prędkości...Chyba,że ktoś sie uczy szybkiej gumy,to z gazu można,ale takto chyba bez sensu nie wiem.

PS Ja w f2 strzelam ze sprzęgła na 1 i bez problemu do pionu idzie,tylko musze poćwiczyć jeszcze,bo przesiadłem sie z dt,a tam troche łatwiej szło :D Jednak problem jest troche moc,bo moto ma tylko 37KM ponieważ jest zablokowane :lol: Ale sie odblokuje sie :twisted:

http://www.youtube.com/watch?v=LHdrZpto ... re=related :D
Ostatnio edytowano 5/6/2008, 22:26 przez Pisiu, łącznie edytowano 1 raz
Pisiu
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 993
Dołączył(a): 1/8/2006, 22:00
Lokalizacja: Czarnobyl

Postprzez Meciek » 5/6/2008, 21:55

Ja mam tak ,ze ze sprzęgła dłużej pojadę na 1 biegu bo mogę zacząć nawet z 4tys a z gazu idzie tak przy 7 i szybko jest odcinka.

tu jest mój filmik sprzed tygodnia, teraz daje radę trochę dalej i jest większy pion.

http://pl.youtube.com/watch?v=yk5LW_62-s0
Avatar użytkownika
Meciek
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1935
Dołączył(a): 30/10/2006, 21:25
Lokalizacja: z Wrocka

Postprzez markonin » 6/6/2008, 00:14

Witam i prosze o jakies rady...
Na poczatku odrazu mowie ze jestem nowicjuszem. Posiadam R1 i chcialbym wreszcie sie nauczyc podnosic motorek. Narazie probuje na 1 biegu i niezbyt mi to wychodzi a to z tego powodu ze mam troszke strach. Kiedy motor mi sie podnosi automatycznie przymykam manetke, bo wydaje mi sie ze motor wspina sie za wysoko!
Prosze o rady...
Pozdr
markonin
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 20/4/2008, 14:26

Postprzez motoman » 6/6/2008, 02:04

Labiss napisał(a):Ale ja nie rozumiem po co strzelać ze sprzęgła na pierwszym biegu.

Sprzęgłem to podnoszę z drugiego biegu,bo tak łatwiej niż z roll on,ale na jedynce tylko roll.


a jak strzelasz z jedynki z wolnych obrotów?? albo z dwójki przy 3000?:D to z gazu nie pojdzie chyba ze masz pizze :D

Meciek napisał(a):Ja mam tak ,ze ze sprzęgła dłużej pojadę na 1 biegu bo mogę zacząć nawet z 4tys a z gazu idzie tak przy 7 i szybko jest odcinka.

tu jest mój filmik sprzed tygodnia, teraz daje radę trochę dalej i jest większy pion.

http://pl.youtube.com/watch?v=yk5LW_62-s0


eeeeeee no Meciek 8) od kiedy Cie ostatni raz widziałem to poczyniłeś CAŁKIEM SPORY postęp!! no no no :) nice!
lubie sobie zjechać z gixera^^.
Avatar użytkownika
motoman
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1288
Dołączył(a): 13/5/2006, 18:06
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Meciek » 6/6/2008, 11:16

Dzieki Motoman.


markonin napisał(a):Witam i prosze o jakies rady...
Na poczatku odrazu mowie ze jestem nowicjuszem. Posiadam R1 i chcialbym wreszcie sie nauczyc podnosic motorek. Narazie probuje na 1 biegu i niezbyt mi to wychodzi a to z tego powodu ze mam troszke strach. Kiedy motor mi sie podnosi automatycznie przymykam manetke, bo wydaje mi sie ze motor wspina sie za wysoko!
Prosze o rady...
Pozdr


Dam Ci najlepszą rade - Ćwicz a wszystko przyjdzie z czasem.
Avatar użytkownika
Meciek
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1935
Dołączył(a): 30/10/2006, 21:25
Lokalizacja: z Wrocka

Postprzez Labiss » 6/6/2008, 18:16

Kurde ja nie potrafię z nogą na podnóżku.Jakieś wskazówki ?
kretyn jakich mało
Labiss
MEGA TROLL
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 1/5/2007, 12:10
Lokalizacja: Miechów

Postprzez motoman » 6/6/2008, 18:35

Labiss napisał(a):Kurde ja nie potrafię z nogą na podnóżku.Jakieś wskazówki ?


ja sie uczylem tak ze dawalem noge na podnozek i normalnie siedzialem i tak podnosilem dupe po 5cm za kazdym razem i walilem ze sprzegla i po 10 minutach ze stojacego walilem:P a na poczatku to strach ze nie siedzisz w siodle:)
lubie sobie zjechać z gixera^^.
Avatar użytkownika
motoman
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1288
Dołączył(a): 13/5/2006, 18:06
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Labiss » 6/6/2008, 19:29

No właśnie ja ten strach dość znacznie dziś odczułem jak próbowałem.Jedyne czym się mogę pochwalić to tym,ze na dwójce do odcięcia pojadę na gumie,ale też z gazu.

A jak strzelacie to dwoma palcami czy jednym ?
kretyn jakich mało
Labiss
MEGA TROLL
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 1/5/2007, 12:10
Lokalizacja: Miechów

Postprzez Meciek » 6/6/2008, 21:52

Ja chyba trzymam całą dłonią klamkę, zresztą nie zwracałem nigdy na to uwagi. Ze sprzęgła zacząłem dopiero w tym roku strzelać wpierw na siedząco a później od razu na stojąco(zajęło mi to jakieś 2-3 tyg ale nie ćwiczyłem codziennie). Na stojąco jest dużo łatwiej złapać pion i dalej można zajechać ale ameryki pewnie nie odkryłem:)
Avatar użytkownika
Meciek
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1935
Dołączył(a): 30/10/2006, 21:25
Lokalizacja: z Wrocka

Postprzez Pisiu » 6/6/2008, 22:30

Ja strzelam ze sprzęgła trzymając klame 2 palcami i jest wygodnie... Cała ręką odpada,przynajmniej dla mnie,Meciek spróbuj 2 palcami i bedzie Ci wygodniej :)
Pisiu
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 993
Dołączył(a): 1/8/2006, 22:00
Lokalizacja: Czarnobyl

Postprzez turboponczek » 8/6/2008, 12:50

kurde, narazie nie mam moto, jednak probowałem kiedys na dwójce strzelac ze sprzegła. Niestety niewychodziło, troche sie bałem i w ogole.
Niech ktos prosze dokładnie opisze jak to robic to moze dam rade postawic mojego bandziora na koło na 2.

Jak szybko przy tym jedziecie i przy ilu obrotach strzelacie ? Moge miec obawy ze sie wyjebie na plecy razem z moto ? czy raczej przy moim 80 konnej suce to raczej nie mozliwe ?
Avatar użytkownika
turboponczek
MEGA TROLL
 
Posty: 2010
Dołączył(a): 1/5/2007, 11:44
Lokalizacja: masz taki fajny tornister ?!

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Technika jazdy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości




na gr