Zobacz wątek - IRC
NAS Analytics TAG

IRC

O wszystkim
_________

Postprzez indus » 26/10/2006, 17:29

wtrące się w zarzartą rozmowę, no ale


strasznie mało osób wchodzi na irca, jak ktoś nie wie jak skonfigurować zapraszam na gg, proszę się nie krępować :!:
indus
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 318
Dołączył(a): 28/5/2006, 13:56
Lokalizacja: Łubnice


Postprzez Thrillco » 26/10/2006, 20:26

yureii bo ci zaraz zapodam parę przykładów korzystania z wizerunku w avatarach i się ośmieszysz...albo może...sam wejdź na inne forum i poogladaj...
brak opisu...
Avatar użytkownika
Thrillco
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2598
Dołączył(a): 22/2/2006, 20:57
Lokalizacja: Białystok


Postprzez Yuurei » 26/10/2006, 20:32

Thrillco ja nie zamierzam z Tobą polemizować o avatarach. Ty wiesz co jest na innych forach a ja wiem jak to wygląda od strony prawnej. Uważasz, że gdybym sobie w avatara wstawił Twoje zdjęcie to byłoby ok? Abstrahując czy miałbyś czy niemiałbyś nic przeciwko? Z prawnego punktu widzenia bez Twojej zgody wykorzystałbym Twój wizerunek i miałbyś podstawy zareagować a ja nie mógłbym powiedzieć, że to avatarek i nic się nie dzieje.
To trochę tak jak bym ściągnął Twoją muzykę i sobie puścił na swojej stronie a potem mówił, że ona tak cichutko gra.

Dobra... nie róbmy offtopa. Pogadać sobie możemy na gęgę albo na PMkach :-)
Your ability to brake is Your right to speed
Avatar użytkownika
Yuurei
Świeżak
 
Posty: 484
Dołączył(a): 26/8/2005, 18:56
Lokalizacja: 0-22

Postprzez Bunny » 26/10/2006, 20:51

Yuurei napisał(a):Dobra... nie róbmy offtopa. Pogadać sobie możemy na gęgę albo na PMkach :-)


albo na ircu :P

nie kłócić się bo nie ma o co. Napisałem, że jeśli osoba posiadająca prawa autorskie [lub temu podobne] do nazyw scigacz.pl zwróci mi uwage o naruszenie automatycznie usówam irca lub zmieniam jego nazwe. chyba proste nie?
Obrazek
Avatar użytkownika
Bunny
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1103
Dołączył(a): 25/1/2006, 19:31
Lokalizacja: się: biorą: dzieci: ?

Postprzez Wombat » 26/10/2006, 21:16

GDZIE JEST INSIDE?! podobno IRC umarl... a tu mlodziez reaktywowala.... matrix reaktywacja :D

Bunny ze w temacie pojawia sie np pytanie o kolor motka czy rozmowy to mysle ze jesli zalozycielowi posta nie przeszkadza to i nikomu innemu chyba tez. w koncu lepiej ze ktos nie zaklada nowgo tematu pod tytulem : kolor motocykla.

dajcie spokoj z ircem... jakie to nieeleganckie; wpisywac po 20 razy rozne rzeczy cos sie pocic z zewnetrznymi programami... eh to nie te czasy juz tez jak kiedys Inside przy okazji polemiki ze mna zauwazyl... jak w niewielu rzeczach sie z nim zgadzam tak w kilku sie zgodze...
co do avatarow chlopaki - trzeba by wywalic chyba 90% tego bo wiekszosc to czyjes zdjecia, skany z czegos, komiksow, obrazki rysowane przez kogos a wydlubane z sieci itd itp.... moj jest sciagniety z pewnej stronki svs gdzie byl podlozony jako tlo w reklamie... jak sie mnie ktos czepi to go skasuje a dopoki nie ma nic nikt przeciw to podoba mi sie on na tyle ze go zostawie... przynajmniej do grudnia heh
Take this life I'm right here, stay a while and breath me in....... ZRXs
Avatar użytkownika
Wombat
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 951
Dołączył(a): 24/9/2006, 22:18
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Thrillco » 27/10/2006, 08:11

wg. pewnej reprezentowanej filozofii i litery prawa-jak się ktoś przyczepi to bedzie za późno:)
Inna sprawa jesli robisz zdjęcie i masz na jego robienie zgode-jeśli masz to....cykany musi zgadzać się na całą resztę...nie wiem po co ja to tu pisze-ale nie przejmuj się Yureii mam w rodzinie samych (i to dobrych) prawników:D
Szkoda ze nikt mojej wypowiedzi o IRCu nie zrozumiał w inny sposób i tylko pokrzyczeliście sobie na mnie-ja tu też pracuje-jesli npo. na kanale IRCa o nazwie ścigacz zaczną się dziać jakieś niestworzone cuda, rzeczy, których lepiej nie wywoływac i będzie to automatycznie kojarzone z portalem scigacz.pl to ja dziękuję postoję...
brak opisu...
Avatar użytkownika
Thrillco
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2598
Dołączył(a): 22/2/2006, 20:57
Lokalizacja: Białystok

Postprzez InSiDe » 28/10/2006, 18:00

. Tu coś było ale jest nieaktualne.
Ostatnio edytowano 29/10/2006, 10:44 przez InSiDe, łącznie edytowano 1 raz
//Twoja ignorancja czy moja pycha, sam tego dobrze nie wiem...
Avatar użytkownika
InSiDe
Świeżak
 
Posty: 448
Dołączył(a): 23/9/2006, 11:37
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez mezdej » 28/10/2006, 19:37

jak ktos ma Opere to moze z opery fajnie wchodzic ;] jak ktos ma niech pisze to wyjasnie ;P
mezdej
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 148
Dołączył(a): 26/4/2006, 19:11

Postprzez Thrillco » 28/10/2006, 21:48

no nie ma nikogo...hmm...brak chetnych czy brak zacięcia do irca??:)
brak opisu...
Avatar użytkownika
Thrillco
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2598
Dołączył(a): 22/2/2006, 20:57
Lokalizacja: Białystok

Postprzez InSiDe » 29/10/2006, 07:34

. Raczej dupowata sieć. Dwa serwery i na każdym inne usługi :] Próbowałem wczoraj z Bunnym pogadać, żeby zmienić serwer ale impreza 25h mnie wymyła z domu.

=================================

. Ok, pora na zmiany :] Wierzę, że Bunny się zgadza (dla dobra ogółu :]). Później wszystko uporządkujemy w tym temacie i tak dalej i dalej. Do rzeczy:

. Kanał: #ScigaczPL i opisany jest jako Nieoficjalny kanał strony http://www.scigacz.pl co ma wyraźnie odzwierciedlać fakt, że jest to inicjatywa użytkowników forum nie roszczących sobie w żaden sposób praw do nazwy ścigacz.pl ani tym bardziej, nie głoszczący treści za które serwis ścigacz.pl miałby czuć się odpowiedzialny.
. Serwer: SolidRC - irc.solidrc.com
. Port: 6667 (default)
. Dlaczego ten serwer? Z prostej przyczyny. Jest blisko i niezbyt obciążony (przez to raczej nie ma lagów) a ponad to ma zainstalowane usługi takie jak chanserv (które pozwalają administrowac kanałem bez potrzebu stawiania na własną rękę botów) oraz nickserv (który pozwala zarejestrować nicki). Ze względu na niewielką liczbę użytkowników nie powinno być też problemów z nickami które Wam się spodobają a mogłby być już na innych serwerach zarejestrowane.

. Na kanał można się dostać rzecz jasna z pomocą jakiegokolwiek klineta irc. Ja mimo wszystko bezstresowo polecam javową konsolkę. Innymi słowy klikamy w link:

. http://irc.netsplit.de/webchat/?net=SolidIRC&chan=%23ScigaczPL (otwórz link)
. Jak widać, pole Chatroom jest już wypełnione, więc pozostaje tylko wybrać Nick pod jakim chcemy być widoczni i gotowe.

. W miarę rozwoju się ten temat uporządkuje :] Ogłoszenia duszpasterskie też na później zostawiam.

============================

. Manuala ciąg dalszy, dzisiejsza lekcja - Nickserv.
. Nickserv to usługa urochomiona na serwerze która pozwala nam zarejstrować nicka którym chcemy się posługiwać aby nikt inny poza nami nie mógł z niego korzystać.

. Składnia: /msg NickServ command

. Najważniesze polecenia to:
. /msg NickServ HELP -- Wyświetla pomoc :] (i analogicznie /msg NickServ HELP command -- wyświetla pomoc dla interesującej nas komendy)

. /msg NickServ Register hasło email -- Po jej wpisaniu na podany przez nas email przyjdzie list z jednorazowym hasłem uwierzytelniającym. Po zastosowaniu się do instrukcji w nim podanym nasz nick (który okupujemy w chwili wpisania polecenia register) zostanie nam przyznany.

. /msg NickServ identify hasło -- Autoryzuje nas jako własiciela danego nicka (rzecz jasna po uprzednim zarejestrowaniu się).
//Twoja ignorancja czy moja pycha, sam tego dobrze nie wiem...
Avatar użytkownika
InSiDe
Świeżak
 
Posty: 448
Dołączył(a): 23/9/2006, 11:37
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez InSiDe » 29/10/2006, 14:26

. Ah, żeby uspokoić Thrilla, moderatorzy z forum mają (czy będą mieli, jak się zarejestrują) prawa Operatorskie na kanale. To w sumie tyle, coś jeszcze trzeba wyjaśnić? :]
//Twoja ignorancja czy moja pycha, sam tego dobrze nie wiem...
Avatar użytkownika
InSiDe
Świeżak
 
Posty: 448
Dołączył(a): 23/9/2006, 11:37
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Bunny » 29/10/2006, 16:50

Cóż Inside, nic dodać nic ująć ;) dobrze to zrobione jest [serwer lepszy od Society]. Mam nadzieje, że teraz więcej ludzi będzie się tam pokazywać.
Obrazek
Avatar użytkownika
Bunny
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1103
Dołączył(a): 25/1/2006, 19:31
Lokalizacja: się: biorą: dzieci: ?

Postprzez Thrillco » 29/10/2006, 21:04

no i nikogo i tak nie ma:/
brak opisu...
Avatar użytkownika
Thrillco
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2598
Dołączył(a): 22/2/2006, 20:57
Lokalizacja: Białystok

Postprzez Bunny » 29/10/2006, 21:51

Trzeba by się kiedyś zmówić na konkretną godzine. Ja zawsze wieczorami tzn po 20-21 jestem przy kompie więc i na ircu [jeśli internet się nie zacznie sypać]. Także zapraszam w tych godzinach ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Bunny
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1103
Dołączył(a): 25/1/2006, 19:31
Lokalizacja: się: biorą: dzieci: ?

Postprzez InSiDe » 30/10/2006, 08:18

. Ja siedzę prawie cały czas, jak mam włączony komputer. Inna sprawa, że się gapię w pusty ekran :]] A co do serwera to chyba i tak trzeba będzie jeszcze raz zmienić żeby autoopy wskakiwały jak należy, hehehe. :]
//Twoja ignorancja czy moja pycha, sam tego dobrze nie wiem...
Avatar użytkownika
InSiDe
Świeżak
 
Posty: 448
Dołączył(a): 23/9/2006, 11:37
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Thrillco » 30/10/2006, 09:54

bunny-byłem kiedy pisałem tego posta wyżej...so...
brak opisu...
Avatar użytkownika
Thrillco
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2598
Dołączył(a): 22/2/2006, 20:57
Lokalizacja: Białystok

Postprzez patryk83 » 23/9/2008, 17:54

Tak sobie kiedyś przeczytałem ten topic i mnie jako stałemu bywalcowi różnych sieci IRC od x lat, było ciężko zrozumieć z jaka siecią mam się połączyć żeby dostać się na kanał ścigacza i porozmawiać z jakże ciekawymi osobami przesiadującymi od rana na tym forum(mniejsza o to, że ten kanał nie zyje..).
Czy istnieje możliwość na zrobienie kanału IRC ścigacza na którejś z sieci, undernet quakenet ircnet czy innej i zrobienie tutoriala jak się połączyć, jakiego programu użyć itp.
Na quakenecie bez problemu można dostać bota, wystarczy parę osób siedzących dość często albo jakaś sesja irc...

Głównie interesuje mnie to czy ktoś byłby zainteresowany takim kanałem i chciałby porozmawiać innymi userami.

Tutorial i programy do IRC to nie problem,darmowa bramka to chyba tez nie problem, sam mam taka do IRCa na undernecie...
Avatar użytkownika
patryk83
Bywalec
 
Posty: 942
Dołączył(a): 29/8/2008, 08:32
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez gumis » 23/9/2008, 17:55

tutaj takim kanalem jest offtop :D

a jak cos to na gg sie podlancza...
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów

Postprzez patryk83 » 23/9/2008, 17:56

Głównie z powodu ostatniego rozruszenia tematu offtop sie pytam o kanał IRC :)
Zwyczajnie nie nadążam z tematami w tamtym topicu ;p
Avatar użytkownika
patryk83
Bywalec
 
Posty: 942
Dołączył(a): 29/8/2008, 08:32
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez simonw » 24/9/2008, 03:20

a wez panie :)
juz chcialem tejka robic a tutaj sie okazuje ze temat z 2006 ... łeeeee
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na gr