Zobacz wątek - Problem z wypełnieniem umowy kupna-sprzedaży
NAS Analytics TAG

Problem z wypełnieniem umowy kupna-sprzedaży

Przepisy, prawo
_________

Problem z wypełnieniem umowy kupna-sprzedaży

Postprzez gaja166 » 12/11/2008, 13:46

Witam mam problem, nie jestem pełnoletni a chciałbym na siebie zarejestrować motorower. Trochę czytałem i niby jest to możliwe, ale de facto różnie była.
Pragnął bym nadmienić, iż nie mam na myśli rejestracji kogoś pełnoletniego z rodziny jako współwłaściciela.

Daje link do przykładowej umowy i już przechodzę do sedna sprawy:

http://www.motofakty.pl/artykul/umowa_k ... edazy.html

Więc:

- czy w ogóle to co pisze jest możliwe ?
- co wpisać w polu NIP ( przecież go nie posiadam) ?
- co wpisać z rubrykę na temat numeru dowodu tożsamości ?
- czy nie będę miał problemów w urzędzie przy próbie rejestracji pojazdu ?


Pozdrawiam i liczÄ™ na kompetentne odpowiedzi na moje zagadnienia ;)
gaja166
Świeżak
 
Posty: 63
Dołączył(a): 16/7/2007, 09:43


Postprzez adam_89 » 12/11/2008, 15:14

Odradzam rejestracje pojazdu na siebie. przeczytaj sobie ten temat viewtopic.php?t=26035 . Niby możliwe ale dużo zamieszania. Lepiej zarejestruj ten motorower na mame, tate, dziadka, wujka. A co do NIPu to mimo, że nie masz 18 lat możesz sobie go wyrobic w Urzędzie Skarbowym narazie Ci sie nie przyda ale lepiej sobie wyrobic zawsze sie przyda. Ja zarejestrowałem swój pierwszy motocykl na siebie wszystko ładnie pięknie ale nie mialem nipu i opóźniło to całą procedure rejestracji o około 2 tygodnie. Podobnie z dowodem osobistym według obowiązującego prawa może go posiadać osoba nieopełnoletnia. Ja swój posiadam od 15 roku życia, będę musiał go teraz wymienić bo jest ważny na 5 lat w odróżnieniu od normalnego dowodu który ważny jest 10.
Avatar użytkownika
adam_89
Stały bywalec
 
Posty: 1413
Dołączył(a): 21/10/2007, 12:01
Lokalizacja: Radomsko


Postprzez gaja166 » 12/11/2008, 15:18

po to napisałem ten temat, żeby dowiedzieć sie jak to całe zamieszanie rozwiązać i mam tu kilka nowych pytań.

Nie obejdzie siÄ™ bez NIP-u, i bez wyrabiania dowodu ?

Jak wygląda sprawa jeśli zarejestruje motorower na moją mame nie posiadającą w ogóle prawa jazdy ?

Albo siostre która ma prawo jazdy i wtedy dać mnie jako współwłaściciela ?

Cieszył bym sie gdyby mi ktoś wytyczył najlepszą droge rozwiązania ;)

Było by dobrze żeby ktoś wyjaśnił moje wątpliwości w podparciu u własne doświadczenia

Pozdrawiam
gaja166
Świeżak
 
Posty: 63
Dołączył(a): 16/7/2007, 09:43

Postprzez soyer555 » 12/11/2008, 15:54

Bez NIP`u siÄ™ nie da.
A z tym dowodem to zależy, bo np. ja jako nr. dowodu tożsamości wpisałem nr. z mojego paszportu (jak rejestrowałem moto, a jak sprzedawałem to ważność paszportu już wygasła, to wpisałem nr. legitymacji szkolnej :lol: ).
A jakbyś chciał rejestrować razem ze współwłaścicielem, to zarejestruj ten motocykl najlepiej na osobę, która ma już jakieś zniżki (wtedy będziesz nie dość, że mniej płacił, to jeszcze zniżki i tak będą ci się na kolejne lata "nabijały na konto" (znaczy się tak wyglądała sprawa jak rejestrowałem samochód, a w przypadku motocykla raczej również tak będzie).
soyer555
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 16/5/2008, 16:03

Postprzez adam_89 » 12/11/2008, 17:28

Jeśli chodzi Ci o motorower to Twoja mama nie musi mieć prawa jazdy i składka ubezpiecznie nie bedzie wcale wysoko bo to mała pojemność i ubezpiecznie samo w sobie jest niskie. Proponuje Ci rejestracje na wyłacznie 1 osobe bez różnicy matke czy siostre.
Avatar użytkownika
adam_89
Stały bywalec
 
Posty: 1413
Dołączył(a): 21/10/2007, 12:01
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez gaja166 » 12/11/2008, 19:39

stawka ubezpieczenia PZU gdyby był motorower na mnie wynosi około 110 zł tak pytałem przedstawiciela. To samo w sobie nie dużo pieniędzy ale będzie jeszcze mniej gdy będzie pojazd zarejestrowany na osobe pełnoletnią.

Myśle, że najlepiej w takim razie zarejestruje na siostre, która w przyszłości będzie miała swój jakiś pojazd i przynajmniej będzie miała zniżki.

Czy to że pojazd jest na siostre, oznacza że ja będe mogł nim jezdzić bez żadnych problemów ?
gaja166
Świeżak
 
Posty: 63
Dołączył(a): 16/7/2007, 09:43

Postprzez adam_89 » 12/11/2008, 19:52

Tak, oczywiście jeśli posiadasz karte motorowerową dokumenty i OC.
Avatar użytkownika
adam_89
Stały bywalec
 
Posty: 1413
Dołączył(a): 21/10/2007, 12:01
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez gaja166 » 12/11/2008, 21:11

nie mam jeszcze karty nie załapałem sie na egzaminy szkolne w tym roku.

A chyba od nowego roku czeka mnie kategoria AM.

A w zime i tak dużo nie będe jezdzić
gaja166
Świeżak
 
Posty: 63
Dołączył(a): 16/7/2007, 09:43



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê