Zobacz wątek - R6 2000r - kapie płyn chłodzący
 
NAS Analytics TAG

R6 2000r - kapie płyn chłodzący

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

R6 2000r - kapie płyn chłodzący

Postprzez fool » 30/10/2008, 23:39

Witam!
Zauważyłem w mojej R6 że delikatnie kapie płyn. Poniżej fotka z zaznaczonym miejscem:

Obrazek (otwórz link)Obrazek (otwórz link)

Opaska na przewodzie jest ok i płyn nie kapie z przewodu tylko deliktanie sączy się kropelkami między deklem a tym króćcem na który załozony jest przewód. Czy ten element jest wkręcany do dekla i znajdują się tam jakieś uszczelki?
fool
Świeżak
 
Posty: 62
Dołączył(a): 6/9/2008, 12:16


Postprzez motoman » 30/10/2008, 23:57

Mam podobną sprawę z przewodem który idzie do zbiorniczka wyrównawczego od przedniej pompy hamulcowej, sączy się, podczas jazdy wiatr powoduje że płyn chlapie po lagach i baku.

Metalowa opaska także jest wporządku, przewód nie wygląda na pęknięty. Myślę że dobrym sposobem będzie nałożenie niewielkiej ilości silikonu i założenie spowrotem przewodu.

W sumie to czekam na inne rady, to jest mój pomysł, ale nie wiem czy dobry:)
lubie sobie zjechać z gixera^^.
Avatar użytkownika
motoman
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1288
Dołączył(a): 13/5/2006, 18:06
Lokalizacja: Wrocław


Postprzez elco » 31/10/2008, 00:18

A jakiego rodzaju opaska jest tam zamontowana ?

Jezeli jest tam zwykla opaska zaciskowa mozna ja zastapic skrecana na srube.
Honda VFR 800 FI
Avatar użytkownika
elco
Moderator
 
Posty: 3014
Dołączył(a): 10/3/2007, 01:18
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław

Postprzez motoman » 31/10/2008, 09:05

u mnie jest zwykła metalowa samozaciskowa, widze na zdjęciu, że u kolegi jest ten sam patent;)
lubie sobie zjechać z gixera^^.
Avatar użytkownika
motoman
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1288
Dołączył(a): 13/5/2006, 18:06
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez fool » 31/10/2008, 09:16

motoman napisał(a):u mnie jest zwykła metalowa samozaciskowa, widze na zdjęciu, że u kolegi jest ten sam patent;)


Fotkę którą zamieściłem znalazłem gdzieś w necie bo było już późno i nie chciało mi się iść do garazu i robić ale opaskę równieć mam zamozaciskową a nie skręcaną. Wg mnie to nie jest kwestia opaski i przewodu bo wokół przewodu jest sucho a krople pojawiają się nie deklu. Dzisiaj zrobię duże wyraźne fotki.

EDIT:

Zrobiłem zdjęcie z bliska:

Obrazek (otwórz link)Obrazek (otwórz link)

Strzałką zaznaczyłem gdzie dokładnie pojawiają się krople i kapie. Przewód jest zamocowany nieco dalej i wyżej i wokół niego jest sucho.
fool
Świeżak
 
Posty: 62
Dołączył(a): 6/9/2008, 12:16

Postprzez PajÄ…k » 31/10/2008, 16:23

Spuścić płyn rozebrać obejrzeć uszczelnić..(jeśli nie wymiana jakiejś uszczelki to zastosował bym silikon wysokotemperaturowy) złożyć zalać polatać i się cieszyć. Taka moja rada ;)
Avatar użytkownika
PajÄ…k
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 704
Dołączył(a): 16/9/2005, 22:54
Lokalizacja: Warszawa Gocław



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości




na górê