REJESTRACJA | LOGOWANIE

Idź do strony 12»

Motocykle z zagranicy

| Odpowiedź » | Nowy temat »
Autor Wiadomość

runej

Świeżak

Witam
Chciałbym sie dowiedziec w jakich krajach ceny motocykli sa najnizsze .
Pewnie nie jeden z was sprowadzal motocykl z zagranicy i wie gdzie warto kupowac .

Jednoczesnie prosilbym o podanie jakis stronek typu ebay lub allegro tylko ,ze wersje tych panst gdzie warto kupic sprzecik Wink

Nie wiedzialem gdzie napisac ten temat wiec pisze w hyde Wink

Pzdr.

|

Leitho

VIP Ścigacz.pl

jesli chodzi o japonczyki to w japoni Laughing

|

|

runej

Świeżak

heh xD

Chodzi mi o cos "niedaleko" Polski xD
Niemcy ,Belgia ,Anglia itp xD

|

gumis

VIP Ścigacz.pl

mobile.de

|

|

kagiva

Świeżak

dodam również że chodzi opinia iż motocykle z Włoch są strasznie zaniedbane ponieważ makaroniarze ich nie szanują.
podobno najlepsze egzemplarze można dostać w m.in. w UK

|

devxx

Świeżak

Z tym że w UK klimat jest jaki jest, powietrze wilgotne, i wszędzie na około słona woda. Do tego klimat mają umiarkowany i śmigają często cały rok, więc sprzęty z uk mogą być nie dość, że wycieńczone, to jeszcze skorodowane.

Wiadomo, że można trafić perełkę, garażowaną, jeżdżoną tylko jak jest sucho(sic) i latem, wystarczy poszukać.

|

Kedar-88

Stały bywalec

Ostrzeżeń: 2

nie wiem jak motocykle ale auta z Włoch są zaniedbane pod względem estetycznym to tu to tam przerysowane, wgniecione, ale pod względem mechanicznym żadnego zaszczerzenia nie miałem do nich. Motocykle pewnie podobnie.

Natomiast jeśli chodzi o UK to kupowałem stamtąd swojego bndita i nie spotkałem się z żądną korozją jak pisał przedmówca.

|

|

MadboY

VIP Ścigacz.pl

Z Wlochami chodzi glownie o to, ze tam sezon jest caly rok, a w Polsce, Niemczech czy Brytanii polowe tego. Do tego faktycznie nie dbaja tam zbyt o wizualne aspekty.

Ale reguly nie ma. Moja 929 jest z Wloch i zarowno estetycznie jak i mechanicznie jest OK.

|

eneasz

Gość

MadboY napisał:
Z Wlochami chodzi glownie o to, ze tam sezon jest caly rok, a w Polsce, Niemczech czy Brytanii polowe tego. Do tego faktycznie nie dbaja tam zbyt o wizualne aspekty.

Nie wypowiadam sie na temat Wloch czy Niemiec bo nie wiem a ty nie wiesz jak jest w Wielkiej Brytani. Sezon tu trwa caly rok, to po pierwsze, po drugie to co to za bzdura z tym wilgotnym powietrzem i korozja? Wiecej zardzewialych blaszakow widzialem w Polsce niz tu, pozatym w UK sa dwa typy pochodzenia:
- od kuriera, sa to jakies cb gs i tego typu sprzety przewaznie i nie chcialbym takiego kupic ( to sa poprostu woly robocze kupione na rzez i podejrzewam, ze raczej sie je zlomuje niz sprzedaje komus kto nie jest kurierem)
- od jakiegos innego bolka, sprzety czasami maja po 6 7 lat i 6 tys mill na licznkiku potwierdzone wszelkimi papierami zarowno z serwisow jak i przegladow ubezpieczen itd.

Czasami trafi sie odstepstwo od reguly ale, Wielka Brytania to krolestwo sportow motorowych i tutaj ludzie kochaja maszyny. Znam wielu angoli ktorzy maja prawie zawal jezeli gdzies wyjada i zlapie ich desz, odrazu powrot do garazu i wiadereczko woda , mycie w garazu i wytarcie do sucha ircha a na koniec przykrycie pokrowcem zeby sie maszyna nie kurzyla.

Ostatnio zmieniony przez eneasz dnia 25/9/2008, 09:15, w całości zmieniany 1 raz

devxx

Świeżak

Kedar-88 napisał:

Natomiast jeśli chodzi o UK to kupowałem stamtąd swojego bndita i nie spotkałem się z żądną korozją jak pisał przedmówca.

Tak jak pisałem, nie wszystkie sztuki muszą być takie i tak jak pisał poprzednik, zdarzają się ludzie, którzy naprawdę dbają o sprzęt, w sensie nie używania np. w deszczu. Tylko ile można mieć takich dni bezdeszczowych w sezonie? W zeszłym roku irlandii przez całe lato było może z 20 dni słonecznych.
Kolega kupował też bandita z uk, rocznik '05 i po zdjęciu baku już widać postępującą korozję.

Ostatnio zmieniony przez devxx dnia 25/9/2008, 09:18, w całości zmieniany 1 raz

|

eneasz

Gość

devxx napisał:

Tak jak pisałem, nie wszystkie sztuki muszą być takie.
Kolega kupował też bandita z uk, rocznik '05 i po zdjęciu baku już widać postępującą korozję.

Bandit to ten typ sprzetu ktory stoi czesto gesto caly rok pod chmurka Smile To taka "lokalna MZ-ka" bez urazy, sa fani tego motocykla ale ten motocykl jest tak samo na kurierce jak cb i gs , moze trafiles "kuriera"

limak14

VIP Ścigacz.pl

no ja jak bylem teraz w Niemczech to widzialem rozne skrajnosci
niektore motocykle byly w perfekcyjnym stanie, zas kolejne wygladaly jak po crash-testach
to chyba wszystko zalezy od wlasciciela, a nie kraju

|

|

MadboY

VIP Ścigacz.pl

Eneasz - nie wiem co Cie tak boli, ale nie mow mi ze w UK nie masz zimowych dni w ktore na moto (szosowe) sie nie wychodzi. Klimat moze i jest tam lagodniejszy, ale nie jest tak jak we Wloszech..

|

eneasz

Gość

MadboY napisał:
Eneasz - nie wiem co Cie tak boli, ale nie mow mi ze w UK nie masz zimowych dni w ktore na moto (szosowe) sie nie wychodzi. Klimat moze i jest tam lagodniejszy, ale nie jest tak jak we Wloszech..

Czyli jak przez jeden dzien sie nie da jezdzic to sezon juz nie trwa caly rok? Ahaa. A tak wogole to przedmowca ma racje, to stan moto zalezy od wlasciciela a nie od kraju (chyba ze kraj to jakas extrema) w ktorym nie ma drog wtedy wiadomo, ze jaki by nie byl wlasciciel to i tak nic nie poradzi bo przeciez sam sobie drogi do pojezdzenia nie wybuduje. Reszta wszystko to samo.

MadboY

VIP Ścigacz.pl

Rozumiem ze w UK w ciagu roku masz tylko jeden dzien 0C a reszta dni sloneczko i temp > 15C tak zeby guma trzymala i mozna bylo sensownie pojezdzic?

Tez uwazam, ze najwiecej zalezy od samego traktowania motocykla, ale klimat (czyli to ile motocykl jest uzytkowany) tez ma spory wplyw na ogol motocykli. Wiadomo, ze zawsze znajda sie wyjatki - potwierdzajace regule.

|

eneasz

Gość

MadboY napisał:
Rozumiem ze w UK w ciagu roku masz tylko jeden dzien 0C a reszta dni sloneczko i temp > 15C tak zeby guma trzymala i mozna bylo sensownie pojezdzic?

Tez uwazam, ze najwiecej zalezy od samego traktowania motocykla, ale klimat (czyli to ile motocykl jest uzytkowany) tez ma spory wplyw na ogol motocykli. Wiadomo, ze zawsze znajda sie wyjatki - potwierdzajace regule.

Szczerze powiedziawszy to mieszkam tu kilka lat wiec co ja moge wiedziec ale w tej czesci wyspy nie widzialem jeszcze ani jednego dnia w ktorym temperatura byla by nizsza niz 5 stopni. Noca moze spadnie do zera ale kto jezdzi noca ... inna sprawa jest to , ze wielu ludzi tu ma kilka motocykli a nie jeden, oraz to , ze np tak jak ja na codzien jezdza skuterem a tylko jak warunki sa superB wtedy wyciagaja maszyne. Ale racja, zawsze jak sie znajdzie jakas regula to znajdzie sie i ktos kto ja zlamie wiec nie ma sie co klucic.

mar111cin

VIP Ścigacz.pl

a ta legendarna już londyńska mgła to jest z waty cukrowej a nie z wody?
i prawie codzienny deszcz to jest sucha woda tak ?
W polsce bym nie chciał kupić auta znad morza, bo dużo szybciej dopadnie je korozja niż auto od gościa z wewnątrz kraju, a tutaj widze że wyspa już nie jest wyspą?

Eneasz nie przesadzaj ponownie ok ?

|

|

eneasz

Gość

mar111cin napisał:

Eneasz nie przesadzaj ponownie ok ?

Marcin nie byles nigdy w Londynie wiec co ty wiesz? A moze pomyliilo ci sie z Londek zdroj? Niech ktos kto tu mieszka wypowie sie na temat , zardzewialych motorow i "legendarnych mgiel" psa baskerwilow i Dr Jackyl & Mr. Hyde Smile Dlaczego ktos kto nic nie wie zabiera glos w temacie? Jak mnie wkurzaja tacy ludzie ... Po co marcin zabrales glos skoro nic nie wiesz? Kiedy byles w UK? Jak dlugo?

Ogolnie to mam to w tylku bo ja nie kupie moto w PL wiec nikt nikogo nie zmusza kupowac moto w UK Lepiej w PL D ITd Smile

Jezeli ktos jest zainteresowany jak jest naprawde to radze nie sluchac madrali co to nie widzieli nawet a wiedza.

|

zzzubek

VIP Ścigacz.pl

MadboY napisał:

Ale reguly nie ma. Moja 929 jest z Wloch i zarowno estetycznie jak i mechanicznie jest OK.

moja SUCZ tez jest z wloch i powiem ze trafilem na bardzo dobry egzemplarz. a co do wloch jeszcze to nie prawda ze caly rok sie jezdzi bo ja mieszkalem ponad rok i jest taki okres, ze okolo dwoch trzech tygodni jest pic jak nic tyle ze rano do godziny 12 bo potem jest cieplo i na wieczor znow zimno.. a wiec powiedzmy ze 11 miesiecy w roku da sie jezdzic Very Happy

|

|

mar111cin

VIP Ścigacz.pl

Eneasz bo ja akurat nie mam najmniejszej POTRZEBY wyjeżdżania do UK ; )
a jak Ci cały ocean przenieśli i brytania już nie jest wyspą to bardzo fajnie.

No naprawde napisz jeszcze że tam wcale nie pada Laughing

|

|