Zobacz wątek - BMW F 650 GS albo coś japońskiego
NAS Analytics TAG

BMW F 650 GS albo coś japońskiego

Enduro, Cross
_________

BMW F 650 GS albo coś japońskiego

Postprzez wÅ‚adek72 » 19/9/2008, 20:48

Witam

Zastanawiam się nad kupnem pierwszego jedno ślada takim którym mógłbym jeździć po asfalcie, sutsze i po lasach. Zabierać swoją kobietę na przejażdżki itp. :) Żeby był funkcjonalny i wygodny. Zastanawiam się nad BMW F 650 GS poczytałem o nim kilka opinii i dowiedziałem się że są drogie części do niego i drogi serwis to są jego najgorsze wady. Jeżeli ktoś wie czy w województwie lubuskim algo w jego obrębie jest taki serwis który naprawia te BMki to byłbym wdzięczny :) Ale nie odbiegając od tematu chciałbym się dowiedzieć czy są japońskie motory które można porównać do BMW F 650 GS jeżeli ktoś wie proszę napisać jakie i krótką opinie byłbym wdzięczny za jaką kolwiek pomoc.

PS jeżeli był już podobny temat to przepraszam ale nie znalazłem

Pozdrawiam
władek72
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 19/9/2008, 20:08
Lokalizacja: Osiecznica


Postprzez andy7 » 19/9/2008, 22:40

Nie wiem ilu tutejszych forumowiczow jezdzi tu na takowym sprzecie, osmiele sie jednak stwierdzic, ze to pytanie nie na tym forum. Sa fora BMW tam wyjasnia Ci to kompetentniej. Bzdura jest, ze czesci do BMW sa drozsze od czesci japonskich, w PL service motocykla jezeli chodzi o stawki za roboczogodine sa malo zroznicowane, pozatym w singlu rotaxa, krory notabene jest trzaskany od 23 lat firma doszla do takiej perfekcji, ze w sumie nic straznego sie w nim nie dzieje ( zdarzyc sie zawsze cos moze ). Mialem przyjemnosc smigac takowym dobre dwa tygodnie, sprzet fajny, nie powala z nog ale fajny i wszechstronny, mozna zue spokojnym sumieniem polecic. Jak jestes zainteresowany to daj na PW przesle Ci linka n aforum BMW.
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55


Postprzez Cwikla » 20/9/2008, 12:22

Jeśli chodzi o coś podobnego to:
choć nie jestem pewny;

Honda Transalp osiągi są dosyć zbliżone do Bmw także waga
Jednak tu jest dwucylindrowy silnik

Honda africa twin także 2 cylindrowy troszkę cięższy

Kawasaki Kle tu znowu 2 cyl. jednak jest lżejsszy. ale jego wlasności terenowe są raczej mniejsze niz w BMW.

Trudno mi coś więcej powiedzieć więc podaje tylko przykłady.
Cwikla
Świeżak
 
Posty: 54
Dołączył(a): 31/8/2008, 20:32
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez kargul » 22/9/2008, 08:41

Polecam honde transalpa i africa twin.Maszyny nie do zdarcia.
www.kiteclub.pl | transalp xl650v | | ALOHA
Avatar użytkownika
kargul
Świeżak
 
Posty: 64
Dołączył(a): 6/12/2007, 19:52
Lokalizacja: z kontenera

Postprzez wÅ‚adek72 » 23/9/2008, 22:41

Dzięki za komentarze

mam jeszcze kilka pytań więc tak czym się różnią silniki 1 cylindrowe od 2 cylindrowych może to głupio brzmi ale jestem laikiem w tych sprawach i cały czas się uczę więc pytam doświadczonych motocyklistów i z jakim przebiegiem kupować motor wiadomo czym niszy tym lepiej ale co ile trzeba wymienia olej, tłoki itd. w takich motorach jak BMW F 650 GS albo Honda Transalp ??


Najgorsze jest to że niewiadomych mi przyczyn te forum nie działa http://forum.motocyklistow.pl/index.php?showtopic=52406 tu jest opisana właśnie bmka i honda zna ktoś może podobne forum gdzie opisują te 2 motory ?
władek72
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 19/9/2008, 20:08
Lokalizacja: Osiecznica

Postprzez Dirt Rider » 24/9/2008, 19:10

2 cylindry zawsze są mocniejsze niż jeden. O wymianie tłoka w takim moto to możesz "pomarzyć" ;] a co do oleju to jest napisane w książeczce serwisowej, albo zapytasz w serwisie
KTM SX 250 08'(piekielna maszyna),
Husaberg FE 550 07'(śmierć na kółkach)
Husqvarna SMR 450 RR 08'(nie kupujcie tego, jeśli chcecie żyć;])
KTM SX 505 09' (najlepszy quad;))
KTM XC-F 505 09' (odlot;])
Avatar użytkownika
Dirt Rider
Świeżak
 
Posty: 180
Dołączył(a): 10/6/2008, 20:45
Lokalizacja: Olza

Postprzez andy7 » 24/9/2008, 21:02

Japonskie co 6000 km BM co 10 000 km

F 650 GS konstrukcja doprowadzona do prawie perfekcji produkowany o ile dobrze pamietam od roku 1983.
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55



Powrót do Offroad



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na górê