Zobacz wÄ…tek - Raptor 700
 
NAS Analytics TAG

Raptor 700

Dla fanów czterokołowców
_________

Raptor 700

Postprzez danioxbb » 15/9/2008, 15:55

Jest to mój pierwszy post na tym forum więc Witam!!! wszystkich.

Na wiosne mój tato kupuje sobie quada 700 albo 660 Raptorka
przeważnie ja będę na nim jeździł, ale mam pytanie czy zmieszczą
sie na niego dwie dorosłe osoby, gdyby chciały sie gdzieś przejechać.
Jedna osoba ma 183cm wzrostu i waży jakieś 100kg druga 164cm i nie
wiem ile waży ale jest taka se normalna (szczupła). I czy w takim raptorze to jest takie sprzęgło, że jak sie zmienia z np. 2 na 3 to trzeba je do końca wcisnąć czy wystarczy tylko tak troszeczke. Może to głupie pytania, ale jeszcze quadem z biegami nie jeździłem. Umiem jeździć motorem z biegami bo jeździłem na tzr :).
danioxbb
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 15/9/2008, 15:41


Postprzez Bostorn » 15/9/2008, 16:25

no to tak

na raptorka na luzie wejdą 2 osóbki to wiem
a co do biegów zmieniaj jak w normalnym motorze i już zresztą chyba nie bd zapie.. z dziewczyna pincet pindziesiąt i zmieniał biegów jak w F1 :P tak więc wszystko pod kontrolą na spokojnie co z pasażerem to nie samemu :0

aa i mała rada nie dawaj za gwałtownie gazu;d bo polecisz z nią w kosmos :) albo zgubisz na gałęziach :P
Oleje motocyklowe,samochodowe,smary,chemia, części,naprawy
Avatar użytkownika
Bostorn
Moderator
 
Posty: 5511
Dołączył(a): 12/4/2007, 17:45
Lokalizacja: Henrykowo/Białystok/Lublin


Postprzez danioxbb » 15/9/2008, 16:57

Hehe ok dzieki za odp. i rade właśnie takiej odp oczekiwalem.
danioxbb
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 15/9/2008, 15:41

Postprzez Bostorn » 15/9/2008, 17:14

no to spoko a teraz 5zł proszę :D za dziękuje rodziny nie wyzywię ^_^ hahaha

aaa obym zapomniał zeby mi bana nie dali

weś jeszcze jak z dziewoją smigasz;d nie szarp na biegach bo moze byc nie wygodnie po 1 a po 2 na wzniesieniach przesuncie sie bardziej doprzodu zeby nie było na tyle kazdy bo wyrypanie gwarantowane ;d

oczywiscie mówie o wiekszych wzniesieniach :)
Oleje motocyklowe,samochodowe,smary,chemia, części,naprawy
Avatar użytkownika
Bostorn
Moderator
 
Posty: 5511
Dołączył(a): 12/4/2007, 17:45
Lokalizacja: Henrykowo/Białystok/Lublin

Postprzez chodor7 » 16/9/2008, 11:38

Na quadzie nie ma jazdy w dwie osoby, wiem z autopsji. Tylko można kogoś podwieźć kawałeczek. Nawet na plastikach jest napisane, że nie można wozić pasażera. Co do wrzucania biegów to zależy jak jest linka sprzęgła naciągnięta. Ja mam dosyć mocno naciągniętą i sprzęgło łapie na samej górze, więc nie trzeba wciskać do końca.
chodor7
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 28/8/2008, 07:35
Lokalizacja: Białystok

Postprzez Bostorn » 16/9/2008, 15:38

pindolisz głupoty.. miałes doczynienia z duzymi quadami?? czy tylko z chinszczyzną??

wiec nie pajdol cżłowieku głupot... znam paru gosci co na raptorach ganiają i spokojnie 2 osoby wchodzą na jazde extremalną nie ma szans ale na szybsza po lesie jak najbardziej

suza ltr 450 niby tylko 450 a chłopak z dziewczyną ganiali i to dobrze tak więc nie biadol..
Oleje motocyklowe,samochodowe,smary,chemia, części,naprawy
Avatar użytkownika
Bostorn
Moderator
 
Posty: 5511
Dołączył(a): 12/4/2007, 17:45
Lokalizacja: Henrykowo/Białystok/Lublin

Postprzez miku » 16/9/2008, 16:56

Mój sąsiad ma raptora 660 i z tego co mówił to we dwie osoby to się nie za ciekawie jeździ. A co do sprzęgła to jak w motocyklu - zalezy od regulacji
Avatar użytkownika
miku
Świeżak
 
Posty: 108
Dołączył(a): 9/7/2008, 23:27

Postprzez Bostorn » 16/9/2008, 17:11

hmm znam pewną dziewczynę co z braciakiem smiga raptorkiem nie raz widze jak smigają wiadomo raptor to sportowiec 1 osobowy ALE to duża maszyna i spokojnie pomiesci 2 osoby komfortów jako tako nie budziet

ale jak na lterze panna z boyem ganiała 450 to rapciem nie pojadą? omg.. na chinole pakują 2 osoby na te małe.. i dają rade jakos usiosc gorzej z jazdą ;p

na bazanta 2 osoby włażą to na rapcia niee?? omg.. ludzie ludzie.. :D kwesta tego czy masz dupę wielkosci boiska do footbolu czy ujdzie;d ale nawet jak bys miał boiska to i tak powinienes wejsc z dziewczyną;d

najlepiej jak bys sam przekonał sie usiadł na czyims kladzie i zobaczył co i jak moze ktos ma w twoich okolicach rapcia??

bo tu jak kazdy cos od siebie napisze to zgłupiejesz że omg.. :p
Oleje motocyklowe,samochodowe,smary,chemia, części,naprawy
Avatar użytkownika
Bostorn
Moderator
 
Posty: 5511
Dołączył(a): 12/4/2007, 17:45
Lokalizacja: Henrykowo/Białystok/Lublin

Postprzez chodor7 » 16/9/2008, 17:46

Bostorn jestem właścicielem raptora 700, więc wiem co mówię. A że Ty widziałeś. Co z tego, ja z dziewczyną jeździłem i jest bardzo niemiło w dwie osoby. Na zakrętach bardzo źle się jeździ nie mówiąc o nawet małych hopkach.
chodor7
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 28/8/2008, 07:35
Lokalizacja: Białystok

Postprzez Bostorn » 16/9/2008, 22:16

ale ja wiem jak sie jeździ wiem toż napisałem że moze byc nie miło na wyższych górkach etc.. o chopkach nie wspomne to 1 osobowy qadziocha ale do spokojnej jazdy da radę we 2 osoby

nie chodzi mi o jakies szalenstwa toz pisalem zakrety nie za ostre i nie za duze wzniesienia ale jako tako do jazdy rekreacyjnej daje radÄ™
Oleje motocyklowe,samochodowe,smary,chemia, części,naprawy
Avatar użytkownika
Bostorn
Moderator
 
Posty: 5511
Dołączył(a): 12/4/2007, 17:45
Lokalizacja: Henrykowo/Białystok/Lublin

Postprzez danioxbb » 17/9/2008, 14:47

No dobra dzięki za wszystko. A tak ogólnie to ja nie chce jeździć z nia extremalnie na tym quadzie. Extremalnie to ja sam bede na nim jeździl tylko upewniam sie czy sie zmieścimy gdybyśmy chcieli sie np. gdzieś do rodzinki niedaleko przejechać itp. Bo szczerze mówiąc to na oczy nie widziałem tak dużego quada. Kiedyś jeździłem na 250 nie wiem co to był za quad, ale to takie małe gówienko. A w okolicy nie znam nikogo kto by miał takiego quada jedynie kumpel ma tam jakiegoś ale to jest przeprawówka wiec chyba inna bajka.
danioxbb
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 15/9/2008, 15:41

Postprzez Bostorn » 17/9/2008, 19:07

hmm jesli ktos niedaleko Ciebie sprzedaje takiegoraptorka mogl bys zajechac zobaczyc co i jak obejzec i stwierdzic czy chcesz tego czy niee
Oleje motocyklowe,samochodowe,smary,chemia, części,naprawy
Avatar użytkownika
Bostorn
Moderator
 
Posty: 5511
Dołączył(a): 12/4/2007, 17:45
Lokalizacja: Henrykowo/Białystok/Lublin

Postprzez Grzesiek-G » 21/9/2008, 21:45

Nieee no ... kolego Bostorn - takie teorie , że Raptorem się spoko zapitala we dwie osoby , zostaw dla siebie . Raptory mam od ładnych paru lat . Najpierw R660 , teraz R700 . Ani jeden , ani drugi nie nadaje się do jazdy we dwie osoby , tak jak Gsxr 1000 k7 nie nadaje się do wędrówek turystycznych we dwoje - też wiem z autopsji.
Owszem R700 , da się przewieźć pasażera , ale o jeździe we dwoje nie może tu być mowy . Mimo tych wszystkich dywagacji , mój R700 jest zarejestrowany na 2 osoby - odnosi się to tak , jakby na wyścigach konnych , jednego rumaka dosiadało 2 jeźdźców - niby się da , ale przyjemność z jazdy żadna ...
Grzesiek-G
Świeżak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 28/5/2008, 07:40
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez herbatkowy » 22/9/2008, 10:27

Racja, jesli chcesz pojezdzic we dwie osoby to kup bombardiera 800, jezdzilem tym, prawie go nie slychac a odejscie ma, tyle ze nie ma biegow, wiec 110 to koniec, ale to przeprawowy quad a nie szosowy, wiec problemu nie ma. Ma oparcie dla pasazera i duze osobne skorzane siedzenie wiec przewidziano jazde w 2 osoby :) Wiadomo quad, to nie auto, ze wsiadasz w 3 osoby i jedziesz stabilnie, na quadzie pasazer zrobi cos nie tak i obaj lezycie :)
Na końcu będziemy pamiętać nie słowa naszych wrogów, ale milczenie naszych przyjaciół.
Avatar użytkownika
herbatkowy
Bywalec
 
Posty: 608
Dołączył(a): 12/8/2008, 14:22
Lokalizacja: Ostrołęka

Postprzez Bostorn » 22/9/2008, 16:37

noo dobra ulegnę chłopaki :P nie bd sie kłócił nie jestem
posiadaczem tej że maszyny ale mi chodziło raczej że tam wejdą 2 osoby :P

a czy dobrze porównam jazde we 2 osoby na krosie do rapcia??
Oleje motocyklowe,samochodowe,smary,chemia, części,naprawy
Avatar użytkownika
Bostorn
Moderator
 
Posty: 5511
Dołączył(a): 12/4/2007, 17:45
Lokalizacja: Henrykowo/Białystok/Lublin



Powrót do Quady



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na górê