Zobacz wątek - Pytanie o sportowy wydech ???
NAS Analytics TAG

Pytanie o sportowy wydech ???

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Pytanie o sportowy wydech ???

Postprzez PAJĄK1984 » 10/9/2008, 07:53

Mianowicie zamierzam wymienic seryjny tlumik z katalizatorem na sportowy wydech przelotowy a naczytalem sie gdzies na forum ze takie zabiegi powoduja wypalanie zaworow :shock: tylko ze nie wiem jak to jest mozliwe,jakby ktos mogl mnie oswiecic to bede wdzieczny.......
jeszcze padly slowa ze po cos to japonczyki wlozyli kata itd....no ale wydaje mi sie ze dlatego aby obnizyc emisje spalin i halasu a nie po to zeby zawory sie nie wypalaly ...hmmm
PAJĄK1984
Świeżak
 
Posty: 73
Dołączył(a): 8/7/2008, 20:15
Lokalizacja: Łódź


Postprzez Mauy OCX » 10/9/2008, 10:39

po pierwsze elektronika - jak masz kata to masz sondę lambda, jeżeli go wywalisz sonda oszaleje i będzie leciała albo na super spalaniu albo na mapie awaryjnej (czyli też super spalanie i lipne osiągi) wymaga to nowej mapy bądź emulatora (mówimy cały czas o wywaleniu katalizatora a nie tylko sportowym wydechu), tak owszem sportowy wydech powoduje wypalanie gniazd zaworowych gdyż w komorze spalania przez wolny wydech jest tzw. większy przedmuch i mieszanka spala się nie tylko w samej komorze ale także częściowo już "w drodze" do wydechu, a więc wypalamy zawory i zwiększamy temperaturę gazów w kolektorach - to powoduje efekt odwrotny od zamierzonego a więc obniżenie mocy w średnim zakresie obrotów.
siak się mylę niech mnie karcą...
---=== Real Road Racing Fan ===---
:: I S L E O F M A N ::
t o u r i s t t r o p h y
Avatar użytkownika
Mauy OCX
Świeżak
 
Posty: 123
Dołączył(a): 13/8/2008, 21:22


Postprzez HWC » 10/9/2008, 17:49

A to ciekawe bo ja chce wywalić w Gaźnikowej CBR 125 na zapłonie CDI katalizator to jest 4Takt 1 cylindrowy.

Jak w tym przypadku ? bo po mojemu nic nie powinno wariować bo tam niema CPU
cztery w rzędzie wjedzie wszędzie
HWC
Świeżak
 
Posty: 92
Dołączył(a): 25/6/2008, 12:36



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości




na gr