Zobacz wątek - Powsz. Prawo dostepu do broni, oraz legalizacja narkotykow?
NAS Analytics TAG

Powsz. Prawo dostepu do broni, oraz legalizacja narkotykow?

O wszystkim
_________

Postprzez herbatkowy » 25/8/2008, 17:30

Ponczek zeby nie powiedziec, ze nie zrozumiales, to moze nie zauwazyles o czym mowimy. My nie kwestionujemy jaka uzywka jest dobra a jaka zla. Jak napisal invinciblee kazdy czlowiek powinien sam decydowac o sobie, (z wyprzedzniem pytania) za dzieci odpowiadaja ich rodzice ! W 100% tylko oni.

Invinciblee napisał(a):To spróbuj dostać to zezwolenie jeśli myślisz że to takie proste.

Jestem jak najbardziej za legalizacją broni (jak dres ma mieć klamkę to i tak będzie miał a tak będzie się musiał liczyć z tym że też mam czym strzelać) i lekkich narkotyków (nawet jeśli będzie więcej ćpunów, a raczej nie będzie to są oni wolnymi ludźmi ich sprawa co robią z własnym życiem).

Oczywiście pozwolenie na broń musi zostać ale na zasadzie czegoś w stylu prawa jazdy a nie pozwolenia na które normalny obywatel nie ma szans.

Co do narkotyków: skąd kasę bierze mafia? Narkotyki i alkohol bez akcyzy znieście akcyzę na wóde i zakaz narkotyków i mafie nam padną.


Druga osoba, ktora rozumie o co chodzi :)
Na końcu będziemy pamiętać nie słowa naszych wrogów, ale milczenie naszych przyjaciół.
Avatar użytkownika
herbatkowy
Bywalec
 
Posty: 608
Dołączył(a): 12/8/2008, 14:22
Lokalizacja: Ostrołęka


Postprzez cwaniak182 » 25/8/2008, 17:44

Po pierwsze do lethio który leży na podłodze ze smiechu mam nadzieje ze już wstałes bo chce ci to dogłebnie wyperswadowac co napisałem.


Jezeli zabijesz człowieka nawet w obronie koniecznej masz probelmy.Ze swoim sumieniem i dociekliwoscia prokuratury czy przypadkiem niepotrzebnie przekroczyłeś granice obrony koniecznej.
Gdy więcej ludzi ma broń jest większe prawdopodobienstwo że napastnik umrze lub ofiara zostanie zastrzelona w walce.

Takie pieprzenie że drech jak bedzie chciał to będzie miał klame jest bezpodstawne. Jeżeli tak jest to daj mi namiary na kogos kto mi załatwi klamke.czekam na namiary na goscia od klamek:)

Ponczek ja mówie ze narkotyki sa zle bo uzależniają nawet lekkie.Nie kazcie mi się powoływac na jakies badania bo to jest znane od dawien dawna że tak jest.
Fajki też sa złe ale nie tak szkodliwe jak narkotyki bo człowiek po spaleniu peta jest normalny i bezpieczny dla otoczenia po dragach nie sadze ze trzeźwo mysli.

Rodzice powinni byc w 100% odpowiedzialni za siebie ale dobrze wiemy ze czasami jest tak ze dzieciaki lataja same po ulicach a ojciec lezy zechlany w domu i ma wszystko w dupie.Taki dzieciak jesli ma dostęp do broni i narkotykow wyrosnie na porzadnego obywatela na pewno:]
Avatar użytkownika
cwaniak182
Świeżak
 
Posty: 325
Dołączył(a): 21/6/2007, 20:57
Lokalizacja: Toruń i okolice


Postprzez siekson » 25/8/2008, 17:51

Zatem drodzy panowie jak waszym zdaniem powinna wygladac to dostepnosc broni? Bo ja widze 3 mozliwosci:
1. System pozwolen (taki jak jest obecnie)
2. Totalna wolna amerykanka i bron kupic moze kazdy bez zadnej kontroli.
3. Calkowity zakaz posiadanie broni przez obywateli.

Skoro nie odpowiada wam obecne rozwiazanie i opowiadacie sie za "powszechnym" prawem do broni to rozumiem ze wybieracie opcje nr 2. Czyli kazde dziecko, chory psyhicznie, niewidomy, morderca..... moze latac po kraju z naladowana giwera i wtedy bedzie OK?

No bo prawde mowiac innej opcji nie widze. Tylko mi nie piszcie "Nie no oczywiscie ze trzeba wprowadzic jakies ograniczenia" bo wtedy wracamy do punktu wyjscia czyli tak jak jest w tej chwili
Avatar użytkownika
siekson
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 933
Dołączył(a): 19/11/2005, 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Łukasz_15* » 25/8/2008, 17:52

Pomysł jest dobry tylko nie do zrealizowania w Polsce. Bądźmy szczerzy, obywatele naszego kraju nie dojrzeli do tego, aby posiadac broń. Moim zdaniem to, by pogorszyło sprawe. Żeby dostać broń ludzie powinni przechodzić długie i dogłębne testy psychiczne, żeby mieć pewność, że coś mu nie odbije i nie narobi masakry, bo będzie miał gorszy dzień.
Avatar użytkownika
Łukasz_15*
Świeżak
 
Posty: 411
Dołączył(a): 26/4/2008, 20:26

Postprzez Leitho » 25/8/2008, 17:59

drogi cwaniaku, otoz powiem Ci, ze jesli do mojego domu wtargnalby uzbrojony napastnik nie zawachalbym sie uzyc broni, nawet gdybym mial isc za to do pierdla, wiesz, wolalbym posiedziec 5 lat, niz przez te 5 lat juz ladnie podgnic w ziemi.
Na kolana chamy !
Avatar użytkownika
Leitho
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1321
Dołączył(a): 31/8/2006, 18:54
Lokalizacja: SKL

Postprzez melvin » 25/8/2008, 18:02

siekson napisał(a):Zatem drodzy panowie jak waszym zdaniem powinna wygladac to dostepnosc broni? Bo ja widze 3 mozliwosci:
1. System pozwolen (taki jak jest obecnie)
2. Totalna wolna amerykanka i bron kupic moze kazdy bez zadnej kontroli.
3. Calkowity zakaz posiadanie broni przez obywateli.




Siekson rządzisz... :D
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez qbaso » 25/8/2008, 18:10

siekson napisał(a):Zatem drodzy panowie jak waszym zdaniem powinna wygladac to dostepnosc broni? Bo ja widze 3 mozliwosci:
1. System pozwolen (taki jak jest obecnie)
2. Totalna wolna amerykanka i bron kupic moze kazdy bez zadnej kontroli.
3. Calkowity zakaz posiadanie broni przez obywateli.


Tylko odpowiedź nr 1 ale po zmianach. Dzisiaj uzyskać pozwolenie jest wyjątkowo trudo. Z wielu różnych powodów. Jak pisałem wcześniej są m. in. badania psychologiczne (wg. mnie jak najbardziej potrzebne). Potrzeba przedstawić życiorys, stan majątkowy (po co?), umotywować potrzebę posiadania broni a także informację o zdarzeniach potwierdzających istnienie faktycznego zagrożenia życia lub zdrowia.

Siekson odpowiedz proszę na proste pytanie. Znasz przepisy wg których można uzyskać pozwolenie na broń w Polsce? Bo ja znam.
Ostatnio edytowano 25/8/2008, 18:11 przez qbaso, łącznie edytowano 1 raz
qbaso
Świeżak
 
Posty: 45
Dołączył(a): 29/7/2008, 15:15
Lokalizacja: Kielce

Postprzez cwaniak182 » 25/8/2008, 18:11

Leitho napisał(a):drogi cwaniaku, otoz powiem Ci, ze jesli do mojego domu wtargnalby uzbrojony napastnik nie zawachalbym sie uzyc broni, nawet gdybym mial isc za to do pierdla, wiesz, wolalbym posiedziec 5 lat, niz przez te 5 lat juz ladnie podgnic w ziemi.



Teeraz tak mówisz ,ze zabicie człowieka bo wtargnąl na twoją posesje jest bułka z masłem i poradziłbys sobie z wyrzutami sumienia. Zabicie człowieka to ostateczność! Nikt nie umie z nas prewidzieć jak by się zachował w takie sytuacji a cwaniakowanie:) że jestem twardzielem i zabił bym bandziora i nawet powieka by mi nie mrugneła to wsadził bym między bajki. Zazwyczaj tacy kozacy co tak mówią pierwsi by sie posikali w majtki.
W ostetcznosci gdyby zagrażal mojemu zdrowiu i zyciu mojej rodziny myśe ze bym go unicestwił. Nie wiem jakbym zrobil i chyba nikt tego nie wie dopóki się nie przkona, lepiej się nie wystawiac na próbe

Podpisuje się pod tym co napisal siekson i uważam że system jaki obecnie panuje jest dobry dla Polaków

Pozdro :roll:
Ostatnio edytowano 25/8/2008, 18:14 przez cwaniak182, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
cwaniak182
Świeżak
 
Posty: 325
Dołączył(a): 21/6/2007, 20:57
Lokalizacja: Toruń i okolice

Postprzez --- » 25/8/2008, 18:12

tylko zeby nie było tak jak w brazyli
1. prawo do posiadania broni dla kazdego
2. brak zmian w ilosci przestepstw
3. kilka incydentów z udziałem broni
4. całkowite rozbrojenie
5. uczciwi obywatele zdają broń, bandyci cupny i złodzieje nie
6. bezbronnosc uczyciwych obywateli

po za tym po co broń w domu... mysle ze lepszym rozwiazaniem byłoby poswiecić troche złotych wiecej na alarm, kamery i jakieąś agencje ochrony... a bezpieczeństwo na ulicy? modernizacja policji, zmiana wizerunku policji, egzekfowanie kar i zmiana systemu kar...

mysle ze marihuana powinna być zalegalizowana bo w końcu kusi to co zakazane i te statyski jesli sa prawdziwe to jestem przekonany...
---
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 12/6/2008, 14:55

Postprzez Leitho » 25/8/2008, 18:16

wiesz, prawda jest taka, ze nie wiem jak bym dokladnie zachowal sie w takiej sytuacji, jednak pomijajac aspekt wewnetrznej blokady przed zabiciem czlowieka wyrzuty sumienia czy odpowiedzialnosc prawda walilby mnie rowno
Na kolana chamy !
Avatar użytkownika
Leitho
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1321
Dołączył(a): 31/8/2006, 18:54
Lokalizacja: SKL

Postprzez cwaniak182 » 25/8/2008, 18:22

Leitho napisał(a):wiesz, prawda jest taka, ze nie wiem jak bym dokladnie zachowal sie w takiej sytuacji, jednak pomijajac aspekt wewnetrznej blokady przed zabiciem czlowieka wyrzuty sumienia czy odpowiedzialnosc prawda walilby mnie rowno


Lepiej nie spekulowac zycze nam abyśmy nie musieli stawac w takiej sytuacji.

:wink:
Avatar użytkownika
cwaniak182
Świeżak
 
Posty: 325
Dołączył(a): 21/6/2007, 20:57
Lokalizacja: Toruń i okolice

Postprzez masino » 25/8/2008, 18:24

Czytałem wypowiedzi osób które napisały na samym początku i z niektórymi sie zgadzam :dostęp do broni po wcześniejszych testach psychologicznych itp i używanie jej podczas obrony. Co do narkotyków zdecydowane nie. Nawet tych lekkich bo one ciągną do cięższych jak tu wielu napisało.
W skrócie: broń tak dla odpowiednich ludzi.
Narkotyki bezwzględne nie.
Avatar użytkownika
masino
Świeżak
 
Posty: 215
Dołączył(a): 12/7/2008, 19:59
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez SzpiceR » 25/8/2008, 18:37

Palenie powinno byc legal jak kiedys!! jakos kiedys male ilosci byly legalne i bylo dobrze... a pozatym gdyby wsadzic na to VAT to z samego palenia dziura budzetowa by zniknela w oczach :D
ten co sobie nie żałuje
Avatar użytkownika
SzpiceR
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 3773
Dołączył(a): 8/8/2006, 18:46
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez MICH4Ł » 25/8/2008, 19:04

turboponczek napisał(a):1. Porządny obywatel RP, nie mający problemów z prawem powinien mieć zwiększoną dostępność do broni. Nie mówie tutaj o dresach. Bo takiego dresa to i tak nie powstrzyma żadne prawo, nawet nie bedzie sie interesował czy broń jest zalegalizowana bo i tak zdobędzie broń jak będzie miał taki kaprys.

2. I tu najcekawsze. Podajcie mi jeden porządny powód dlaczego to Cannabis albo chociaż Łysiczka lancetowata czy też Cubensis nie mogą być legalne ? No?

World Health Organization podjeła badania wpływu zażywania marihuany na zdrowie człowieka. Badania trwały 15 lat !! I co najśmieszniejsze - okazało się że konopia jest *zdrowsza* i bezpieczniejsza a niżeli alkohol i tytoń. Niestety wyniki utajono bo wybuchł skandal gdy brytyjski magazyn "New Scientist" ukazał wyniki badań. Dodatkowo hiszpańscy onkolodzy udowodnili ze zawarte w konopii substacje hamują rozwój glejaka - nowotworu mózgu. Udowodniono też ze marihuana pozytywnie działa na Alzheimera, Parkinsona a nawet alkoholizm i anoreksje !!

Także warto pamiętać o tym że jedna z definicji narkotyku mówi:
"..że to substancja, której przyjmowanie powoduje po jakimś okresie używania uzależnienie fizyczne.."(wikipedia) - czego w wypadku marihuany nie udało się udowodnić, zatem w myśl tej definicji *nie* jest ona narkotykiem. Tytoń, alkohol jak najbardziej
Fakty i badania mówia same za siebie, i tutaj instytut Cato z Waszyngtonu stworzył miarę mocy uzależnienia:
- nikotyna 100
- alkohol 81
- marihuana 21
po za tym nigdy nie odnotowano przedawkowania marihuany, także nigdy nieudokumentowano żadnego przypadku śmierci w wyniku palenia marihuany. Z alkoholem tak się zdarzało, po za tym ile osób umiera na raka płuc w ciągu roku ? Spowodowane jest to paleniem tytoniu. Natomiast nie udokumentowano nigdy żadnego przypadku zachorowania na raka płuc od palenia *wyłącznie* marihuany.

Mozna spojrzeć z tej skąpej strony na legalizajce marihuany. W Holandii rynek marihuany przynosi rocznie 5 mld EUR rocznie, gdyby tak zalegalizowac i opodatkować marihuane w naszym państwie ?..

Jak to jest ze alkohol i tytoń są legalne a marihuana nie ? No własnie nie mam pojęcia.
Jestem w 100% za legalizacją konopii.
Fajnie by było zobaczyć pare coffee shopów w centrum Poznania, takich jakie istnieją w Amsterdamie.

Haha, ale jak my mamy sie brać za legalizacje marihuany skoro sam nasz premier nie wie co to ku*wa jest. Bożesz Ty.
http://www.youtube.com/watch?v=oSq1rOMBiZc


1
jak dokonasz selekcji kto jest dresem a kto nie? jak mialo by to wygladać?

2
np dlatego, bo u nas nie ma takiej kultury jak na zachodzie i mamy taką mentalnosć ze polska by sie zamieniła w rynsztok, za pare meisiecy zawadwał byś pytanie dlaczego by nie zalegalizowac kokainy? TO NIE ELEGANCJA FRANCJA Panie mily :)

Pamiętam przypadek jak policjant zabił swoją żone czy dziewczyne i póżniej sam sobie walną w leb chyba kogos tam jeszcze zabił i tez pewnie przechodził psychotesty wiec z tym to ostroznie Panie i Panowie
Śmierć jeździ szybko nie daj się złapać
Avatar użytkownika
MICH4Ł
Świeżak
 
Posty: 166
Dołączył(a): 9/8/2008, 23:15

Postprzez melvin » 25/8/2008, 19:14

DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez turboponczek » 25/8/2008, 19:16

MICH4Ł napisał(a):1
jak dokonasz selekcji kto jest dresem a kto nie? jak mialo by to wygladać?

2
np dlatego, bo u nas nie ma takiej kultury jak na zachodzie i mamy taką mentalnosć ze polska by sie zamieniła w rynsztok, za pare meisiecy zawadwał byś pytanie dlaczego by nie zalegalizowac kokainy? TO NIE ELEGANCJA FRANCJA Panie mily :)

Pamiętam przypadek jak policjant zabił swoją żone czy dziewczyne i póżniej sam sobie walną w leb chyba kogos tam jeszcze zabił i tez pewnie przechodził psychotesty wiec z tym to ostroznie Panie i Panowie


Nie zrozumiałes mnie. Mówie ze to jest wszystko jedno czy bedzie legalna czy nie, dres i tak znajdzie dostep do broni. Mysle ze to nie problem.
Avatar użytkownika
turboponczek
MEGA TROLL
 
Posty: 2010
Dołączył(a): 1/5/2007, 11:44
Lokalizacja: masz taki fajny tornister ?!

Postprzez MICH4Ł » 25/8/2008, 19:18

Melivin nie podniósł byś w ten sposób AK 47 nie jest taki lekki :)
Śmierć jeździ szybko nie daj się złapać
Avatar użytkownika
MICH4Ł
Świeżak
 
Posty: 166
Dołączył(a): 9/8/2008, 23:15

Postprzez qbaso » 25/8/2008, 19:36

To jakiś pastisz telezakupów. Chłopaczek by tak serią nie strzelił z prawdziwego :D
qbaso
Świeżak
 
Posty: 45
Dołączył(a): 29/7/2008, 15:15
Lokalizacja: Kielce

Postprzez melvin » 25/8/2008, 19:40

MICH4Ł napisał(a):Melivin nie podniósł byś w ten sposób AK 47 nie jest taki lekki :)


qbaso napisał(a):To jakiś pastisz telezakupów. Chłopaczek by tak serią nie strzelił z prawdziwego :D



przerażacie mnie...
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez herbatkowy » 25/8/2008, 19:42

Warto pomyslec o dostepnosci broni w innym kontekscie, o takim, ze poprostu bandyta bedzie wiedzial ze kazdy i wszedzie moze miec bron i wtedy nie wtargnie ci do domu bo nigdy nic nie wiadomo, ale roznie to moze byc. Zreszta nawet jak zmienia szkolenie do posiadania broni, pojdziecie na takie cos? Nie sadze, testy psychologiczne to sprawy rzedu kosmicznego. Ale glupiego gadanie takie, panstwo robi to co moze, zeby obywatel nie mogl sie obronic, wiec pierwsza kwestia jest wypieprzenie calej wladzy na cyce. Bo ona nie pozwoli nam na tego typu kwestie. Tak jak ponczek napisze, ze kazdy psychol ktory mialby ochote kogos zastrzelic bron sobie zalatwi bo to nie problem. A jesli bedzie to problem, to wezmie wiatrowke, czy innego kija bejzbola i tez swoje zrobi. Teksty typu "co bedzie jak psychol dorwie bron" sa poprostu bezpodstawne i nie na miejscu. Psychol tak czy siak kogos zabije. Naprawde uwazacie, ze gdyby zezwolono posiadac bron kazdy bez wyjatku wyszedlby na chodnik strzelac do ludzi? Ja nie kaze kazdemu po koleji kupowac sobie klamki...
Na końcu będziemy pamiętać nie słowa naszych wrogów, ale milczenie naszych przyjaciół.
Avatar użytkownika
herbatkowy
Bywalec
 
Posty: 608
Dołączył(a): 12/8/2008, 14:22
Lokalizacja: Ostrołęka

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości




na gr