Zobacz wątek - Skrzyna biegów
 
NAS Analytics TAG

Skrzyna biegów

Enduro, Cross
_________

Skrzyna biegów

Postprzez panzernacker » 22/8/2008, 19:33

No to teraz ja mam problem. Jeździłem ostatnio i poluzowała mi się dźwignia zmiany biegów, pojechałem do domu, ściągnęłem ją całkowicie i się okazało że wieloklin jest trochę zjechany. No to korzystając z okazji wyczyściłem cały dolot i wymieniłem olej w skrzyni. Zrobiłem nóżkę biegów i pojechałem sprawdzić moto. I okazało się że biegi nie wchodzą jak trzeba. Dwójka wchodzi, trójka wchodzi, czwórka i piątka wejdzie, ale jak lekko odbiję dźwignię w drugą stronę. W dół jest tak samo.
Nigdy ze skrzynią mi się nic nie działo, chodziła pięknie, nigdy nie zmieniałem biegów bez sprzęgła, w skrzyni nie było nic grzebane. Ja podejrzewam że to jakaś pierdoła, spadła jakaś sprężynka czy coś takiego. Co to może być?
Husqvarna WR :twisted:


motoktos napisał(a):Bez obaw możesz kupić takową Yamahę, właśnie dla początkujących jest ten sprzęt, dla początkujących jest on właśnie.
Avatar użytkownika
panzernacker
Bywalec
 
Posty: 539
Dołączył(a): 9/8/2006, 01:34


Postprzez Manhatan » 25/8/2008, 22:59

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem... Po prostu nie odbija Ci dźwignia podczas zmiany biegu? Wcześniej było tak samo? Być może pękła sprężyna na wałku od zmiany biegów, która odpowiada właśnie za odbicie wałka do pozycji początkowej po zmianie biegu.

Opisz dokładniej problem :wink:

Pzdr.
"Hope is when we feel the pain that makes us try again"
Avatar użytkownika
Manhatan
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2173
Dołączył(a): 29/5/2006, 12:56
Lokalizacja: Death ZONE


Postprzez Tomek00 » 26/8/2008, 09:52

Manhatan napisał(a):Nie wiem czy dobrze zrozumiałem... Po prostu nie odbija Ci dźwignia podczas zmiany biegu? Wcześniej było tak samo? Być może pękła sprężyna na wałku od zmiany biegów, która odpowiada właśnie za odbicie wałka do pozycji początkowej po zmianie biegu.

Opisz dokładniej problem :wink:

Pzdr.

Też tak mam w swoim moto , czy to dużo roboty :?:
i czy to jakaś specjalna sprężyna , chciałem się dowiedzieć
A zobaczymy czas pokaże kiedy rozbiorę....
Avatar użytkownika
Tomek00
Bywalec
 
Posty: 522
Dołączył(a): 4/5/2008, 12:01
Lokalizacja: Łódz

Postprzez panzernacker » 26/8/2008, 18:04

Manhatan napisał(a):Nie wiem czy dobrze zrozumiałem... Po prostu nie odbija Ci dźwignia podczas zmiany biegu? Wcześniej było tak samo? Być może pękła sprężyna na wałku od zmiany biegów, która odpowiada właśnie za odbicie wałka do pozycji początkowej po zmianie biegu.

Opisz dokładniej problem :wink:

Pzdr.

W końcu się tu pojawiłeś ;)

Normalnie jest tak że wbijam bieg, odpuszczam i wbijam drugi.
U mnie jest tak, że wbijam bieg, odpuszczam i żeby wbić następny muszę dźwignię ustawić do pierwotnego połozenia (inaczej mówiąc zrobić to co powinno robić się samo ;)).
I to chyba będzie faktycznie ta sprężyna, ja tak samo myśałem. Zaczęło się tak robić odkąd zmieniłem olej w skrzyni :roll: Wcześniej problemów żadnych nie było.

Żeby to zrobić trzeba rozpoławiać silnik...
Husqvarna WR :twisted:


motoktos napisał(a):Bez obaw możesz kupić takową Yamahę, właśnie dla początkujących jest ten sprzęt, dla początkujących jest on właśnie.
Avatar użytkownika
panzernacker
Bywalec
 
Posty: 539
Dołączył(a): 9/8/2006, 01:34



Powrót do Offroad



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości




na gr