Zobacz wÄ…tek - Pierwszy motocykl - Bandit czy SV 650?
NAS Analytics TAG

Pierwszy motocykl - Bandit czy SV 650?

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Pierwszy motocykl - Bandit czy SV 650?

Postprzez Hemoth » 2/10/2006, 07:34

Wiatm. Mam zamiar kupić sobie pierwszy większy motocykl w cenie do 13000zł. Dość ciekawe wydają mi się Suzuki Bandit 600S i SV 650. Chciałbym zapytać szczególnie osoby które miały okazje już juździć tymi motocyklami o wady i zalety, ewentualnie doradzić który bardziej nadaje się na pierwszy motocykl?
Hemoth
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2/10/2006, 07:01


Postprzez Magik » 2/10/2006, 09:19

prosze o dokladne sprostowanie co znaczy "pierwszy wiekszy motocykl"bo pozniej piszesz juz tylko : "ewentualnie doradzić który bardziej nadaje się na pierwszy motocykl?" to jest duza roznica......
bandit jest ciezszy i stabilniejszy podczas jazdy, sv natomiast jest bardziej sportowy....... poszukaj na forum oba sa dokladnie opisywane juz nie raz.
pozdrawiam
Magik
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 678
Dołączył(a): 30/9/2006, 12:38
Lokalizacja: Chocianów


Postprzez Ivanezzz » 2/10/2006, 11:44

poza tym SV to V-ka, a Bandit to rzędowa czwórka, dla początkująch lepsza jest podobno V-ka, bo w bardziej kontrolowany sposób oddaje moc, w 4-ce moc pojawia sie w bardziej niespodziewany sposób, co np przy wychodzeniu z winkla moze sprawic kłopoty.
V-Strom 650
Avatar użytkownika
Ivanezzz
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 19/9/2006, 13:45
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Hemoth » 2/10/2006, 14:03

Magik napisał(a):prosze o dokladne sprostowanie co znaczy "pierwszy wiekszy motocykl"bo pozniej piszesz juz tylko : "ewentualnie doradzić który bardziej nadaje się na pierwszy motocykl?" to jest duza roznica......
bandit jest ciezszy i stabilniejszy podczas jazdy, sv natomiast jest bardziej sportowy....... poszukaj na forum oba sa dokladnie opisywane juz nie raz.
pozdrawiam

Chodzi mi o to że do tej pory jeździłem Yamaszką DT125... Taki ni motor, ni rower :)
Hemoth
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2/10/2006, 07:01

Postprzez Terror » 2/10/2006, 16:20

Zgodzę się z BadBoy'em. Myslę, że B6 będzie lepszym sprzętem. Ciut cięższy i mniejszym moment obrotowy i sprzęt jest spokojniejszy niż SV. To w końcu Vka.
No hope. no cure. No problem.
Avatar użytkownika
Terror
Administrator
 
Posty: 1466
Dołączył(a): 25/8/2005, 11:06
Lokalizacja: WW-WWa

Postprzez siekson » 2/10/2006, 18:27

jak chcesz sie cos dowiedziec o sv to poczytaj poprzednie moje posty. sporo o tym motorku pisalem. sv kupilem na pierwszy motocykl i obylo sie bez nieprzyjemnych przygod.
Avatar użytkownika
siekson
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 933
Dołączył(a): 19/11/2005, 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Wombat » 2/10/2006, 20:25

Ivanezzz jest dokladnie odwrotnie. ale w starych konstrukcjach widlakow. teraz vidlaki zaczynaja byc dosc spokojne... np sv wlasnie. dynotest z hamowni dla sv pokazuje piekna liniowa charakterystyke jesli chodzi omoc. moment jest spory i to od samego dolu co jest zaleta ale w niektorych okolicznosciach moze byc wada. ja na poczatek wybralbym sv - sporo lzejsza. bandit przy niej jest jak krowa... ciezki i nieporeczny. zreszta jezdzac po miescie docenisz elastycznosc sv...
Take this life I'm right here, stay a while and breath me in....... ZRXs
Avatar użytkownika
Wombat
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 951
Dołączył(a): 24/9/2006, 22:18
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Magik » 2/10/2006, 22:11

ja sie nie znam :P ale ja bym bral bandita :) jezdzilem banditem i mimo swojej wagi moto calkiem przyjemne w prowadzeniu, wybacza bledy jakie sie popelnia. np. przypadkowe odkrecenie na maxa..... nie konczy sie wyrwaniem i gleba czy cos. a co do zwinnosci jak na moto 200kilo z groszem to jest calkiem zwinny....
Magik
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 678
Dołączył(a): 30/9/2006, 12:38
Lokalizacja: Chocianów

Postprzez zalo » 9/10/2006, 13:28

zgadzam sie z kolegami wg mnie bandit jest wiele lepszy i waga mu w tym pomaga stabilniej sie prowadzi tez przymiezalem sie do sv-ki kiedys i nie odpowiada mi jest za mala (wymiarowo oczywiscie) nadaje sie raczej dla kobietki :lol:
Avatar użytkownika
zalo
Świeżak
 
Posty: 116
Dołączył(a): 9/10/2006, 10:58
Lokalizacja: KASZUB

Postprzez Wombat » 9/10/2006, 21:11

heh kobietki. spoko. za oceanem sv kupuja ludzie miedzy innymi do wyscigow - jest specjalna klasa nawet dla tych motocykl. jesli chodzi o zwrotnosc i walke w ulicznym korku to soory chlopaki ale sv rzadzi - siekson pisze ze ma to go zapytajcie ile ten motocykl ma szerokosci i jak ciagnie od dolu... o hamulcach bym napisal po prostu obijacze jajec - jak przywalisz to siedzisz na baku piejac sopranem.
co do prowadzenia to jest poezja jak dla mnie.... no coz jak chcecie nagle odkrecac na maksa, bez powodu to najlepszy bedzie harley chyba - tam pomiedzy odkreceniem a reakcja mija kilka ladnych sekund :D ... masa robi swoje tez... ja osobiscie wole lzejsze motocykle. nawet jesli wybaczaja sporo mniej.
Take this life I'm right here, stay a while and breath me in....... ZRXs
Avatar użytkownika
Wombat
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 951
Dołączył(a): 24/9/2006, 22:18
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Wombat » 9/10/2006, 21:23

supermenie. w kazdym poscie piszesz; nadaje sie nie nadaje. czy opinia jaka sie dzielisz pochodzi z twojego jezdzenia tym sprzetem czy z lektory artykulow roznej masci w necie i gazetach? jesli z tego pierwszego to powinienes wiedziec ze to nie do konca prawda... zreszta kto sie bawi manetka....
jesli z drugiego to poczytasz ze 99% artykulow mowi spoko moto, latwe w prowadzeniu - idealne dla poczatkujacych... na zachodzie juz widzialem te motocykle w kilku szkolach nauki jazdy... to mowi za siebie. oczywiscie nie namawiam zeby to bylo koniecznie pierwsze... niech sprobuje i sie przejedzie.... po prostu...
Take this life I'm right here, stay a while and breath me in....... ZRXs
Avatar użytkownika
Wombat
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 951
Dołączył(a): 24/9/2006, 22:18
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Wombat » 9/10/2006, 21:32

moze Thores wolisz? z lektury tego co piszesz od tygodnia wydaje mi sie ze znasz sie na kazdym moto. jakie artykuly? patrz pod moim postem jest tam link do sv1000s - wyjdz katalog wyzej, znajdz sobie 650 i poczytaj, wrzuc sv650 w google, w onet, kup pisma takie jak; TWO, SUPERBIKE itp itd... i nie oslabiaj mnie, Boze, bo jesli chodzi o artykuly to odkad siedze w temacie sv1k to mnie niczym nie zaskoczysz... jesli chodzi o praktyke to 650 nijak mi sie nerwowa nie wydala. to co czulem to bylo gladkie plynne i wspaniale wywazone... lekkie.... ale nie wiem. moze za krotko jechalem...
Take this life I'm right here, stay a while and breath me in....... ZRXs
Avatar użytkownika
Wombat
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 951
Dołączył(a): 24/9/2006, 22:18
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Magik » 9/10/2006, 21:44

badboy, wez juz sobie daj na wstrzymanie. dobrze wiesz ze ma racje... ok motocykl jest bardzej sportowy co wcale nie czyni go trudniejszym w prowadzeniu. poprostu jest bardziej elastyczny od bandita a to jest wieki plus. a ty jezdziles?? jak do tej pory to wszystko wiesz a nic nie masz..... czym ty jezdzisz / jezdziles???

pamietaj juz wiele osob cie nie lubi za twoje"nabij posta"...
Magik
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 678
Dołączył(a): 30/9/2006, 12:38
Lokalizacja: Chocianów

Postprzez Wombat » 9/10/2006, 21:46

eh... bronisz sie jak poslowie samoobrony... a u was murzynow bija. to co mialem napisac napisalem i to do kogo napisalem tez juz napisalem. jak juz thores czy tam spidermen czy badboy skonczysz podpierac sie klawiatura a zaczniesz jezdic to pogadamy. znikam z tego watku bo przestal byc dzieki tobie dla mnie interesujacy... nie lubie polemiki z nabijaczami postow
pozdro
dla admina rowniez bo mam nadzieje ze widzi co sie dzieje
Ostatnio edytowano 9/10/2006, 21:50 przez Wombat, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Take this life I'm right here, stay a while and breath me in....... ZRXs
Avatar użytkownika
Wombat
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 951
Dołączył(a): 24/9/2006, 22:18
Lokalizacja: Lublin

Następna strona


Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości




na górê