Zobacz wÄ…tek - Nawigacja GPS - Garmin Zumo
NAS Analytics TAG

Nawigacja GPS - Garmin Zumo

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Nawigacja GPS - Garmin Zumo

Postprzez Respev » 30/7/2008, 10:19

Mam takie pytanie. Chciałbym zakupić nawigację Garmin Zumo i mam wątpliwości, tj. czy można dokupić do tego urządzenia jakieś bezprzewodowe słuchawki bluetooth do kasku? Noi jeszcze jedno pytanie - można wgrać do tego inny program do nawigacji? Np. AutoMapę?
Respev
Świeżak
 
Posty: 73
Dołączył(a): 5/6/2008, 22:52
Lokalizacja: ~Kraków | Sprzęt: Honda F4i


Postprzez hefron » 30/7/2008, 13:49

To chyba pytania do sprzedawcy tego sprzętu albo do poczytania w instrukcji.
Avatar użytkownika
hefron
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1394
Dołączył(a): 11/5/2006, 13:53
Lokalizacja: Suchowola


Postprzez pistol » 30/7/2008, 15:26

Nie tyle co dokupujesz zestaw do nawigacji, tylko musisz kupić zestaw bluetooth do swojego kasku. Większość zestawów w standardzie, pozwoli Ci na rozmowę z pasażerem + spięcie przez bluetooth jeszcze jednego urządzenia (nawigacja lub telefon). Napisz jaki masz kask to Ci forumowicze doradzą jaki zestaw mógłby pasować...
Suzuki GSR600/Burgman 650 /Volkl Racetiger/BlackKnight Ion Storm
pistol
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 20/6/2008, 11:49
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez golw » 30/7/2008, 18:21

Na produkty Garmina niestety nie można wgrywać map typu AutoMapa itd. Na Polskę jedyna dobrą mapa na garmina jest GPmapa nic więcej prócz city navigatora nie ruszy. Tak już z Garminem jest.
Wieczny Student...
Avatar użytkownika
golw
Świeżak
 
Posty: 64
Dołączył(a): 3/1/2008, 02:58
Lokalizacja: Wawa

Postprzez Respev » 30/7/2008, 19:52

Napisz jaki masz kask to Ci forumowicze doradzą jaki zestaw mógłby pasować...

Na razie nie mam, bo dopiero za 2 tygodnie kupuje motor. Pytam się teraz, bo nawigację kupuję w piątek. Ile wynosi średni koszt takiego zestawu bluetooth?

To chyba pytania do sprzedawcy tego sprzętu albo do poczytania w instrukcji.

Tak, tak. Kupię sobie sprzęt za 1500zł, a potem w instrukcji przeczytam tam negatywne odpowiedzi na moje pytania. Poza tym pytam tu, bo podobno większość "znawigowanych" używa właśnie Zumo.
Respev
Świeżak
 
Posty: 73
Dołączył(a): 5/6/2008, 22:52
Lokalizacja: ~Kraków | Sprzęt: Honda F4i

Postprzez Ryba » 31/7/2008, 06:43

golw napisał(a):Na produkty Garmina niestety nie można wgrywać map typu AutoMapa itd. Na Polskę jedyna dobrą mapa na garmina jest GPmapa nic więcej prócz city navigatora nie ruszy. Tak już z Garminem jest.


to ciekawe, bo moj kumpel wlasnie na garminie uzywal wlasnie AutoMapy XL
przyczajony tygrys, ukryty smok... zielony smok... Kawasaki
Obrazek
Avatar użytkownika
Ryba
Świeżak
 
Posty: 184
Dołączył(a): 22/9/2006, 10:10
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez asmodeusz » 31/7/2008, 07:43

Można wgrać wszystko, nawet gry i inne pierdoły, jeśli jest oparte na systemie Windows Mobile, wtedy patrzysz jedynie na specyfikację techniczną [procek, pamięć itp] czy automapa odpali. Jeśli chodzi o BT to nie wiem, czy obsługuje, ale powinno działać na zwykłej słuchawce od telefonu, ale tu nie jestem pewien.
Avatar użytkownika
asmodeusz
Świeżak
 
Posty: 207
Dołączył(a): 28/3/2008, 10:27
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez golw » 31/7/2008, 08:20

Ryba napisał(a):
golw napisał(a):Na produkty Garmina niestety nie można wgrywać map typu AutoMapa itd. Na Polskę jedyna dobrą mapa na garmina jest GPmapa nic więcej prócz city navigatora nie ruszy. Tak już z Garminem jest.


to ciekawe, bo moj kumpel wlasnie na garminie uzywal wlasnie AutoMapy XL


Jedyne co mógł używać to odbiornika gps podłączonego do palmtopa a nie samej nawigacji garmin. Nie posiada on systemu operacyjnego:

Dane ze str AutoMapy

"Wymagania dla wersji PocketPC

Platforma:
Urządzenie zgodne z jedną z poniższych specyfikacji:
PocketPC 2003, PocketPC 2003 SE, Windows CE 4.2, Windows Mobile 5/6, Windows CE .NET 5.0, Windows XP, Windows Vista"
Wieczny Student...
Avatar użytkownika
golw
Świeżak
 
Posty: 64
Dołączył(a): 3/1/2008, 02:58
Lokalizacja: Wawa

Postprzez fotokrak » 9/8/2008, 16:55

my mamy garmina, Nuvi 350 a na motoorek zumo 550, w sumie to to samo tyle że ten drugi konstrukcyjnie przystosowany do motoru,
Bez problemu można używać wiekowość słuchawek testowałem zwykła słuchawkę noki, którą mam do telefonu, a na codzien do motoru kupiliśmy zestaw Scala, koszt przez net okolo 70 funtów, w sklepie 100.
działa GPS+Telefon+ słuchawka z mikrofonem, akurat zestaw do motocykla ma bardzo cienką słuchawkę, dość spora bateria, mikrofon na drucie, bo standardowa słuchawka Noki po pierwsze uwierała w kasku dwa raczej rozmowa przez tel, była by niemożliwa lub niewyraźna w czasie jazdy.

Co do mam, hm nie wiem dlaczego ale przecież garmin ma w tym momencie niezłą mapę polski, v2005Europa, ale jak ktoś się upiera to można wgrać tylko teraz nie pamiętam którego producenta, chyba automapa. Patrząc na skomplikowaną sieć dróg w Polsce sądzę że traficie gdzie trzeba :)
Wg mnie bardzo dobry produkt a w pudełku tyle różnych uchwytów i podstawek że można go zamontować na wiele sposobów
fotokrak
Świeżak
 
Posty: 30
Dołączył(a): 24/7/2008, 19:45

Postprzez grZzz » 10/8/2008, 10:02

a nie lepiej po prostu kupić Ci jakiegoś pocketa z wbudowana antena gps i wrzucić sobie mapkę jaka się podoba ? Do tego uchwyt motocyklowy i tyle. Wiadomo, że nie będzie to urządzenie przystosowane do obsługiwania w rękawicach, ale po nacisnięciu "Nawiguj", nie ma zbytnio co się tym bawić :)


Pozdrawiam
grZzz
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 3/5/2008, 21:13

Postprzez golw » 10/8/2008, 10:48

Na pewno PDA byłoby tańszym rozwiązaniem, jednak nie są one wodoszczelne. A jak wiadomo wilgoć + elektronika = niesprawny sprzęt. Jednak dużo osób jeździ w słoneczne dni z Palmtopami i jakoś im działają.
Wieczny Student...
Avatar użytkownika
golw
Świeżak
 
Posty: 64
Dołączył(a): 3/1/2008, 02:58
Lokalizacja: Wawa

Postprzez Muddy » 10/8/2008, 16:35

Standardowo nawigacje sa oparte na Windowsie CE podobnie jak PDA. Wiec mozna na nich wszystko zainstalowac. Standardowo tez nawigacje maja zablokowana mozliwosc instalowania innego oprogramowania, chodzi o konkurencje. ALE, ta blokade mozna zdjac.
XJ 600 N
Muddy
Świeżak
 
Posty: 37
Dołączył(a): 16/4/2008, 17:42

Postprzez grZzz » 10/8/2008, 22:39

Muddy nie masz racji, albo nie wiesz co to PDA .... Pda sÄ… oparte na systemie WM.
grZzz
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 3/5/2008, 21:13

Postprzez powell » 14/8/2008, 11:44

Muddy napisał(a):Standardowo nawigacje sa oparte na Windowsie CE podobnie jak PDA. Wiec mozna na nich wszystko zainstalowac. Standardowo tez nawigacje maja zablokowana mozliwosc instalowania innego oprogramowania, chodzi o konkurencje. ALE, ta blokade mozna zdjac.


Ehhh....
Jeśli się nie znasz, nie zabieraj głosu, dobrze ? Albo przeczytaj dokładnie o czym pisze Twórca tego wątku.
Garmin Zumo, jak wszystkie Garminy, nie jest oparty na Windows CE ani na Windows Mobile. Nie można do niego wgrywać żadnych innych programów typu Automapa czy iGo. Są za to alternatywne mapy, również darmowe, np. mapa Polski: http://ump.waw.pl/

Wracając do tematu słuchawek: Zumo 500 i 550 działają ze słuchawkami bluetooth (Zumo 400 niestety nie). Teoretycznie można kupić dowolne słuchawki BT i powinno dać się tego używać. Pozostaje oczywiście kwestia umieszczenia takich słuchawek w kasku.
W wersji oszczędnej można pokusić się o zakup dousznych słuchawek stereo, typu Jabra BT3030, króre kosztują w granicach 170zł. Sam użytkuję takie słuchawki z PDA (nie Zumo) i jestem zadowolony. Przy odrobinie wprawy mona je tak ułozyć w uchu, że nie przeszkadzają przy zakładaniu/zdejmowaniu kasku i uszy nie bolą nawet po dłuższej jeździe.
powell
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 9/12/2007, 20:19

Postprzez kisiu1981 » 23/8/2011, 16:49

Garmin - tak jak i TomTom chodzą na Symbianie i nie można wgrać do nich AutoMapy. Jednak Symbian z TT różni się od garminowskiego. Jednak uważam, że GPmapa i City Navigator są doskonałymi mapami. AutoMapa jest dla mnie przereklamowana.

Można też kupić coś na Windowsie Core 5.0 i wgrać Navigo - dobra, legalna i tania mapa.
kisiu1981
Świeżak
 
Posty: 39
Dołączył(a): 1/3/2011, 21:30
Lokalizacja: Warszawa Chomiczówka



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê