Zobacz wątek - Co wybrać?! I czy wybrać W OGÓLE?
NAS Analytics TAG

Co wybrać?! I czy wybrać W OGÓLE?

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Postprzez adam_89 » 21/7/2008, 21:34

chłopie....nie rób problemów wstrzymaj sie z kupnem do lutego marca (wtedy jeszcze są ceny zimowe czytaj tańsze) a i po osiemnastce pewnie troche kasy dozbierasz i bedziesz mógł kupic cos młodszego/ w leszym stanie. a wybór Cb, GS jak najbardziej dobry:)
Avatar użytkownika
adam_89
Stały bywalec
 
Posty: 1413
Dołączył(a): 21/10/2007, 12:01
Lokalizacja: Radomsko


Postprzez 2pac » 21/7/2008, 21:42

no właśnie będzie osiemnastka to na pewno kasy tez przybędzie.
i wtedy kupisz coś lepszego. może nawet jakiegoś sporta znajdziesz np. zxr 400 lub coś w tym stylu. a zxr wg wolałbym zdecydowani bardziej od gs. ale to już moja kwestia
Avatar użytkownika
2pac
Świeżak
 
Posty: 322
Dołączył(a): 7/4/2007, 19:00
Lokalizacja: Wągrowiec


Postprzez Flow » 21/7/2008, 21:45

no zaczekaj do przyszlego roku ... az zacznie obowiazywac prawko od 24 lat ...czekaj ...czekaj :) to sobie za 6latek zrobisz
ścigacz to portal dla gimnazjalistów chcących R1 na pierwszy motocykl oraz dla pseudo speców którzy mogą im w tym wyborze pomóc.
Flow
Stały bywalec
 
Posty: 1098
Dołączył(a): 18/9/2007, 17:50

Postprzez adam_89 » 21/7/2008, 21:59

Flow600RR napisał(a):no zaczekaj do przyszlego roku ... az zacznie obowiazywac prawko od 24 lat ...czekaj ...czekaj :) to sobie za 6latek zrobisz


dobra dobra nie mąć chłopakowi w głowie...prawko niech robi tak jak mówił tzn na jesien na kurs, a kupno motocykla to inna sprawa
Avatar użytkownika
adam_89
Stały bywalec
 
Posty: 1413
Dołączył(a): 21/10/2007, 12:01
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez Flow » 21/7/2008, 22:08

to widze radomsko chyba w cieplych krajach lezy bo od wrzesnia ma byc picówka ostra i u mnie w miescie juz raczej prawka nie zrobilby,nie ma szans bo pytalem.wiec jesli chce zdazyc to niech robi teraza nie czeka na jesien...
ścigacz to portal dla gimnazjalistów chcących R1 na pierwszy motocykl oraz dla pseudo speców którzy mogą im w tym wyborze pomóc.
Flow
Stały bywalec
 
Posty: 1098
Dołączył(a): 18/9/2007, 17:50

Postprzez zephyr47 » 21/7/2008, 22:52

Tia... To jest oficjalne forum więc oficjalna rada powinna brzmieć: "nie kupuj 500ccm przed 18 bo nie wolno poruszać się bez uprawnień".

Realia są takie, że jeżdżąc ze światłami i nie zwracając na siebie uwagi musiałbyś mieć wielkiego pecha aby zostać zatrzymany. Oczywiście należy liczyć się z konsekwencjami braku OC itp. Po prostu nie można sobie pozwolić na wypadek. Nie ma takiej opcjii... A co do policjii to nie cwaniakować, nie uciekać (przy zwykłej kontroli), nie zaginać blach, nie tuningować agresywnie motocykla, nie zmieniać kierunków na zbyt małe, używać chomologowanych żarówek, wozić przy sobie jakieś siano np. 100 zł na wszelki wypadek (jakby się paliwo niespodziewanie skończyło :wink: ) i wszystko będzie Ok.

Ps. doskonale cię rozumiem :wink: .
Lewy pas, gaz na koło -Wtedy czuje się wesoło ;]
Avatar użytkownika
zephyr47
Bywalec
 
Posty: 801
Dołączył(a): 30/12/2007, 16:59
Lokalizacja: Pszczyna

Postprzez adam_89 » 22/7/2008, 07:18

Flow600RR napisał(a):to widze radomsko chyba w cieplych krajach lezy bo od wrzesnia ma byc picówka ostra i u mnie w miescie juz raczej prawka nie zrobilby,nie ma szans bo pytalem.wiec jesli chce zdazyc to niech robi teraza nie czeka na jesien...


jak nie ma 18 lat to prawka zrobic nie moze....chyba ze A1
nie znam sie ale moze wystarczy papierek z o ukończonym kursie w szkole jazdy na motocykl z data kiedy obowiązywały stare przepisy (bo rzeczywiscie w okresie zimowym egzaminów nie ma tzn jakos od paźniernika/listopada do końca lutego ), jednak narazie szum o prawku od 24 ucichł....
Avatar użytkownika
adam_89
Stały bywalec
 
Posty: 1413
Dołączył(a): 21/10/2007, 12:01
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez TOM67 » 22/7/2008, 08:19

Flow600RR napisał(a):bylbys wyjatkowym pechowcem jezdzac do konca sezonu te 2 miechy i zeby Cie smerfy złapaly,M.


No ja chyba tak miałem, miesiąc docierania sprzęta 60-80km/h, a po dotarciu ognia i odrazu 200 PLN+ 6 pkt :( ( video Vectra)
TOM67
Świeżak
 
Posty: 111
Dołączył(a): 4/6/2008, 13:27

Postprzez gray wolf » 22/7/2008, 08:36

Pioorek1337 napisał(a):Raczej myślałem o szosówce, zasmakowałem trochę terenu i to nie dla mnie - kiedyś: tak! Ale tylko jako drugie moto.

To już sam nie wiem co zrobić... po prostu nie wyobrażam sobie życia bez moto i jak pomyśle, że wsiądę na nie dopiero za okrągły rok to mnie szlag trafia. Powiedzcie mi czy to jest naprawdę tak przesrane przy tej jeździe bez prawka i moim wieku? Bo trochę rozeznałem się w temacie i jedyne następstwa braku prawka to kosmiczne kary itp. Ale czy mi, mającemu 17 lat, mogą kazać np. wypłacać koszty ewentualnego wypadku? Pomimo tego że posiadam OC i zarejestrowany motor? Jak to w końcu jest. Bo z jednej strony tutaj kolega na tym forum nsrką bodajże się rozwalił i dostał kasę za rozwalony motor. A z drugiej większość osób piszę ze takie coś jest nie mozliwe.


Jeżeli spowodowałbyś wypadek bez prawka a motor miałby ważne OC to sprawa wyglądałaby następująco:
- ubezpieczyciel zapłaciłby z OC za Twoje szkody, ale
- kierowcę lub właściciela pojazdu (nie wiem dokładnie kogo) zaskarżyłby na drodze cywilnej o zwrot tych kosztów (jeżeli byłby u ofiary uszczerbek na zdrowiu to koszty znaczne - licz min. kwoty z 4 zerami na końcu)
- oczywiście wygrałby sprawę
- jeżeli osobą zaskarżoną byłaby osoba nieletnia to jej zobowiązania pokryliby prawni opiekunowie.

Czyli prościej: jeżeli masz motor z OC, nie masz 18 lat i spowodujesz wypadek to Twoi rodzice zapłacą za szkody.
Jeżeli walniesz kogoś tak, że np. będzie miał poważną operację kręgosłupa, sztywną nogę w kolanie lub niedowład dłoni to Twoi rodzice będą musieli przynajmniej samochód sprzedać żeby się wypłacić.
"Człowiek bez pasji jest martwy"
gray wolf
Świeżak
 
Posty: 165
Dołączył(a): 8/6/2008, 07:59
Lokalizacja: z nienacka

Postprzez 2pac » 22/7/2008, 09:00

jak to?? czyli w listopadzie tego roku juz nie zrobie prawka?? kiedy to ma wejsc??
Avatar użytkownika
2pac
Świeżak
 
Posty: 322
Dołączył(a): 7/4/2007, 19:00
Lokalizacja: Wągrowiec

Postprzez Flow » 22/7/2008, 09:05

w listopadzie jest zimno xD nie ma egzaminow na prawko 2pac , szum ucichł i oby tak zostalo :) rob prawko teraz to moze zdazysz egzamin miec w tym roku jeszcze
ścigacz to portal dla gimnazjalistów chcących R1 na pierwszy motocykl oraz dla pseudo speców którzy mogą im w tym wyborze pomóc.
Flow
Stały bywalec
 
Posty: 1098
Dołączył(a): 18/9/2007, 17:50

Postprzez 2pac » 22/7/2008, 09:17

nie mogę teraz bo jestem w identycznej sytuacji jak autor tego tematu. do kursów mogę przystąpić w listopadzie dopiero. i mam nadzieje je skończyć zanim spadnie śnieg. a potem egzamin. a teraz stresa mi narobiliście bo nie wiem czy zdążę...
Avatar użytkownika
2pac
Świeżak
 
Posty: 322
Dołączył(a): 7/4/2007, 19:00
Lokalizacja: Wągrowiec

Postprzez gray wolf » 22/7/2008, 09:29

2pac napisał(a):nie mogę teraz bo jestem w identycznej sytuacji jak autor tego tematu. do kursów mogę przystąpić w listopadzie dopiero. i mam nadzieje je skończyć zanim spadnie śnieg. a potem egzamin. a teraz stresa mi narobiliście bo nie wiem czy zdążę...


To, czy egzaminy sa zimą czy nie zależy nie od "odgórnych ustaleń", ale od konkretnych zarządzeń w poszczególnych WORDac. Jest jeszcze więc takie rozwiązanie - zdawaj w takim WORDzie, gdzie egzaminy są cały rok. Tylko nie wiem, gdzie jest najbliższy taki dla Ciebie.
"Człowiek bez pasji jest martwy"
gray wolf
Świeżak
 
Posty: 165
Dołączył(a): 8/6/2008, 07:59
Lokalizacja: z nienacka

Postprzez 2pac » 22/7/2008, 09:53

poznań albo piła ale nie wiem jak tam to wygląda... kursy zaczynam w październiku wiec jeśli egzaminy w Poznaniu byłby cały rok to chyba zdążę przed wprowadzeniem tego...
Avatar użytkownika
2pac
Świeżak
 
Posty: 322
Dołączył(a): 7/4/2007, 19:00
Lokalizacja: Wągrowiec

Postprzez gray wolf » 22/7/2008, 09:56

2pac napisał(a):poznań albo piła ale nie wiem jak tam to wygląda... kursy zaczynam w październiku wiec jeśli egzaminy w Poznaniu byłby cały rok to chyba zdążę przed wprowadzeniem tego...


Jeżeli się nic nie zmieni(ło) to w Poznaniu są cały rok. Nie wiem jak w Pile.
"Człowiek bez pasji jest martwy"
gray wolf
Świeżak
 
Posty: 165
Dołączył(a): 8/6/2008, 07:59
Lokalizacja: z nienacka

Postprzez Flow » 22/7/2008, 10:20

serio jest takie cos ze caly rok? 1sze slysze,a jak jest snieg na drogach to jak zdają? i np jak wykonuja awaryjne hamowanie na miescie itd?
ścigacz to portal dla gimnazjalistów chcących R1 na pierwszy motocykl oraz dla pseudo speców którzy mogą im w tym wyborze pomóc.
Flow
Stały bywalec
 
Posty: 1098
Dołączył(a): 18/9/2007, 17:50

Postprzez gray wolf » 22/7/2008, 10:23

Flow600RR napisał(a):serio jest takie cos ze caly rok? 1sze slysze,a jak jest snieg na drogach to jak zdają? i np jak wykonuja awaryjne hamowanie na miescie itd?


A kiedy Ty ostatnio widziałeś śnieg na drogach w mieście poza 1 godz. po śnieżycy pod rząd? ;-) Takie cuda to chyba w Bieszczadach ;-)
ty chyba jesteś starej daty i jeszcze pamiętasz jak prawdziwa zima wygląda ;-)
"Człowiek bez pasji jest martwy"
gray wolf
Świeżak
 
Posty: 165
Dołączył(a): 8/6/2008, 07:59
Lokalizacja: z nienacka

Postprzez Flow » 22/7/2008, 10:37

hehe :D no jesli 88 to stara data to okej, to LDZ to niezla wiocha musi byc jesli u nas latem intruktorzy mowia ze nie robimy hamowania awaryjnego na miescie bo jest zla nawierzchnia(a asfalt taki ze mozna sie składać) i we wrzesniu koniec zapisów na prawko :D to ja nie wiem gdzie wy mieszkacie ze Was puszczaja w zime na drgoe,gołoledz,mokro,piaskarki smigaja...nadal nie kumam ale ok, moze za mlody jestem , nie opierzony ;)
ścigacz to portal dla gimnazjalistów chcących R1 na pierwszy motocykl oraz dla pseudo speców którzy mogą im w tym wyborze pomóc.
Flow
Stały bywalec
 
Posty: 1098
Dołączył(a): 18/9/2007, 17:50

Postprzez 2pac » 22/7/2008, 14:51

no to jeszcze jest jakaś nadzieja. oby mi sie udało bo nie chce 6 lat bez prawka śmigać..

ok nie róbmy off topu bo to nie temat o prawku :)
Avatar użytkownika
2pac
Świeżak
 
Posty: 322
Dołączył(a): 7/4/2007, 19:00
Lokalizacja: Wągrowiec

Postprzez Movi » 22/7/2008, 15:04

Flow- bo u nas instruktorzy to w ogóle konfliktowi ludzie bardzo są..
Avatar użytkownika
Movi
Moderator
 
Posty: 2276
Dołączył(a): 23/2/2008, 00:10
Lokalizacja: Łódź/ 3city

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Motocykle



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na gr