Zobacz wątek - Motocykl vs. samochód
NAS Analytics TAG

Motocykl vs. samochód

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Postprzez InSiDe » 2/10/2006, 06:04

. Testy zderzeniowe są swego rodzaju statystyką średnią. Manekin faktycznie nie daje całego spektrum możliwości, jakie ma ludzkie ciało. Manekin nie szytwnieje i nie zmienia pozycji tuż przed zderzeniem. Jednak oddają one generalnie, co się dzieje z ciałem podczas wypadku. Innymi słowy, w 9/10 wypadkach polecisz tak, jak to widziałeś na crashteście (dane orientacyjne :]).
. Cuda natomiast zdarzają się zawsze i wszędzie. Wszystko w myśl starej, Einsteinowskiej prawy. Nie ma rzeczy niemożliwych, są jedynie wielce nieprawdopodobne.
//Twoja ignorancja czy moja pycha, sam tego dobrze nie wiem...
Avatar użytkownika
InSiDe
Świeżak
 
Posty: 448
Dołączył(a): 23/9/2006, 11:37
Lokalizacja: Wrocław


Postprzez kris » 2/10/2006, 13:40

Niefajna żecz jak coś takiego cie spotka...

A czy widzieliście niektóre kometarze z Autokarty;/ np ten: przeciesz to jest żałosne...

Kordon
-Dla mnie palacze i motocykliści należą do tego samego zbioru
.
Avatar użytkownika
kris
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 449
Dołączył(a): 31/1/2006, 16:23
Lokalizacja: Biała Podlaska


Postprzez Thrillco » 2/10/2006, 20:38

Panowie-zadaniem manekina jest nie tylko mozliwość zaobserwowania zachowania się podczas zderzenia bo jest to średnio miarodajne. Manekiny te sa naszpikowane setkami czujników mierzących opóźnienia, przyspieszenia, przeciążenia i bóg wie co jeszcze-ogólnie siły działające na ciało i cały organizm motocyklisty podczas zdeżenia. Z tego potem wiadomo jak przykro może się skończyć dany wypadek i z tego wiadomo co ew. mozna zrobić z konstrukcją motocykla by zniwelować najbardziej niebezpieczne efekty w najbardziej narażonych miejscach. Niejednokrotnie bowiem jest tak ,że ciało motocyklisty bywa w stanie nienaruszonym dzięki świetnemu ubranku a gość i tak zalicza zgon z przyczyn wewnętrznych krwotoków...np. oczywiście
brak opisu...
Avatar użytkownika
Thrillco
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2598
Dołączył(a): 22/2/2006, 20:57
Lokalizacja: Białystok

Postprzez Wombat » 2/10/2006, 20:58

albo szoku wewnetrznego. podobno jest jak z ranami postrzalowymi - tylko max 40% z tych ktorzy umarli tak naprawde umarli z powodu bezposrednich obrazen wewn, reszta w wyniku szoku ogolnego... dlatego tak trudno ukatrupic goscia po narkotykach. dobrze ze robia te testy z manekinami - przynajmniej naocznie widac co sie dziej w chwili zderzenia ...
Take this life I'm right here, stay a while and breath me in....... ZRXs
Avatar użytkownika
Wombat
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 951
Dołączył(a): 24/9/2006, 22:18
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Magik » 2/10/2006, 22:34

OK. macie racje co do sredniej, tych czujnikow i obrazen, ale jak widac ci profesorowie i uczeni ktorzy nad tym pracuja tez biora pod uwagenp. takie watpliwosci co ja..... Cyztalem dzis cos o nowych manekinach do crash testow, maja kosztowac okolo 4kk dolcow za sztuke, drogie skubanstwo:) a to dlatego ze sa montowane rozne mikro silniczki symulujace skurcze miesni, stawow i innych roznych codow ktore sie dzieja w tych ulamkach sekundy......... wiec chyba zaczne powaznie sie przygladac nastepnym poczynaniom w crash testach.
Pozdrawiam.
Magik
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 678
Dołączył(a): 30/9/2006, 12:38
Lokalizacja: Chocianów

Postprzez barteckstreet » 26/11/2006, 16:35

Wombat napisał(a):kiedys widzialem jak pijak spadl ze schodow - az zajeczalo - tak rypal czaszka po schodach

hahahahahahahahaha
Avatar użytkownika
barteckstreet
Świeżak
 
Posty: 213
Dołączył(a): 20/11/2006, 21:16
Lokalizacja: Rawicz

Postprzez Pomian » 26/11/2006, 19:57

To nie takie smieszne mój kumpel np. przy 120km/h z*** chciał wysiadać z samochodu;p jaki z tego morał?? blokujcie dzrzwi jak wsiadacie po pijaku do auta:D...
YAMAHA YZF R6 2003r.
Pomian
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 599
Dołączył(a): 4/11/2006, 13:17
Lokalizacja: Chełm

Poprzednia strona


Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości




na górê