Zobacz wÄ…tek - Pompa oleju Problem
NAS Analytics TAG

Pompa oleju Problem

i inne małe pojemności
_________

Pompa oleju Problem

Postprzez MitoRacer » 12/7/2008, 16:11

Witam, mam pewien problem z moim skuterem TGB R50X http://img262.imageshack.us/my.php?imag ... 514jv8.jpg
na tym zdjeciu widac ze zaslepilem wezyk z olejem idacy ze zbiorniczka oleju do dozownika, teraz samemu robie sobie mieszanke , moje pytanie brzmi czy jak dozownik niebedzie miec oleju to moze sie zatrzec pompa oleju?? jak sie niemyle to pompa oleju jest napedzana obrotami wału i jak sie pompa zatrze to moze równiez sie zatrzec wał??? prosze o pomoc bo niewiem co robic.
MitoRacer
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 15/3/2008, 21:09
Lokalizacja: Chudów


Postprzez simonw » 12/7/2008, 16:14

dozownik to jest wlansie pompa i owszem jest mechaniczna zasilana z walu wiec najpewnikiem moze i powinna sie zatrzec po jakims czasie.
Uprzedzam ze jak ja wykrecisz bedziesz mial dziure w karterze, aczkolwiek mozna by ja zaslepic robiac blache na wymiar. Z walem nic sie nie stanie, predzej przemieli caly dozownik niz cokolwiek stanie sie z walem.
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław


Postprzez beta_rr » 12/7/2008, 16:16

nie wiem jak to jest z tym zatarciem ale mozesz zrobic tak ze olej bedzie dochodzil do pompy i pozniej zamiast do gaznika to spowrotem do zbiorniczka taki obieg zrobic . to nie bedziesz musial sie martwic o jakiekolwiek zatacie
beta_rr
Świeżak
 
Posty: 163
Dołączył(a): 30/11/2007, 21:56
Lokalizacja: żarów

Postprzez MitoRacer » 12/7/2008, 16:30

a jesli wal przemieli caly dozownik to kawalki (opilki metalu) mogÄ… wpasc do gaznika i potem do cylindra?? bo dozownik mam nadal podlaczony z gaznikiem choc pracuje juz bez oleju , moge zaslepic wejscie oleju do gaznika?? bo przeciez itak juz olej tam tedy nieidzie
MitoRacer
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 15/3/2008, 21:09
Lokalizacja: Chudów

Postprzez simonw » 12/7/2008, 16:46

teoretycznie nie powinno byc problemu, praktycznie _chyba_ tez nie. Zastanawiam sie czy jakies znaczenie moze miec cisnienie tego dolotu olejowego, ale nie wydaje mi sie ;]
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez MitoRacer » 12/7/2008, 17:16

cisnienie hyba nie bo sprawdzalem wejscie oleju do dozownika i powietrza nieciagnie
MitoRacer
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 15/3/2008, 21:09
Lokalizacja: Chudów



Powrót do Motorowery do 50 ccm



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 26 gości




na górê