Zobacz wÄ…tek - SV 650, ER 6n, ER 5 GS500, Hornet 600 - ocena i opinie
NAS Analytics TAG

SV 650, ER 6n, ER 5 GS500, Hornet 600 - ocena i opinie

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

SV 650, ER 6n, ER 5 GS500, Hornet 600 - ocena i opinie

Postprzez Sumin13 » 8/7/2008, 00:29

Dobry wieczór Wam

Zastanawiam sie nad zakupem kupna - przedziały:

- 7000 - 12.000 zł
- pojemność 250 - 600 cc
- rocznik 2000 - 2008
- typ: naked/street



Upolowałem następujące modele:

- Kawasaki ER 5
- Kawasaki ER 6n
- Suzuki SV 650
- Suzuki GS 250 - 500
- Honda CB Hornet 600
- Yamaha YBR 250


Mianowicie na moje amatorskie oko, motory (oprócz 250) maja w miarę podobna konstrukcje, stylistykę, bo takiego rodzaju motoru szukam i specyfikacje, ale wiadomo są różnice, nie ma w świecie rzeczy identycznych. Tu prośba do Was...

Czy mogli byście, opisać, każdy motor w skrócie, swoje przeżycia,rady, odczucia, opinie,j ak również koszty utrzymania

Oczywiscie musze opisać siebie: 182/78, doświadczenie: minimalne, siła/wytrzymałość - dosyć dobra, wielka chęć doszkolenia sie w jeździe - jest to moje marzenie.

Wszystkiego dobrego. Man nadzieje, że trochę odpowiedzi otrzymam.

Pozdrawiam - Sumin13 :-)

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 8/7/2008, 22:06 przez Sumin13, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Sumin13
Świeżak
 
Posty: 19
Dołączył(a): 8/7/2008, 00:16


Postprzez gray wolf » 8/7/2008, 06:47

Cześć.
Ja nie mam dużego doświadczenia. Powiem nawet, że mam bardzo małe. Z tych wszystkich, o których napisałeś jeździłem tylko na YBR250 (kilka godzin) i GS500 (jedna przejażdżka - może godzinna). Ale uwierz mi, że stawianie spokojnej 250-tki obok Horneta to... Hmm... przesada (bardzo oględnie rzecz ujmując). To są zupełnie inne motory. I nie mają podobnej specyfikacji.

Różnica jest ogromna już pomiędzy 250-tkami i 500-tkami. Pomiędzy GS500 i Hornetem tak samo duża. Wystarczy poczytać dane techniczne, przeczytać kilka artykułów o motorach i uruchomić wyobraźnię, żeby nie stawiać tych wszystkich motorów w jednej linii.

Poczytaj może :arrow: o pierwszym motorze (otwórz link) i zastanów się, jaki dokładnie sprzęt chcesz kupić i do czego ten motor ma Ci służyć.

Powodzenia 8)
"Człowiek bez pasji jest martwy"
gray wolf
Świeżak
 
Posty: 165
Dołączył(a): 8/6/2008, 07:59
Lokalizacja: z nienacka


Postprzez Sumin13 » 8/7/2008, 11:54

Oczywiscie, YBR i GS 250 to pyrtki, wiem wiem, ale chodzi mi o wasze opinie itd.

Czytalem wieeele postó, min porónanie SV 650 i Banditki, o SV samej duzo, troche o GS 500, ale chcialbym konkretnie uslyszec w tym poscie to, bede niezmiernie wcieczny.
Sumin13
Świeżak
 
Posty: 19
Dołączył(a): 8/7/2008, 00:16

Postprzez gray wolf » 8/7/2008, 12:45

Sumin13 napisał(a):Oczywiscie, YBR i GS 250 to pyrtki, wiem wiem, ale chodzi mi o wasze opinie itd.

Czytalem wieeele postó, min porónanie SV 650 i Banditki, o SV samej duzo, troche o GS 500, ale chcialbym konkretnie uslyszec w tym poscie to, bede niezmiernie wcieczny.


Ale co dokładnie chcesz usłyszeć? Z Twoich wypowiedzi wynika, że albo nieuważnie czytałeś, albo nie czytałeś tych najistotniejszych postów.
Jeżeli rzucasz takie ogólniki i chcesz porównywania motorów "z czterech różnych półek" to pewnie za wiele doświadczenia w jeźdze nie masz. Skoro tak, to pewnie chcesz odpowiedzi na pytanie: :arrow: Co na pierwsze moto? Od tego jest już temat. (otwórz link)

Jeżeli chodzi Ci o "opinie subiektywne" to, nie porównuj spokojnej 250-tki z agresywną 600-tką. Obie będą dobre. Zależy tylko dla kogo i do czego.

Zastanów się czego chcesz od sprzęta. Podałeś tak skrajne przypadki, że równie dobrze mógłbyś się zapytać: "Czy lepiej kupić ciągnik rolniczy, limuzynę czy żaglówkę?". Żaglówką nie zwieziesz plonów z pola i go nie zaorasz, limuzyną nie popływasz a ciągnikiem nie zawieziesz rodziny na wakacje.
"Człowiek bez pasji jest martwy"
gray wolf
Świeżak
 
Posty: 165
Dołączył(a): 8/6/2008, 07:59
Lokalizacja: z nienacka

Postprzez icid » 8/7/2008, 13:14

Na początek napewno odradzał bym ci horneta, sv 650 i inne mocne motcykle czyli takie ok 100 koni. Gs 500, Er 5, Er6n proponował bym ci coś z tego. Mocy nie będzie ci brakowało a juz napewno nie w pierwszym sezonie. Od 250 trzymaj sie z dala to dobre motorki ale stworzone raczej z myślą o rozwożeniu pizzy. 600 zawsze zdążysz kupić za jakieś 2 sezony.
Avatar użytkownika
icid
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2798
Dołączył(a): 18/8/2007, 14:57
Lokalizacja: Rotterdam

Postprzez Sumin13 » 8/7/2008, 21:52

gray wolf

Okej, 250 odpadaja, sory ze to wprowadzilem, narazie nie zdaje sprawy jak powyżej 250 sie jezdzi, bo dopiero zaczynam. Napisales ze sa duze rozbierznosci "cztery rozne polki", rozumiem ze jedna z nich to 250 cc, no to mamy o 1 mniej.

Ja chce motor, bardziej taki na miasto, ewentualnie z miasta do miasta (z pasażerem), zadna zajebiasz... maszyna, chodzi mi zeby byl w miare lekki, zrywny - "sprytny" - wiem ze moze to beznadziejne slowo...
Sumin13
Świeżak
 
Posty: 19
Dołączył(a): 8/7/2008, 00:16

Postprzez Sumin13 » 8/7/2008, 23:00

Czyli w gre aktualnie wchodza:

- Kawasaki ER 5
- Kawasaki ER 6n
- Suzuki SV 650
- Suzuki GS 500
- Honda CB Hornet 600
Sumin13
Świeżak
 
Posty: 19
Dołączył(a): 8/7/2008, 00:16

Postprzez CeBeRek » 8/7/2008, 23:16

Sumin13 napisał(a):Czyli w gre aktualnie wchodza:

- Kawasaki ER 5
- Kawasaki ER 6n
- Suzuki SV 650
- Suzuki GS 500
- Honda CB Hornet 600


Bez Horneta i SVki reszta się zgadza, przecież Icid Ci napisał.
f4 | | Przeczytaj !! | | viewtopic.php?p=209115#209115
Avatar użytkownika
CeBeRek
Stały bywalec
 
Posty: 1265
Dołączył(a): 27/8/2007, 23:04
Lokalizacja: trolownia

Postprzez adam_89 » 9/7/2008, 00:19

icid napisał(a):Na początek napewno odradzał bym ci horneta, sv 650 i inne mocne motcykle czyli takie ok 100 koni. Gs 500, Er 5, Er6n proponował bym ci coś z tego. Mocy nie będzie ci brakowało a juz napewno nie w pierwszym sezonie. Od 250 trzymaj sie z dala to dobre motorki ale stworzone raczej z myślą o rozwożeniu pizzy. 600 zawsze zdążysz kupić za jakieś 2 sezony.



i to mi sie podoba, ten to potrafi poradzic człowiekowi:) ja ze swojimi słabymi nerwami nie wytrzymałbym, bo podobnych pytan było mnóstwo, tygodniowo są ze 2-3
Avatar użytkownika
adam_89
Stały bywalec
 
Posty: 1413
Dołączył(a): 21/10/2007, 12:01
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez gray wolf » 9/7/2008, 06:52

Sumin13 napisał(a):gray wolf

Okej, 250 odpadaja, sory ze to wprowadzilem, narazie nie zdaje sprawy jak powyżej 250 sie jezdzi, bo dopiero zaczynam. Napisales ze sa duze rozbierznosci "cztery rozne polki", rozumiem ze jedna z nich to 250 cc, no to mamy o 1 mniej.

Ja chce motor, bardziej taki na miasto, ewentualnie z miasta do miasta (z pasażerem), zadna zajebiasz... maszyna, chodzi mi zeby byl w miare lekki, zrywny - "sprytny" - wiem ze moze to beznadziejne slowo...


Jeżeli na początek, to kup jakąś "pińćsetkę".
Z tych, o których napisałeś to mocno się zastanów, zanim weźmiesz GS-a. W opniach jest to bardz dobra maszyna, ale jak dla mnie (jestem kilka cm. niższy od Ciebie) jest za niska. Kolana nie mieszczą mi się w wycięciach baku. A z pasażerem może być na niej za ciasno. Ale to subiektywne odczucie. Słyszałem człowieka, który miał ok. 185cm. i sobie chwalił jazdę GS-em.

Dorzuć może jeszcze do rozważań CB500. :roll:
"Człowiek bez pasji jest martwy"
gray wolf
Świeżak
 
Posty: 165
Dołączył(a): 8/6/2008, 07:59
Lokalizacja: z nienacka

Postprzez Sumin13 » 9/7/2008, 14:14

Jak najbardziej CB500 odpowiada mi... Teraz pytanie odnosnie:

- rzędówka czy V
- gażnik czy wtrysk

???

Opinie i odczucia prosze :-)
Sumin13
Świeżak
 
Posty: 19
Dołączył(a): 8/7/2008, 00:16

Postprzez xed » 9/7/2008, 14:20

omg motocykle z twojej listy maja motory rzedowe .V-ka jest np. w SV ktorej na twojej liscie juz nie ma
xed
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 28/5/2008, 14:48

Postprzez kosta » 9/7/2008, 14:29

mnie sv 650 dał bardzo dużo radości z jazdy 8)
AGAINST SLOW
ZAPRASZAM PO MOTOCYKLE i AKCESORIA
Avatar użytkownika
kosta
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1628
Dołączył(a): 18/5/2007, 16:23
Lokalizacja: WWA

Postprzez Sumin13 » 9/7/2008, 14:32

xed napisał(a):omg motocykle z twojej listy maja motory rzedowe .V-ka jest np. w SV ktorej na twojej liscie juz nie ma


wiem ze SV - to silnik typu V (ktora jest caly czas na "liscie") ale chodzi mi o to co pisalem, opinie i odczucia, roznice, nie techniczne, ale chodzi o jazde, dzwiek silnika itd, odwolujac sie do w/w modeli
Sumin13
Świeżak
 
Posty: 19
Dołączył(a): 8/7/2008, 00:16

Postprzez Sumin13 » 9/7/2008, 14:40

kosta napisał(a):mnie sv 650 dał bardzo dużo radości z jazdy 8)


Mozna jakies konkrety? Chodzi o to zeby pisać konkretne rzeczy, fakty i nieco szerzej, zeby dac dobra wiedze i stworzyc pewne obrazy w wyobrazni, jak to, co to i dlaczego.
Sumin13
Świeżak
 
Posty: 19
Dołączył(a): 8/7/2008, 00:16

Postprzez SQ » 9/7/2008, 21:04

sumin, ale zrozum, że już denerwujesz większą część forum nie dając za wygraną. sv Ci dobrzy ludzie odradzają, a Ty dalej twierdzisz, że masz ją na liście.
pytasz o dźwięk silnika... a jak ci to opisać? każdy ma inny gust.
mimo, że post "co na pierwsze moto?" jest baaardzo rozległy powinieneś go przeczytać.
kolejna rada, która zresztą pojawia się zawsze przy tego typu pytaniach (czyli jakieś 3 razy w tygodniu) weź motocyk, który będzie w lepszym stanie, a nie nastawiaj się na gs, cb czy er.
musiałem znależć w sobie wiele spokoju, żeby Ci to ładnie wytłumaczyć, a nie zrugać... pewnie tego spokoju zabraknie mi jutro w pracy!
Avatar użytkownika
SQ
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1677
Dołączył(a): 22/11/2007, 23:05
Lokalizacja: Przasnysz/Ostrołęka

Postprzez gray wolf » 9/7/2008, 21:40

Jeżeli chodzi o dźwięk silnika to mnie się podoba w mojej cebuli.
Zimny jest taki:

trum trum trum tum tum brym trum trum trum tum tum brym trum trum trum tum tum brym trum trum trum tum tum brym trum trum trum tum tum brym trum trum trum tum tum brym trum trum trum tum tum brym trum trum trum tum tum brym trum trum trum tum tum brym trum trum trum tum tum brym trum trum trum tum tum brym trum trum trum tum tum brym trum trum trum tum tum brym trum trum trum tum tum brym trum trum trum tum tum brym trum trum trum tum tum brym trum trum trum tum tum brym trum trum trum tum tum brym trum trum trum tum tum brym trum trum trum tum tum brym trum trum trum tum tum brym trum trum trum tum tum brym trum trum trum tum tum brym trum trum trum tum tum brym trum trum trum tum tum brym trum trum trum tum tum brym

Ciepły jest taki:

trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem trem

Gdy kręcę obroty to wtedy jest taki:

bwriririririririririririririririririririririririririririririririririririririririririririririririririririri


Ogólnie jest super. :-)
"Człowiek bez pasji jest martwy"
gray wolf
Świeżak
 
Posty: 165
Dołączył(a): 8/6/2008, 07:59
Lokalizacja: z nienacka

Postprzez Sumin13 » 9/7/2008, 22:35

SQ napisał(a):sumin, ale zrozum, że już denerwujesz większą część forum nie dając za wygraną. sv Ci dobrzy ludzie odradzają, a Ty dalej twierdzisz, że masz ją na liście.
pytasz o dźwięk silnika... a jak ci to opisać? każdy ma inny gust.
mimo, że post "co na pierwsze moto?" jest baaardzo rozległy powinieneś go przeczytać.
kolejna rada, która zresztą pojawia się zawsze przy tego typu pytaniach (czyli jakieś 3 razy w tygodniu) weź motocyk, który będzie w lepszym stanie, a nie nastawiaj się na gs, cb czy er.
musiałem znależć w sobie wiele spokoju, żeby Ci to ładnie wytłumaczyć, a nie zrugać... pewnie tego spokoju zabraknie mi jutro w pracy!


SQ

Czy naprawde uważasz że moje wypowiedzi i pytania byly tak beznadziejne i burackie? Czy naprawde zdenerwowalem Cie na tyle, zebys odreagowywal w pracy i zaznaczal jak bardzo jestes zly i wsciekly i zażenowany tym co napisalem? Niekażdy zna się tak może dobrze jak Ty, jestem poczatkujący, fakt, ale trzymaj fason...

Przepraszam nie chce spamic. Chcialbym zeby byl post z zestawieniem paru motorow mnie czy wiecej podobnych, 1 pyta o horneta, 2 o sv a 3 o gs, nie lepiej stworzyc 1 porzadny post?
Sumin13
Świeżak
 
Posty: 19
Dołączył(a): 8/7/2008, 00:16

Postprzez Sumin13 » 9/7/2008, 22:42

Schylam glowe, odnosnie dzwieku, aczkolwiek wiekszosc aspektow moze zostac opisana subiektywnie... Chodzi o zgromadzenie opinii i ich przemyslenie.

Dobrej nocy
Sumin13
Świeżak
 
Posty: 19
Dołączył(a): 8/7/2008, 00:16

Postprzez gray wolf » 10/7/2008, 06:11

Sumin13 - nie obraź się, ale już dwa razy podawałem Ci adres wątku "co na pierwsze moto". Przeczytałeś? A czy poszukałeś opinii o konkretnych motorach w sieci? Poczytałeś artykuły? Skoro dalej ciągniesz ten wątek to mniemam, że nie.
Ty twierdzisz, że szukasz sobie pierwszego moto. I chwała Ci za to. Ale zrozum, że nie znajdziesz tutaj gotowej odpowiedzi w stylu: tylko TEN motor jest najlepszy i TEN kup.

Ja Ci napiszÄ™ - kup sobie cebulÄ™. Cebula jest najlepsza. Dlaczego? Bo ja takÄ… mam.
"Człowiek bez pasji jest martwy"
gray wolf
Świeżak
 
Posty: 165
Dołączył(a): 8/6/2008, 07:59
Lokalizacja: z nienacka

Następna strona


Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości




na górê
cron