Zobacz wÄ…tek - aprilia rs 125 wibruje
NAS Analytics TAG

aprilia rs 125 wibruje

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

aprilia rs 125 wibruje

Postprzez tiesto9199 » 19/6/2008, 22:02

siema mam oto taki problem niedawno robiłem remąt silnika i go zrzucałem
a po założeniu bardzo mocno wibruje mi moto dosłownie cały odkręcają sie z tego powodu nie które częśći co mam zrobić żeby się uspokoił na pewno nie jest to wina jakiś podzespołów śilnika w stylu łożyska czy coś bo były wymieniane wszystkie podzespoły oprócz skrzyni bo była w idealnym stanie .pozdrawia liczę na szybką odpowiedz
tiesto9199
Świeżak
 
Posty: 60
Dołączył(a): 3/5/2008, 12:40
Lokalizacja: pszów


Postprzez kreska » 20/6/2008, 06:40

Podokręcaj śruby trzymające silnik z ramą, prawdopodobnie któraś się odkreciła. Wszystko powinno być dobrze jak to zrobisz.
"...cztery kola poruszają ciało, dwa poruszają dusze..."
kreska
Świeżak
 
Posty: 142
Dołączył(a): 4/8/2007, 17:54
Lokalizacja: Pruszków


Postprzez humungus » 20/6/2008, 09:21

Możliwe, że założyłeś cięższy lub lżejszy tłok lub wał jest inaczej wyważony w takim przypadku czeka cie ponowna rozb. silnika i wymiana tych części.
humungus
Świeżak
 
Posty: 106
Dołączył(a): 5/6/2008, 06:49

Postprzez tiesto9199 » 20/6/2008, 13:44

no nie wiem wszystko jest z górnej pułki oprócz tulejowanego cylindra na 160 tłok polini wał nowy wzmacniany korba tak samo nowa z hordroda czy jakoś tak
tiesto9199
Świeżak
 
Posty: 60
Dołączył(a): 3/5/2008, 12:40
Lokalizacja: pszów

Postprzez ChudyNs1 » 21/6/2008, 11:05

Mialem podobny problem w NSR-ce w apriliach napewno jest tak samo, w silniku jest takie cos jak zebatki wyruwnoważające musiałes je źlu ustawic - NP. w nsr sa dwie zebatki obok siebie i na obydwu sa zaznaczone kropki, nalezy ustawic zebatki tak by kropki byly obok siebie.
Cieżko to wyjaśnic na forum, jesli nie rozumiesz o co chodzi to pisz do mnie na gg - 963391 postaram CI sie wyjasnic o co chodzi.
Pozdr.
<b>>>>>>>>>>>>>>>>Bez MÅ‚ota To Nie Robota<<<<<<<<<<<<<
Obrazek
Avatar użytkownika
ChudyNs1
Świeżak
 
Posty: 159
Dołączył(a): 1/4/2008, 13:47

Postprzez simonw » 21/6/2008, 15:06

1. wywazenie i osiowosc korbowodu
2. samo polaczenie tloka i korbowodu
3. walek wyrównowazajacy (ustawiany wedle instrukcji na markery).

Nie sadze zebys mial takie bicie od samego korbowodu, bylo by lzejsze i chodzilo tak jak snopowiazalka, wiec najpewnikiem jest to wlasnie walek. Nie widzialem osobiscie zebatek, ale skoro kolega pisze, zapewne jest i takie rozwiazanie. Widzialem za to pol-walca ktory musi byc ustawiony odpowiednio na markery wraz z tlokiem, by wyrownowazal wlasnie silnik.
Musisz o rozebrac do zera i skladac na markery poczynajac od tloka, po walek/zebatke.
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez tiesto9199 » 22/6/2008, 18:54

jutro będe sprawdzał śruby od ramy a silnika a jak się nie uspokoi to się jeszcze zobaczy a jak bym nie rozbierał silnika to jakie mogą być tego skutki
tiesto9199
Świeżak
 
Posty: 60
Dołączył(a): 3/5/2008, 12:40
Lokalizacja: pszów

Postprzez simonw » 22/6/2008, 22:39

wywalenie lozysk i simeringow walu korbowego
strata osiowosci walu
uszkodzenie tloka
uszkodzenie pierscieni
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez skwy » 22/6/2008, 22:56

ChudyNs1 napisał(a):Mialem podobny problem w NSR-ce w apriliach napewno jest tak samo, w silniku jest takie cos jak zebatki wyruwnoważające musiałes je źlu ustawic - NP. w nsr sa dwie zebatki obok siebie i na obydwu sa zaznaczone kropki, nalezy ustawic zebatki tak by kropki byly obok siebie.
Cieżko to wyjaśnic na forum, jesli nie rozumiesz o co chodzi to pisz do mnie na gg - 963391 postaram CI sie wyjasnic o co chodzi.
Pozdr.


Przyłączam sie do tego co kolega napisał.
Źle został złożony wałek wyrównoważajacy i dlatego silnik niemiłosiernie wibruje.
Musisz ustawić na znaki i po kłopocie
Avatar użytkownika
skwy
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1540
Dołączył(a): 7/10/2007, 08:21
Lokalizacja: Gołdap

Re: aprilia rs 125 wibruje

Postprzez cinx » 24/6/2008, 15:25

tiesto9199 napisał(a):siema mam oto taki problem niedawno robiłem remąt silnika i go zrzucałem
a po założeniu bardzo mocno wibruje mi moto dosłownie cały odkręcają sie z tego powodu nie które częśći co mam zrobić żeby się uspokoił na pewno nie jest to wina jakiś podzespołów śilnika w stylu łożyska czy coś bo były wymieniane wszystkie podzespoły oprócz skrzyni bo była w idealnym stanie .pozdrawia liczę na szybką odpowiedz


Tak jak Ci koledzy piszą: źle złożyłeś silnik; rozkręć go raz jeszcze, a w środku znajdziesz przeciwwagę wału korbowego, która powinna być odpowiednio do wału ustawiona. Z tego, co pamiętam(już kilka lat minęło), na kołach zębatych powinny być jakieś znaczniki(przynajmniej w silniku Rotax123).
Motorynka >> Aprilia AF1 160ccm >> CBR600RR & PocketBike
cinx
Świeżak
 
Posty: 76
Dołączył(a): 4/5/2006, 12:26
Lokalizacja: Warszawa



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê