Zobacz wÄ…tek - suzuki gsx 750F : wahacz mi dobija ???
NAS Analytics TAG

suzuki gsx 750F : wahacz mi dobija ???

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

suzuki gsx 750F : wahacz mi dobija ???

Postprzez marcinoo28 » 19/6/2008, 20:51

w czasie jazdy na jakichs dolkach ,wglebieniach , podczas jazdy z pasazerem wlasnie dobija mi chyba wahacz , bo slychac stuk i efekt dobicia do czegos. Czy jest on juz zuzyty? wahacz a moze sprezyna? nie wiem bo sie nie znam na tym. Jak sam jezdze jest ok, a gdy jechalem z pasazerka (ona 60kg) ja (105) to byl chyba za bardzo obciazony. Czy muaze wymienic ten element zawieszenia a moze da sie cos zrobic z tym zeby nie stukalo, a moze wszystko jest ok? ? dzieki za odpowiedzi
suzuki GSX 750F 1996r
Avatar użytkownika
marcinoo28
Świeżak
 
Posty: 94
Dołączył(a): 4/3/2007, 10:28
Lokalizacja: Ostroleka


Postprzez humungus » 19/6/2008, 21:55

pewnie masz pusty amortyzator leb zle wyregulowane tlumienie a wahacz jest niewinny.
humungus
Świeżak
 
Posty: 106
Dołączył(a): 5/6/2008, 06:49


Postprzez limak14 » 19/6/2008, 23:18

sprobuj go ustawic (jezeli jest taka mozliwosc)
jest jeszcze opcja zeby go zregenerowac- kosztuje to ok 300zl jak dobrze pamietam
Avatar użytkownika
limak14
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3798
Dołączył(a): 16/5/2007, 10:30
Lokalizacja: LBN/Puławy

Postprzez Grzybu » 20/6/2008, 08:48

Oczywiście wyżej mowa o regeneracji amortyzatora. Ale jeśli słychać stuki, to być może tulejki wahacza są wybite. Najlepiej podnieść tył i sprawdzic luzy. A amortyzator sprawdź naciskając tył. Jeśli da się go rozbujać to znaczy, że amor jest do wymiany/regeneracji. Ewentualnie jeśli jest jeszcze możliwość regulacji trzeba podkręcić trochę na plus i sprawdzić czy się coś mieniło. (regulacje masz pod siodełkiem)
Avatar użytkownika
Grzybu
Bywalec
 
Posty: 784
Dołączył(a): 27/4/2007, 10:43
Lokalizacja: Syc.oof

Postprzez lysy5g1 » 20/6/2008, 19:08

Regulacja napiecia sprężyny jest na dole amora, pod wahaczem i tutaj bym raczej coś przestawiał... :) chociaż tłumienie też warto dać w imbryku na najmocniejsze, bo chociaż i tak jest wtedy za miękkie, to robi się choć troszkę mniej dokuczliwe.. :P

A może warto by się zastanowić czy to na pewno amortyzator dobija? u mnie w Gsx-f kiedyś było to samo... już szukałem amora na allegro, ale na szczęście się dopatrzyłem, że to oś koła(właściwie nakrętka) biła o jeden z tłumików ;)
Dobrze sprawdź czy tłumiki nie są obite od dołu, bo jeśli moto miało kiedyś jakiś ślizg czy nawet parkingówkę to któryś wydech może być przygięty zbyt blisko koła i przez to kolidować z wahaczem.
MMMOTÓRR!!
lysy5g1
Świeżak
 
Posty: 82
Dołączył(a): 28/3/2008, 18:30



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości




na górê
cron