Zobacz wątek - Rejestracja motocykla 125 z Niemiec
NAS Analytics TAG

Rejestracja motocykla 125 z Niemiec

Przepisy, prawo
_________

Rejestracja motocykla 125 z Niemiec

Postprzez MaGIER » 3/6/2008, 20:54

Tak jak w temacie napiszę o rejestracji moto 125 z Niemiec(znalazłem wiele podobnych tematów ,ale tutaj napiszę na własnym przykładzie)

Dokumenty potrzebne do rejestracji to:

1. Dowód rejestracyjny (niemiecki ,taki mały,zielony)

2. Umowa kupna-sprzedaży spisana z Niemcem

3. W moim przypadku dałem taki dokument -BETRIEBSERLAUBNIS (po polsku jest to dopuszczenie do ruchu), niektóre motocykle maja tzw. Duży brief

4. Tłumaczenie tych dokumentów -dowodu rej. i betriebserlaubnis

5. Dwa dokumenty z przeglądu czyli dokument ,który dopuszcza pojazd do ruchu i dokument identyfikacyjny pojazdu

6. Vat 25 -czyli zwolnienie od podatku

Co i jak po kolei:

1. Idziemy przetłumaczyć dokumenty (dowód rej, betriebserlaubnis lub
duży brief i umowę kupna-sprzedaży- koszt ok. 80 zł

2. Jedziemy na pierwszy przegląd w kraju -koszt ok. 115 zł

3. W Urzędzie Skarbowym składamy wniosek vat 24 o zwolnienie z podatku-(potrzebny jest tam dowód rej. ,niektóre urzędy chcą umowę i tłumaczenia, wraz z kserokopiami ) koszt ok. 160 zł

4. W Wydziale Komunikacji składamy wszystkie dotychczas zgromadzone papierki wraz z kserokopiami - koszt rejestracji w wydziale komunikacji to ok. 190 zł (tablice ,miękki dowód )za miesiąc można odebrać tzw.twardy dowód (raczej już bez żadnych opłat , nie wiem, bo jeszcze go nie odebrałem)

5. W czasie oczekiwania na twardy dowód idziemy ubezpieczyć motocykl koszt to ok. 80zł w PZU (potem w wydziale komunikacji będą chcieli zobaczyć ubezpieczenie)

Łączny koszt takiej rejestracji z ubezpieczeniem to po dodaniu około 625 zł
MaGIER
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 3/6/2008, 20:26
Lokalizacja: Gozdnica


Postprzez greddy » 5/6/2008, 19:54

ja juz czekam drugi miesiac, bo z urzedy wyslali do niemiec pytanie, czy byl wydawany drugi dowod do mojego moto.w moim dowodzie(zielonym) pisze jak byk, ze druga czesc dowodu nie byla wydawana, ale oni uparcie twierdza , ze dwie czesci musza byc.rece opadaja na ta administracje...
brak motywacji do życia...
Avatar użytkownika
greddy
Stały bywalec
 
Posty: 1081
Dołączył(a): 16/5/2008, 17:43
Lokalizacja: płn-zach




Powrót do Prawo



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości




na gr