Zobacz wątek - Ubezpieczyciel nie przysyła Przedłuzenia umowy...
NAS Analytics TAG

Ubezpieczyciel nie przysyła Przedłuzenia umowy...

Przepisy, prawo
_________

Ubezpieczyciel nie przysyła Przedłuzenia umowy...

Postprzez Namorzyn » 16/5/2008, 22:18

Problem jak w temacie. Dzisiaj mamy 16 maja, ubezpieczenie OC na Motorower kończy mi sie 20 maja a PZU wciąz nie przysłało mi zadnych dokumentów. Wiem ze podobny przypadek miał kolega- on jednak bezwiednie jeździł przez ponad tydzien bez waznego OC..

Teraz Pytanie: Co mam zrobić skoro chce Potrzebuje Skutera do codziennej jazdy a PZU spóźni sie z przysłaniem Kwitu??
Kawasaki Er 5 2000r "Wisienka"


"Raz pod wozem, raz nawozem.."
Avatar użytkownika
Namorzyn
Świeżak
 
Posty: 64
Dołączył(a): 12/5/2008, 19:11
Lokalizacja: Kalisz


Postprzez mar111cin » 16/5/2008, 22:36

ciężko ruszyć tyłek do ubezpieczyciela i powiedzieć agentowi ubezpieczeniowemu o co chodzi i że chcesz kontynuacje ubezpieczenia?
rozgrzeszenia tutaj nie dostaniesz...
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)


Postprzez CeBeRek » 17/5/2008, 09:50

A jazda bez oc duzo kosztuje..
f4 | | Przeczytaj !! | | viewtopic.php?p=209115#209115
Avatar użytkownika
CeBeRek
Stały bywalec
 
Posty: 1265
Dołączył(a): 27/8/2007, 23:04
Lokalizacja: trolownia

Postprzez simonw » 17/5/2008, 21:17

Nie wiem czy zerknales na swoja umowe - jest tam zapis - jesli NIE wypowiesz umowy przed jej koncem (czasami 1mc przed) umowa jest automatycznie przedluzona na kolejny _rok_.
Mimo iz nie jest oplacona - fizycznie masz juz przelduzenie umowy, bo jej nie wypowiedziales (czyli nie mozesz juz zrezygnowac w tym roku) i musisz przedzwonic by agent przyniosl Ci blankiet wplat, badz - jesli inaczej jestes z agentem umowiony, przesylasz mu pieniadze a dopiero wowczas odesle on blankiet potw. wplate.
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Namorzyn » 18/5/2008, 17:02

Czyli ratuje mnie wędrówka do PZU... NO ok. Dzkieki za pomoc. Szkoda ze niema juz jak przed laty ze przysyłali umowy do hacjent...
Kawasaki Er 5 2000r "Wisienka"


"Raz pod wozem, raz nawozem.."
Avatar użytkownika
Namorzyn
Świeżak
 
Posty: 64
Dołączył(a): 12/5/2008, 19:11
Lokalizacja: Kalisz

Postprzez simonw » 18/5/2008, 20:02

No tak jest jak masz agenta swojego - wtedy pan dzwoni, umawia sie, wpada po pieniazki, pamieta mysli i pilnuje terminow. Co prawda zyje z prowizji - owszem - ale najczesciej maja umowy z paroma ubezpieczycielami, tak wiec poszukaja tanszego np. Ja mam samochod ubezpieczony w Allianz natomiast motocykl w PZU bo tak po prostu bardziej sie oplacalo i zalatwial to wlasnie agent, takze warto sie zaprzyjaznic i odpadnie Ci kilka problemow z glowy.
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ubezpieczyciel nie przysyła Przedłuzenia umowy...

Postprzez Namorzyn » 26/5/2008, 20:36

Namorzyn napisał(a):Problem jak w temacie. Dzisiaj mamy 16 maja, ubezpieczenie OC na Motorower kończy mi sie 20 maja a PZU wciąz nie przysłało mi zadnych dokumentów. Wiem ze podobny przypadek miał kolega- on jednak bezwiednie jeździł przez ponad tydzien bez waznego OC..

Teraz Pytanie: Co mam zrobić skoro chce Potrzebuje Skutera do codziennej jazdy a PZU spóźni sie z przysłaniem Kwitu??


Cytuje sam siebie ale tylko po to zeby potwierdzić swoje słowa.. Ubezpieczyciel przysłał mi papiery tak jak zawsze... Szkoda ze dotarły 2 dni po terminie OC... jednak na kopercie jest data stempla 19 maja... ciagle szkoda.. Ale juz jest wpłacone i jest ok>:D jednak nie musiałem iść do AGENTA :P 8)
Kawasaki Er 5 2000r "Wisienka"


"Raz pod wozem, raz nawozem.."
Avatar użytkownika
Namorzyn
Świeżak
 
Posty: 64
Dołączył(a): 12/5/2008, 19:11
Lokalizacja: Kalisz



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê