Zobacz wÄ…tek - Problem z rozrusznikiem
NAS Analytics TAG

Problem z rozrusznikiem

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Problem z rozrusznikiem

Postprzez stachugawel » 14/5/2008, 20:52

Witam
Mam problem z rozrusznikiem w moim motorze suzuki gsx 400e, Mianowice najpierw bardzo dużo prądu pobierał przy rozruchu więc go wymontowałem, przeczyściłem i kręcił normalnie to go włożyłem i zaczął się problem, a mianowicie chyba nie kręci w tą stone co powinien, gdyż cały czas kręci a motor nie odpala tak jakby się kręcił nie w tą stronę co trzeba. Proszę o pomoc
stach
stachugawel
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 1/5/2008, 14:09
Lokalizacja: opole


Postprzez panmechanik » 14/5/2008, 21:01

Rozwiązanie jest proste rozrusznik jest silnikiem prądu stałego.i jeżeli nic nie pomieszałeś przy składaniu(chodzi o połączenia uzwojeń w stojanie to po prostu zamień kable zasilające
Yamaha R1 2007
Avatar użytkownika
panmechanik
Świeżak
 
Posty: 19
Dołączył(a): 23/12/2007, 22:51
Lokalizacja: OÅ‚awa


Postprzez stachugawel » 14/5/2008, 21:07

Z rozrusznika nie wyciągałem osobno szczotek tylko osobno przód środek i tył nie wiem czy może coś mieć wspólnego to że środek który robi za magnes mogłem założyć odwrotną stroną niż przedtem. Mam nadzieje że coś z tego rozumiecie. Jak zamienić kabel zasilający jeśli tam idzie tylko plus
stach
stachugawel
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 1/5/2008, 14:09
Lokalizacja: opole

Postprzez icid » 14/5/2008, 23:42

Wałęsa powiedział kiedyś ,,Są plusy dodatnie i ujemne'' to spróbuj tym ujemnym :D
Avatar użytkownika
icid
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2798
Dołączył(a): 18/8/2007, 14:57
Lokalizacja: Rotterdam

Postprzez kreska » 15/5/2008, 06:13

stachugawel napisał(a):Z rozrusznika nie wyciągałem osobno szczotek tylko osobno przód środek i tył nie wiem czy może coś mieć wspólnego to że środek który robi za magnes mogłem założyć odwrotną stroną niż przedtem. Mam nadzieje że coś z tego rozumiecie. Jak zamienić kabel zasilający jeśli tam idzie tylko plus


Typowy problem. Źle złożyłesz. Przy rozruchu zamiast Ci go wypychać, wciąga Ci go. Musisz rozłożyć, i przekręcić obudowe, tak żeby pasowała. Może to będzie o 90 stopni a może o 180, nie wiem. Wystarczy że otwory na śruby będą pasować. Miłej roboty :)
"...cztery kola poruszają ciało, dwa poruszają dusze..."
kreska
Świeżak
 
Posty: 142
Dołączył(a): 4/8/2007, 17:54
Lokalizacja: Pruszków

Postprzez stachugawel » 15/5/2008, 06:45

Witam ponownie.
Rozrusznik, który posiadam nie ma tak zwanego bendiksa, który przy włączeniu sie wysówa on cały czas wystaje i kręci się po włączeniu nie w tą storę co trzeba i przez to nie da się odpalić mojego moto a w sobotę zlot :( Będę próbował z obruceniem obudowy może coś to da
stach
stachugawel
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 1/5/2008, 14:09
Lokalizacja: opole

Postprzez stachugawel » 16/5/2008, 09:30

Witam
Już zrobiłem rozrusznik, jednak miałem źle złożony.
stach
stachugawel
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 1/5/2008, 14:09
Lokalizacja: opole



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê