Zobacz wątek - Tuning Hondy Civic na dwóch kołach - pomoc potrzebna!
NAS Analytics TAG

Tuning Hondy Civic na dwóch kołach - pomoc potrzebna!

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Tuning Hondy Civic na dwóch kołach - pomoc potrzebna!

Postprzez Beavis » 7/5/2008, 19:45

Hej!

Prosto z mostu: mój ojciec prowadzi firmę zajmującą się przeróbkami samochodów (żeby nie być gołosłownym: http://picasaweb.google.com/michal.miku ... oryzacyjne ). Jeden z naszych stałych klientów zaproponował nam przeróbkę Hondy Gold Wing '06. Jako, że od lat w mniejszy lub większy sposób związani jesteśmy z motocyklami to podnieśliśmy rękawicę :).

Oczywiście dla mnie motocykl takowy nie jest szczytem marzeń, ale każdy lubi co innego. Jak zapewne wiecie właściciele Gold Wingow lubią - że tak powiem - choinki, świąteczne ozdoby, gmole ze złota itp. :). Przepraszam właścicieli za ironiczny charakter powyższej wypowiedzi, ale tak to jest jak młodemu człowiekowi żal d*** ściska, że go nie stać na taki sprzęt :).

Zwracam się więc z prośbą, o:
1. Podrzucenie pomysłów ciekawych przeróbek. Na razie zajmujemy się zabudową audio.
2. Jeżeli jesteście w stanie, byłby wdzięczny za kontakty do firm ze Stanów i Niemczech z akcesoriami. Wiem, że wielu użytkowników Forum z takich korzysta.
3. Kontakty do użytkowników takowych Honda. Oczywiście sam będę ich szukał, ale zawsze może ktoś ciekawy się znajdzie.

Ma być efektownie i bogato. Budżet nie gra roli.

To by było na tyle. Wiem, że to dziwna prośba, ale bardzo może nam ułatwić to pracę. Za wszelką pomoc będę bardzo wdzięczny! Jak ktoś mega mocno przyłoży się do tego projektu to wymyślę jakąś super nagrodę od firmy ;).

... tak naprawdę chce z niego zrobić offroadówkę
:twisted:
Avatar użytkownika
Beavis
Moderator
 
Posty: 960
Dołączył(a): 5/8/2006, 20:37
Lokalizacja: Słoneczne Aspen


Postprzez Manhatan » 7/5/2008, 21:23

Wprawdzie na temat tuningu tzw. "kredensu" nic nie wniosę, natomiast w sposób szczery i prawdziwy stwierdzam, że ta T5 wyszła jak dla mnie massa! W stulu West Coast Customs, a nie jak większość tunerów, któzy walą po kilkanaście monitorów wsadzone w miejsca z dupy wzięte, dzisiątki głośników, które tak naprawdę niczego nie zmieniają, a także body kity, którymi podczas ostrej zimy, bez problemu można odśnieżać drogi publiczne (oglądacie "Pimp my ride"?) Jeśli mogę coś dodać od siebie na podsumowanie off-topa, to muszę przyznać, że jak tylko będzie samochód i kasa, to już chyba wiem, kto odpicuje mi bryke.

Dobra, koniec podlizywania się :D Co do Goldasa... hmm, skoro ma być na bogato to już na samą myśl rzuca mi się na myśl złoty z dużą ilością metaliku, tak, żeby na słońcu maszyna po wypolerowaniu błyszczała. Skoro nie ma limitu kasy, to może wyszadzanie niektórych elementów diamentami? np. od Swarovskiego? (mowa o wszelkiego rodzaju znaczkach i napisach Gold Wing) dodatkowo wszelkiego rodzaju wyszycia zrobić w złotej nici... Żeby nie było zbyt złoto, może możnaby pochromować elemety takie jak klamki sprzęgła, hamulca, czy inne pierdoły, które oryginalnie nie były chromowane (również felgi) Nie wiem jakie bajery dodatkowo mają Gold Wingi, ale wydaje mi się, że najlepsza dostępna na rynku nawigacja motocyklowa byłaby mile widziana.

To tak wstępem, oczywiście zdaję sobie sprawe, że to co napisałem to bajka (może nawet wiocha?) ale póki co nic lepszego nie przychodzi mi do głowy co miałoby obrazować przeppych i bogactwo (bo chyba o to w tym wszystkim chodzi?)

:)
"Hope is when we feel the pain that makes us try again"
Avatar użytkownika
Manhatan
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2173
Dołączył(a): 29/5/2006, 12:56
Lokalizacja: Death ZONE


Postprzez Beavis » 7/5/2008, 21:32

Nie no, aż taki budżet nie jest, ale np. pomysł z nićmi mi się bardzo podoba.

W ogóle za to, że odpisałeś to jesteś gość i dostaniesz ode mnie zdjęcia Terry Patrick na maila :D
Avatar użytkownika
Beavis
Moderator
 
Posty: 960
Dołączył(a): 5/8/2006, 20:37
Lokalizacja: Słoneczne Aspen

Postprzez icid » 7/5/2008, 21:52

Ja dodał bym jej troche agresji, te wielkie lampy to ochyda. Ja przebudował bym czache i obsadził lampy od ZZR 1400, z tyłu pomyślał bym też o zmniejszeniu lamp i zrobieniu czegoś na styl nowych audi czyli wąsko i ledy. O tarczach zegarów też bym pomyślał może coś drobnego aerografem żeby nie kopało w oczy ale przełamało by ten kanapowy styl. Troche chromu polerki i jakiś kolor w perle może jakaś czerń albo złoty.
Avatar użytkownika
icid
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2798
Dołączył(a): 18/8/2007, 14:57
Lokalizacja: Rotterdam

Postprzez uuki » 8/5/2008, 00:33

Albo już do oporu pojechać w kanapiarstwo - siedziska zrobić jak fotele, z podparciami, wszystko w skórze/drewnie, na podnóżkach puszysta wykładzina, obudowy jebnąć z drewnookleiny (jak stare amerykańce). Lampki z abażurem dodać, na koniec (w opcji) na pałąku spuścić z góry żyrandol. Kufry zrobić na skrzynie, a z przodu przyczepić poroże.

Żeby było jak w salonie :D
uuki
'03 Tuono
Avatar użytkownika
uuki
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 7/3/2008, 09:35
Lokalizacja: Łódź

Postprzez palgumeniedusze » 8/5/2008, 06:37

goldas sam w sobie jest juz spasiony wiec jesli mialbym cos przy nim robic to tylko jakies drobne zmiany np lakier-matowy a jak ma sie swiecic to bym calego pochromowal....:) ale mysle ze matowy jest teraz na topie...do tego czarne lampy z tylu na ledach a z przodu ksenony o ile ich nie ma w serii ...jakis stroboskop czy tam lampki jak wlsciciel lubi !!dobre wydechy siedzenie obic dobra skora z masazem i wsiooo :D za duzo nie ma co kombinowac
habba babba!
Avatar użytkownika
palgumeniedusze
Stały bywalec
 
Posty: 1295
Dołączył(a): 9/11/2007, 22:48
Lokalizacja: WLKP

Postprzez YZF R1 » 14/5/2008, 15:54

Coż w Polsce chyba nigdzie nie dostaniesz profesjonalnych akcesoriów do Goldasa ale gdy wejdziesz na Ebay.com a tam wystawia się dużo firm i sklepów z nowymi i oryginalnymi akcesoriami do Gold Winga. jest prawie sto stron z ofertami do tego modelu. wiem że aukcje to trochę amatorka ale to nasze allegro takie jest ja jak oglądałem akcesoria do R1 jakie są w stanach to nie mogłem wyjść z podziwu. Polecam
Avatar użytkownika
YZF R1
Moderator
 
Posty: 2765
Dołączył(a): 14/5/2008, 12:16
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez zephyr47 » 14/5/2008, 16:01

Przede wszystkim przyklej mu naklejki szmocy! A tak na serio to pomysł z ledami z tyłu i czaszą z ZZR-14 mi się bardzo podoba
Lewy pas, gaz na koło -Wtedy czuje się wesoło ;]
Avatar użytkownika
zephyr47
Bywalec
 
Posty: 801
Dołączył(a): 30/12/2007, 16:59
Lokalizacja: Pszczyna

Postprzez YZF R1 » 14/5/2008, 16:05

sądze ze warto również o czym nie napisałem wcześniej podejśc do tematu od strony lakierniczej to chyba podstawa wydaje mi się nie koniecznie aerograf bo w polsce nie wielu ludzi którzy sie na tym znaja ale niepowtarzalne kolor a jakimiś fajnymi akcentami sądze że lakier to podstawa w tworzeniu pojadu indywidualnego http://www.goldwingfacts.com/GoldwingPage.htm tu masz stronke gdzie są setki zdjęć Goldów moze coś znajdziesz co Cię zainspiruje pozdrawiam
Avatar użytkownika
YZF R1
Moderator
 
Posty: 2765
Dołączył(a): 14/5/2008, 12:16
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez ChudyNs1 » 14/5/2008, 18:21

Znajdź lakier który można rozpuscić z wodą,
i wymieszaj go z tym http://pl.youtube.com/watch?v=iY95lsmHSb0
polakieruj pare rzeczy tym i zamontuj zimne kaatody ultrafioletowe.
Efekt będzie git :)
sam tak robiłem
Pozdr.
<b>>>>>>>>>>>>>>>>Bez Młota To Nie Robota<<<<<<<<<<<<<
Obrazek
Avatar użytkownika
ChudyNs1
Świeżak
 
Posty: 159
Dołączył(a): 1/4/2008, 13:47

Postprzez pol3k » 15/5/2008, 06:41

Można by z pełnych felg wyciąć jakiś fajny wzór na frezarce CNC jak np moto Green Devil ma fele z motywem "zioła"
Zephyr 550 "RUDA SUKA"
Avatar użytkownika
pol3k
Świeżak
 
Posty: 54
Dołączył(a): 8/1/2008, 14:44
Lokalizacja: W-W



Powrót do Motocykle



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na gr