Zobacz wątek - Polacy! Jak wy to robicie?
 
NAS Analytics TAG

Polacy! Jak wy to robicie?

O wszystkim
_________

Polacy! Jak wy to robicie?

Postprzez patrykmulek » 24/4/2008, 19:01

>Polska. Oto znajdujemy się w świecie absurdu. Kraj, w którym co piąty
>mieszkaniec stracił życie w czasie drugiej wojny światowej, którego
>jedna piąta narodu żyje poza granicami i w którym co trzeci mieszkaniec ma 20 lat.
>Kraj brutalnie oderwany od wiekowych tradycji, który odbudował swoją
>stolicę według obrazów Canaletta, a Stare Miasto odtworzył jako nowe.
>Kraj, który ma dwa razy więcej studentów niż Francja, a inżynier zarabia
>tu mniej niż przeciętny robotnik. Kraj, gdzie człowiek wydaje dwa razy
>więcej niż zarabia, gdzie Przeciętna pensja nie przekracza ceny trzech par
>dobrych butów. Gdzie jednocześnie nie ma biedy, a obcy kapitał pcha się
>drzwiami i oknami. Kraj, w którym koncesjami rządzą monopoliści.
>Kraj ze stolicą, w której centrum stoją nowoczesne biurowce, oferujące
>pomieszczenia po 10-35 USD za metr. Kraj, w którym cena samochodu równa
>się trzyletnim zarobkom, a mimo to trudno znaleźć miejsce na parkingu. Kraj,
>w którym można sobie kupić chodniki, postawić parkomaty i płacić państwu
>tylko 10 % podatku od zysku.
>Kraj, w którym otrzymanie paszportu do niedawna stanowiło problem, a
>mimo to ponad 3,5 mln obywateli rocznie wyjeżdża na Wczasy za granicę.
>Jedyny kraj byłego bloku socjalistycznego, w którym obywatelowi wolno
>było posiadać dolary, choć nie wolno mu ich było Kupić ani sprzedać.
>Cudzoziemiec musi zrezygnować tu z jakiejkolwiek logiki, jeśli nie chce
>stracić gruntu pod nogami. Dziwny kraj, w którym z kelnerem można porozmawiać po angielsku, > z kucharzem po francusku, a Ministrem lub jakimkolwiek urzędnikiem państwowym tylko
>za pośrednictwem tłumacza.
>Polacy! Jak wy to robicie?"

Niestety ten krótki żartobliwy tekst mówi całą, dziwną prawde o naszym kraju... a wy co o tym myślicie? :lol:
nsr125------>dr350
motocykl-5tys zl, kask300zl,rycie banki rodzicom-12/24h,paliwo-4,50litr, wrazenia z przebytej drogi=bezcenne
patrykmulek
Bywalec
 
Posty: 562
Dołączył(a): 28/5/2007, 16:32
Lokalizacja: Osieck


Postprzez Leitho » 24/4/2008, 19:25

ja mysle ze ten tekst krazy w necie ladnych kilka lat
Na kolana chamy !
Avatar użytkownika
Leitho
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1321
Dołączył(a): 31/8/2006, 18:54
Lokalizacja: SKL


Postprzez melvin » 24/4/2008, 19:32

i odpowiedź polaków na niego też jest gdzieś na necie...
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez turboponczek » 24/4/2008, 19:35

Avatar użytkownika
turboponczek
MEGA TROLL
 
Posty: 2010
Dołączył(a): 1/5/2007, 11:44
Lokalizacja: masz taki fajny tornister ?!

Postprzez simonw » 24/4/2008, 20:42

"znalem to w innej wersji"
"bylo"

odpowiedz w stylu pl.rec.humor
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez bolokolo » 25/4/2008, 19:51

co mysle o tym? mysle, ze jestem polakiem i sie tego nie wstydze, nienawidze niemcow.jestem dumny z historii mojego narodu, mimo wielu wpadek.to, ze teraz sa takie czasy, a nie inne to sie mowi trudno.
zx12r-sprzedane.w dalekich planach zx14. | www.fight-club.pl | Don Bolo | Masz coś do mnie?Z bani?
Avatar użytkownika
bolokolo
Bywalec
 
Posty: 714
Dołączył(a): 29/5/2007, 17:10
Lokalizacja: stettin - koszalin - gdansk

Postprzez gelo007 » 25/4/2008, 20:40

ej, a tej nacji na ŻŻŻ też nie lubisz?:D
Avatar użytkownika
gelo007
Administrator
 
Posty: 2731
Dołączył(a): 3/7/2006, 13:28
Lokalizacja: Radom

Postprzez bolokolo » 25/4/2008, 21:16

jestem w stosunku do nich neutralny :P
zx12r-sprzedane.w dalekich planach zx14. | www.fight-club.pl | Don Bolo | Masz coś do mnie?Z bani?
Avatar użytkownika
bolokolo
Bywalec
 
Posty: 714
Dołączył(a): 29/5/2007, 17:10
Lokalizacja: stettin - koszalin - gdansk

Postprzez Valentino-Rossi-46 » 25/4/2008, 21:22

Był już temat o Żydach! Ja też jestem dumny że jestem Polakiem.
Avatar użytkownika
Valentino-Rossi-46
Bywalec
 
Posty: 570
Dołączył(a): 2/12/2006, 20:04
Lokalizacja: Wyrzysk

Postprzez simonw » 25/4/2008, 22:41

Byl wiec nie robic obory!
Co do N. powiem Ci ze to bylo dawno i oni nie sa tak zacietrzewieni jak my, w polskim zascianku.

Nie jestem dumny z tego ze jestem polakiem, od tak wyszlo - ubiegam sie o nalezace mi niemieckie obywatelstwo i tyle. Nie ucieklem z polski, bo tutaj sa ludzie, rodzina, znajomi - natomiast nie identyfikuje sie z tym zaklamanym, zasciankowym bagnem i nie wiem ile lat minie zanim bedzie tutaj normalnie... wszystko co mamy dobrego, to po Niemcach zostalo ;] wiec n/c
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez pavkox » 26/4/2008, 09:39

Czy jestem dumny z bycia polakiem -szczerze to mnie ani ziebi ani grzeje.
Czasami sie tego wstydzdze , bo gdzie bym nie był za granica to słysze jedno - " polacy to złodzieje i pijacy". Niestety tak jest !!! Pamietam jak byłem w Ilandii na pracujacych wakacjach i był wtedy mecz piłki noznej POLSKA- ANGLIA, przegrany jak zwykle przez naszych. Po meczu z pubow wyszły tłumy polskich kibicow. Czesc z nich zaczeła demolowac wszystko co popadnie i przejezdzajacy autobus , krzyczac ze sie odwdziecza za przegrana(ladnie mowiac :wink: ) itp. !!! Doszło nawet do bijatyki z policja.
Tak przy okazji irlandczy nic nie maja do anglikow, a nawet ich nienawidza. Cala oczywiscie przebarwiona historia została opisana w gazetach.
Pamietam jak dzis, kiedy w pracy ktos z irlandczykow zapytał o ten incydent , pierwszy raz tak mi było wstyd za Polske za polakow. Owszem tłymaczenia ze nie wszyscy tacy sa pomogły ,ale plama na honorze została.
cb 600 hornet=>FZ6 S2 `07 w koncu :)
Avatar użytkownika
pavkox
Świeżak
 
Posty: 195
Dołączył(a): 29/5/2007, 14:43
Lokalizacja: ze znowu :)

Postprzez Valentino-Rossi-46 » 26/4/2008, 11:35

simonw napisał(a):Byl wiec nie robic obory!
Co do N. powiem Ci ze to bylo dawno i oni nie sa tak zacietrzewieni jak my, w polskim zascianku.

Nie jestem dumny z tego ze jestem polakiem, od tak wyszlo - ubiegam sie o nalezace mi niemieckie obywatelstwo i tyle. Nie ucieklem z polski, bo tutaj sa ludzie, rodzina, znajomi - natomiast nie identyfikuje sie z tym zaklamanym, zasciankowym bagnem i nie wiem ile lat minie zanim bedzie tutaj normalnie... wszystko co mamy dobrego, to po Niemcach zostalo ;] wiec n/c


Dawno? To było 65 lat temu. Wiedziałem że południowa część Polski (śląsk) chciała się odłączyć od Polski i chcieli by się do Niemiec przyłączyć,ale nie wiedziałem że jest to na taką skale. Ale nie patrząc masz troche racji.
Avatar użytkownika
Valentino-Rossi-46
Bywalec
 
Posty: 570
Dołączył(a): 2/12/2006, 20:04
Lokalizacja: Wyrzysk

Postprzez Leitho » 26/4/2008, 16:07

a niech sie odlaczaja, ale razem ze mna, osobiscie bardzo bym chcial posmigac po normalnych drogach i zyc w normalnym kraju, czyt. dojczland
Na kolana chamy !
Avatar użytkownika
Leitho
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1321
Dołączył(a): 31/8/2006, 18:54
Lokalizacja: SKL

Postprzez bolokolo » 26/4/2008, 16:48

pewnie zalujecie, ze udalo nam sie odzyskac ta niepodlegosc, albo ze nas nie wyrzneli w II wojnie.ale wszystko przed nami :lol: .a tak z ciekawosci to niemcy osiedlili sie na slasku przed slowianami?
zx12r-sprzedane.w dalekich planach zx14. | www.fight-club.pl | Don Bolo | Masz coś do mnie?Z bani?
Avatar użytkownika
bolokolo
Bywalec
 
Posty: 714
Dołączył(a): 29/5/2007, 17:10
Lokalizacja: stettin - koszalin - gdansk

Postprzez gelo007 » 26/4/2008, 18:02

bolokolo napisał(a):pewnie zalujecie, ze udalo nam sie odzyskac ta niepodlegosc, albo ze nas nie wyrzneli w II wojnie.ale wszystko przed nami :lol: .a tak z ciekawosci to niemcy osiedlili sie na slasku przed slowianami?


Patriotyzm jest wprost proporcjonalny do zarobków, poziomu życia... Ci, którym się w życiu nie udało zawsze będą srać w swoje gniazdo.

Co do Ślązaków, nie wiem dlaczego oni tak plują na Polskę. To złe tamo złe, a do Niemiec pojadą to dupy starym SSmanom myją etc. Ani Niemcy ich nie szanują, ani Polacy.

Pozdro szejset.
Avatar użytkownika
gelo007
Administrator
 
Posty: 2731
Dołączył(a): 3/7/2006, 13:28
Lokalizacja: Radom

Postprzez simonw » 26/4/2008, 21:27

Gelo, a Land Opolski? :) To juz wogole inna historia.

Natomiast zupelnie nie rozumiem, jak mozna mowic cos o narodzie niemieckim przez pryzmat II wojny. Pomijam fakt ze wedle polakow, to tylko polska byla pokrzywdzona, tylko polska walczyla i tylko polska cierpiala za inne narody :>
Wojna jest wojna, ale walcza ludzie - i zapewniam was ze niekoniecznie chcieli, ilu niemcow zginelo w czystkach SS, ile osob bylo przeciw - wartalo by to pamietac. A ze w wiekszosci przypadkow polacy dalej mowia jak to zle im bylo itp, ciezko sie dziwic iz nasi niemieccy bracia nie zywia do nas specjalnego szacunku, bynajmniej NIE rozpamietuja jak oberwali, tylko normalnie egzystuja i tyle... ale rozumiem ze tak sie w polsce nie da, bo niemiec twoj wrog, co?
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez bolokolo » 26/4/2008, 21:40

nawiazalem do II wojny, dlatego ze wtedy nie byloby obecnego problemu beznadziejnego kraju.z tym poziomem zycia gelo spojrz na taki przyklad:my narzekamy, chcemy zeby bylo jak w niemczech.niemcy narzekaja... :lol:
Ostatnio edytowano 26/4/2008, 21:44 przez bolokolo, łącznie edytowano 1 raz
zx12r-sprzedane.w dalekich planach zx14. | www.fight-club.pl | Don Bolo | Masz coś do mnie?Z bani?
Avatar użytkownika
bolokolo
Bywalec
 
Posty: 714
Dołączył(a): 29/5/2007, 17:10
Lokalizacja: stettin - koszalin - gdansk

Postprzez Piankowy Marynarzyk » 26/4/2008, 21:41

Znajomy sie nazywa Niemiec ,ale nie lubie go za bardzo xD

Tak jak mi Gelo napisal :D

Czemu we francuskim Disneylandzie nie ma fajerwerków i petard?
Bo by się francuzi od razu poddali.


Temat rzeka my swoje oni swoje i tyle. Ja np nie lubie zachodu xD ,bo z gowna ukreca takiego bata (Hollywood) ,wszyscy to gowno ladnie wypija i jeszcze za to zaplaca ;)

DOWCIP


Amerykanin, Niemiec i Meksykanin podróżują przez Amazonkę i zostają schwytani przez tubylców. Przywódca plemienia mówi do Niemca:
- Co chcesz na swoje plecy podczas biczowania?
- Oliwę - odpowiedział Niemiec.
Więc tubylcy posmarowali mu plecy oliwą i potężny tubylec uderzył go dziesięć razy. Po wszystkim na plecach Niemca pojawiły się ogromne pręgi.
Następnie kolej przyszła na Meksykanina.
- Co chcesz na swoje plecy podczas biczowania?
- Nic - odpowiedział.
I przyjął dziesięć ciosów bez mrugnięcia okiem.
I wreszcie przyszła kolej na Amerykanina.
- Co chcesz na swoje plecy podczas biczowania? - zwrócił się do niego tubylec.
- Meksykanina - odpowiedział Amerykanin.
Avatar użytkownika
Piankowy Marynarzyk
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 3040
Dołączył(a): 21/2/2007, 20:41
Lokalizacja: Kaliszfornia

Postprzez Kedar-88 » 26/4/2008, 23:07

simonw napisał(a):Gelo, a Land Opolski? :) To juz wogole inna historia.

Natomiast zupelnie nie rozumiem, jak mozna mowic cos o narodzie niemieckim przez pryzmat II wojny. Pomijam fakt ze wedle polakow, to tylko polska byla pokrzywdzona, tylko polska walczyla i tylko polska cierpiala za inne narody :>
Wojna jest wojna, ale walcza ludzie - i zapewniam was ze niekoniecznie chcieli, ilu niemcow zginelo w czystkach SS, ile osob bylo przeciw - wartalo by to pamietac. A ze w wiekszosci przypadkow polacy dalej mowia jak to zle im bylo itp, ciezko sie dziwic iz nasi niemieccy bracia nie zywia do nas specjalnego szacunku, bynajmniej NIE rozpamietuja jak oberwali, tylko normalnie egzystuja i tyle... ale rozumiem ze tak sie w polsce nie da, bo niemiec twoj wrog, co?




nie na fakt nie można patrzyć przez pryzmat II wojny.... w końcu wybili tylko 6 milionów osób...... a Polacy też nie mogą mieć pretensji w końcu 123 lata pod zaborami ledwo co udało im się wydostać, atu kolejne piekło rozpętane przez "naród wybrany"..... Panowie więcej patriotyzmu nie liżmy im aż tak tyłków...możemy żyć z nimi w zgodzie...zgoda...utrzymywać dobre kontakty i w ogóle...ale pisanie pod tytułem nasi niemieccy bracia to jest typowe lizustwo.....

Jesteśmy narodem biedniejszym od nich i wielu uważa ich za swoje góry.... ale mamy swój honor i lepiej się od nich uczyć i próbować poprawić to "zakichane" państwo niż wychwalać naród niemiecki i uważać ich za bóstwo, braci itp.

....Ci którzy tak chwalą Niemców niech mi odpowiedzą na to pytanie: "który Niemiec chwali inny naród?"....hmmm żaden? i tu jest nasz problem za dużo chwalimy cudzego a za mało naszego.... a to że u nas jest gorzej to tylko przez to że nrf dostawało całą kasę od zachodu na odbudowę państwa a my że byliśmy pod nadzorem komunistycznym nic nie dostaliśmy..... i tak naprawdę ciągle jesteśmy w echu komunizmu.....tzn. jego skutków(zacofanie, nie normalna polityka itd.)
Bandit 1200
Avatar użytkownika
Kedar-88
Stały bywalec
 
Posty: 1327
Dołączył(a): 21/8/2007, 04:54
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez Chatte » 26/4/2008, 23:57

Kedar-88, ale zauważ, że po zaborach, ledwo co odzyskaliśmy niepodległość, to zaczęliśmy się kłocić o władzę (Dmowski-Piłsudski), a i Niemcom podlizywaliśmy cię bezczelnie- vide Kłajpeda, Czechy Morawy, Słowacja, Anschluss Austrii. Za to przyklaskiwanie Niemcom byliśmy brani za państwo profaszystkowskie. Dopiero coś bylo fe, jak Niemiaszki zażądali autostrady do Prus.

Kasy nie było, naszą broń sprzedawaliśmy Anglii, od nich braliśmy kredyty żeby kupić broń od nich. Tuz przed wojną rząd wysłał swoje rodziny na zachód. Urządził powszechną zbiórkę kasy na wojsko- żałość. Mobilizacje ogłoszono, po jednym dniu odwołano, żeby Adolfa nie drażnić.
Agresja Hitlera- do ostatniej chwili nie wierzyliśmy, naloty tłumaczono ludności jako ćwiczenia. A naszą obronę można pod tramwaj podłożyć, Ruskie dokończyły dzieła.

Także myśmy bez winy nie byli- wręcz podłozyliśmy się.
<b>Agnieszka idź, popatrzymy sobie... JAK GRASZ xD</b>

Mr Jurewicz:
Ogolnie jako Gdanszczanim, uwazam ze gdyby nie sasiedztwo śledziowa, bylibysmy stolica Polski :P
Avatar użytkownika
Chatte
MEGA TROLL
 
Posty: 282
Dołączył(a): 21/3/2008, 21:25
Lokalizacja: Trójmiasto

Następna strona


Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości




na gr