Zobacz wÄ…tek - Yamaha TZR 50 z Holandii,- rejestracja
NAS Analytics TAG

Yamaha TZR 50 z Holandii,- rejestracja

i inne małe pojemności
_________

Yamaha TZR 50 z Holandii,- rejestracja

Postprzez mateusz_654 » 16/4/2008, 06:22

Mam zamiar kupić Yamahe TZR 50, 2000r., i chciałem się dowiedzieć czy będzie się ja dało zarejestrować w Polsce jeśli osoba od której chce ja kupić posiada tylko fakturę z Holandii, ponieważ motorek nie był nigdy zarejestrowany ??
Avatar użytkownika
mateusz_654
Świeżak
 
Posty: 86
Dołączył(a): 22/3/2008, 07:53
Lokalizacja: Pacanów


Postprzez Landryss25 » 16/4/2008, 06:50

W dziale ,,Prawo" Ci bardziej pomogą niż tu.
,,De gustibus non est disputandum"(Å‚ac.)-O gustach siÄ™ nie dyskutuje.
Avatar użytkownika
Landryss25
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6269
Dołączył(a): 2/10/2007, 17:28
Lokalizacja: Liw


Postprzez Kony » 16/4/2008, 12:04

z rejestracja bedzie maly problem poniewarz do 2006roku motorowery w holandi nie mialy dowodow rejestracyjnych. ten skuter byl zarejestrowany na 99% ale nie posiadal dokumentow teraz jego wlasciciel nie ma czasu zarejestrowac go na nowo i prubuje sie pozbyc ciężarku. istnieje tez taka mozliwosc ze motorek jest kradziony. Jeśli jestes pewny ze skuter nie jest zajumany to jedziesz do holandi odbierasz od niego skuter/fakturke i idziesz do holenderskiego wydzialu komunikacji(zapomnialem jak u nich to sie nazywa) oni tam ci wydaja brif i tablice i teraz jest taka sprawa, mozesz jejzdzic na ich holenderskich tablicach(ja tak robie) ale musisz wykupic u nich ubezpieczenie ktore kosztuje okolo 50-80euro albo idziesz jescze raz wyrejestrowujesz go i dostajesz troszke inny brif skladajacy sie z 3 kartek koloru zielonego. posiadajac taki dokument jedziesz do polski idziesz do urzędu skarbowego, przeglad i inne bzdety podczas rejestracji w urzedzie miasta beda male problemy otuz holendrzy zadko kiedy odsylaja pismo potwierdzajace ze skuter jest legalny...( tak bylo w moim przypadku podczas rejestrowaina jednego ze skuterów) wtedy musisz sie udac do holandi i poprosic o karte na ktorej bedzie napisane ze skuter jest legalny.

Jednym slowem rejestracja jest możliwa ale troszke kosztowana, jesli nie masz bliskiego w holandi to nie radze. No i istnieje duze prawdopodobienstwo ze skuter jest kradziony, poniewarz ta faktura wydaje sie podejrzana.
Kiedy ja kupywalem swoj 1 skuter w Holandi kiedy jescze nie bylo tablic dostalem tylko skuter i mala tablice ktora mowila ze skuter jest wyrejestrowany czy cos w tym stulu.
Avatar użytkownika
Kony
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 15/4/2008, 16:43
Lokalizacja: Slupsk

Postprzez Bostorn » 16/4/2008, 14:46

nie będzie problemu kiedy:

- Będziesz miał papiery zakupu fakture na motor
- Będziesz miał papierek o tym ze zostal dopuszczony do ruchu albo jakies zaswiadczenie o tym ze ma zgode do dopuszczenia do rochu


w niemczech jest tak ze jak moto leci 45 nie musi byc rejestrowany

all w papierach powinno byc wypisane :)

pozdro
Oleje motocyklowe,samochodowe,smary,chemia, części,naprawy
Avatar użytkownika
Bostorn
Moderator
 
Posty: 5511
Dołączył(a): 12/4/2007, 17:45
Lokalizacja: Henrykowo/Białystok/Lublin

Postprzez mateusz_654 » 16/4/2008, 15:40

A to zaswiadczenie że jest dopuszczony do ruchu to ma cyć z Holandii, czy w polsce trzeba załatwic sobie takie zaświadczenie.
Avatar użytkownika
mateusz_654
Świeżak
 
Posty: 86
Dołączył(a): 22/3/2008, 07:53
Lokalizacja: Pacanów

Postprzez Kony » 16/4/2008, 16:29

Kod: Zaznacz cały
- Będziesz miał papiery zakupu fakture na motor
- Będziesz miał papierek o tym ze zostal dopuszczony do ruchu albo jakies zaswiadczenie o tym ze ma zgode do dopuszczenia do rochu


Faktura= dowod zakupu - jesteÅ› pewny ze z czyms takim mozna zarejestrowac uzywany skuter... bez dowodu na to ze skuter nie jest kradziony ze jest wyrejestrowany w innym kraju, ja nie byl bym tego taki pewien

Kod: Zaznacz cały
all w papierach powinno byc wypisane 
czlowieku w jakich papierach? jak on ma tylko fakture na dodatek holenderska.
Avatar użytkownika
Kony
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 15/4/2008, 16:43
Lokalizacja: Slupsk

Postprzez orzech99 » 16/4/2008, 17:22

jeśli można wiedzieć ile chcą w holandi za tą jamaszkę bo mam zamiar kupić tam aprilie rs50 i niewiem czy tam jest taniej?
orzech99
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 12/4/2008, 16:03

Postprzez Bostorn » 16/4/2008, 17:37

Kony napisał(a):
Kod: Zaznacz cały
- Będziesz miał papiery zakupu fakture na motor
- Będziesz miał papierek o tym ze zostal dopuszczony do ruchu albo jakies zaswiadczenie o tym ze ma zgode do dopuszczenia do rochu


Faktura= dowod zakupu - jesteÅ› pewny ze z czyms takim mozna zarejestrowac uzywany skuter... bez dowodu na to ze skuter nie jest kradziony ze jest wyrejestrowany w innym kraju, ja nie byl bym tego taki pewien

Kod: Zaznacz cały
all w papierach powinno byc wypisane 
czlowieku w jakich papierach? jak on ma tylko fakture na dodatek holenderska.



jesli ma tylko fakture to przeje.. srane..

ja tak mam ze swoją sendą nie była rejestrowana ani nic tylko mam papier informacyjny o pojemności mocy modelu nr ramy i takie tam pierdoły dowód zakupu oraz informacje w ktorym roku zostal dopuszczony do ruchu i jakis nr sprawy prawne

to all chyba co mam i co mi potrzeba do rejerki
Oleje motocyklowe,samochodowe,smary,chemia, części,naprawy
Avatar użytkownika
Bostorn
Moderator
 
Posty: 5511
Dołączył(a): 12/4/2007, 17:45
Lokalizacja: Henrykowo/Białystok/Lublin



Powrót do Motorowery do 50 ccm



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości




na górê