Zobacz wÄ…tek - Sporadyczne stukanie na luzie.
NAS Analytics TAG

Sporadyczne stukanie na luzie.

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Sporadyczne stukanie na luzie.

Postprzez Inku » 15/4/2008, 21:44

Witam,
od pewnego czasu pojawia się u mnie metaliczne stukanie w silniku. Konkretnie na luzie. Już pod koniec zeszłego sezonu przy rozgrzewaniu zimnego silnika na ssaniu zdarzyło się pojedyncze stuknięcie, czasem dwa razy i cichło. Bardzo sporadycznie. Podejrzewałem łańcuszek rozrządu dlatego przy regulacji zaworów kazałem to skontrolować. Podobno napinacz miał 7 zębów, cokolwiek to znaczy.
Od pewnego czasu, czasem jak poprzednio, na ssaniu sobie stuknie. Oprócz tego przy delikatnym przegazowaniu na luzie. Konkretnie przy odpuszczeniu gazu. Jak się wkręci powiedzmy na 4-5 tys.obr. to stuk słychać po zamknięciu przepustnicy jak już dochodzi do poziomu wolnych obrotów.
Na samych wolnych obrotach nie stuka tylko jak siÄ™ poruszy gazem i zamknie.

Drugi przypadek:
Czasem po szybszym zdjęciu ssania i utrzymaniu silnika gazem, żeby nie zgasł pojawi się stuk i spadną obroty. Konkretnie trzymając rollgaz w stałym położeniu np. 2 tys.obr. słychać stuk i spada np. na 1,5 tys. Po czym za chwilę odzyskuje obroty, czasem większe niż wcześniej. I ten drugi przypadek dzieje się tak od momentu odebrania motocykla z serwisu.

I teraz moje pytanie? Co to sobie postukuje? W razie czego wspomogę się filmem. Ostatnio słyszałem ten stuk przy naprawdę wolnej jeździe, odpuszczając gaz przy zmianie biegów.

p.s. czytałem, że w tych silnikach stuka jak jest luz na wałkach? Zmniejszają to podkładki pod, o ile się nie mylę, wałki rozrządu?
Jak doczytam to dopiszę o co dokładnie chodzi. Na razie, proszę się tym nie sugerować. Po prostu gdzieś coś mi dzwoni ale nie wiem w którym kościele :wink:

Motocykl: GS500F z 2004r. 19tys. przebiegu.
Półśrodki prowadzą do ćwierćrezultatów.

Suzi GS500F
Avatar użytkownika
Inku
Bywalec
 
Posty: 550
Dołączył(a): 27/12/2006, 17:14
Lokalizacja: okolice Poznania


Postprzez Adam M. » 16/4/2008, 02:34

Moga stukac zarowno walki w glowicy ( luz wzdluzny ) jak sprezyny amora kosza sprzeglowego.
Jak sie jeszcze troche wyrobia to bedzie staly stuk na wolnych obrotach.

Adam M.
Adam M.
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 786
Dołączył(a): 5/2/2008, 02:56


Postprzez krydka » 16/4/2008, 09:16

A spróbuj na wdusić sprzęgło i wtedy pogazuj troche. Jeśli nie będzie słychać stuków to jest to sprzęgło.
Wiatru szum, silnika śpiew, kręta droga oczywiście bez drzew:)
Avatar użytkownika
krydka
Świeżak
 
Posty: 304
Dołączył(a): 29/7/2007, 21:11
Lokalizacja: Janowiec Wlkp

Postprzez Inku » 16/4/2008, 10:10

Mogę z tym jeździć, czy silnik na stół? Generalnie, denerwuje mnie to, jak czasem słyszę jakiś stuk. Dla mnie wszytko musi być w porządku. Może to trochę pedantyzm. Dlatego skłaniałbym się, żeby to zrobić, ale najwygodniej dla mnie - w zimę.

Znalazłem temat nt. stukania:
http://www.bractwo-suzuki.com.pl/forum/ ... ight=#4554
Moze nie dokładnie taki sam ale dowiedziałem się, że istnieje x wad fabrycznych :)

Wciśnięcie sprzęgła nic nie zmienia.

Dziękuję za odpowiedzi.
Półśrodki prowadzą do ćwierćrezultatów.

Suzi GS500F
Avatar użytkownika
Inku
Bywalec
 
Posty: 550
Dołączył(a): 27/12/2006, 17:14
Lokalizacja: okolice Poznania

Postprzez TomaszL » 19/4/2008, 08:42

a przepustnice w gaźnikach ? może one lubią sobie puknąć :)
cza być tfardym nie mientkim
TomaszL
Świeżak
 
Posty: 115
Dołączył(a): 7/8/2006, 19:49
Lokalizacja: Krosno/okol

Postprzez Inku » 19/4/2008, 10:46

A zauważyłem, że chyba coś innego puka po odkręceniu i zamknięciu gazu a co innego przy trzymaniu otwartego na postoju. O ile przy tym przegazowaniu stuk jest delikatny i cichy, to w drugim przypadku puknie dość ostro.

To stukanie na stale odkręconym gazie zauważyłem po serwisie gaźników. Może to zbieg okoliczności po prostu. Trzymam na 3 tys. obr. i stuk i obroty spadają. Strasznie mnie to irytuje.
Półśrodki prowadzą do ćwierćrezultatów.

Suzi GS500F
Avatar użytkownika
Inku
Bywalec
 
Posty: 550
Dołączył(a): 27/12/2006, 17:14
Lokalizacja: okolice Poznania

Postprzez Inku » 22/4/2008, 12:03

Panowie nie chcę zakładać kolejnego tematu. Mam trochę inne pytanie. Otóż mam wyciek oleju. Dziś udało mi sie zlokalizować miejsce wycieku.

Oto zdjęcie:
http://img444.imageshack.us/my.php?imag ... 26agv8.jpg
Ta dziurka w głowicy nie powinna być zaślepiona?? Bo jest ona nagwintowana. Do czego to w ogóle ma służyć??
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Półśrodki prowadzą do ćwierćrezultatów.

Suzi GS500F
Avatar użytkownika
Inku
Bywalec
 
Posty: 550
Dołączył(a): 27/12/2006, 17:14
Lokalizacja: okolice Poznania



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê