Zobacz wątek - Zdałem egzamin. Czy mogę jeździć??
NAS Analytics TAG

Zdałem egzamin. Czy mogę jeździć??

Przepisy, prawo
_________

Zdałem egzamin. Czy mogę jeździć??

Postprzez Cobretti » 6/4/2008, 06:44

Cześć wam wszystkim. mam dylemat. 1. kwietnia zdałem egzamin praktyczny na Kat.A i chciałbym wiedzieć czy mogę jeździć po drogach. czytam różne artykuły na necie i spotkałem się tam z dwoma sprzecznymi informcjami. w jednej jest napisane że jak prawko zostało już zapisane w ewidencji policji to grozi mi tylko mandat w wysokości 50 złotych za brak dokumentów. w innym jest napisane że grozi mi mndat 500 złotych za to że w ogóle nie mam prawka i zapewne zaproszenie po kilku latach do ponownego egzaminu. 20 kwietnia jest zlot motocykli na jasnej górze na który zależy mi pojechać a nie wiem czy do tego czasu zostanie mi wydane prawko. będę wdzięczny za rady
Cobretti
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 5/10/2007, 08:21
Lokalizacja: Hanyslandia


Postprzez siekson » 6/4/2008, 07:50

w razie kontroli policjanci kontaktuja sie z centrala i sprawdzaja czy rzeczywiscie zdales egzamin i masz prawko. Jesli Nie to 500 a jesli zdales to 50 za brak dokumentu w czasie jezdy. Oczywiscie w drugim przypadku mogą przymknac oko i dac Ci spokój. Gorzej będzie jak z wordu nie wplynelo jeszcze info ze juz zdales egzamin i w centrali nie beda o tym wiedziec. Wtedy najprawdopodobniej dostaniesz 500 i ewentualnie bedziesz musial pozniej udowodnic ze juz uprawnienia posiadales w trakcie kontroli.
Avatar użytkownika
siekson
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 933
Dołączył(a): 19/11/2005, 11:47
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez Cobretti » 6/4/2008, 07:58

wielkie dzięki za odpowiedz. w razie czego zacznę jeździć w przyszłym tygodniu (tak by mieć bufor bezpieczeństwa, bo nigdy nie wiadomo kiedy nasi ukochani biurokraci wpiszą mnie w rejestr ). dzisiaj się boję wyjechać bo na stronie https://cpdpub.pwpw.pl/apps/PJ.aspx jeszcze pisze że sprawa nie została przyjęta do realizacji
Cobretti
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 5/10/2007, 08:21
Lokalizacja: Hanyslandia

Postprzez zephyr47 » 6/4/2008, 10:51

To czekanie na prawko jest strasznie wk****! Nie dość, że musiałem czekać 3 tygodnie, to jeszcze jak przyszło to się okazało, że do jego odbioru nie wystarczy dokumęt tożsamości ale jeszcze akt urodzenia :evil: :evil:
Avatar użytkownika
zephyr47
Bywalec
 
Posty: 801
Dołączył(a): 30/12/2007, 16:59
Lokalizacja: Pszczyna

Postprzez Cobretti » 6/4/2008, 11:03

zephyr47 napisał(a):To czekanie na prawko jest strasznie wk****! Nie dość, że musiałem czekać 3 tygodnie, to jeszcze jak przyszło to się okazało, że do jego odbioru nie wystarczy dokumęt tożsamości ale jeszcze akt urodzenia :evil: :evil:


no fajnie. oby mnie to nie nie spotkało. w końcu nie mam 2000 zarobku by płacić za ksero aktu urodzenia (przynajmniej mi się wydaje że trzeba za to płacić). troche zrobiło się bałaganu, dlatego prosiłbym o naprawdę konkretną odpowiedz jakąś osobę znającą się na temacie. policjant lub prawnik wystarczy
Cobretti
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 5/10/2007, 08:21
Lokalizacja: Hanyslandia

Postprzez zephyr47 » 6/4/2008, 11:24

Ja rozmawiałem na ten temat z policjantem i powiedział, że teoretycznie nie wolno jeździć, i jak cię złapią to nie mają dowodów na to, że masz prawko i dostajesz 500zł mandatu a motocykl idzie na policyjny parking ale jak już dostaniesz prawko i im udowodnisz , że posiadałeś uprawnienia w trakcie kontroli. Sprawa kończy się prawdopodobnie po kilku miesiącach w sądzie ale ją wygrywasz i kończy się 50 zł mandatu za jazdę bez dokumętu.

W praktyce to jest tak, że musiał byś mieć dużego pecha rzeby cię zatrzymali przez te dwa tygodnie, ale jak już cię zatrzymają to mówisz, że już masz prawko, ewentualnie dzwonisz przy nich do wordu w którym zdawałeś i prosisz o potwierdzenie twoich słów, no i cię puszczają.

Opcja trzecia - dajesz w łape (od 50 do 200zł) :wink:
Avatar użytkownika
zephyr47
Bywalec
 
Posty: 801
Dołączył(a): 30/12/2007, 16:59
Lokalizacja: Pszczyna

Postprzez Cobretti » 6/4/2008, 11:31

no to chyba se poczekam aż dostana w łapę te prawko. ale dzięki za rozwianie moich wątpliwości
Cobretti
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 5/10/2007, 08:21
Lokalizacja: Hanyslandia

Postprzez zephyr47 » 6/4/2008, 11:44

Pier*** to! Ja i tek jeździłem i ani razu mnie nie zatrzymali. Tylko nie możesz za bardzo szaleć...
Lewy pas, gaz na koło -Wtedy czuje się wesoło ;]
Avatar użytkownika
zephyr47
Bywalec
 
Posty: 801
Dołączył(a): 30/12/2007, 16:59
Lokalizacja: Pszczyna

Postprzez marcio » 6/4/2008, 14:44

oj nie wiem nie wiem. ostatnio ktoś pisał na forum żę teraz wszystkich sprawdzają... no i to jednak prawda, w przeciągu paru ostatnich dni złapali moich 2 kumpli na scigaczach bez prawka jeden na 600 a 2 na 1000. Więc narazie bym se odpuścił.
SM
Avatar użytkownika
marcio
Świeżak
 
Posty: 216
Dołączył(a): 20/1/2007, 15:39
Lokalizacja: z rambo

Postprzez siekson » 6/4/2008, 15:31

senekkorzenna napisał(a):siekson nie tak,jak nie masz dokumentu uprawniającego do kierowaniem pojazdem itp.nie wolno jeździć.W tej sprawie prawo jest nie do interpretacji.Jest jednoznaczne.
pozdrawiam

Ale o co Ci chodzi? Chyba nie do konca dokladnie przeczytales co napisalem :). Przeciez ja tylko napisalem co grozi za nieposiadanie prawa jazdy podczas kontroli.
Czy napisalem ze tak wolno jezdzic? Nie, nie napisałem. Podałem tylko co grozi za takie wykroczenie.

Analogicznie: Gosc sie pyta: "co grozi za przekroczenie predkosci o 30 km/h" Ja mu pisze np: "mandat 100zl". Czy w takim przypadku powiedzialem mu ze tak wolno jeździć??
Avatar użytkownika
siekson
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 933
Dołączył(a): 19/11/2005, 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez MIG » 7/4/2008, 22:29

Ja czytalem i pytalem :). tez miałem egzamin 1kwietnia :) i tez sie martwie czy do 20 kwietnia zdaza ;) bo tez na zlot chce jechac:). wprawa wyglada tak: sprawdzasz na stronie www.pwpw.pl czy Twoje dane juz do nich doszly w moim przypadku pisze:"(2008-04-04) Prawo Jazdy: przyjęto wniosek, trwa postępowanie administracyjne" czyli oni maja juz moje dane i policja sprawdzajac widzi ze mam prawo jazdy, w tym przypadku place 50zl za brak dokumentow przy sobie, tak jak bym wyszedl z domu i zapomnial. borac pod uwage ze reszte dokumentow mam (dowod os, rej.,ubezpieczenie) ale jesli na stronie www.pwpw.pl pisze: "Niepoprawne dane, brak spraw w toku lub dokument wydany" to gdy policja cie zlapie mandat 500zl i gdy trafisz na zlego policjanta bedzie laweta a nawet odroczenie prawa jazdy na kilka mies/lat wiec w takim wypadku radze poczekac az na stronie nie pojawi sie informacja ze trwa postepowanie ;). Pozdrawiam
MIG
Świeżak
 
Posty: 98
Dołączył(a): 23/10/2007, 09:46
Lokalizacja: Kraków

Postprzez maanu » 11/4/2008, 19:23

MIG, gorzej jak egzaminator zrobił Ci prima aprillis i tylko powiedział, że zdałeś :)
maanu
Świeżak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 14/1/2007, 20:08

Postprzez siwy1991 » 11/4/2008, 20:42

ja mam tylko takie pytanie ile sie czeka na egzamin ?
po wyjezdzeniu wszystkich godzin ile czekamy na egzamin kat. a dokładniej A1
Avatar użytkownika
siwy1991
Świeżak
 
Posty: 121
Dołączył(a): 1/4/2008, 11:50
Lokalizacja: Jarosław

Postprzez wiklad » 11/4/2008, 22:44

Nie patrz na stronę pwpw.pl. Za każdym razem jak się "logowałem" to był komunikat "Niepoprawne dane, brak spraw w toku lub dokument wydany", nawet dzień przed odbiorem prawka.

Pewnie już Twoje dane wpłynęły i do 20stego. Ja na odbiór 2 tygodnie czekałem.
Yamaha TeTetka Szyćsetka -> to już przeszłość......w oczekiwaniu na kolejne moto :D

Obrazek
Avatar użytkownika
wiklad
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1090
Dołączył(a): 19/6/2007, 21:52
Lokalizacja: Trzebiatów /Szczecin

Postprzez Cobretti » 12/4/2008, 03:59

ja patrzałem na stronie i powiem wam że dane są tam jak najbardziej prawdziwe. w poniedziałek ogłoszono komunikat że że dokument jest w trakcie wyrabiania. za to w czwartek było już: Dokument do odbioru w urzędzie. najlepsze jest to że w drodze do urzędu widziałem dwa patrole straży miejskiej i trzy radiowzy policji. i to wszystko w ciągu 15 minut jazdy.Tak więc prawko zostało zrobione i wydane w ciągu 7 dni roboczych. Super :)
Cobretti
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 5/10/2007, 08:21
Lokalizacja: Hanyslandia

Postprzez MIG » 12/4/2008, 22:00

Zapytalem :D, zaraz na poczatku mialem w planach ze jak powie, nie zdal pan to ja do niego - haha swietny zart,udal sie Panu :D ale zapytalem czy to nie zart :D. juz mam prawko, egzamin byl 1.04 a 08.04 juz moglem odebrac :) a na stronie www.pwpw.pl pokazalo sie 10.04 ze juz mozna od 08. odebrac :). dzis bylem na rozpoczeciu sezonu w krakowie-mnikow :d ale to juz nie ten dzial ;)
MIG
Świeżak
 
Posty: 98
Dołączył(a): 23/10/2007, 09:46
Lokalizacja: Kraków



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê