Zobacz wÄ…tek - Honda cr 125 filtr powietrza pytanie
 
NAS Analytics TAG

Honda cr 125 filtr powietrza pytanie

Enduro, Cross
_________

Honda cr 125 filtr powietrza pytanie

Postprzez adamuzz » 1/3/2008, 20:37

Witam wczoraj nabylem crke 125 94 rok. Chcialbym wyczysciec a moze nawet wymienic filtr powietrza, tylko nie wiem jak najłatwiej rozebrac go i wyjąć.Moze ktos mi powie z której strony i jak.Z góry dzieki ;) :wink:
adamuzz
Świeżak
 
Posty: 139
Dołączył(a): 21/3/2007, 21:30
Lokalizacja: Gdańsk


Postprzez Manhatan » 1/3/2008, 21:30

Odkręcasz siedzenie, odkręcasz motylek, który trzyma filtr i wyjmujesz go razem z rusztowaniem. Po wyjęciu zdejmujesz go z plastikowego rusztowania i czyścisz w wodzie z płynem (np. Ludwik) Szybciej i lepiej napewno tego nie zrobisz.
"Hope is when we feel the pain that makes us try again"
Avatar użytkownika
Manhatan
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2173
Dołączył(a): 29/5/2006, 12:56
Lokalizacja: Death ZONE


Postprzez adamuzz » 2/3/2008, 09:25

dzieki bardzo za pomoc ;) Kolega mi pisal zeby po kazdej jezdzie czyscic w benzynie i nasÄ…czac olejem.Nie wiadomo czy poprzednik to robil.
adamuzz
Świeżak
 
Posty: 139
Dołączył(a): 21/3/2007, 21:30
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Manhatan » 2/3/2008, 12:33

Fakt zapomniałem napisać, aby go trochę nasączyć w oleju i ranty filtra przesmarować smarem, w celu lepszego uszczelnienia. Jeśli chodzi o czyszczenie benzyną, można jak najbardziej, ale na dokładne wyczyszczenie filtra pódzie w granicacg 1-2l (przynajmniej w moim przypadku tak było) no to chyba lepiej wyjeździć to paliwo niż myć nim filtr. Pozatym jak byś tak chciał za każdym razem myć benzyną, to trochę by Cię to wyniosło :wink:

Co do czyszczenia po każdej jeździe. Wydaje mi się, że jeżeli jest to jazda w wilgotnym terenie, gdzie zbytnio się nie kurzy, to raczej nie ma sensu. Co 3 jazdy dobrze wyczyścisz filtr i powinno być wszystko w porządku. Chyba, że jeździsz cały czas w kurzu czy jakimś pyle, wtedy i owszem :wink:
"Hope is when we feel the pain that makes us try again"
Avatar użytkownika
Manhatan
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2173
Dołączył(a): 29/5/2006, 12:56
Lokalizacja: Death ZONE

Postprzez adamuzz » 4/3/2008, 22:57

no zobacze w weekend jak bedzie..Jutro odbieram nowy napęd, oleje i te bajery..I ten filtr wyczyszcze i nasącze olejem.tak jak napisales ;)
Kawasaki ZX636 02'
adamuzz
Świeżak
 
Posty: 139
Dołączył(a): 21/3/2007, 21:30
Lokalizacja: Gdańsk



Powrót do Offroad



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości




na górê