Zobacz wątek - Problem z Gaźnikiem? w Hondzie. Proszę o pomoc !!!
NAS Analytics TAG

Problem z Gaźnikiem? w Hondzie. Proszę o pomoc !!!

Enduro, Cross
_________

Problem z Gaźnikiem? w Hondzie. Proszę o pomoc !!!

Postprzez Surfex » 29/2/2008, 17:22

Witam. Mam pewnien problem... posiadam Honde Xl 250. Ostatnio rozebrałem ją na częsci przejrzałem cały silnik,gaźnik i ogólnie wszytsko co możliwe. Po złożeniu wszytstko działało.... po czym pewnego razu zalałem od kolegi z 0.5 litra mieszanki. Motor dopóki nie dostał mieszanki działał idealnie po otrzymaniu dawki paliwa zaczoł sie dusić...i dupaaa zdechł... Wróciłem do domu myślałem ze w baku sa jakies patrfochy.. faktycznie był brudny wyczyscilem ale po złożeniu i tak nie działało... odpalał od kopa poczym kiedy przegazowałem go i wszedl na obroty dławił sie, dusił i gasł... wkurzony po paru próbach poszedłem do domu ale cos mnie tkenło ażeby wrócic i znowu go odpalić... i o dziwo odpalił przegazowałem raz drugi trzeci i chodził... do dzisiaj... przejechałem jakies 150km~ i znowu to samo... dusi sie... niewiem czym to moze byc spowodowane? moze gaźnik ? Jeśli miał by ktoś jakiekolwiek propozycje co do tego co moze byc zdupione.. prosze o odp:P

Pozdrawiam Surfex~
Może po wakacjach: Jakies Supermoto 500ccm+

Było:Jawa 50 Mustang, Suzuki RG 80 , Jawa 350, Honda FT 500
Aktualnie: Honda XL 250
Avatar użytkownika
Surfex
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 24/8/2007, 18:09
Lokalizacja: Gliwice


Postprzez Landryss25 » 29/2/2008, 17:37

A Ty wlałeś mieszankę paliwo+olej?
,,De gustibus non est disputandum"(Å‚ac.)-O gustach siÄ™ nie dyskutuje.
Avatar użytkownika
Landryss25
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6269
Dołączył(a): 2/10/2007, 17:28
Lokalizacja: Liw


Postprzez Surfex » 29/2/2008, 18:35

taak... to było kiedyś... i wtedy mi zdechł.. teraz załałem pb 95 na stacji przejechałem dzisiaj jakies 40kilosów i zdechło znowu... dobrze ze kolo domu, bo jak bym miał go pchać to... :/
Może po wakacjach: Jakies Supermoto 500ccm+

Było:Jawa 50 Mustang, Suzuki RG 80 , Jawa 350, Honda FT 500
Aktualnie: Honda XL 250
Avatar użytkownika
Surfex
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 24/8/2007, 18:09
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez Landryss25 » 29/2/2008, 19:05

Ale xl 250 to jest 4t i do niego się nie robi mieszanki paliwo+olej. No chyba że się mylę to niech mnie ktoś poprawi :P
,,De gustibus non est disputandum"(Å‚ac.)-O gustach siÄ™ nie dyskutuje.
Avatar użytkownika
Landryss25
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6269
Dołączył(a): 2/10/2007, 17:28
Lokalizacja: Liw

Postprzez Surfex » 29/2/2008, 19:13

tak tak nie robi sie... osobny wlew paliwa osobny wlew oleju.. tylko lekkie sprostowanie nie było tego duzo a chcielismy posmigać.. fundusze sie skonczyły i pozostał tylko ten szit myślałem ze łyknie a tu lypton... fakt faktem później odpalił ale teraz zalałem dobre paliwko uzupełniłem olej i dupa znowu zdechło? pytanie dlaczego ?
Może po wakacjach: Jakies Supermoto 500ccm+

Było:Jawa 50 Mustang, Suzuki RG 80 , Jawa 350, Honda FT 500
Aktualnie: Honda XL 250
Avatar użytkownika
Surfex
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 24/8/2007, 18:09
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez Beavis » 1/3/2008, 11:02

Spróbuj to przepalić, a jak nie wyjdzie w najlepszym wypadku czeka Cię czyszczenie gaźnika.
Avatar użytkownika
Beavis
Moderator
 
Posty: 960
Dołączył(a): 5/8/2006, 20:37
Lokalizacja: SÅ‚oneczne Aspen

Postprzez Surfex » 1/3/2008, 15:50

tak spróbuje zrobic.. tylko kurcze tam niema co przepalać... bo kiedyś zrobiłem błąd ze włałem ten szajz.. ale teraz wszystko było ok.. paliwo dobre uzupełniłem olej i tak jak pisałem po przejechaniu kilkudziesięciu kilosów padł... spróduje mu uzupełnic paliwo i jeszcze raz go bede kopał i wtedy sie okaże.. jak nie wyjdzie to tak jak mowisz przedmucham gaźnik.. a jak to nie pomoze to juz niewiem..;/

Edit:
jak jest z gaznikiem od jawy 350 tam jest takie rozwiązanie jak w komarku ze jedna linka tyko jest? i ta sprężyna odpycha ? czy jakos inaczej... bo chyba bede musiał wsadzic do niego gaznik z jawy i myśle ze wtedy bede miał spokój z tym....
Może po wakacjach: Jakies Supermoto 500ccm+

Było:Jawa 50 Mustang, Suzuki RG 80 , Jawa 350, Honda FT 500
Aktualnie: Honda XL 250
Avatar użytkownika
Surfex
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 24/8/2007, 18:09
Lokalizacja: Gliwice



Powrót do Offroad



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości




na górê